با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

ارتقا کیفیت و کاهش هزینه‌ها با دستیابی به فناوری جدید امکان پذیر است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان این‌که رویکرد ما در راستای کاهش هزینه و ارتقا کیفیت است گفت:دستیابی به فناوری‌های روز دنیا نیازمند زمان و پژوهش است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، فرزاد ارزانی، مدیرعامل فولاد هرمزگان در اولین کنفرانس ملی ریخته گری مداوم فولاد گفت:در فولاد هرمزگان سعی کرده ایم رویکردی در راستای کاهش هزینه ها ، ارتقاء کیفیت ویک رویکرد علمی داشته باشیم.

وی افزود: هدف دستیابی به فناوری است که در این راستا نظام نوآوری بر پایه (DUI) مدنظر است و به نظر من باید اول صنعت ایجاد شود و سپس دانش به دست آید.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در ادامه بیان کرد: چرخه ارتقاء فناوری در صنعت فولاد در ژاپن، آمریکا، کره جنوبی بوده و ما نیز باید به سمت ارتقا تکنولوژی فولاد پیش برویم .

ارزانی خاطر نشان کرد: بومی سازی در دل فناوری و دانش ساخت تجهیزات است ایران هم باید در مسیر توسعه تکنولوژی و دانش فنی پیش برود درغیر این صورت شاهد هزینه های بالایی خواهیم بود .

وی اظهار داشت: امکان توسعه محصولات و رقابت بدون تسلط بر فناوری تولید به سختی و پرهزینه خواهد بود و بهبود و ارتقاء تکنولوژی های موجود را باید مدنظر قرار داد.

ارزانی گفت:ما به فناوری ماشین ریخته گری مداوم نیاز داریم چراکه صددرصد تولید فولاد خام صنعتی کشور از روش ریخته گری مداوم انجام می شود.

وی بیان کرد: اقدامات خوبی در زمینه همکاری شرکتهای ساخت داخل با طراحان خارجی انجام شده است.

ارزانی خاطر نشان کرد: توسعه فناوری یک حلقه مفقوده در کشور است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت :افراد این شرکت در بهبود کیفیت محصولات و بهره وری تاثیرگذارند ومسیر دستیابی به فناوری در کشورهای در حال توسعه از طریق یادگیری، تعامل و اشتراک گذاری و اجرایی است.

وی در ادامه بیان کرد: در ابتدا باید صنعت ایجاد شود و در صنعت به دانش دست یابیم.

او اظهار داشت: امکان صادرات فناوری به بازارهای منطقه در صورت دستیابی به فناوری را خواهیم داشت.

وی افزود:در زمینه ریخته گری مداوم اقدامات خوبی در حال انجام است اما یکپارچه نیست و این فرآیند میانی است.

وی در خصوص تولید ۵۵ میلیون تن فولاد بیان کرد: باید از ریخته گری مداوم استفاده کنیم و اگر به فناوری دست پیدا نکنیم در حال تکرار خودمان خواهیم بود.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت:ما برای تدوین نقشه راه در این زمینه باید ساختار داشته باشیم تا دانش به فناوری و فناوری به صنعت را تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: تبدیل دانش به فناوری وفناوری به صنعت نیازمند ساختار است. در بومی سازی تجهیزات و قطعات نباید از دستیابی به دانش فناوری غافل شویم.

وی افزود: در دو یا سه دهه آینده اگر نتوانیم هم گام با جهان پیش رویم دوام نخواهیم آورد.

ارزانی در پایان افزود: توسعه فناوریک حلقه مفقوده در صنعت فولاد کشور است و باید توجه داشت که دستیابی به فناوری نیازمند زمان و پژوهش خواهد بود.
اجتماعی

دریافت نشان سفیر و مروج مسئولیت اجتماعی و نشان عالی مسئولیت اجتماعی توسط فولاد هرمزگان

نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.
به گفته هوشمند سفیدی مسئول جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی محورهای اصلی مورد ارزیابی در این جشنواره ۱۲ مورد شامل سازماندهی و ساختارسازی مسئولیت اجتماعی بوده است‌.
لازم به ذکر است که دو مبحث روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی هم همپوشانی کامل با یکدیگر داشته اند و از این روست که جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی به شکل مشترک برگزار شده است‌.
همچمین در پایان این جشنواره نشان عالی مسئولیت های اجتماعی به شرکت فولاد هرمزگان اهدا و از مدیر روابط عمومی این شرکت تقدیر بعمل آمد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه ایجاد کرده است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه سومین کنگره سراسری مدیران حرفه‌ای ایران گفت: حیات شرکتها به توسعه آنها وابسته بوده و در این میان شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه را ایجاد کرده است تا به فرموده مقام معظم رهبری در جهت رفع موانع تولید گام بردارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطاالله معروفخانی اظهار داشت: ما در فولاد هرمزگان توانسته‌ایم با ایفای نقش پایدار فروش اسلب در بازارهای صادراتی هدف و حضور پایدار در بازارهای داخلی و صادراتی، از یک سو بازارهای داخلی را مدیریت و از سوی بازارهای هدف خارجی و صادرات به بازارهای جهانی را توسعه ببخشیم.

وی افزود: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری، توسعه بومی‌سازی و حمایت از تولیدات کیفی داخلی را در برنامه استراتژیک فولاد هرمزگان قرار  داده ایم.

وی ادامه داد: ما نگرشی نو در سازماندهی، تامین، نگهداشت و توسعه پایدار منابع انسانی در راستای افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی شرکت فولاد هرمزگان داریم.
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: توجه به انتظار جامعه پیرامونی از فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع فولادی در کشور، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، از اینرو  فولاد هرمزگان تعاملات ارزش افزا با جامعه از طریق انجام اثربخش مسئولیت‌های اجتماعی را افزایش داده تا علاوه بر حضور موثر در جامعه استان هرمزگان بتواند تصویر بیرونی شرکت  را ارتقا و بهبود دهد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: از نگاه ما حیات شرکت‌ها به توسعه آنها بستگی دارد. از این رو توسعه و ارتقای کیفی، کمی و نوآورانه ظرفیت‌ها،تکنولوژی‌ها، فرایندها و محصولات را جزو اهداف و ماموریت های مهم شرکت قرار داده ایم. همچنین توجه به محیط زیست علاوه بر یک مسئولیت اجتماعی مهم، نقشی بسزا در توسعه پایدار و رشد اقتصادی شرکت ها دارد.

به گفته معروفخانی، فولاد هرمزگان با حساسیت به مقوله محیط زیست پرداخته و برای ارتقای عملکرد زیست محیطی این شرکت، برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی تعریف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها