با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

مختومه شدن بیش از ۹۵ درصد از پرونده‌های شعب حل اختلاف در هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: از ابتدای امسال بیش از ۵۵هزار فقره پرونده وارد شعب شوراهای حل اختلاف شده که ۵۴ هزار و ۵۰۰ فقره پرونده معادل بیش از ۹۵ درصد از آن‌ها مختومه شده است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی صالحی صبح پنجشنبه در گردهمایی رؤسای شعب شوراهای حل اختلاف سراسر استان هرمزگان که با حضور جمعی از مسئولان قضائی برگزار شد. ضمن تقدیر و تشکر از خدمات شوراهای حل اختلاف استان به تبیین عملکرد و دستاوردهای این حوزه پرداخت.

وی اظهارداشت: از ابتدای امسال ۵۵ هزار و ۵۴۰ فقره پرونده وارد شعب شوراهای حل اختلاف استان شده و از این تعداد ۵۴ هزار و ۵۰۰ فقره معادل بیش از ۹۵ درصد پرونده‌ها مختومه شده است.

وی یادآور شد: از مجموع پرونده‌های وارده تعداد ۱۰ هزار و نهصد و سی و یک فقره پرونده با صلح و سازش مختومه گردیده که معادل ۳۳ درصد از پرونده‌های قابل صلح وسازش می‌باشد.

صالحی خاطرنشان کرد: در این مدت ۱۲ فقره پرونده مهم با موضوعات مختلف از جمله درگیری‌های بین طوایف در منطقه جاسک و هشتبندی؛ اختلافات مالی به ارزش بیش از ۳۶ میلیارد ریال و پرونده‌های قتل عمدی به دست اعضای توانمند شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان به صلح و سازش منجر شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: در نتیجه برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی؛ آمار ابلاغات الکترونیک شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان از ۹۰ درصد در آذرماه به بیش از ۹۷ درصد در پایان دی ماه ارتقا یافته است.

مقام عالی دستگاه قضائی استان هرمزگان اظهارداشت: با تلاش بسیار خوبی که در شوراهای حل اختلاف انجام شده؛ بسیاری از پرونده‌ها در همان مراحل ابتدایی حل و فصل می‌شود و از ارجاع آن به محاکم قضائی خودداری می‌گردد.

وی تأکید کرد: در جهت اجرایی نمودن مطالبه به حق آیت الله رئیسی که در بخشنامه اخیر ایشان متبلور است؛ لازم است با یک حرکت جهادی و تلاش و کار مضاعف برای اجرای این مأموریت مهم و کاهش پرونده‌های موجود اقدام شود.

در پایان این همایش از ۱۲ نفر از رؤسای شعب برتر شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان تقدیر شد.

اجتماعی

کشف ۵ میلیارد کالای احتکار شده در هرمزگان

رئیس پلیس امنیت عمومی استان از کشف مواد اولیه قنادی غیرمجاز به ارزش ۵ میلیارد ریال در شهرستان بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سرهنگ علیرضا سبزواری در تشریح این خبر بیان داشت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان در راستای مبارزه با احتکار کالا، با انجام اقدامات اطلاعاتی از محل دپو کالای قاچاق در شهربندرعباس مطلع و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود :مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی با همکاری بازرسان سازمان صمت ضمن شناسائی محل دقیق انبار به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی صورت گرفته از انبار مذکور  مقادیر قابل توجهی مواد اولیه قنادی  قاچاق کشف کردند.
رئیس پلیس امنیت عمومی استان  ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بنا به نظر کارشناسان ۵ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد:در این رابطه یک متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

برگزارى ملاقات و دیدارهای چهره به چهره مدیران با مردم در روزهای سه شنبه در راستای سیاست های دولت مردمى، الزامی است

استاندار هرمزگان با صدور بخشنامه ای به مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان دستور داد، ملاقات و دیدارهای چهره به چهره مدیران با مردم در روزهای سه شنبه در راستای سیاست های دولت مردمى، برگزار شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس مهدی دوستی در این بخشنامه به مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان آورده است:

با عنایت به اینکه برقراری ارتباط دو سویه بین دولتمردان و مردم، جزیی از حقوق متقابل بین آنهاست و بی تردید رسالت تمام دستگاه‌های اجرایی پاسخگویی به مطالبات مردم است، لذا در راستای سياست های دولت مردمی و به منظور تسهیل و تسریع در دریافت و پیگیری درخواست ها و مشکلات مردمی، همچنین جهت افزایش مسئولیت پذیری، اعتماد عمومی، سلامت اداری، صیانت از حقوق و جلب رضایتمندی مردم، برگزاری دیدارهای چهره به چهره با مردم در روزهای سه شنبه، لغو کلیه ماموریت ها و جلسات غيرضروری در روزهای سه شنبه به منظور ارج نهادن به حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع، ارسال گزارش ملاقات های مردمی به اداره کل بازرسی استانداری، برنامه ریزی برای حضور در مرکز سامد استان به منظور ارتباط مستقیم و بی واسطه با مردم از طریق تلفن ۱۱۱ و بهره برداری از نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنان، مورد انتظار است.

همچنین اداره کل بازرسى استانداری موظف است، به منظور بررسی نحوه برگزاری جلسات ملاقات مردمی در روزهای سه‌شنبه، بازدیدهای سرزده از دستگاه‌ها به عمل آورد.

نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه بر عهده معاونت توسعه مدیریت و منابع و اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری می باشد.

با توجه به ضرورت ارتباط دوسویه و مستمر مردم با مجموعه دولت، سامانه ارتباط مردم با دولت (۱۱۱)، شماره تلفن ۰۷۶۳۳۶۱۰۵۸۴، کد دستوری # ۱ * ۳۱۲۲ * ۶۶۵۵ * و سامانه پیامک ۵۰۰۰۵۹۹۶۹۹۶، آماده دریافت شکایات، انتقادات، پیشنهادات مردمی است.

همچنین امکان ارتباط مستقیم با استاندار هرمزگان، ارسال پیشنهادات و انتقادات، ثبت شکایت در سامانه وزارت کشور و استانداریها و ارتباط مستقیم با رئیس ستاد کرونا هرمزگان در پرتال اطلاع رسانی استانداری هرمزگان فراهم شده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق با رصد اطلاعاتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این خودروها در نتیجه اجرای طرح ضربتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در شب گذشته شناسایی و توقیف شدند.

وی همچنین یادآور شد: از این خودروها ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم محکوم می شوند و همچنین در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌‌‌‌؛ تمام خودروهای توقیف شده نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.

لازم به ذکر است: ارزش تقریبی سوخت های کشف شده بیش از دویست میلیون تومان است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها