با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

هنر و خلاقیت هرمزگان را باید به دیگر استان‌ها و کشورها صادر کرد

نمایند ولی فقیه در استان هرمزگان بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌های استان هرمزگان در بخش هنری و خلاقیت تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، حجت الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده صبح امروز در همایش کارآفرینان استان هرمزگان اظهار داشت:کار آفرین مظهر خالقیت خدا است کار‌آفرین باید به دنبال خلق کارهای مهم باشد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان ادامه داد:باید تلاش کنیم کم‌ترین نقص در کار‌آفرینی را داشته باشیم و این موضوع باید چرخ اقتصاد کشور را به جلو ببرد.

وی گفت:ما امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم دشمن تمام سعی و تلاش خود را بر این حقیقت گذاشته که جامعه ما را به جنگ اقتصادی در بیاورد.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به این‌که ما امروز نیازمند باز تعریف مجددی از مفهوم کار هستیم گفت: کار مقدس‌ترین مفهومی است که در مبانی دینی وجود دارد.

عبادی‌زاده تصریح کرد:امروز جامعه اسلامی با مفهوم کار یک نگاه متفاوتی را دارد نسل جوان هم با همین مشکل مواجه است و استادان دانشگاه باید جوانان را به باز تعریف مفهوم کار سوق دهند.

وی بیان داشت:کار را مقابل میز قرار ندهید،میدان کار و عرصه فعالیت‌های جوانان ما کارخانه‌ها ،کارگاه‌ها،صنایع بزرگ،زمین‌هایکشاورزی وخانه‌ها را تبدیل به یک کارخانه کرده‌اند.

عبادی‌زاده گفت:امروزه ما افتخار می‌کنیم که استان هرمزگان به عنوان استان خلاق درعرصه صنایع دستی در کشور از طرف یونسکو معرفی می‌شود استان هرمزگان باید خلاقیت خود را پیدا کند.

وی بیان داشت:مهارت آموزی برای جامعه ما یک ضرورت امکان ناپذیر است جامعه ما اگر بخواهد در عرصه خلاقیت های خود منشا تولید کار و تلاش شود باید آموزش نیز به عنوان جزء اجتناب ناپذیر این عرصه تعریف شود.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد:امروز هرمزگان هر خانه‌اش باید تبدیل به یک کارخانه شود زنان هرمزگانی در گذشته تولید کنندگانی بوده‌اند که هنر و خلاقیت‌های آن ها نه تنها در هرمزگان که استان‌های هم جوار را نیز در حوزه خلیج فارس تحت پوشش خود قرار داده بود.

نمایند ولی فقیه در هرمزگان بیان داشت:هرمزگان امروز ظرفیت‌های بسیار بالایی در عرصه کشاوزی،دریا،صنعت، حوزه‌های خانگی و صنایع دستی و گردشگری دارد و این زمینه را برای کار آفرینان جوان ما فراهم کرده است.

عبادی‌زاده با اشاره به این‌که بار مسئولیت آموزش کار آفرینی بر عهده دانشگاه ها است گفت: دانشگاه‌ها در نسل سوم خود قرار دارند و تولید دانش هدف نیست وسیله است برای این که بتواند جامعه اسلامی را به جلو ببرد و رونق و پیشرفت را برای جامعه اسلامی فراهم کند .

وی افزود:دانشگاه‌های نسل سوم از مرحله آموزش و پژوهش باید عبور کنند و باید به صنعت وصل شوند و باید با کشاورزان ما در بخش کشاورزی مرتبط با خودشان پیوند مستحکم تری ایجاد کنند و مشکلات این حوزه را حل کنند.

عبادی‌زاده ادامه داد:جوانان ما باید به سمت کشف حقایق جدید و نیاز های جدید جامعه حرکت کنند و هرمزگان نیازمند این است که در هر حوزه ای که اشاره شد جوانان وارد این عرصه شوند و کار آفرینی کنند.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها