با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

همراهی دستگاه‌های اجرایی برای دست‌یابی به شهر دوست‌دار کودک ضروری است

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس گفت: همبستگی و همراهی بین دستگاه‌های اجرایی برای دست‌یابی به«شهر دوست‌دار کودک» ضروری است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، اصغر حسینی‌پور در این ارتباط با اشاره به برگزاری کنفرانس تخصصی حقوق کودک اظهار کرد: شورای راهبردی شهر دوستدار کودک به ریاست معاون شهرسازی و معماری شهرداری بندرعباس متشکل از دستگاه‌های مرتبط با شهر دوستدار کودک از جمله اداره‌کل آموزش و پرورش، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه این شورا با تشکیل جلسات هماهنگی متعدد برنامه مدونی را در چهار بخش مدنظر قرار داده است، افزود: تشکیل دبیرخانه، بررسی وضع موجود شهر و اقدامات انجام شده و مشکلات موجود کودکان، تصمیم‌گیری اقدامات کوتاه مدت هریک از دستگاه‌ها در سال ۹۸ و اقدامات بلندمدت و تعیین بودجه برای آن‌ها در سال ۹۹ و همچنین ارائه گزارش اقدامات بلندمدت انجام شده در سال ۹۹ خروجی حاصل از این جلسات است.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری بندرعباس که مرتبط با امور فرهنگی و کودکان هستند، تا کنون اقدامات مناسبی را در راستای اهداف شهر دوستدار کودک انجام داده‌اند.
حسینی‌پور با اشاره به برخی از این اقدامات خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری با احداث دو زمین ورزشی و پارک کودک در کوی ملت، افتتاح زمین ورزشی سورو، و برگزاری برنامه‌های فرهنگی از جمله هفته فرهنگ در فرهنگسرای دوراهی ایسینی و فرهنگسراهای سطح شهر بندرعباس و برگزاری المپیاد ورزش‌های ساحلی، اقداماتی را در این خصوص انجام داده است.
وی گفت: همچنین سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس نیز با ایمن‌سازی محدوده نزدیک مدارس بر بلوارهای اصلی شهر، شناسنامه‌دار کردن سرویس ایاب و ذهاب کودکان و برگزاری دوره‌های آموزشی برای رانندگان، معلمان و اولیای دانش‌آموزان در این خصوص اقدام کرده است.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس نیز اقداماتی مانند برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه زلزله، ایمنی، اطفا حریق، مدیریت بحران و غیره در مدارس برگزار کرده است.
وی گفت: با تلاش این سازمان، بندرعباس به عنوان یکی از چند شهر دنیا و نخستین شهر کشور بازی مقابله با بحران را ثبت کرده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: شهر بندرعباس درخواست شهر پایلوت دوستدار کودک را به وزارت کشور ارائه کرده که جهت تحقق این مهم، همکاری سایر دستگاه‌های اداری مرتبط از اهمیت زیادی برخوردار است.

اجتماعی

دیدار و گفتگوی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با استاندار هرمزگان

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش و فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، با استاندار هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این دیدار، از تلاش های گسترده و شبانه روزی مجموعه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای تامین امنیت کشورمان به ويژه در پهنه آب های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان و همچنین با حضور در آب های بین المللى و آزاد جهت حفاظت از کشتی های تجاری ایران اسلامی، تشکر و قدردانی کرد.

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار که امیر دریادار دوم آريا شفقت رودسری فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش و امیر دریادار دوم رضا قربانی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش نیز حضور داشتند، با اهدای لوح تبریک به مهندس مهدی دوستی، انتصاب ایشان به سمت استاندار هرمزگان را تبریک گفت و برای ایشان در این مسئوليت مهم آرزوی توفیق نمود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

استاندار هرمزگان، واکسیناسیون را در ایجاد ایمنی لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بسیار مهم و موثر دانست.

استاندار هرمزگان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تاکید کرد:

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، واکسیناسیون را در ایجاد ایمنی لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بسیار مهم و موثر دانست و عنوان کرد: از همه افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند، می خواهیم سریعا برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند تا ایمنی مناسب در برابر ویروس خطرناک کرونا، هرچه زودتر در استان هرمزگان ایجاد شود.

وی ادامه داد: به زودی ارائه خدمات براساس کارت واکسن صورت می‌گیرد و افرادی که واکسن کرونا دریافت نکنند و کارت واکسن نداشته باشند از خدمات بسیاری محروم می‌شوند.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین با توجه به بهتر شدن شرایط آب و هوایی در نیمه دوم سال در استان هرمزگان و افزایش مسافرت های گردشگران به شهرستان‌های مختلف استان هرمزگان، تکمیل واکسیناسیون در استان امری ضروری است.

دوستی همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی، خودداری از دورهمی ها و عدم حضور در تجمعات را در کنار واکسیناسیون، برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار مهم دانست و خواستار جدیت و نظارت لازم بر رعایت این دستورالعمل‌ها شد.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر در استان هرمزگان، شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، حاجی‌آباد، قشم، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت زرد شیوع کرونا و شهرستان‌های سیریک، بشاگرد، بندرخمیر و ابوموسی در وضعیت آبی قرار دارند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آزادی ۱۴۸ نفر از زندانیان با تلاش و پیگیری شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: در ۶ماهه نخست سال جاری مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان با تلاش و پیگیری شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان آزاد شدند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط شوراهای حل اختلاف استان برای ایجاد صلح و سازش و اخذ رضایت از شاکیان، گفت: در ۶ماهه نخست سال جاری در نتیجه این اقدامات و پیگیری ها، مجموعاً ۱۴۸ نفر از زندانیان آزاد شدند.

علی صالحی قابلیت‌های میانجیگری، جذب کمک‌های مالی از خیرین و همچنین ایجاد حلقه‌های صلح و سازش را از ظرفیت‌های ارزشمند در اصلاح ذات البین برشمرد و خاطرنشان کرد: جایگاه صلح و سازش ریشه در فطرت بشری دارد و در آموزه‌های دینی و فرهنگی ما به کرات به این امر پسندید تأکید شده است.

وی همچنین با اشاره به عملکرد شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان و نقش این مجموعه در کاهش جمعیت کیفری زندانها و همکاری مناسب با مراجع قضایی گفت: ایجاد شوراهای حل اختلاف تخصصی یکی از مهمترین راهبردهای قوه قضاییه در دوره تحول و تعالی است که این موضوع به صورت جدی از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان پیگیری می شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها