با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

انتخاب بستک به عنوان اولین تعاون هرمزگان

در تفاهم نامه همکاری مشترک بین امور تعاون وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و استانداری هرمزگان، بستک به عنوان اولویت تعاون شهر معرفی شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، محمد کبیری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح پنجشنبه در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: با توجه به تحریم هایی که به ملت ایران وارد شده، تعاونی ها با توجه به ظرفیتهای که دارند، توانستند با توسعه خدمات خود به تاب آوری جامعه کمک کنند.

کبیری افزود: تاکنون ۵ تعاون شهر در سطح کشور انتخاب شده  که شهرستان بستک جزء این  شهرها بوده و این موضوع را برای ۳۱ استان نیز در نظر گرفتیم.

استاندار هرمزگان گفت: تعاونی‌های موفقی در این استان فعالیت دارند و بیش از دو هزار تعاونی در هرمزگان فعال هستند.

فریدون همتی افزود: تعاون از جایگاه مهمی در قانون اساسی کشورمان برخوردار است و ۲۵ درصد اقتصاد کشور باید بر محور تعاونی ها باشد.
وی تصریح کرد: میزان موفقیت تعاونی ها در هرمزگان بسیار خوب و گسترده است و این استان می ‌تواند به عنوان یک الگو در زمینه تعاون در کشور مطرح باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان ضمن تقدیر از حمایتها و توجه استاندار هرمزگان به بخش تعاون افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری درخصوص سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴ قانون اساسی و به منظور اجرایی نمودن مفاد برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی کشور و همچنین در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی بارویکرد ایجاد رشد و توسعه پایدار بویژه‌ در شهرها، از طریق مشارکت وسرمایه‌گذاری وانجام فعالیت‌های 
لازم، این تفاهم نامه منعقد شد.

هادی ابراهیمی اظهارداشت: کمک به رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی شهرستان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در قالب بخش تعاونی، ایجاد فضای مناسب برای توسعه کسب و کار وکارآفرینی و جذب ایده‌ها در راستای توسعه کسب و کارهای جدید با استفاده از ظرفیت طرحهای اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی، شناسایی مزیت‌های تعاون شهر و انعکاس آن جهت جذب سرمایه گذاران جدید در شهرستان بستک، افزایش فرصت های شغلی و توسعه شهرستان از طریق توانمندسازی، آموزشهای مهارتی و تجمیع سرمایه های خرد افراد شهرستان و توسعه سطح مشارکت اجتماعی و اقتصادی شهروندان شهرستان در کلیه فعالیت های مرتبط با توسعه، از اهداف این تفاهم نامه است.

وی گفت: ارتقاء حمایت ها و کمک به تشکیل و توسعه تعاونیهای تامین نیاز مرتبط با فعالیت های عمده اقتصادی شهرستان، کمک به ارتقای سطح دانش اعضاء، کارکنان، مدیران و بازرسان تعاونی ها از طریق برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی، کمک به برگزاری نمایشگاه توانمندیهای بخش تعاون شهرستان و عرضه محصولات آنها، استفاده از ظرفیت های مالی بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون، هدایت منابع طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی برای تشکیل تعاونیهای دارای توجیه فنی و اقتصادی با رویکرد آمایش سرزمینی و مزیت نسبی تعاون شهرِ بستک و طراحی و ساخت نماد(سنگی) تعاون شهر، کمک به افزایش همکاری لازم ما بین دستگاههای ذیربط شهرستانی(دستگاههای متولی صدور مجوز، آموزش فنی و حرفه ای و..) و پیگیری موضوع طرح «تعاون شهر» در شورای اداری شهرستان بستک از تعهدات وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و استانداری هرمزگان است.

وی اضافه کرد: شناسایی خوشه های کسب و کار کمک به ایجاد تعاونی های تامین نیاز متشکل از تولید کنندگان و یا مشاغل مرتبط با هدف توسعه برند و صادرات و تامین نیازهای مشترک آنها، حمایت از هدایت و تخصیص اعتبارات و منابع مورد نیاز توسعه تعاونیها با استفاده از ظرفیت طرح های اشتغال فراگیر واشتغال روستایی و سایر طرح های اشتغالزایی استان، کمک به تشکیل و توسعه تعاونی توسعه و عمران شهرستان، ایجاد هماهنگی لازم جهت تشکیل تعاونی های بزرگ بویژه تعاونی سهامی عام و فراگیر ملی و کمک به برون سپاری فعالیت های دستگاههای ذیربط شهرستان هدف به تعاونیهای بزرگ و توانمند شهرستان بویژه تعاونی توسعه و عمران شهرستانی از  جمله این تعهدات است.

این تفاهم‌نامه در شش ماده و یک تبصره و به مدت ۳ سال بین وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و استانداری هرمزگان به امضاء رسید.

قابل ذکر است تعاون شهر، شهری است که شهروندان آن با مفهوم تعاون آشنا بوده و عمده فعالیت های اقتصادی و اجتماعی و تعاملات آن در قالب تعاونی صورت می پذیرد و سطح مشارکت های اقتصادی و اجتماعی مردمی در آن شهر بالا می باشد. منظور از تعاون شهر، مجموعه کل شهرستان هدف (شامل شهر، بخش و روستاهای تابعه) می باشد.

اجتماعی

دریافت نشان سفیر و مروج مسئولیت اجتماعی و نشان عالی مسئولیت اجتماعی توسط فولاد هرمزگان

نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.
به گفته هوشمند سفیدی مسئول جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی محورهای اصلی مورد ارزیابی در این جشنواره ۱۲ مورد شامل سازماندهی و ساختارسازی مسئولیت اجتماعی بوده است‌.
لازم به ذکر است که دو مبحث روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی هم همپوشانی کامل با یکدیگر داشته اند و از این روست که جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی به شکل مشترک برگزار شده است‌.
همچمین در پایان این جشنواره نشان عالی مسئولیت های اجتماعی به شرکت فولاد هرمزگان اهدا و از مدیر روابط عمومی این شرکت تقدیر بعمل آمد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه ایجاد کرده است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه سومین کنگره سراسری مدیران حرفه‌ای ایران گفت: حیات شرکتها به توسعه آنها وابسته بوده و در این میان شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه را ایجاد کرده است تا به فرموده مقام معظم رهبری در جهت رفع موانع تولید گام بردارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطاالله معروفخانی اظهار داشت: ما در فولاد هرمزگان توانسته‌ایم با ایفای نقش پایدار فروش اسلب در بازارهای صادراتی هدف و حضور پایدار در بازارهای داخلی و صادراتی، از یک سو بازارهای داخلی را مدیریت و از سوی بازارهای هدف خارجی و صادرات به بازارهای جهانی را توسعه ببخشیم.

وی افزود: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری، توسعه بومی‌سازی و حمایت از تولیدات کیفی داخلی را در برنامه استراتژیک فولاد هرمزگان قرار  داده ایم.

وی ادامه داد: ما نگرشی نو در سازماندهی، تامین، نگهداشت و توسعه پایدار منابع انسانی در راستای افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی شرکت فولاد هرمزگان داریم.
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: توجه به انتظار جامعه پیرامونی از فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع فولادی در کشور، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، از اینرو  فولاد هرمزگان تعاملات ارزش افزا با جامعه از طریق انجام اثربخش مسئولیت‌های اجتماعی را افزایش داده تا علاوه بر حضور موثر در جامعه استان هرمزگان بتواند تصویر بیرونی شرکت  را ارتقا و بهبود دهد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: از نگاه ما حیات شرکت‌ها به توسعه آنها بستگی دارد. از این رو توسعه و ارتقای کیفی، کمی و نوآورانه ظرفیت‌ها،تکنولوژی‌ها، فرایندها و محصولات را جزو اهداف و ماموریت های مهم شرکت قرار داده ایم. همچنین توجه به محیط زیست علاوه بر یک مسئولیت اجتماعی مهم، نقشی بسزا در توسعه پایدار و رشد اقتصادی شرکت ها دارد.

به گفته معروفخانی، فولاد هرمزگان با حساسیت به مقوله محیط زیست پرداخته و برای ارتقای عملکرد زیست محیطی این شرکت، برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی تعریف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها