با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

هرمزگان در صید و صیادی کشور جایگاه ویژه‌ای دارد

مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: صیدو صیادی در استان هرمزگان با برخورداری از ۳۲ هزار نفر صیاد جایگاه ویژه ای دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محسن یکتاپور در این دیدار با اشاره به سهم عظیم استان هرمزگان در صید و صیادی کشور و جامعه صیادی کشور گفت : صیدو صیادی در استان هرمزگان با برخورداری از ۳۲ هزار نفر صیاد جایگاه ویژه ای دارد.

محسن یکتاپور با اشاره به اینکه افزایش قدرت موتوریکی از درخواست‌های صیادان استان برای شناو‌های خود است گفت : امید است با توجه به فاصله زیاد صیدگاهها و همچنین تاثیر افزایش قدرت موتور در تازگی و کیفیت صید بزودی شاهد مرتفع سازی این مشکل و افزایش قدرت موتور برای صیادان استان باشیم.

وی با اشاره به وجود ۲۲ بندر صیادی در استان هرمزگان از آن‌ها به عنوان سرمایه ملی یاد کرد و گفت : این بنادر با گذشت زمان نیازمند بازسازی ، مرمت و لایروبی هستند که امید است اعتبارات لازم برایز این مهم تخصیص یابد .

مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه مشکلات بیمه ای صیادان وهمچنین  مشاغل سخت محسوب شدن شغل صیادی یکی از دغدغه های پیش روی صیادان است گفت : امید است از سوی مسئولان کشوری در آینده نزدیک شاهد رفع این مشکل باشیم.

یکتاپور با اشاره به مسائل اقتصادی پیش روی کشور و در نتیجه افزایش صید غیر مجاز گفت : متاسفانه شاهد هجوم برخی افراد به سوی صید و صیادی بوده ایم که به عنوان خطر جدی صید و صیادی پایدار را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه صیدو صیادی در آب‌های دور می تواند راه حلی برای برون رفت از فشار به ذخایر آبزیان به ویژه در صید گاه‌های سنتی استان باشد خواهان تخصیص مجوز آب‌های دور به استان هرمزگان به تعداد کافی شد.

در ادامه معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات کشور با بیان اینکه استان هرمزگان به جهت برخورداری از تنوع و دسته بندی آبزیان وهمچنین برخورداری از گونه های اختصاصی مانند فانوس ماهیان جایگاه ویژه ای برای کشور دارد گفت : بدون شک استان هرمزگان قطب نگین صیدو صیادی کشور است.

سید پرویز محبی با بیان اینکه سوخت شناورهای صیادی دغدغه اصلی برای سازمان شیلات ایران است گفت: با قدرت پیگیر این مساله هستیم و آماده هر گونه همکاری با دستگاه‌های زیربط و وزارتخانه های مرتبط برای تسهیل در این مهم هستیم.

وی با اشاره به اینکه مسائل سوخت باعث شده جمعیت عظیمی از صیادان از رفتن به دریا و صیدگاه‌ها خودداری کنند ودرنتیجه معیشت آن‌ها با مشکل روبرو شود از مسئولان خواست هر چه سریعتر این مسئله مرتفع شود.

معاون صیدو بنادر ماهیگیری کشور از اتحادیه ها و تعاونی های صیادی به عنوان محور اصلی جامعه صیادی یاد کردو گفت : توانمندسازی اتحادیه ها و تعاونی های صیادی یکی از برنامه های مهم پیش رو است.

همچنین ارتقاء ارزش افزوده ساردین ماهی ، الگو بودن هرمزگان در بنادر صیادی به بخش خصوصی ، تداوم روند واگذاری بنادر صیادی به بخش خصوصی ، ارتقاء تجهیزات و امکانات یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان ، بازنگری در دستورالعمل افزایش قدرت موتور ، دستورالعمل نقل و انتقال شناورها و … از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در این جلسه بود.

در این دیدار اتحادیه صیادی ، تعاونی های  صیادی و روسای شهرستان‌ها نیز به بیان دیدگاه‌ها و مسائل خود پرداختند که در این بین واگذاری تصدی‌ها به تعاونی ها، افزایش قدرت موتور ، تجهیز بندر صیادی استان به عنوان نگین صیادی استان ، برخورد با صید غیر مجاز ( به ویژه صید پره در جاسک ) ، تکمیل بندر صیادی گوکسر درگهان و بنادر ناتمام ، ارتقاء زیرساخت های بندری در میناب ، ساماندهی شناورهای غیر مجاز ، ایجاد اسکله و مراکز تخلیه صید در برخی نقاط استان از مهمترین مسائل مطرح شده ایشان در این دیدار بود.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها