با ما ارتباط برقرار کن

ابوموسی

استقرار دستگاه قضایی در جنوبی ترین جزیره ایران

ساختمان دادگستری جزیره ابوموسی طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان هرمزگان افتتاح و راه اندازی شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، ساختمان دادگستری جزیره ابوموسی طی مراسمی با حضور علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و جمعی از مسئولان قضایی و اجرایی افتتاح و راه اندازی شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این مراسم تصریح کرد: با تکمیل مراحل احداث، راه اندازی و تجهیز ساختمان دادگستری ابوموسی، پس از سالیان متمادی ، دستگاه قضایی در این جزیره مستقر شد.

صالحی با اعلام اینکه استقرار دستگاه قضایی در جزیره ابوموسی طی سفر اخیر ریاست محترم قوه قضائیه به استان هرمزگان مورد تأکید ایشان بوده است اظهار داشت: ساختمان دادگستری شهرستان ابوموسی در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع با ۷۹۰ متر زیربنا در کوتاهترین زمان ممکن احداث ور اه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این مردم جزیره ابوموسی باید برای دسترسی به نزدیک ترین مرجع قضایی فاصله ۲۲۲ کیلومتری تا بندرعباس را ساعت ها و پس از عبور از دریا طی می کردند که این مشکل با تدبیر رئیس دستگاه قضا در راه اندازی دادگستری این شهرستان برای همیشه مرتفع شد .

وی یادآور شد :  از این پس رئیس این حوزه قضایی نیز در این جزیره مستقر و همراه با سایر همکاران خود به خدمت رسانی به مردم شریف و شهیدپرور جزیره ابوموسی و مرزداران خلیج همیشگی فارس مشغول خواهد شد.

ابوموسی جزیره‌ای در جنوب خلیج‌فارس و یکی از جزایر سه‌گانه ایران است و علاوه بر اهمیت سوق الجیشی ، فاصله میان این جزیره و جزایر تنب به دلیل عمق مناسب آب، تنها مسیر قابل کشتیرانی برای نفتکش‌های بزرگ در تنگه استراتژیک هرمز می باشد.


ابوموسی

۱۳ پروژه در جزیره ابوموسی افتتاح شد

استاندار هرمزگان گفت: به مناسبت ایام الله دهه فجر ۱۳ پروژه در جزیره ابوموسی افتتاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در حاشیه افتتاح پروژه‌های دهه فجر جزیره ابوموسی اظهار کرد: توفیق شد که درایام الله دهه فجر به همراه مسئولان استان در میان مردم ابوموسی حضور پیدا کنیم. با تلاش فرمانداری، شهرداری و دستگاه‌های مختلف ۱۳ پروژه در این جزیره افتتاح شد.

وی عنوان کرد: ۵۲ واحد مسکونی، بوستان بانوان، خیابان ورزش و تامین آب شرب رینگ دور جزیره از جمله پروژه‌های افتتاح شده در دهه مبارک فجر بود.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: کلنگ ساختمان مرکز رادویی شهرستان ابوموسی نیز در این سفر به زمین زده شد.

همتی تصریح کرد: توسعه اسکله شهر ابوموسی به عنوان اصلی‌ترین اسکله این منطقه و معابر جدیدی که در حال ساخت است مورد بازدید قرار گرفتند که دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی نیز بودند.

وی خاطرنشان کرد: توجه ویژه‌ دولت و هماهنگی بسیار خوب نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باعث شده است که سرعت اقدامات در این جزیره افزایش پیدا کند و دائما شاهد اتفاقات خوب در جزیره ابوموسی باشیم.

استاندار هرمزگان با ذکر این نکته که از گردشگران سراسر کشور دعوت می‌شود که به این جزیره سفر کنند، گفت: هر روز از بندرعباس به جزیره ابوموسی پرواز برقرار است و یک روز در میان نیز از طریق بندرلنگه سفر دریایی به این جزیره برقرار است.

همتی اذعان کرد: در ایام عید تعدادی شناور جهت تسهیل رفت و آمد به جزیره ابوموسی به ناوگان حمل و نقل دریایی این شهرستان افزوده خواهد شد. به مسئولان مربوطه نیز ابلاغ شده است که تدابیر لازم جهت اقامت مسافراد در این جزیره به سرعت پیش بینی شود.

وی بیان داشت: امیدوارم در ایایم تعطیلات عید و اسفندماه شاهد حضور گردشگران از سراسر ایران در این جزیره باشیم.

ادامه ی خواندن

ابوموسی

بندر دریایی ابوموسی سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: بندر دریایی ابوموسی سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، اله‌مراد عفیف‌پور در حاشیه افتتاح پروژه‌های دهه فجر جزیره ابوموسی با بیان اینکه در حال ساخت و ساز بندر ابوموسی هستیم اظهار کرد: این بندر تجاری و مسافری خواهد بود که پروژه‌های متعددی در این بندر در حال ساخت است.

وی عنوان کرد: احداث ساختمان مرجان دریایی و تعمیرات اساسی اسکله از جمله اقدامات در دست اجرا در این بندر است.

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ابراز داشت: تعمیرات اساسی دو پست اسکله نهایی شده است. یک پست اسکله شناور نیز در حال تعمیرات اساسی است که تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

عفیفی‌پور تصریح کرد: ساختمان اداری در حال ساخت است و احداث دایک نیز تمام شده است.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۴۰۰ متر طول موج شکن است که در حال اجرا هستیم و اصلاح موج شکن شرقی نیز در دستور کار قرار دارد که عملیات اجرایی آن شروع شده است.

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: بر اساس بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه ها پیش بینی می‌شود که بندر ابوموسی تا سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد.

ادامه ی خواندن

ابوموسی

آموزش های مهارتی از ارکان توسعه

منتشر شده

روی

رضا پوربابایی فرماندار شهرستان  از کلاس های آموزشی مهارتی در زمینه نگهداری، برق و تنظیم موتور خودرو فنی حرفه ای بازدید کرد

پوربابایی در این بازدید با بیان اینکه یکی از راه های بالفعل رساندن ظرفیت های شهرستان، تقویت آموزش های فنی و حرفه ای است، افزود: آموزش های مهارتی به دلیل توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقای توانمندی های فناورانه به عنوان یکی از ارکان اساسی در برنامه های توسعه است که می تواند نقش مهمی را در دستیابی به اهداف توسعه ایفا نماید.

فرماندار ابوموسی با بیان اینکه نگاه ویژه ای در چند سال اخیر در حوزه کارهای دانش بنیان و مهارت های فنی و حرفه ای و کارگاه های آموزشی در سطح کشور و شهرستان صورت گرفته است، گفت: آموزش ها متناسب با فرهنگ مردم و ظرفیت شهرستان می تواند بسترساز ایجاد اشتغال پایدار برای افراد جویای کار و در نتیجه کاهش نرخ بیکاری جوانان شود.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان بر اصلاح فرهنگ کار و تلاش به عنوان یک موضوع مهم تاکید کرد و افزود: با آموزش و مهارت در آموزش فنی و حرفه ای می توان در حوزه تولید و کارآفرینی موفق شد و سود بیشتری را بدست آورد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها