با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

بخش عمده‌ی فعالیت جمعیت هلال احمر متکی به داوطلبان است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان بر نقش موثر داوطلبان در فعالیت‌های سازمان هلال احمر تاکید کرد.

منتشر شده

روی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان بر نقش موثر داوطلبان در فعالیت‌های سازمان هلال احمر تاکید کرد
“مختار سلحشور” صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: جمعیت هلال احمرجمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۰۱ هجری خورشیدی تاسیس شده و مشغول انجام فعالیت های امدادی و خدمات اجتماعی به اقشار مختلف جامعه بوده است.
وی با بیان این که جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در سال ۱۳۲۸ هجری خورشیدی تاسیس شده و  امسال در ۷۰ سالگی جمعیت هلال احمر هرمزگان هستیم ادامه داد: جمعیت هلال احمر هرمزگان در تمام این سال‌ها در حوادث مختلف و در فعالیت‌های بشر دوستانه،امدادی،اجتماعی و در فعالیت‌های مشارکتی در بخش های مختلف نهاد‌های اجتماعی و انجمن های مردم نهاد همیشه حضوری مستمر داشته است
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت:در ایام بزرگداشت روز جهانی داوطلب هستیم یکی از روزهایی که برای ما کارکنان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزشمند است و ما باید ازخدمات کسانی که داوطلبانه برای جمعیت و مردم جامعه هدف ما کار و تلاش می‌کنند قدردانی کنیم.
وی ادامه داد:بخش عمده‌ی فعالیت جمعیت هلال احمر متکی به حضور داوطلبان است و باید تعداد داوطلبان را افزایش دهیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان بیان کرد: وقتی حادثه ای رخ می دهد یکی از مهم ترین ماموریت‌های جمعیت ارائه خدمات امداد و نجات است.
وی تصریح کرد:بالا بردن سطح آگاهی‌های عمومی در مورد حوادث طبیعی با تقویت سرویس‌های آموزشی که ارائه می‌کنیم شامل دو بخش آموزش‌های تخصصی و عمومی است.
سلحشورافزود: در بخش آموزش‌های عمومی هدف بالا بردن سطح تاب آوری جامعه است وهمه ما به عنوان شهروند در معرض آسیب و حادثه هستیم که باید آمادگی و اطلاع کافی از اینکه چطور در برابر حوادث واکنش نشان دهیم را داشته باشیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: باید نیرو هایی را تربیت کنیم که در صحنه عملیات حضور موثر داشته باشند و بتوانند خدمات امداد و نجات را به آسیب دیدگان ارائه دهند
 سلحشور با اشاره به بحث امداد و نجات و مدیریت بحران افزود: مهم ترین رکن اصلی پیشگیری است و در بحث پیشگیری باید مردم جامعه هدف و مناطق آسیب پذیر را نسبت به این امر آگاه کنیم.
وی با اشاره به داوطلبان زیر ۲۹ سال جمعیت هلال احمر گفت:۱۲ هزارنفر پرونده داوطلبی در استان داریم که تعدادی از آن ها مشارکت فعال و تعدادی نیز مشارکت در حوادث دارند و این داوطلبان بدون هیچ توقعی در زمان هایی که ما به آن ها احتیاج داریم در مقاطع مختلف و بحران هایی که اتفاق می‌افتد حضور دارند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت های مهم این سازمان اشاره کرد و افزود:کاروان‌های سلامت  که متشکل از پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر هستند و با وبر‌اساس برنامه های زمان بندی در مناطق بسیار محروم حاضر می شوند تا بیماران و کسانی که دسترسی به پزشک ندارند را به صورت رایگان ویزیت کنند از دیگر فعالیت‌های مهم هلال احمر است.
سلحشور در خصوص طرح نذر آب در جمعیت هلال احمر بیان کرد: شروع این طرح از سال گذشته بود که درسال ۹۸ در غرب فین و شمال بندر خمیر دودر نوبت اجرا شد.
وی درخصوص حادثه سیلی که درابتدای سال ۹۸ در استان گلستان و خوزستان رخ داد گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اقدام به جمع‌آوری کمک های مردمی کرد و کمکی که از صندوق‌های ما جمع آوری شد حدود ۲۸۰ میلیون تومان بود.
سلحشور گفت:یکی دیگر از برنامه های جمعیت هلال احمر طرح دادرس در مدارس است که هرساله دانش آموزان در رابطه با حوادث و امداد و نجات آموزش می بینند.

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها