با ما ارتباط برقرار کن

صنعت معدن تجارت

فولاد هرمزگان هميار صنايع داخلي بوده است

مدير فروش و بازاريابي شرکت فولاد هرمزگان تامين حداکثري نيازداخل ، ارزآوري، رشد درآمد پايدار را مهمترين استراتژي اين حوزه برشمرد و عملکرد شش ماهه فولاد هرمزگان در حوزه فروش را تشريح کرد .

منتشر شده

روی

مجموعه فروش و بازاريابي شرکت فولاد هرمزگان همواره با به کارگيري رويکردهاي بهبود مستمر و استراتژي‌هاي توسعه بازار، در راستاي جلب نظر مشتريان و ارائه محصولات مطابق با نياز بازار، اهداف و برنامه هاي خود را تدوين مي‌کند . مهدي شکر ي زاده مدير فروش و بازاريابي شرکت فولاد هرمزگان تامين حداکثري نيازداخل  ، ارزآوري، رشد درآمد پايدار  را مهمترين استراتژي اين حوزه برشمرد  و عملکرد شش ماهه فولاد هرمزگان در حوزه فروش را تشريح کرد .

با در نظرگرفتن شعار رونق توليد که از سوي مقام معظم رهبري به عنوان نقشه راه سال ۹۸ عنوان شده ، نقش حوزه فروش فولاد هرمزگان  در تحقق اين شعار را چگونه ارزيابي مي کنيد ؟

اين مجموعه در سال جاري نيز در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري مبني بر رونق توليد صنايع داخلي ، با رويکرد تامين حداکثري نياز نوردکاران داخلي و با استفاده بهينه از ظرفيت هاي خالي آن ها ، توانسته است سهم قابل توجهي از نياز مشتريان بازار داخل را تامين کند . رشد ۲۳ درصدي فروش محصول تختال در بازار در شش ماهه ابتداي سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل گواه اين مطلب بوده که البته اين امر باعث رشد ۸۶ درصدي کسب درآمد ، نسبت به مدت مشابه سال گذشته گرديده است. يکي از اهداف استراتژيک واحد فروش و بازاريابي در افق ۱۴۰۰-۱۳۹۸ توسعه صادرات به بازارهاي جهاني و افزايش فروش داخلي و خارجي با گرايش به محصولات ويژه است.

 همانگونه که ميدانيم کشور ما تحت تحريم هاي حداکثري و ظالمانه آمريکا قرار گرفته است ؛عملکرد واحد فروش و بازاريابي فولاد هرمزگان در تقابل با اين شرايط ويژه چگونه بوده است ؟

با توجه به اهميت صادرات محصول تختال شرکت به بازارهاي جهاني و لزوم تامين ارز مورد نياز کشور، عليرغم محدوديت هاي بين المللي در بازارهاي جهاني، ضرورت ايجاب کرده به طور مستمر از نوسانات و تحولات پيچيده در بازارهاي جهاني غفلت نکرده و پيش بيني هايي براي رويارويي با اين موقعيت ها در نظر گرفته شود، و دراين خصوص دستاوردهاي بزرگي حاصل شده است. به گونه اي که در شش ماهه ابتداي سال جاري   با رشد درآمدي ۴۷ درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بوده ايم . به طور کلي مديريت فروش و بازاريابي شرکت در شش ماهه ابتداي سال با اتخاذ اقداماتي از جمله تدوين برنامه ريزي جامع فروش و شناسايي صحيح بازارهاي هدف، کارنامه موفقي را ارائه کرده که باعث روند صعودي فروش در بازارهاي داخلي و صادراتي شده است و ماحصل فعاليت‌هاي صورت گرفته با عرضه بيش از ۷۰۰ هزار تن محصول تختال به بازارهاي مصرف، منتج به رشدي معادل ۳ درصد ميزان فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل و نيز رشد ۶۳ درصدي درآمد کسب شده نسبت به همان مدت مشابه شده است. از ديگر رويکردهاي صورت گرفته در شش ماهه ابتداي سال جاري، تامين پايدار محصولات ويژه با اناليز و ابعاد خاص مد نظر مشتريان بوده است که اين امر منجر به کاهش ميزان واردات محصولات مشابه گرديد که خودکفايي ارزي، رونق صنايع داخلي را در پي داشته است.

بخشي از ماموريت استراتژيک واحد فروش و بازاريابي شرکت فولاد هرمزگان کسب درآمد پايدار و ارتقاي مداوم رضايت مشتريان مي باشد. تا چه اندازه تحقق اين هدف موفق بوده ايد ؟

دستاوردهاي به دست آمده در خصوص فروش محصول تختال با توجه به شفافيت در خصوص تعيين قيمت و مکانيزم و قيمت گذاري منظم و همچنين نتايج مطلوب عملکرد شرکت در زمينه کسب درآمد پايدار، سود آوري و رضايت مشتريان در بازار داخل باعث گرديد شرکت فولاد هرمزگان در جمع بيست شرکت بزرگ و برتر بورسي و فرابورسي قرار گيرد. آنچه که به وضوح در چشم انداز شرکت فولاد هرمزگان متصور است، توسعه بازارهاي صادراتي، حفظ و تامين پايدار نيازهاي نوردکاران داخلي، بازاريابي محصولات با ارزش افزوده بالاتر، توسعه محصولات جديد و تکميل زنجيره ارزش با رويکرد توسعه خطوط توليد به سمت محصولات نهايي است که مطالعات مورد نياز جهت شناسايي نياز بازار صورت پذيرفته است و اين روند نيز به طور مستمر به منظور ارزيابي بازارهاي بالقوه و بالفعل و برداشتن گام هايي در راستاي حمايت از صنايع داخلي، رونق توليد و توسعه بازار از طريق عرضه محصول تختال موردنياز بازار انجام مي پذيرد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

ما می توانیم را در فولاد هرمزگان تحقق می بخشیم

مدیرعامل فولاد هرمزگان باور و دنبال کردن شعار ما می توانیم را یک و ظیفه و اعلام کرد مانند دیگر حوزه ها در حوزه صنعت نیز می‌توانیم به این رشد و بالندگی برسیم و شعار ما می‌توانیم را تحقق ببخشیم .

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین:عطالله معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در بازدید از بخش LF واحد فولاد سازی این شرکت و دیدار با کارکنان این بخش باور و دنبال کردن شعار ما می توانیم که از جانب رهبر معظم انقلاب عنوان شد را یک وظیفه دانست و گفت : همانگونه که در حوزه نظامی و موشکی شعار ما می توانیم محقق و موجب عقب‌نشینی دشمن شده است ، در حوزه صنعت نیز می‌توانیم به این رشد و بالندگی برسیم و شعار ما می‌توانیم را تحقق ببخشیم . وی تاکید کرد در فولاد هرمزگان به عنوان عضوی از خانواده بزرگ صنعت ایران، با همدلی و همراهی یکدیگر ما می توانیم را تحقق می بخشیم.
معروفخانی در این بازدید با تاکید بر اعتماد و توجه به جوانان و نیروهای متخصص بومی گفت : همانگونه که در آغاز کار و پیش از این عنوان شد تحول و توسعه از اهداف اصلی ما در فولاد هرمزگان است که در دولت مردمی به جد پیگیر آن خواهیم بود . وی ابراز امیدواری کرد با برطرف شدن مشکلات قطعی برق، و با برنامه ریزی مدیران و همدلی و همکاری و سعی مضاعف کارکنان، این شرکت شاهد ثبت رکوردهای جدید تولید بوده و بتواند میزان تولید از دست رفته را جبران نماید.
مدیرعامل فولاد هرمزگان همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در رضایتمندی کارکنان گفت : در بحث درمان و پزشکی برای همه کارکنان امانی و پیمانی شرایط بسیار خوبی را ایجاد کردیم ، صندوق درمان و بیمه تکمیلی از این جمله می باشد . مدیرعامل فولاد هرمزگان افزود: ‌ تلاش ما این است با انجام طرح‌های توسعه و به ثمر نشستن این طرح‌ها و قطعاً سوددهی بیشتر بتوانیم اقدامات بیشتری را در جهت تکریم و رضایتمندی کارکنان تلاشگر و متعهد فولاد هرمزگان انجام دهیم.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

حیات شرکت ها و سازمان ها به توسعه آنها بستگی دارد

مدیرعامل فولاد هرمزگان بر تکمیل طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید و ابراز امیدواری کرد فولاد هرمزگان با وجود نیروی های متخصص و تحول گرا و حمایت های دولت مردمی به این مهم دست خواهد یافت.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :عطالله معروفخانی در بازدید از شرکت میرکو با تاکید بر حمایت و پیگیری همه جانبه از طرح‌های توسعه گفت : حیات شرکت ها و سازمان ها به توسعه آنها بستگی دارد ، وی با اشاره به طرح های توسعه ای در دست اقدام فولاد هرمزگان اعم از پروژه افزایش ظرفیت زیر سقف فولادسازی از ۱٫۵ به ۲ میلیون تن و پروژه زیرساختهای مورد نیاز افزایش ظرفیت تا سقف دو میلیون تن اظهار داشت : با اجرایی شدن این طرح ها فولاد هرمزگان به یکی از بزرگترین تولید کنندگان فولادی در جنوب کشور تبدیل خواهد شد. معروفخانی حضور نیروهای جوان ، متعهد، مسئولیت پذیر و تحول گرا در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست و ابراز امیدواری کرد با و جود چنین سرمایه هایی و نیز با یاری خداوند و حمایت دولت مردمی قطعاً به این مهم دست خواهیم یافت . وی نتیجه جمع این فعالیت‌ها را در نهایت درخشش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سرتاسر دنیا دانست.
وی در ادامه به تاسیس شرکت میرکو و خدمات هلدینگ فولاد مبارکه در کشور اشاره کرد و گفت: باعث افتخار است که یکی دیگر از زیرمجموعه‌های فولاد مبارکه در استان هرمزگان خدمات خود را به صنعت کشور ارائه می‌کند .این می تواند اتفاقی مبارک برای دیگر شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ومنشأ خیر و برکت در استان هرمزگان باشد .
مدیرعامل فولاد هرمزگان ضمن تاکید بر مزیت ها و محاسن ایجاد این نوع شرکتهای پایین دستی و ارائه کننده خدمات در حوزه صنعت در استان هرمزگان گفت : برای انجام تعمیرات برخی تجهیزات ، به اجبار می بایست این تجهیزات به دیگر استان‌ها ارسال گردند که این خود مشمول هزینه و زمان خواهد شد، اما با حضور شرکت‌هایی مانند میرکو در استان هرمزگان، بومی سازی قطعات و خرید داخل پر رنگ تر شده و کاهش هزینه و زمان قابل توجه خواهد بود .
وی در ادامه با بیان اینکه فولاد هرمزگان از بومی سازی و تولید داخل همواره حمایت خواهد کرد اظهار داشت : قطعاً شرکت‌هایی مانند میرکو می‌توانند در بخش توسعه فولاد هرمزگان تاثیرگذار باشند و به همین دلیل ما از توسعه این شرکت ها حمایت می کنیم .
فروتن مدیرعامل شرکت میرکو نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در این شرکت گفت : شرکت میرکو با پشتیبانی فولاد هرمزگان کار خود را آغاز کرده است و امید است با ایجاد طرح‌های توسعه این شرکت بتوانیم به دیگر شرکت‌های منطقه نیز خدمات خود را ارائه نماییم.
در این بازدید شرکت صنعتی میرکو اولين محموله غلتك بازسازي شده از سرويس سنتر خود را به فولاد هرمزگان ارسال کرد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

عرضه بریکت گرم در بورس کالا برای نخستین بار در ایران

سعید بزرگی، مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس خبر داد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :مدیر عامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس گفت: شرکت صبا فولاد خلیج فارس برای اولین بار بریکت گرم این شرکت را از تاریخ یکشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ در بورس کالای ایران عرضه می کند.
مهندس سعید بزرگی مدیرعامل این شرکت در جلسه شورای هماهنگی مدیران ضمن تشکر از فرخ فدایی سرپرست فروش شرکت ، با اعلام خبرعرضه بریکت گرم شرکت صبا فولاد خلیج فارس از یکشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ برای نخستین بار در بورس کالای ایران اظهار داشت : یکی از مهم‌ترین مزیت‌های عرضه بریکت گرم دربورس کالا، شفافیت در قیمت گذاری محصولات ابتدایی زنجیره فولاد کشور است .
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت صبا فولاد خلیج فارس اولین و بزرگترین تولید کننده بریکت گرم در کشور می باشد تصریح کرد: صبا فولاد خلیج فارس با عرضه محصولات خود در بورس کالا می تواند با ارائه محصولات با کیفیت‌تر در کنار رفع نیازمندی‌های داخلی، چرخه صادرات را نیز شفاف نماید.
مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس ، بریکت گرم را به عنوان یک کالای استراتژیک در صنعت فولاد کشور دانست و گفت: با توجه به تجربه موفق عرضه دیگر محصولات فولادی در بورس کالا و تسهیل خرید و فروش آن برای خریداران، امیدواری زیادی وجود دارد که بریکت گرم تولیدی این شرکت نیز بتواند جایگاه مناسبی در این بازار بدست آورد.
بزرگی خاطرنشان کرد: شرکت‌های علاقه‌مند به خرید بریکت گرم در بورس باید برای فعالیت در این بازار، از طریق یکی از کارگزاری‌های مجاز بورس کالا، کد بورسی مربوطه را دریافت کنند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها