با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

آموزش کاربردی ضامن تولید محصول با کیفیت است

یک بانوی کارآفرین بر لزوم آموزش کاربردی در جهت تولید محصولات با کیفیت در حوزه‌ی صنایع دستی تاکید کرد.

منتشر شده

روی

صنايع ‌دستي يكي از حوزه هاي كاري پررونق و درآمدزا محسوب مي‌ شود كه بانوان كارآفرين اين حوزه در در استان‌هرمزگان با سرمايه اندك شخصي علاوه برکسب درآمد به ایجاد اشتغال نیز کمک می‌کنند. در ادامه با یکی از این بانوان فعال و هنرمند گفت‌گویی داشته‎ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست.

“حمیده صفری” یک کار‌آفرین در حوزه صنایع دستی است که ۱۳سال در این حوزه فعالیت دارد در حاشیه‌ی بازدید وزیر میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی از نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی در هرمزگان اتفاقی با وی آشنا شدم.صفری از بانوان پرتلاش حوزه صنایع دستی است که موفق به اخذ چندین مدرک معتبر نیز در این حوزه شده است.

این بانوی هنرمند می‌گوید:از ۱۳سال فعالیتم در حوزه‌ی صنایع دستی ۱۰سال را به صورت تخصصی فعالیت کرده‌ام و از عملکردم تا به امروز راضی هستم.

 خانم صفری درخصوص حوزه‌ی کاری خود می‌گوید:من شاخص‌های متفاوتی از این کار را انجام می دهم که شامل کارهای سنتی تلفیقی در حوزه‌ی ریسندگی،بافندگی و هر چیزی که نیاز روز‌مره جامعه را برطرف کند می‌شود.
وی گفت:با نظر سنجی که در طول این مدت داشتم ومردم و نوع  نگاه هایشان را دنبال کردم و به این نتیجه رسیدم که بیشتر بر روی نیازهای روزمره وکاربردی افراد تمرکز کنم و بتوانم چیزی با توجه به این موضوعات را تولید کنم.
صفری ادامه می‌دهد:کارگاه خانگی‌ نیز دارم، که آنجا کارهایی از قبیل آموزش در راستای اشتغال‌زایی را انجام می‌دهم.

خانم صفری اعتقاد دارد توليد كالا، آموزش كاربردي و حرفه اي به هنرجويان و توليد كنندگان حرف اول را مي زند، به گونه اي كه اگر توليد كنندگان آموزش لازم و كافي  را در اين زمينه نبينند، در تمامی حوزه‌های صنايع دستي توليد محصولات با كيفيت هرگز ممکن نخواهد بود.

وی می‌گوید:همچنین بايد توليدات با كيفيت و درجه يك براي فروش به بازار عرضه شود و از ورود محصولات درجه پايين به بازار خودداري كرد.

این بانوی کارآفرین ادامه می‌دهد:ضمن آن که بايد با توجه به نوع هنرهاي دستي، بسته بندي مطلوب و باكيفيت برای همان محصول در نظر گرفته شود، كه براي صدور آن‌ها، چه در بازارهاي داخلي و چه در بازا‌رهای خارجي نقش بسيار مهمي را ايفا مي كند.
خانم صفری اظهار داشت:دو سال برای زندگی از بندرعباس خارج شدم و به یکی از شهرهای شمالی رفتم که احساس می‌کنم آن‌جا رشد بیشتری داشتم.

به گفته ی این کارآفرین، صنايع دستي و گردشگري دو امر جدا ناپذير از هم محسوب مي شوند، چراكه رونق صنايع دستي هر منطقه به ميزان بازديد كنندگان و گردشگران مربوط مي شود. هر قدر گردشگري منطقه پررونق تر باشد، ميزان آشنايي گردشگران ديگر نيز از آن منطقه بيشتر شده و موجب توليد بيشتر صنايع دستي آن منطقه براي عرضه به بازار تقاضا مي شود.
وی در خصوص مشکلاتی که از ابتدای کار دراین حوزه گربان‌گیر وی شده است گفت: قطعا در این مراحلی که من پیش رفتم نهادهایی بودند که نتوانستند حمایت‌های خوبی داشته باشند ولی نمی‌توانم از آن‌ها گله‌ای داشته باشم شاید آن‌ها هم مشکلاتی داشتند که نمی‌توانستند کاری را برای من انجام دهند و شاید من باید بیشتر از این‌ها تلاش می‌کردم .

صفری ادامه داد:اما من و امثال به حمایت جدی نیاز داریم و این حمایت با شعار و حرف عملی نمی‌شودبلکه مسئولان باید به میدان بیایند و حمایت واقعی خود را نشان دهند.

از خانم صفری در رابطه با حضور رقبا در این عرصه پرسیدم و او گفت: رقابت سالم  در هر زمينه موجب شكوفايي هر نوع استعدادي مي شود، در زمينه هنرهاي سنتي نيز بازار رقابتي بين توليد كنندگان، علاوه بر شكوفايي بسياري از استعداد ها، ايجاد انگيزه براي كار و توليد و ايجاد اشتغال، موجب رونق اين بازارها و همچنين عرضه محصولات نو و با كيفيت مطابق علاقه های مردم و توليد محصولات با در نظر گرفتن سلیقه‌ی آن‌ها مي شود.اجتماعی

توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق با رصد اطلاعاتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این خودروها در نتیجه اجرای طرح ضربتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در شب گذشته شناسایی و توقیف شدند.

وی همچنین یادآور شد: از این خودروها ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم محکوم می شوند و همچنین در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌‌‌‌؛ تمام خودروهای توقیف شده نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.

لازم به ذکر است: ارزش تقریبی سوخت های کشف شده بیش از دویست میلیون تومان است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا و تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت قرار دارد

استاندار هرمزگان گفت: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی در دیدار با جمعی از جانبازان استان هرمزگان، ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی “صلی الله علیه و آله و سلم” و حضرت امام جعفر صادق “علیه السلام”، از ایثار، رشادت، جانفشانی و فداکاری های شهدا، جانبازان، آزادگان و همه ایثارگران و رزمندگان و خانواده‌های معظم آنان در راه دفاع از ایران اسلامی، آرمان‌ها و ارزش های انقلاب اسلامی ایران، تجلیل و قدردانی و از آنان به عنوان گنج و ثروت معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به خدمات رسانی و رفع مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان، آزادگان و همه رزمندگان دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران با الگوگیری از سیره و روش بانوی بزرگوار اسلام حضرت زینب کبری “سلام الله علیها” صبر فراوانی دارند که جای قدردانی دارد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: تشکیل کارگروه رفع مشکلات جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های بزرگوار شهدا در استان هرمزگان، ضروری است و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

دوستی تصریح کرد: جلسات این کارگروه باید به صورت ماهیانه از آبان‌ماه برگزار و رفع مشکلات این بزرگواران به صورت مستمر از طریق این کارگروه پیگیری و انجام شود.

وی، توجه به تامین اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران را بسیار مهم و اولویت کاری خود دانست و بر لزوم تکریم و حمایت از خانواده‌های بزرگوار شهدا، جانبازان و ایثارگران، تاکید کرد و همچنین خواستار تامین امکانات رفاهی مناسب برای خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، از سوی دستگاه‌های مسئول شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: روزهای سه‌شنبه در دیدار حضوری و چهره به چهره آماده گفت‌وگو و شنیدن دغدغه های مردم هستیم و از طریق پیام و تلفن نیز پاسخگوی مردم خواهیم بود.

در این دیدار، مسائل و مشکلات جانبازان بزرگوار و خانواده‌های آنان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

طبق اعلام مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در هرمزگان ۳۰۰۰ جانباز بزرگوار و ۴۳۴ آزاده سرافراز تحت پوشش این نهاد قرار دارند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف ۴ شناور صید ترال در آب‌های خلیج فارس

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف ۴ فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های خلیج فارس خبر داد.

علی صالحی تصریح کرد: به دستور مقام قضایی و در پی گزارش اداره شیلات شهرستان بندرلنگه، این چهار شناور توسط ناوگروه منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شناسایی و در حوالی جزیره ابوموسی و جنوب جزیره سیری توقیف شدند.

وی در ادامه تأکید کرد: به منظور صیانت از حقوق عامه و تسهیل زمینه فعالیت بیشتر برای صیادان بومی، با صدور دستور ویژه قضایی، توقیف شناورهای غیرمجاز در آب‌های استان هرمزگان به مأموریت مشترک شیلات، دریابانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

صالحی با بیان اینکه صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد، گفت: دریا موهبتی الهی است که امروز در اختیار ما قرار دارد و باید از آن به عنوان امانتی برای آیندگان مراقبت کنیم و این امر مستلزم قاطعیت در حفاظت از زیستگاه‌های آبزیان و برخورد جدی با متخلفین است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم صیانت از ثروت‌های ملی در دریا و مقابله با صید ترال، اظهار داشت: دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای عمل به سیاست های ابلاغی، برخورد قاطعانه و بدون اغماض با افرادی را که از طریق صید غیرمجاز، معیشت مردم و صیادان بومی را به خطر می‌اندازند در دستور کار خود قرار داده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها