با ما ارتباط برقرار کن

فرهنگی

سازمان‌های مردم نهاد به توجه‌بیشتری نیاز دارند

مدیرعامل یکی از مؤسسات مردم نهاد حوزه گردشگری:اگر مسئولان به سازمان‌های مردم‌نهاد ارزش و بهای بیشتری قائل شوند اتفاقات بسیار مثبتی در این حوزه رقم خواهد خورد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت‌جنوب آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، عصر یکشنبه کارگروه ویژه گردشگری استان هرمزگان با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و فعالان این حوزه برگزار شد. فعالان حوزه گردشگری استان هرمزگان در این جلسه به بیان دغدغه‌ها و مشکلات استان در حوزه گردشگری پرداختند.

از اردیبهشت‌ماه سال‌جاری ۱۵۰۰ نفر در حوزه گردشگری آموزش دیدند

کشور احمدیان در این جلسه اظهار کرد: سازمان‌های مردم نهاد برای حفظ منافع صنفی شغل خود تلاش خواهند کرد تا پایداری هدف محقق شود.

مدیرعامل یکی از مؤسسات مردم نهاد حوزه گردشگری در هرمزگان عنوان کرد: از اردیبهشت‌ماه بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با جهاد دانشگاهی منعقد شد توانستیم حدود هزار و ۵۰۰ نفر را در حوزه گردشگری آموزش دهیم.

وی ابراز کرد: اگر مسئولان به سازمان‌های مردم‌نهاد ارزش و بهای بیشتری قائل شوند اتفاقات بسیار مثبتی در این حوزه رقم خواهد خورد.

مهمانسراهای ادارت به بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری ضربه می‌زند

فرامینی عضو کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته به اتاق بازرگانی اظهار داشت: در گذشته بخش‌نامه داشتیم که مهمانسراهای دولتی جمع شوند. هنگامی که هر اداره و سازمانی برای خود یکسری امکانات پذیرایی عریض و طویلی داشته باشد سهم بخش خصوصی از این اقامتگاه‌ها کم خواهد شد.

عضو کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته به اتاق بازرگانی عنوان کرد: با توجه به اینکه تعداد زیادی از جامعه هدف گردشگران را کارمندان ادارات و سازمان‌ها تشکیل می‌دهند اگر این رویه عوض نشود بخش خصوصی که در حوزه گردشگری فعالیت می‌کند ضربه خواهد خورد.

وی ابراز داشت: باید به پوشش و بیمه‌ای کسب و کارهای کوچکی که در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی فعالیت دارند توجه شود. اگر این اتفاق رخ ندهد امکان اینکه این افراد بتوانند روی پای خود بایتد مشکل خواهد بود.

شرق هرمزگان از زیرساخت‌های گردشگری محروم است

حمزه اظهار کرد: در شرق استان هرمزگان با محوریت شهرستان سیریک و جاسک زیرساخت‌های لازم گردشگری را نداریم.

سرمایه گذار حوزه گردشگری در شرق استان هرمزگان عنوان کرد: اگر بخواهیم یک منطقه از نظر گردشگری در کشور مطرح شود ابتدا باید زیرساخت‌های مناسب آن‌را فراهم کنیم. وقتیکه گردشگر با زیرساخت‌های غیر فنی و مهندسی مواجه شود دیگر به منطقه سفر نخواهند کرد.

استان‌های جنوبی کشور از تعطیلات تابستانه متضرر هستند

محمدرضا چرسی‌زاده اظهار کرد: تعطیلات در کشور به صورت عادلانه تقسیم نشده است و استان‌های جنوبی از این موضع متضرر هستند.

یکی از فعالان در حوزه هتلداری هرمزگان عنوان کرد: هنگامی که تعطیلات تابستان شروع می‌شود و گردشگری انبوده و تفریحی آغاز می‌شود به دلیل اقلیم استان هرمزگان و جنوب کشور مهمانان ترجیه می‌دهند به استان‌های دیگر سفر کنند.

وی ابراز داشت: درخواست داریم طرحی به عنوان تعطیلی زمستانی در مجلس مطرح شود و نمایندگان جنوب کشور از این طرح دفاع کنند چراکه اگر یک ماه در زمستان تعطیلی داشته باشیم با شش ماه تعطیلی تابستان برابری خواهد کرد.

چرسی‌زاده گفت: حمل و نقل گردشگری جاده‌ای در استان هرمزگان ضعیف است درخواست داریم که اعتباری برای این موضوع دیده شود.

وی گفت: اول تشکل حرفه‌ای استان هستیم اما هنوز تفویض اختیاری که باید برای جامعه حرفه‌ای در نظر گرفته شود هنوز از سوی اداره کل استان هرمزگان در نظر گرفته نشده است.

تشویق خطوط داخلی و هوایی در راستای پرواز بین بندرعباس و مسقط

داوری اظهار کرد: آژانس‌های گردشگری دو هدف داشتند یکی جذب گردشگر داخلی و خارجی و گردشگر سلامت بود.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافری استان عنوان کرد: درخواست داریم که قطر گردشگری را به خط بندرعباس را منتقل کنند تا خط حمل و نقل ریلی و زمینی را به استان داشته باشیم.

وی ابراز داشت: استان هرمزگان دارای بیشترین وجه اشتراک فرهنگی، قومی و خویشاوندی با کشورها حاشیه خلیج‌فارس است اما متأسفانه سهم تردد هوایی از مرکز استان هرمزگان به مقصد این کشورها بسیار پایین است و همین امر باعث شده که سهم بازار گردشگری خارجی و تردد تجار به ویژه گردشگری سلامت برای استان ناچیز شود.

داوری خاطرنشان کرد: درخواست داریم که وزیر میراث فرهنگی پیرو تفاهم‌نامه‌ای که در کشور عمان داشتند نسبت به تشویق خطوط هوایی داخلی و خارجی به پرواز ما بین بندرعباس و مسقط همکاری کنند.

وی تشریح کرد: هرمزگان باید مانند دیگر استان‌ها کمیته گردشگری سلامت را ایجاد کند.

پروسه زمانی اخذ مجوز یکی از مشکلات اصلی سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری است

قلندر نژاد اظهار کرد: مشکلی که سرمایه‌گذاران بخش گردشگری با آن مواجه هستند پروسه زمانی است که باید برای گرفته شدن مجوزها و زمین باید طی کنند.

سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری عنوان کرد: بنده در سال ۹۱ درخواست زمین دادم و در اواخر سال ۹۴ زمین به بنده واگذار شد و یک سال و نیم هم زمان صدور پروانه ساخت بود.

وی ابراز داشت: برآورد هزینه‌ای من در طرح توجیهی که در سال ۹۲ ارائه کرده بودم حدود یک میلیارد تومان بود اما هنگامی که موفق به اخذ مجوز شدم هزینه ساخت مجموعه هشت میلیارد تومان شده است.

قلندر نژاد گفت: برای گرفتن اخذ تسهیلات نیز تلاش کردیم اما مشکل گذاشتن وثیقه‌های سنگین نیز وجود دارد چراکه زمین مورد واگذاری را نمی‌توانیم برای دریافت تسهیلات وثیقه قرار دهیم.

وی تشریح کرد: بنده برای اخذ یکی از مجوزهای مورد نیاز به یکی از نهادهای نیمه دولتی مراجعه کردم که رئیس آن ارگان علاوه بر هزینه صدور مجوز درخواست چند صد میلیون تومان را داشت. پس از واکنش بنده فرد مسئول اعلام کرد که شما با اجرای این پروژه مقدار زیادی سرمایه را بدست خواهید آورد اینکه مقداری ناچیز است.

استاندار هرمزگان ضمن انتقاد شدید از مسئول مربوطه در واکنش به صحبت‌های این فعال بخش خصوصی گفت: اگر چنین تفکری در میان دستگاه‌های حاکمیتی وجود داشته باشد تحول عظیمی در حوزه گردشگری رخ نخواهد داد. تمام افرادی که مسئولیتی در این زمینه دارند باید متوجه شوند که آیا برای استان هرمزگان خاصیت مثبتی دارند یا خیر.

رودان

با مشارکت خیرین تا ۴ سال آینده پرونده مدارس تخریبی بسته می شود.

رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت :

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهراله رخشانی مهر بعدازظهر امروز در بازدیدی که جهت بررسی خسارات ناشی از سیل به مدارس شهرستانهای رودان و میناب داشت، اظهار کرد: حدود ۱۹ و نیم درصد فضاهای آموزشی کشور نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی هستند.
وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در چند سال اخیر صورت گرفته است، افزود: ۷۰ درصد مدارس هرمزگان که نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی است، با جایگزینی فضاهای جدید مساله اش حل شده است.
رییس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین ابراز داشت: ۲۶۶ مدرسه هم که در هرمزگان پیش بینی شده نیازمند بازسازی می باشند پرونده اش با مشارکت قابل توجه خیران طی دوره چهارساله بسته می شود.
رخشانی مهر با تاکید بر اینکه دولت هم سعی کرده است طی ۴ سال اخیر سهم خود را در تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری تامین کند، خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم مهرماه سال آینده با توجه به میزان اعتبار ابلاغی که به استان در سال ۱۴۰۰ از منابع مختلف از جمله پیوست یک قانون بودجه ۱۴۰۰ و همچنین از محل اعتبارات محرومیت زدایی انجام شده، مهر خوبی در حوزه فضاهای آموزشی استان خواهیم داشت.
وی در پایان اظهار داشت: پیش بینی می کنیم طی چهار سال آینده در صورت مشارکت خیرین پرونده مدارس تخریبی به طور کامل بسته گردد.
گفتنی است، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در سفر به هرمزگان با همراهی مهراله رخشانی مهر رییس سازمان نوسازی مدارس کشور ، رییسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، سیدفخرالدین هاشمی مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان، بیت اللهی مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان و جمعی از مسئولین جهت بررسی خسارات ناشی از سیل از هنرستان شبانه روزی کشاورزی علی بن ابیطالب(ع) و امیرکبیر و دو واحد آموزشی دبیرستان شهید مطهری و دبیرستان شاهد واقع در رودان بازدید کردند.

ادامه ی خواندن

بندر عباس

باطرح شکایت علیه خبرنگاران شفافیت را زیر سئوال نبرید

مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان گفت :

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در پی شکایت شرکت نفت فلات قاره لاوان از مدیر مسئول و خبرنگار صدای گامبرون، علی اکسیر مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان در بیانیه ای خواستار سعه صدر بیشتر مسئولان در مواجهه با خبرنگاران شد . علی اکسیر گفت:
متاسفانه اطلاع یافتیم مدیران محترم شرکت نفت فلات قاره لاوان در پی انتشار گزارشی از پایگاه خبری صدای گامبرون ،علیه مدیر مسئول و خبرنگار این رسانه در مراجع قضایی طرح شکایت نموده است . بررسی گزارش مذکور نشان دهنده تلاش این رسانه در راستای انعکاس صدای مردم به مسئولان درخصوص ضرورت عمل به مسئولیت های اجتماعی این شرکت می باشد و طرح مسائل نیز با رعایت ادب و اخلاق رسانه ای و عاری از هرگونه تهمت یا توهین است .عضو هیات مدیره خانه مطبوعات هرمزگان گفت:
سئوال مهم اینست اگر رسانه ها به وظایف ذاتی خود (پل ارتباطی مردم و مسئولین )عمل نکنند ،اگر خبرنگار در مقابل خواستهای بحق مردم سکوت کند،اگر مردم با رسانه ها ارتباط نگیرند ،چگونه می توان ارتباط دولت ،مردم را تحکیم بخشید ؟
وی افزود:طرح شکایت ،تشکیل پرونده قضایی برای خبرنگاران در حالی که مقام عالی وزارت نفت از شرکت‌ها و زیر مجموعه خواسته اند شکایت خود را از خبرنگاران پس بگیرند ،درتضاد با احترام نهادن به سلسله مراتب اداری است.اکسیر افزود:
نکته دیگر اینکه این رویه بر خلاف روش و منش دولت سیزدهم و خواست حضرت آیت‌الله رئیسی می باشد .ایشان همواره بر تعامل مسئولین با رسانه ها تاکید و تصریح داشته و دارند .وی خاطر نشان کرد:
آنچه مسلم است اتخاذ شیوه شکایت از خبرنگاران و رسانه ها توسط دستگاهها و شرکت‌های دولتی با هدف دلسرد کردن اصحاب رسانه از انعکاس خواست مردم نجیب در جای جای هرمزگان هرگز راه به جایی نخواهد برد چرا که رسانه ها وامدار احدی جز مردم نبوده ،نیستند و نخواهند بود .اکسیر گفت:
خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان ضمن درخواست از مدیران محترم شرکت نفت فلات قاره لاوان مبنی بر صرفنظر کردن از شکایت مطروحه ،از استاندار محترم ، نمایندگان استان، مدیران دستگاه‌های فرهنگی مصرانه درخواست دارد تدبیری اندیشیده ،تا این رویه نا مقبول پایان پذیرد .و بر سر راه شفافیت مانع ایجاد نشود
این تشکل صنفی حسب وظیفه ذاتی خواستار تعامل مناسب با اهالی رسانه و حمایت از آنان در ایفای وظایف و رسالتی که برعهده دارند ،می باشد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها