با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

همراهی دستگاه‌های اجرایی برای دست‌یابی به شهر دوست‌دار کودک ضروری است

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس گفت: همبستگی و همراهی بین دستگاه‌های اجرایی برای دست‌یابی به«شهر دوست‌دار کودک» ضروری است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، اصغر حسینی‌پور در این ارتباط با اشاره به برگزاری کنفرانس تخصصی حقوق کودک اظهار کرد: شورای راهبردی شهر دوستدار کودک به ریاست معاون شهرسازی و معماری شهرداری بندرعباس متشکل از دستگاه‌های مرتبط با شهر دوستدار کودک از جمله اداره‌کل آموزش و پرورش، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه این شورا با تشکیل جلسات هماهنگی متعدد برنامه مدونی را در چهار بخش مدنظر قرار داده است، افزود: تشکیل دبیرخانه، بررسی وضع موجود شهر و اقدامات انجام شده و مشکلات موجود کودکان، تصمیم‌گیری اقدامات کوتاه مدت هریک از دستگاه‌ها در سال ۹۸ و اقدامات بلندمدت و تعیین بودجه برای آن‌ها در سال ۹۹ و همچنین ارائه گزارش اقدامات بلندمدت انجام شده در سال ۹۹ خروجی حاصل از این جلسات است.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری بندرعباس که مرتبط با امور فرهنگی و کودکان هستند، تا کنون اقدامات مناسبی را در راستای اهداف شهر دوستدار کودک انجام داده‌اند.
حسینی‌پور با اشاره به برخی از این اقدامات خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری با احداث دو زمین ورزشی و پارک کودک در کوی ملت، افتتاح زمین ورزشی سورو، و برگزاری برنامه‌های فرهنگی از جمله هفته فرهنگ در فرهنگسرای دوراهی ایسینی و فرهنگسراهای سطح شهر بندرعباس و برگزاری المپیاد ورزش‌های ساحلی، اقداماتی را در این خصوص انجام داده است.
وی گفت: همچنین سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس نیز با ایمن‌سازی محدوده نزدیک مدارس بر بلوارهای اصلی شهر، شناسنامه‌دار کردن سرویس ایاب و ذهاب کودکان و برگزاری دوره‌های آموزشی برای رانندگان، معلمان و اولیای دانش‌آموزان در این خصوص اقدام کرده است.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس نیز اقداماتی مانند برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه زلزله، ایمنی، اطفا حریق، مدیریت بحران و غیره در مدارس برگزار کرده است.
وی گفت: با تلاش این سازمان، بندرعباس به عنوان یکی از چند شهر دنیا و نخستین شهر کشور بازی مقابله با بحران را ثبت کرده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: شهر بندرعباس درخواست شهر پایلوت دوستدار کودک را به وزارت کشور ارائه کرده که جهت تحقق این مهم، همکاری سایر دستگاه‌های اداری مرتبط از اهمیت زیادی برخوردار است.

اجتماعی

توجه به فرهنگ وهنر موجب توسعه پایدار جامعه می شود

بندرعباس- بخشدار هرمز گفت: اساس توسعه پایدار و توازن در هر جامعه ای توجه به فرهنگ و هنرآن منطقه است

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، ادریس قریشی بخشدار هرمز در نشست صمیمی با جمعی از هنرمندان،ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، اساس توسعه پایدار و توازن در هر جامعه ای را توجه به فرهنگ و هنر دانست و پیشرفت در سایر ابعاد اجتماعی را مرهون رشد فرهنگی-هنری هر منطقه عنوان کرد.

قریشی اظهار داشت: هنر از جمله مفاهیم بلندی است که به دلیل وجود جریان پویا، سیال و مستمری که در ذات آن است نقش سازنده و مؤثری در تبلور اندیشه دارد.

بخشدار هرمز گفت: عرصه هنر و بهره گیری از جلوه های مختلف آن زمینه خوبی برای گسترش فضایل اخلاقی در جامعه میان نسل جوان است که باید از توان و ظرفیت هنرمندان متعهد برای تحقق اهداف مورد نظر به نحو مطلوب استفاده کرد.

بخشدار هرمز بااشاره به برگزاری جشنواره های فصلی در زمینه های هنر تجسمی و نمایشی گفت: برگزاری اینگونه جشنواره ها زمینه ساز توسعه گردشگری هنری می شود که هنرمندان میتوانند موجبات توسعه این صنعت در این جزیره باشند.

قریشی با تاکید براینکه استقبال اینگونه جشنواره‌ها از سوی مردم نشان‌دهنده سلامت روحی در جامعه است، ابراز داشت: اجرای هر فعالیت فرهنگی در هر زمانی برای ایجاد شوق و شعف حرکت می‌کند که این نشان‌دهنده سلامت روحی جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره‌ها علاوه بر ایجاد فرصت‌های فرهنگی موجب جریان اقتصادی و محیط کاری را نیز به همراه دارد همچنین باعث کارآفرینی می‌شود.

بخشدار هرمز بیان داشت: هنر نقش موثری در پیشرفت اقتصادی ومعیشتی مردم هرمنطقه می باشد.
بخشدار هرمز بابیان اینکه هرمز از طبیعت بکری بهره میبرد، بیان داشت: هنرمندان این جزیره میتواند در جهت توسعه گردشگری هنری قدم بردارند.

قریشی با اشاره به اینکه هنر نمایش موجب نشاط و امید می شود، گفت: هنر نمایش باید به جامعه نشاط وامید تزریق کند و با کمک و همدلی یک نقشه راه برای توسعه گردشگری هنری ترسیم کنیم.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آمادگی شبکه برق شهرستان میناب برای پیک بار تابستان

بندرعباس- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزکان گفت:با اقدامات انجام شده بسیاری از شبکه های برق فرسوده شهرستان میناب در سال گذشته اصلاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، هاجر عبدی در دیدار با مجید سلشور فرماندار میناب با اشاره به آغاز فصل گرم سال بر لزوم همکاری مردم و دستگاههای اجرایی در مدیریت پیک بار شبکه تاکید کرد و گفت: با اقدامات انجام شده در سال گذشته بسیاری از شبکه های فرسوده میناب با اجرای مانورهای جهادی اصلاح شد.

عبدی در ادامه اظهار داشت: پایداری برق در استان هرمزگان یک اصل حیاتی است و رفاه مردم با برق پیوند خورده است. باتوجه به رشد صنایع در استان، مصرف برق نیز بطور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه افزایش مصرف برق، احداث شبکه و زیرساخت های انتقال و توزیع برق را به همراه دارد،عنوان کرد: با توجه به هزینه های بسیار زیاد سرمایه گذاری در بخش تولید، وزارت نیرو و شرکت توانیر سیاست مدیریت مصرف انرژی را در پیش گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان اظهار داشت: استان هرمزگان به لحاظ شرایط اقلیمی و خاص آب و هوایی از استانهای پرمصرف در تابستان است. برای حفظ پایداری برق و رفاه مردم نیاز است اماکن دولتی در ساعات اوج مصرف در مدیریت مصرف همکاری ویژه داشته باشند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کسب رتبه نخست اتاق بازرگانی بندرعباس در بخش آموزش و برگزاری سمینارهای آموزشی

واحد آموزش اتاق بازرگانی بندرعباس در بخش برگزاری سمینارهای آموزشی دربین اتاق های بازرگانی کشور از سوی موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به رتبه نخست دست یافت.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین؛ به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی بندرعباس، متن تقدیرنامه رئیس آموزش و پژوهشی اتاق ایران بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس

با عرض سلام و ارادت

بدین وسیله از تلاش های شایسته تقدیر جناب عالی و بخش آموزش آن اتاق در همکاری با موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای برگزاری سمینارهای آموزشی در آن اتاق طی سال ۱۳۹۹ و کسبه رتبه نخست تشکر و قدردانی می نمایم.

مسلما این تلاش ها شایسته تقدیر در اعتلای دانش فعالان اقتصادی که لازمه رقابت آنان با همتایان خارجی می باشد و نهایتا به پیشرفت اقتصادی کشور منجر می شود تاثیر بسزا دارد.

دکتر حسین میرمحمد صادقی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها