با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

رزمندگان ایران با شکست سرویس های اطلاعاتی دشمن، عراق و سوریه را نجات دادند

منتشر شده

روی

 به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سردار سید یحیی رحیم‌صفوی صبح پنجشنبه در آخرین روز از کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان اظهار کرد: با همت بنیاد حفظ و نشر آثار  سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی امسال در چند استان کشور کنگره شهدا برگزار شده است که برخی از این کنگره با اقدامی ستایس بر انگیز در سطح ملی تاثیر گذار بوده‌اند. برداشت بنده این است که این کنگره نمونه بارزی از برگزاری موفق و تاثیر گذار کنگره شهدا در سطح ملی است.

وی عنوان کرد: برگزاری این کنگره مدتی است که حال و هوای سایر استان‌های کشور را نیز تحت تاثیر قرار داده است چراکه علاوه بر  اجرای برنامه‌های فاخر و ارزشمند در سطح استان اقدامات محرومیت‌زدایی و اقدامت فرهنگی نیز انجام شده است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس ابراز داشت: کنگره ملی شهدای هرمزگان در تلاش است تا دریچه‌ای را برای ورود به زندگی ایثارگران را بیابد و به نسل‌های حاضر و آینده نشان دهد تا نسل‌های آینده به افتخارت بزرگتری دست یابند و ایرانی مستقل و قدرتمند را بسیازیم.

سردار صفوی تصریح کرد: شهیدان دفاع مقدس راه کربلا را باز کردند و شهدای مدافع حرم را قدس را باز خواهند کرد.

وی مطرح کرد: شهیدان برای بقای اسلام و ایران رفتند چراکه اگر شهیدان نبودند امنیت ایران هم نبود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه شهیدان ابهت دروغین و قدرت پوشالی قدرت‌های جهنمی را در هم شکستند، اذعان کرد: شهیدانی همچون رئیسی قطعه‌ای درخشان از تاریخ این سرزمین را رقم زدند تا دشمنان ایران شکست‌های سنگین خود را هرگز به فراموشی نسپارند.

سردار صفوی گفت: شکست‌های بزرگتری در انتظار کسانی است که با دست‌های پنهان و اشکار ایران را مورد آسیب قرار می‌دهد. آن‌ها بدانند که ملت ایران آماده است در مقابل هر توطئه‌ای بایستد و توطئه‌ها را شکست دهد.

وی با ذکر این نکته که تمام کسانیکه در ایران زندگی می‌کنند مدیون شهدا هستند، خاطرنشان کرد: شکل‌گیری جبهه مقاومت در منطقه  و جهان محصول فداکاری رزمندگان است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس اظهار کرد: رخداد دفاع مقدس از ایران به لبنان رفت و جبهه مقاومت اسلامی را در این کشور را شکل گرفت. جبهه حماس در فلسطین نیز بر همین اساس شکل گرفت که این دو در سالیان اخیر شکست‌های بزرگی را به اسرائیل را تحمیل کرده‌اند.

سردار صفوی بیان داشت: رژیم صهیونستی که ایده اتصای نیل تا فرات را بررسی می‌کرد هم‌اکنون در داخل سرزمین‌های اشغالی نیز احساس نا امنی می‌کند.

وی عنوان کرد: ملت مظلوم افغانستتان، نیروهای اشغالگر شوری را زا خاک خود را بیرون کردند  هم‌اکنون نیز می‌توانند آمریکا را از افغانستان بیرون کنند.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس ابراز داشت: مردم مظلوم یمن پس از ۵ سال مقاومت درس تلخ و شکست‌های بزرگی را به نیروهای متجاوز کشورهای خلیج‌فارس خواهدند دارد. آن‌های سالانه چند میلیون دلار در این منطفه هزینه می‌کنند اما با تاسی از تفکر شهدا این هزینه‌های بی نتیجه مانده است.

سردار صفوی تصریح کرد: داعش به مدت هشت سال اقدام به قتل عام مردم کرد اما زمانیکه دولت سوریه از ایران کمک خواست، رزمندگان ایران به سوریه و عراق رفتند و درکنار هم داعش را نابود کردند و توطئه سازمان‌های تروریستی را در هم شکستند و عراق و سوریه را نجات دادند.

وی مطرح کرد: دولت‌های سرویه و عراق درس مقاومت را از جمهوری اسلامی ایران و رهبر مقتدر و خردمند ایران فرا گرفتند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا اذعان کرد: درس‌های دفاع مقدس برای مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم‌ها ضالمانه آمریکا نیز کارآمد خواهد بود.

سردار صفوی گفت: هماهنگونه در سال‌های دفاع مقدس با انسجام و اتحاد بر علیه جنگ نظامی به پیروزی رسیدیم برای پیروری در حنگ اقتصادی با همان روحیه جهادی و تبعیت از مقام معظم رهبری  

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲۰۰ کشور مستقل در جهان وجود دارد اگر به سران این کشورها نگاه کنید رهبری دوراندیش‌تر، دلسوزتر، مهربان‌تر و دارای نفوذ کلامی به مانند رهبر معظم انقلاب وجود ندارد.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس جمهوری اسلامی را یک حکومت الهی و شکست‌ناپذیر دانست و اظهار کرد: قدرشناسی از ولایت فقیه، اطلاعت مطلق از رهبری است.

اجتماعی

توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق با رصد اطلاعاتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این خودروها در نتیجه اجرای طرح ضربتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در شب گذشته شناسایی و توقیف شدند.

وی همچنین یادآور شد: از این خودروها ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم محکوم می شوند و همچنین در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌‌‌‌؛ تمام خودروهای توقیف شده نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.

لازم به ذکر است: ارزش تقریبی سوخت های کشف شده بیش از دویست میلیون تومان است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا و تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت قرار دارد

استاندار هرمزگان گفت: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی در دیدار با جمعی از جانبازان استان هرمزگان، ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی “صلی الله علیه و آله و سلم” و حضرت امام جعفر صادق “علیه السلام”، از ایثار، رشادت، جانفشانی و فداکاری های شهدا، جانبازان، آزادگان و همه ایثارگران و رزمندگان و خانواده‌های معظم آنان در راه دفاع از ایران اسلامی، آرمان‌ها و ارزش های انقلاب اسلامی ایران، تجلیل و قدردانی و از آنان به عنوان گنج و ثروت معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به خدمات رسانی و رفع مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان، آزادگان و همه رزمندگان دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران با الگوگیری از سیره و روش بانوی بزرگوار اسلام حضرت زینب کبری “سلام الله علیها” صبر فراوانی دارند که جای قدردانی دارد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

دوستی تصریح کرد: جلسات این کارگروه باید به صورت ماهیانه از آبان‌ماه برگزار و رفع مشکلات این بزرگواران به صورت مستمر از طریق این کارگروه پیگیری و انجام شود.

وی، توجه به تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران را بسیار مهم و اولویت کاری خود دانست و بر لزوم تکریم و حمایت از خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران، تاکید کرد و همچنین خواستار تامین امکانات رفاهی مناسب برای خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، از سوی دستگاه‌های مسئول شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: روزهای سه‌شنبه در دیدار حضوری و چهره به چهره آماده گفت‌وگو و شنیدن دغدغه های مردم هستیم و از طریق پیام و تلفن نیز پاسخگوی مردم خواهیم بود.

در این دیدار، مسائل و مشکلات جانبازان بزرگوار و خانواده‌های آنان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

طبق اعلام مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در هرمزگان ۳۰۰۰ جانباز بزرگوار و ۴۳۴ آزاده سرافراز تحت پوشش این نهاد قرار دارند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف ۴ شناور صید ترال در آب‌های خلیج فارس

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

علی صالحی تصریح کرد: به دستور مقام قضایی و در پی گزارش اداره شیلات شهرستان بندرلنگه، این چهار شناور توسط ناوگروه منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شناسایی و در حوالی جزیره ابوموسی و جنوب جزیره سیری توقیف شدند.

وی در ادامه تأکید کرد: به منظور صیانت از حقوق عامه و تسهیل زمینه فعالیت بیشتر برای صیادان بومی، با صدور دستور ویژه قضایی، توقیف شناورهای غیرمجاز در آب‌های استان هرمزگان به مأموریت مشترک شیلات، دریابانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

صالحی با بیان اینکه صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد، گفت: دریا موهبتی الهی است که امروز در اختیار ما قرار دارد و باید از آن به عنوان امانتی برای آیندگان مراقبت کنیم و این امر مستلزم قاطعیت در حفاظت از زیستگاه‌های آبزیان و برخورد جدی با متخلفین است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم صیانت از ثروت‌های ملی در دریا و مقابله با صید ترال، اظهار داشت: دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای عمل به سیاست های ابلاغی، برخورد قاطعانه و بدون اغماض با افرادی را که از طریق صید غیرمجاز، معیشت مردم و صیادان بومی را به خطر می‌اندازند در دستور کار خود قرار داده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها