با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

مشاهده ملخ صحرائی بصورت انفرادی در منطقه جمکی جاسک

رییس ستاد مدیریت بحران جاسک گفت: ملخ صحرائی بصورت انفرادی در منطقه جمکی جاسک مشاهده شده است. جمکی نقطه کانونی ریزش سال گذشته این آفت در فاصله ۱۳۰ کیلومتری حوزه شرق جاسک است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمد رادمهرافزود: با توجه به گزارش رویت ملخ صحرایی بصورت انفرادی در منطقه جمکی شهرستان جاسک از سوی جهاد کشاورزی، بلافاصله هماهنگی های لازم در این خصوص انجام گرفت و تیم جهاد کشاورزی شهرستان جهت ردیابی و مبارزه در آماده باش کامل است. فرماندار جاسک از اتخاذ تمهیدات لازم برای ردیابی و مبارزه با این آفت خبر داد و تصریح کرد: همچون هجوم قبلی این آفت اقدامات و برنامه ریزی های لازم صورت پذیرفته است و تیم جهاد کشاورزی بصورت اضطراری در آماده باش کامل قرار دارد. امیدواریم از آسیب رسیدن به عرصه‌های زراعی شهرستان جلوگیری شود.وی اظهار کرد: با توجه به پیش بینی ها و شرایط آب و هوایی، از آبان ماه، کشور با ورود موج جدید ملخ صحرایی مواجه می شود.رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان جاسک تصریح کرد: بر اساس هشدار سازمان فائو و سازمان حفظ نباتات کشور در خصوص حمله مجدد ملخ صحرایی و با نظر به شرایط اقلیمی مساعد شبه جزیره عربستان، شمال شرق آفریقا و پاکستان شرایط برای هجوم ملخ‌ صحرایی فراهم شده است و بر اساس گزارشات اعلام شده از سوی جهاد کشاورزی شهرستان این آفت از طریق شهرستان چابهار وارد جاسک شده است.فرماندار جاسک عنوان کرد: بنا به اطلاع رسانی های قبلی سازمان حفظ نباتات کشور، مبنی بر خطر حمله مجدد ملخ صحرایی به کشور در این راستا برای ایجاد هماهنگی‌های لازم و اندیشیدن تمهیدات لازم چندین جلسه با جهاد کشاورزی داشته ایم و برنامه ریزی های لازم انجام شده است.رادمهر اظهار کرد: بحمدالله در هجوم قبلی این آفت به جاسک در نقاط مختلفی و با سطح گستره وسیعی از شهرستان بصورت رضایتبخش با آن مبارزه شد که هیچگونه خسارتی به باغات وارد نشد.فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران گفت: با توجه به نوع بافت خاک و رطوبت بالا، این شهرستان یکی از مناطق مستعد برای تکثیر ملخ‌های صحرایی است لذا از کشاورزان و عموم مردم تقاضا داریم که همچون دوره گذشته در صورت مشاهده این آفت بلافاصله موضوع را به جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع رسانی کنند تا اقدامات لازم برای ادامه ردیابی و مبارزه با کانون ملخ‌های صحرایی صورت پذیرد.

اجتماعی

کشف ۵ میلیارد کالای احتکار شده در هرمزگان

رئیس پلیس امنیت عمومی استان از کشف مواد اولیه قنادی غیرمجاز به ارزش ۵ میلیارد ریال در شهرستان بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سرهنگ علیرضا سبزواری در تشریح این خبر بیان داشت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان در راستای مبارزه با احتکار کالا، با انجام اقدامات اطلاعاتی از محل دپو کالای قاچاق در شهربندرعباس مطلع و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود :مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی با همکاری بازرسان سازمان صمت ضمن شناسائی محل دقیق انبار به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی صورت گرفته از انبار مذکور  مقادیر قابل توجهی مواد اولیه قنادی  قاچاق کشف کردند.
رئیس پلیس امنیت عمومی استان  ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بنا به نظر کارشناسان ۵ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد:در این رابطه یک متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

برگزارى ملاقات و دیدارهای چهره به چهره مدیران با مردم در روزهای سه شنبه در راستای سیاست های دولت مردمى، الزامی است

استاندار هرمزگان با صدور بخشنامه ای به مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان دستور داد، ملاقات و دیدارهای چهره به چهره مدیران با مردم در روزهای سه شنبه در راستای سیاست های دولت مردمى، برگزار شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس مهدی دوستی در این بخشنامه به مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان آورده است:

با عنایت به اینکه برقراری ارتباط دو سویه بین دولتمردان و مردم، جزیی از حقوق متقابل بین آنهاست و بی تردید رسالت تمام دستگاه‌های اجرایی پاسخگویی به مطالبات مردم است، لذا در راستای سياست های دولت مردمی و به منظور تسهیل و تسریع در دریافت و پیگیری درخواست ها و مشکلات مردمی، همچنین جهت افزایش مسئولیت پذیری، اعتماد عمومی، سلامت اداری، صیانت از حقوق و جلب رضایتمندی مردم، برگزاری دیدارهای چهره به چهره با مردم در روزهای سه شنبه، لغو کلیه ماموریت ها و جلسات غيرضروری در روزهای سه شنبه به منظور ارج نهادن به حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع، ارسال گزارش ملاقات های مردمی به اداره کل بازرسی استانداری، برنامه ریزی برای حضور در مرکز سامد استان به منظور ارتباط مستقیم و بی واسطه با مردم از طریق تلفن ۱۱۱ و بهره برداری از نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنان، مورد انتظار است.

همچنین اداره کل بازرسى استانداری موظف است، به منظور بررسی نحوه برگزاری جلسات ملاقات مردمی در روزهای سه‌شنبه، بازدیدهای سرزده از دستگاه‌ها به عمل آورد.

نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه بر عهده معاونت توسعه مدیریت و منابع و اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری می باشد.

با توجه به ضرورت ارتباط دوسویه و مستمر مردم با مجموعه دولت، سامانه ارتباط مردم با دولت (۱۱۱)، شماره تلفن ۰۷۶۳۳۶۱۰۵۸۴، کد دستوری # ۱ * ۳۱۲۲ * ۶۶۵۵ * و سامانه پیامک ۵۰۰۰۵۹۹۶۹۹۶، آماده دریافت شکایات، انتقادات، پیشنهادات مردمی است.

همچنین امکان ارتباط مستقیم با استاندار هرمزگان، ارسال پیشنهادات و انتقادات، ثبت شکایت در سامانه وزارت کشور و استانداریها و ارتباط مستقیم با رئیس ستاد کرونا هرمزگان در پرتال اطلاع رسانی استانداری هرمزگان فراهم شده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق با رصد اطلاعاتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این خودروها در نتیجه اجرای طرح ضربتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در شب گذشته شناسایی و توقیف شدند.

وی همچنین یادآور شد: از این خودروها ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم محکوم می شوند و همچنین در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌‌‌‌؛ تمام خودروهای توقیف شده نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.

لازم به ذکر است: ارزش تقریبی سوخت های کشف شده بیش از دویست میلیون تومان است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها