با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

ایران به عالی‌ترین سطح از تجهیزات نظامی مجهز شده است

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: ایران به عالی ترین سطح از تجهیزات نظامی مجهز شده است و به واسطه همین موضوع دیگر جنگ و تهدید جنگی برای ما معنایی ندارد و دشمن هم به این نتیجه رسیده است.

منتشر شده

روی

 گزارش تجارت جنوب آنلاین، سردار نعمان غلامی ظهر دوشنبه در دومین روز از کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان که با محوریت شهدای دانشجو، دان‌آموز و دانشجویان برگزار شد ضمن با عظمت خواندن کنگره ملی شهدای هرمزگان اظهار کرد: برگزاری این کنگره تبلور همکاری مسئولین، مردم و خانواده شهدا است چراکه در هر جای هرمزگان قدم بگذارید مشخص خواهد شد که اتفاقی بزرگ در حال رخ دادن است.

وی عنوان کرد: هیچ ملت و کشوری در جهان وجود ندارد که بتواند چهل سال پای آرمان‌های خود بایستد و در این راستا با استکبار مبارزه کند در حالیکه چهل سال دوم خود را با صلابت آغازه کرده باشد.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: این نظام نظامی نیست که با جنگ و تهدید از مدار خارج شود اگر زمانی برای واردات سیم خاردار هم محتاج بودیم امروزه تجهیزات نظامی را تولید می کنیم. 

سردار غلامی بیان داشت: ایران در عالی ترین سطح به تجهیزات نظامی مجهز شده است و به واسطه همین موضوع دیگر جنگ و تهدید جنگی برای ما معنایی ندارد و دشمن هم به این نتیجه رسیده است. 

وی گفت: به همین دلیل دشمن روی جنگ اقتصادی و معیشت مردم متمرکز شده و برای این مسئله هم برنامه‌ریزی کرده و جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی در این خصوص راه انداخته است. 

سردار غلامی گفت: ما با ظرفیت‌های زیادی که داریم می توانیم حماسه کارآمدی نظام را با همه امکانات و سرمایه داشته باشیم. 

وی افزود: برای پیروزی در جنگ اقتصادی همه اجزای کلان اقتصادی را در اختیار داریم تنها چیزی که کم است روحیه جهادی، هماهنگی و انجام کار همانند زمان جبهه و جنگ برای رضای خداست. 

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: تجربه های خوبی برای حماسه آفرینی داریم و در این کنگره‌ها باید با شهدا عهد و پیمان ببندیم که ادامه راه را با برای حل مشکلات مردم در کنار هم باشیم، باید شرایط کنونی کشور را درک کنیم توطئه‌های رنگارنگ و تلاش‌های زیاد دشمن و عوامل داخلی آنها را برای ایجاد تفرقه را کنار بزنیم و مشکلات را برطرف کنیم. 

وی در پایان تصریح کرد: وقتی می توانیم در پاسداشت یاد شهدا کنار هم قرار بگیریم باید از این ظرفیت برای ناامیدی دشمن نیز استفاده کنیم، دستاورد این کنگره‌ها این است که تفکر شهدا در فضای جامعه منتشر می شود و همین امر سبب ناامیدی و شکست دشمن می‌شود. 

اجتماعی

توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق با رصد اطلاعاتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این خودروها در نتیجه اجرای طرح ضربتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در شب گذشته شناسایی و توقیف شدند.

وی همچنین یادآور شد: از این خودروها ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم محکوم می شوند و همچنین در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌‌‌‌؛ تمام خودروهای توقیف شده نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.

لازم به ذکر است: ارزش تقریبی سوخت های کشف شده بیش از دویست میلیون تومان است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا و تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت قرار دارد

استاندار هرمزگان گفت: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی در دیدار با جمعی از جانبازان استان هرمزگان، ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی “صلی الله علیه و آله و سلم” و حضرت امام جعفر صادق “علیه السلام”، از ایثار، رشادت، جانفشانی و فداکاری های شهدا، جانبازان، آزادگان و همه ایثارگران و رزمندگان و خانواده‌های معظم آنان در راه دفاع از ایران اسلامی، آرمان‌ها و ارزش های انقلاب اسلامی ایران، تجلیل و قدردانی و از آنان به عنوان گنج و ثروت معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به خدمات رسانی و رفع مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان، آزادگان و همه رزمندگان دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران با الگوگیری از سیره و روش بانوی بزرگوار اسلام حضرت زینب کبری “سلام الله علیها” صبر فراوانی دارند که جای قدردانی دارد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

دوستی تصریح کرد: جلسات این کارگروه باید به صورت ماهیانه از آبان‌ماه برگزار و رفع مشکلات این بزرگواران به صورت مستمر از طریق این کارگروه پیگیری و انجام شود.

وی، توجه به تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران را بسیار مهم و اولویت کاری خود دانست و بر لزوم تکریم و حمایت از خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران، تاکید کرد و همچنین خواستار تامین امکانات رفاهی مناسب برای خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، از سوی دستگاه‌های مسئول شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: روزهای سه‌شنبه در دیدار حضوری و چهره به چهره آماده گفت‌وگو و شنیدن دغدغه های مردم هستیم و از طریق پیام و تلفن نیز پاسخگوی مردم خواهیم بود.

در این دیدار، مسائل و مشکلات جانبازان بزرگوار و خانواده‌های آنان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

طبق اعلام مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در هرمزگان ۳۰۰۰ جانباز بزرگوار و ۴۳۴ آزاده سرافراز تحت پوشش این نهاد قرار دارند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف ۴ شناور صید ترال در آب‌های خلیج فارس

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

علی صالحی تصریح کرد: به دستور مقام قضایی و در پی گزارش اداره شیلات شهرستان بندرلنگه، این چهار شناور توسط ناوگروه منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شناسایی و در حوالی جزیره ابوموسی و جنوب جزیره سیری توقیف شدند.

وی در ادامه تأکید کرد: به منظور صیانت از حقوق عامه و تسهیل زمینه فعالیت بیشتر برای صیادان بومی، با صدور دستور ویژه قضایی، توقیف شناورهای غیرمجاز در آب‌های استان هرمزگان به مأموریت مشترک شیلات، دریابانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

صالحی با بیان اینکه صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد، گفت: دریا موهبتی الهی است که امروز در اختیار ما قرار دارد و باید از آن به عنوان امانتی برای آیندگان مراقبت کنیم و این امر مستلزم قاطعیت در حفاظت از زیستگاه‌های آبزیان و برخورد جدی با متخلفین است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم صیانت از ثروت‌های ملی در دریا و مقابله با صید ترال، اظهار داشت: دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای عمل به سیاست های ابلاغی، برخورد قاطعانه و بدون اغماض با افرادی را که از طریق صید غیرمجاز، معیشت مردم و صیادان بومی را به خطر می‌اندازند در دستور کار خود قرار داده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها