با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

استفاده از ظرفیت سواحل مکران ضروری است

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای استان هرمزگان بر لزوم توجه به ظرفیت‌های سواحل مکران در جهت اشتغال‌سازی تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،هوشنگ ملایی صبح امروز در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین سپاه امام‌سجاد(ع) و شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان در راستای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی گفت:شهدا خدمات ارزنده‌ای به این خاک عرضه داشته‌اند که جای قدردانی و تشکر دارد و در زمان جنگ کارکنان شرکت آب منطقه‌ای ایثارهایی داشتند و امروز نیز با حضور فرزندان این عزیزان در این شرکت شاهد اتفاقات خوبی هستیم.
وی ادامه داد: مسئله‌ی آب امروز در کشور و درجهان بسیار مهم تلقی می‌شود و باید به آن توجه‌ی ویژه‌ای داشت.
ملایی در خصوص خشکسالی های اخیر بیان کرد: نمی‌توانیم آب بیش از حد در اختیار کشاورزان قرار دهیم و این قشر باید با توجه به وضعیت موجود کشت خود را برنامه‌ریزی کنند ودر چندسال اخیر ما دچار بد مصرفی شدیم و نتوانستیم از منابعی که در اختیار داشتیم استفاده بهینه داشته‌باشیم.
وی خاطر نشان کرد: بحث اشتغال نیز از مباحث مهم است که از طریق سدسازی می‌توان به این موضوع کمک کرد مخصوصا در جاسک به دلیل اهمیت سواحل مکران که یک فرصت برای هرمزگان محسوب می‌شود.
ملایی در ادامه افزود: این تفاهم نامه در راستای فرهنگ سازی واستفاده از ظرفیت های تبلیغی وآموزشی بسیج در روستاها وشهرها جهت پیشبرد اهداف وبرنامه های طرح احیا وتعادل بخشی منابع آب زیرزمینی کشور وبا توجه به وضعیت منابع آب در استان هرمزگان منعقد شده است.

در ادامه این مراسم فرمانده سپاه امام سجاد(ع) گفت:امروز توانمندی دفاعی و نظامی ایران قابل قیاس با گذشته نیست.

سردار اباذر سالاری با بیان این که همه‌ی این پیشرفت‌ها در زمان تحریم اتفاق افتاده است گفت: تحریم‌ها یک فرصت بوده است و ما باید به چشم یک شانس برای موفقیت کشور به آن نگاه کنیم همچنین این موضوع که ما قطعا پیروز این جنگ افتصادی خواهیم بود بر همه آشکار است.
وی افزود: با به کارگیری توانمندی‌ها و توجه به ظرفیت‌های داخل کشور می‌توانیم از اقتصاد متکی به نفت فاصله بگیریم .
سالاری تاکید کرد: ما همه مدیون شهدا و ایثارگران هستیم و هرکدام از ما سفیری برای ارزش‌هایی هستیم که شهدادبرای آن‌جنگیدند.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها