با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

رسیدگی خارج از نوبت به جرائم انتخاباتی/ تکلیف قانونی ما برخورد با هرگونه تخلف است

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رسیدگی خارج از نوبت و برخورد جدی با جرایم و تخلفات انتخاباتی خبر داد .

منتشر شده

روی

 به گزارش تجارت جنوب آنلاین،علی صالحی در جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان با تبیین نقش و جایگاه انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که برخاسته از مردم سالاری دینی است اظهار داشت : آنچه در هر انتخاباتی مهم است ؛ اصل حضور گسترده و حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی است،چرا که این حضور به منزله تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و شهداست که موجب امید و خوشحالی دوستداران انقلاب و یأس و سرخوردگی دشمنان خواهد بود.
صالحی در ادامه افزود: با توجه به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در اسفندماه ۱۳۹۸ و در اجرای ماده ۶۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ، شعب اختصاصی در دادگاه و دادسرا جهت رسیدگی خارج از نوبت به جرائم انتخاباتی تعیین شده‌اند.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام اینکه تکلیف قانونی ما برخورد با هرگونه تخلف انتخاباتی است، در خصوص عناوین مجرمانه نامزدها افزود : دادستان به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود پیدا می کند و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد .
وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات سالم در راستای مردم سالاری دینی از اهمیت زیادی برخوردار است گفت: این انتخابات اهمیت خاصی دارد و چشم دوستان و دشمنان انقلاب به آن است که اگر حضور حداکثری مردم را مانند همیشه داشته باشیم باعث مأیوس شدن دشمنان خواهد شد.
رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان هرمزگان افزود: باید زمینه برگزاری انتخابات سالم توسط مسئولان رقم بخورد زیرا یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، نخستین انتخابات سراسری در آغاز گام دوم انقلاب هستند که این امر حساسیت و اهمیت موضوع را بیشتر می‌کند.
صالحی ادامه داد: در این راستا باید با استفاده از تجارب گذشته ، انتخابات را به بهترین وجه ممکن برگزار کنیم.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: قوه قضاییه وظیفه دارد که به جرایم انتخاباتی به شکل ویژه و با توجه به سه اصل دقت، سرعت و بازدارندگی رسیدگی کند و در نهایت احکام صادره باید پیشگیرانه و بازدارنده باشد.
علی صالحی همچنین یادآور شد: باید در روند ارائه گزارشات تخلفات انتخاباتی از ظرفیت دیدبانان سامانه سجام نیز استفاده شود.
 وی بیان کرد: پایش و رصد مداوم و مستمر اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با هدف جلوگیری از وقوع جرایم و تخلفات و تبادل اطلاعات و ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر بین دستگاه‌ها و نهادهای عضو ستاد از جمله رسالت‌های تعریف شده است.
رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان هرمزگان در پایان تصریح کرد: امید است کاندیداها و هوادارانشان با تبعیت از قانون ، رقابتی سالم داشته باشند تا انتخاباتی پر شور و نشاط و بدون هرگونه تخریب و تخلف برگزار شود.

اجتماعی

دیدار و گفتگوی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با استاندار هرمزگان

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش و فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، با استاندار هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این دیدار، از تلاش های گسترده و شبانه روزی مجموعه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای تامین امنیت کشورمان به ويژه در پهنه آب های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان و همچنین با حضور در آب های بین المللى و آزاد جهت حفاظت از کشتی های تجاری ایران اسلامی، تشکر و قدردانی کرد.

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار که امیر دریادار دوم آريا شفقت رودسری فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش و امیر دریادار دوم رضا قربانی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش نیز حضور داشتند، با اهدای لوح تبریک به مهندس مهدی دوستی، انتصاب ایشان به سمت استاندار هرمزگان را تبریک گفت و برای ایشان در این مسئوليت مهم آرزوی توفیق نمود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

استاندار هرمزگان، واکسیناسیون را در ایجاد ایمنی لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بسیار مهم و موثر دانست.

استاندار هرمزگان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد:

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، واکسیناسیون را در ایجاد ایمنی لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بسیار مهم و موثر دانست و عنوان کرد: از همه افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند، می خواهیم سریعا برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند تا ایمنی مناسب در برابر ویروس خطرناک کرونا، هرچه زودتر در استان هرمزگان ایجاد شود.

وی ادامه داد: به زودی ارائه خدمات براساس کارت واکسن صورت می‌گیرد و افرادی که واکسن کرونا دریافت نکنند و کارت واکسن نداشته باشند از خدمات بسیاری محروم می‌شوند.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین با توجه به بهتر شدن شرایط آب و هوایی در نیمه دوم سال در استان هرمزگان و افزایش مسافرت های گردشگران به شهرستان‌های مختلف استان هرمزگان، تکمیل واکسیناسیون در استان امری ضروری است.

دوستی همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی، خودداری از دورهمی ها و عدم حضور در تجمعات را در کنار واکسیناسیون، برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار مهم دانست و خواستار جدیت و نظارت لازم بر رعایت این دستورالعمل‌ها شد.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر در استان هرمزگان، شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، حاجی‌آباد، قشم، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت زرد شیوع کرونا و شهرستان‌های سیریک، بشاگرد، بندرخمیر و ابوموسی در وضعیت آبی قرار دارند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آزادی ۱۴۸ نفر از زندانیان با تلاش و پیگیری شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: در ۶ماهه نخست سال جاری مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان با تلاش و پیگیری شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان آزاد شدند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط شوراهای حل اختلاف استان برای ایجاد صلح و سازش و اخذ رضایت از شاکیان، گفت: در ۶ماهه نخست سال جاری در نتیجه این اقدامات و پیگیری ها، مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان آزاد شدند.

علی صالحی قابلیت‌های میانجیگری، جذب کمک‌های مالی از خیرین و همچنین ایجاد حلقه‌های صلح و سازش را از ظرفیت‌های ارزشمند در اصلاح ذات البین برشمرد و خاطرنشان کرد: جایگاه صلح و سازش ریشه در فطرت بشری دارد و در آموزه‌های دینی و فرهنگی ما به کرات به این امر پسندید تأکید شده است.

وی همچنین با اشاره به عملکرد شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان و نقش این مجموعه در کاهش جمعیت کیفری زندانها و همکاری مناسب با مراجع قضایی گفت: ایجاد شوراهای حل اختلاف تخصصی یکی از مهمترین راهبردهای قوه قضاییه در دوره تحول و تعالی است که این موضوع به صورت جدی از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان پیگیری می شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها