با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

تدوین یک برنامه جامع کار‌آفرینی بر اساس ظرفیت‌های کشور ضرورت دارد

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس بر تدوین بک برنامه‌ی جامع کارآفرینی بر اساس ظرفیت کشور تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، محمدرضا صفا صبح امروز در همایش کارآفرینان هرمزگان گفت:طی سال‌های اخیر اکثر کشور‌های دنیا نقش کار و کار‌آفرینی را در بهبود تمام شاخص های مهم اقتصادی از جمله اشتغال و بهر آوری و رشد اقتصادی را به خوبی در ک کرده‌اند.
وی ادامه داد:حتی در اقتصاد‌های دولتی سیاست‌گذاران با بحث اهمیت کار آفرینی در محیا نمودن شرکت‌های کوچک و متوسط موافق هستند‌.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس با بیان این‌که طبق داده‌های آماری بیش از ۵۰ درصد از تولید ناخالصی تولید داخلی کشورهای پیشرفته عضو سازمان توسعه و همکاری کارآفرینان کوچک و متوسط صورت می پذیرد بیان داشت:تحقیقات نشانگر نقش ۷۰ درصد کار آفرینان در آینده است.

صفا اظهار داشت:کشور ما نیز طی سال های اخیر با نگاهی ویژه و جامع تری به این موضوع نگریسته است هر چند که نگاه دولتی بر اقتصاد در حوزه کار‌آفرینی سایه انداخته است و در چهار چوب کنترل شده ای بین دولت و بخش خصوصی دیده می‌شود.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس تصریح کرد:لازم است با استفاده از تجربه سایر کشورها در تدوین یک برنامه جامع کار آفرینی بر‌اساس ظرفیت‌های کشور تمرکز کنیم.

صفا افزود:استان هرمزگان در سال‌های اخیر شاهد فعالیت‌های خوبی در حوزه کار آفرینی بوده است و جای بسی تقدیر از مسئولان و دست اندر در کاران دارد اما معتقدیم تا رسیدن به یک جایگاه در خور و شان استان هرمزگان فاصله زیادی داریم که سزاوار است با همکاری مسئولان مربوطه یک برنامه مبدل کار‌آفرینی به تمام ظرفیت‌های اقتصادی استان در برگیرد تبدیل شود.

وی گفت:اتاق بازرگانی استان هرمزگان در این خصوص آمادگی کامل خود را جهت همکاری با تمام دستگاه های اجرایی و کار آفرینی اعلام می‌کند.

صفا ادامه داد:اتاق بازرگانی هرمزگان معتقد است استان هرمزگان با توجه به پیشینه فرهنگی ، اقتصادی، تجاری و ظرفیت‌های موجود در تمام شاخه ها اعم از اقتصادی دریا محور، کشاورزی ، صنعت و معدن و صنایع دستی و گردشگری به جایگاه واقعی خود در کشور دست یابد .

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس با اشاره به این‌که اتاق بازرگانی بندرعباس با توجه به اهمیت تولید و اشتغال و اهمیت نقش کار آفرینان در اقتصاد و اشتغال استان در کنار کار آفرینان استان بوده افرود:اعضای اتاق همیشه زبان گویای کارآفرینان بوده‌اند و حمایت های خود را آشکارا به همه نشان داده‌اند.

وی گفت:برگزاری این همایش نقطه آغازی در این امر مهم است اتاق بازرگانی صنایع معادن کشاورزی استان هرمزگان پس از بررسی در حوزه صنایع های کوچک و متوسط بر این باور است که استان در این حوزه نیازمند الگو های صنعتی و کار آفرینی است و صدور مجوزات تاسیس با توجه به ایده های نو باید در حوزه زنجیره ارزش افزوده محصولات صورت پذیرد .

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها