با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

تدوین یک برنامه جامع کار‌آفرینی بر اساس ظرفیت‌های کشور ضرورت دارد

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس بر تدوین بک برنامه‌ی جامع کارآفرینی بر اساس ظرفیت کشور تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، محمدرضا صفا صبح امروز در همایش کارآفرینان هرمزگان گفت:طی سال‌های اخیر اکثر کشور‌های دنیا نقش کار و کار‌آفرینی را در بهبود تمام شاخص های مهم اقتصادی از جمله اشتغال و بهر آوری و رشد اقتصادی را به خوبی در ک کرده‌اند.
وی ادامه داد:حتی در اقتصاد‌های دولتی سیاست‌گذاران با بحث اهمیت کار آفرینی در محیا نمودن شرکت‌های کوچک و متوسط موافق هستند‌.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس با بیان این‌که طبق داده‌های آماری بیش از ۵۰ درصد از تولید ناخالصی تولید داخلی کشورهای پیشرفته عضو سازمان توسعه و همکاری کارآفرینان کوچک و متوسط صورت می پذیرد بیان داشت:تحقیقات نشانگر نقش ۷۰ درصد کار آفرینان در آینده است.

صفا اظهار داشت:کشور ما نیز طی سال های اخیر با نگاهی ویژه و جامع تری به این موضوع نگریسته است هر چند که نگاه دولتی بر اقتصاد در حوزه کار‌آفرینی سایه انداخته است و در چهار چوب کنترل شده ای بین دولت و بخش خصوصی دیده می‌شود.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس تصریح کرد:لازم است با استفاده از تجربه سایر کشورها در تدوین یک برنامه جامع کار آفرینی بر‌اساس ظرفیت‌های کشور تمرکز کنیم.

صفا افزود:استان هرمزگان در سال‌های اخیر شاهد فعالیت‌های خوبی در حوزه کار آفرینی بوده است و جای بسی تقدیر از مسئولان و دست اندر در کاران دارد اما معتقدیم تا رسیدن به یک جایگاه در خور و شان استان هرمزگان فاصله زیادی داریم که سزاوار است با همکاری مسئولان مربوطه یک برنامه مبدل کار‌آفرینی به تمام ظرفیت‌های اقتصادی استان در برگیرد تبدیل شود.

وی گفت:اتاق بازرگانی استان هرمزگان در این خصوص آمادگی کامل خود را جهت همکاری با تمام دستگاه های اجرایی و کار آفرینی اعلام می‌کند.

صفا ادامه داد:اتاق بازرگانی هرمزگان معتقد است استان هرمزگان با توجه به پیشینه فرهنگی ، اقتصادی، تجاری و ظرفیت‌های موجود در تمام شاخه ها اعم از اقتصادی دریا محور، کشاورزی ، صنعت و معدن و صنایع دستی و گردشگری به جایگاه واقعی خود در کشور دست یابد .

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس با اشاره به این‌که اتاق بازرگانی بندرعباس با توجه به اهمیت تولید و اشتغال و اهمیت نقش کار آفرینان در اقتصاد و اشتغال استان در کنار کار آفرینان استان بوده افرود:اعضای اتاق همیشه زبان گویای کارآفرینان بوده‌اند و حمایت های خود را آشکارا به همه نشان داده‌اند.

وی گفت:برگزاری این همایش نقطه آغازی در این امر مهم است اتاق بازرگانی صنایع معادن کشاورزی استان هرمزگان پس از بررسی در حوزه صنایع های کوچک و متوسط بر این باور است که استان در این حوزه نیازمند الگو های صنعتی و کار آفرینی است و صدور مجوزات تاسیس با توجه به ایده های نو باید در حوزه زنجیره ارزش افزوده محصولات صورت پذیرد .

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها