با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

اختصاص ۱۵۰ مجوز صید به هرمز نشینان با پیگیری استاندار

بخشدار هرمز گفت: توجه ویژه بر حل مشکلات صیادان جزیره هرمز، فعال کردن اقتصاد دریا از طریق تسهیل صدور مجوز صید برای صیادان بومی، تقویت گردشگری، پروژه های عمرانی، مسکن در دستور کار نماینده عالی دولت در استان است و نگاه ویژه استاندار به جزیره هرمز نمونه بارزی از اقدامات عملی و اجرایی در هرمزگان است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،سید مجدالدین حسینی صبح امروز(ششم بهمن ماه) در نشستی خبری بیان کرد: توجه ویژه استاندار هرمزگان به جزیره  هرمز باعث شده که دربحث گردشگری و صید و صیادی و صدور مجوز صید به صیادان و مسکن جوانان مسولین مربوطه شدیداً حساس باشند.
بخشدار جزیره هرمز با اشاره به دستورات استاندار هرمزگان به مدیران مبنی بررفع مشکلات جزیره هرمز، گفت: نگاه و بینش اجتماعی، عمرانی و توسعه ای، استاندار جهادی هرمزگان قابل تحسین است زیرا این نگاه در حوزه های اقتصادی و عمرانی و از جمله به صید و صیادی و گردشگری زمینه رشد و ارتقای جزیره هرمز را به همراه داشته است.

حسینی با اشاره به سخنان امام جمعه جزیره هرمز در خطبه های نماز جمعه(۴ بهمن ماه) مبنی بر اینکه مسئولان در خصوص مجوزهای صید به مردم وعده  ندهند، مردم از وعده ها خسته شده اند، اظهار کرد: اقدامی عملی تر از این که استاندار هرمزگان بعد از سالیان سال با پیگیری خود، تعداد ۱۵۰ مجوز صید برای جزایر استان گرفتند و باتوجه به وضعیت مردم هرمز و توسعه های مد نظرش،۱۵۰ مجوز به صیادان هرمزی اختصاص داده شد.

وی اضافه کرد: با توجه به نظر استاندار و برنامه‌هایی که برای توسعه همه جانبه هرمز چه در زمینه عمرانی، اقتصادی فرهنگی و اجتماعی و مسائل و مشکلات صیادان با ایشان مطرح شد، در نتیجه دستور واگذاری این ۱۵۰ مجوز صید به  صیادان هرمز را دادند و در حالی رایزنی برای اعطا مجوز صیادی به سایر متقاضیان است.

وی با تقدیراز نگاه ویژه استاندار به این بخش خاطرنشان کرد: توجه ویژه بر حل مشکلات صیادان جزیره هرمز، فعال کردن اقتصاد دریا از طریق تسهیل صدور مجوز صید برای صیادان بومی در دستور کار نماینده عالی دولت در استان است و نگاه ویژه استاندار به جزیره هرمز نمونه بارزی از اقدامات عملی در هرمزگاناست.
 
بخشدار هرمز عنوان کرد: از ۱۵۰  مجوزی که به  این جزیره تخصیص داده شده  اکنون  ۹۴ مورد آن از سوی اداره کل شیلات هرمزگان به متقاضیان واگذار شد و بنا به دستور شفاف استاندار، مابقی آن باید صادر شود که باید در این خصوص سلسله مراتب اداری صورت پذیرد که فرماندار شهرستان بندرعباس به جد پیگیر تحقق آن بوده که به مرحله اجرایی و به نتیجه مطلوب رسیده و به آن ها واگذار  شد.

حسینی با اشاره به مشکلات مسکن جوانان و مسکن مهر جزیره هرمز بیان کرد: برای رفع مشکل مسکن جوانان تاکنون قریب به ۶ الی ۷ جلسه در مرکز استان با این موضوع با حضور استاندار هرمزگان برگزار شد و نتایج خوبی هم در برداشته است که بزودی جوانان هرمزی که بر اساس ضوابط، شرایط دریافت مسکن داشته باشند در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام خواهند شد.
وی اضافه کرد: به همین منظور به طور ویژه سایت طرح ملی مسکن  برای جزیره نشینان هرمز باز گشایی خواهد شد.
حسینی با اشاره به منویات  مقام معظم رهبری در پیام گنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان مبنی بر رسیدگی به معیشت مردم جزیره هرمز، اظهار کرد: جزیره هرمز جزیره ای زیبا با قدمت تاریخی با پتانسیل بسیار بالایی است که می توان با آماده سازی زیر ساخت ها منطبق بر موقعیت و ظرفیت های آن زمینه را برای اشتغال و رونق تولید فراهم آورد.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها