با ما ارتباط برقرار کن

دسته‌بندی نشده

در جلوگیـری از تضییع حقـوق بیت‌المـال از ریالی چشم پوشی نخواهیم کرد

بازرس‌کل استان هرمزگان گفت: علیرغم وجود افرادی که برای رسیدن به مطامع خود با قربانی کردن سلامت مردم به هر قیمتی می‌خواهند پیش بروند، در این خط قرمز لحظه‌ای کوتاه نیامده‌ایم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،رضا مختاری صبح امروز(یازدهم اسفندماه) با اشاره به وظایف قانونی سازمان بازرسی کل کشور مطابق با اصل ۱۷۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به تشریح بخشی از اقدامات موثر صورت گرفته توسط کارشناسان و بازرسان این بازرسی کل در پیشگیری و مقابله با فساد و رسیدگی به سوء جریانات و شکایات و اعلامات دریافتی از شهروندان پرداخت و گفت: اقدامات اثربخش بازرسی کل استان بر مدار قدرت و جایگاه نظارتی نیست و دستگاه‌های اجرایی در بیشتر موارد اعلامی، پیشنهادها و نظرات کارشناسی بازرسان را به صورت خودکار اجرا می‌کنند و این یعنی مجاب کردن جامع و همه جانبه مدیران دستگاه‌ها که به عنوان یک رسالت ویژه در دستور کار بازرسی است.

بازرس‌کل استان هرمزگان اضافه کرد: وقتی مدیران نتیجه جلسات کارشناسی محور با بازرسان را به ما گزارش می‌دهند یعنی اینکه دستگاه از یک سرمایه نظارتی و مشاوره‌ای مثل سازمان بازرسی بهره‌مند شده است و بازرسی را مشاوری امین و یاری‌دهنده جهت رسیدن به اهداف قانونی خود می‌داند و تلاش می‌کند به صورت خودکار و نه جبر و اجبار قانونی آن را انجام دهد و از این حیث تعامل و اعتماد بیشتری جهت برقراری هر چه بیشتر حسن جریان امور حاکم است.

 مختاری در ادامه به بازرسی‌های سرزده از دستگاه‌های اجرایی، که به صورت نامحسوس و غیر رسمی و بدون ایجاد دغدغه حضور بازرسان در دستگاه‌هایی که شاهد کندی و یا خلاء خدمتی بوده اشاره و تصریح کرد: در این مرحله از بازرسی‌های سرزده، از ۱۷ دستگاه اجرایی استان توسط بازرسان بازدید بعمل آمد که این بازرسی‌ها موثر بوده و رضایت‌مندی شهروندان را در نتیجه تسریع در رفع مطالباتشان به دنبال داشته است.

وی با اشاره دستاوردهای مهم سفر ریاست قوه قضائیه به استان، رفع مشکل صدور اسناد در روستاهای غرب استان، پیگیری حل مشکلات و اختلافات موجود در منطقه آزاد قشم بین شهرداری‌های قشم و درگهان، شناسایی و انحلال کمیسیون‌های خلاف مقررات در شهرداری بندرعباس، بررسی و رفع دغدغه‌های جامعه صیادی با حضور بازرسان در جاسک و جمع‌بندی و انعکاس ایرادات موجود در حوزه سوخت شناورهای صیادی و سهمیه‌بندی بنزین را از نتایج اقدامات موثر صورت گرفته این بازرسی کل برشمرد.

مختاری در خصوص ورود این بازرسی کل به بحث سیل ابتدای سال جاری که بسیاری از شهرهای کشور را درگیر و خسارات زیادی به دنبال داشت، افزود: با انجام بازرسی فوق‌العاده در استان به بررسی نقاط آسیب و مشکلات موجود پرداخته و گزارش تهیه شده با توجه به بررسی و اظهارنظرهای کارشناسان عالی رتبه در سطح کشور می‌تواند به عنوان یک ذخیره استراتژیک برای مدیریت استان باشد و با اجرایی شدن پیشنهادات مشکلات زیادی در این حوزه حل و فصل خواهد شد.

بازرس‌کل استان هرمزگان همچنین در خصوص مشکلات ناشی از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین نیز گفت: در این حوزه بازرسی فوق‌العاده دوم سازمان بازرسی در حال انجام است و ایراداتی که دستگاه‌های متولی دارند، جمع‌بندی و اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه سلامت و کالاهای سلامت محور که مستقیم در سبد غذایی مردم هستند، همکاران ما حساسیت ویژه‌ای دارند و در این راستا اقدامات موثر و مهمی از جمله جلوگیری از ورود ۶۹ کانتینر برنج آلوده قاچاق از مبادی ورودی گمرک و همچنین ممانعت از ورود ۱۷۸۰ تن برنج قهوه‌ای آلوده به سبد غذایی مردم صورت گرفته و علیرغم وجود افرادی در این حوزه که برای رسیدن به  مطامع خود با قربانی کردن سلامت مردم به هر قیمتی می‌خواهند پیش بروند، در این خط قرمز لحظه‌ای کوتاه نیامده‌ایم.

مختاری اضافه کرد: بازرسی کل استان با محوریت اصل ۱۷۴ قانون اساسی دو اصل اصیل و رکن رکین را در مجموعه  تعریف و سرلوحه کار خود قرار داده، مسئله محوری به عنوان اصل اول و اصل دوم داشتن حضور موثر و عملیاتی و حل مشکلات و نواقص در دستگاه‌ها با تبیین دغدغه‌ها و توجیه مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسات کارشناسی و پیگیری آنها تا رفع مشکلات و نواقص با همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی که این کار عملی شده و در همین جا لازم می‌دانم از دستگاه‌ هایی که در این خصوص همراهی و همکاری لازم را با بازرسی استان داشته‌اند تقدیر و تشکر نمایم. در مجموع اقدامات انجام شده موجب شده مردم و مسئولین، بازرسی را یک محل امن و پناهگاه و مشاوری امین در کنار خود دانسته و موارد قانون شکنی را بدون ترس از مشکلات بعدی، گزارش کنند.

بازرس کل استان هرمزگان اکثر مدیران را خدوم و پاکدست دانست و خاطرنشان کرد: بازرسی استان همواره همراه مدیران است و هیچ‌گاه مانع ریسک مدیران نخواهیم بود، چون ریسک را یکی از ابزار مدیریت می‌دانیم، هدف ما پیشگیری است و تلاش بازرسی استان بر این است قبل از آنکه تخلفی صورت گیرد، مدیران را از موضوع آگاه سازیم تا از مسیر اصلی که همان خدمت رسانی و رفع مشکلات شهروندان در چارچوب قوانین و مقرارت است، خارج نشوند اما در این مسیر در انجام وظیفه ذاتی خود قاطعانه عمل خواهیم کرد و در مقابل قانون‌شکنی و تخطی از قوانین و مقررات توسط دست‌های ناپاک و افرادی که به دنبال مطامع خود هستند، ایستاده و خواهیم ایستاد و در جلوگیـری از تضییع حقـوق بیت‌المـال، از ریالی چشم‌پوشی نخواهیم کرد و بـا مفسدین به شدت برخـورد می ‌کنیم و در این خط قرمز لحظه‌ای کوتاه نخواهیم آمد، چرا که هر کس در جایگاه خدمت خیانت می‌کند، مستحق عفو و گذشت نیست.

وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های استاندار و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اظهار داشت: در یک جامعه، هرگونه سوءاستفاده و تخلف، موجب بدبینی و نارضایتی مردم می‌شود و هر مقداری که میزان جرایم سازمانی در جامعه کاهش پیدا کند، به همان اندازه رضایتمندی مردم افزایش می‌یابد.

در ادامه استاندار هرمزگان با اشاره به اهمیت امر نظارت در اداره کشور و همچنین مبارزه با انحرافات و فساد در دستگاه‌های اداری تصریح کرد: کار بازرسی و نظارت امری مقدس، لازم و مهمی در سلامت یک حکومت است و یک حکمرانی سالم نظارت درست می‌خواهد و اگر نظارت مطلوب صورت گیرد، بزرگ‌ترین خدمت صورت گرفته و این امر، مشکلات را مرتفع و اعتماد عمومی به نظام را افزایش می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند منکر امر نظارت، کنترل و یا حسن جریان امور باشد و اگر کسی تصور کند بدون نظارت می‌توان یک کشور و سازمان اداری یک کشور را به سلامت پیش برد، در اشتباه محض است بنابراین ابزار نظارت خیلی مهم است و تضمین‌کننده اعتماد عمومی به یک نظام است.

همتی افزود: مجموعه بازرسی استان با رویه مساعدت و همراهی هرچه بیشتر با دستگاه‌های اجرایی در شرایط موجود، می‌تواند در افزایش قدرت ریسک‌پذیری مدیران و اتخاذ تصمیمات مؤثر و سازنده برای استان و تسریع در اقدامات، نقش تعیین‌کننده‌ای را ایفا ‌کند.

استاندار هرمزگان در پایان ضمن تشکر از تلاش‌ها و زحمات شبانه‌روزی بازرسان با حساس دانستن امر نظارت و وظیفه دستگاه‌های نظارتی بالأخص سازمان بازرسی، اظهار کرد: نظارت‌ها باید برقرار باشد زیرا سایه دستگاه نظارتی باعث حسن اجرای قوانین می‌شود.

اجتماعی

نذر ماسک فولاد هرمزگان/۵۰۰هزار ماسک بین عزادارن حسینی توزیع شد

بندرعباس- مدیرروابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان عنوان کرد: فولاد هرمزگان تا پایان دهه اول محرم ۵۰۰ هزار ماسک در بین عزادارن حسینی توزیع خواهد کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،رضا صفریان گفت: با توجه به فراگیر شدن سویه دلتای کرونا و افزایش ابتلای مردم به این بیماری و تقارن پیک پنجم با مراسم عزاداری سید و‌سالار شهیدان شرکت فولاد هرمزگان در راستای مسئولیت های اجتماعی خود و در جهت سلامت عزادارن حسینی اقدام به اجرای برنامه نذر ماسک نمود .

بر این اساس تعداد ۵۰۰ هزار ماسک تهیه و آماده اهدا شد. وی اظهار داشت توزیع این ماسک ها بین هیئت های عزاداری، تکایا، مساجد و مراکز درمانی از شب ۶ محرم آغاز و تا پایان شب دهم ادامه خواهد داشت. صفریان ضمن آرزوی قبولی عزاداریها از مردم خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی به قطع زنجیره این ویروس کمک کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

عفاف ارزشی منطبق با طبيعت انسان برای كمال و رشد شخصيت انسانی

بندرعباس- مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری از کارکنان دفاتر ستادی استانداری به مناسبت هفته عفاف و حجاب تقدیر و تجلیل کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مریم یگانه ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب گفت : پوشش مناسب جزء ضروريات زندگی اجتماعی است كه در دين اسلام مورد تاكيد بوده و بديهی است كه موجبات عزت و كرامت انسان ها و ارزشگذاری به مقام  زن و صيانت از حريم  فرد و خانواده محسوب شود.

وی با اشاره به اینکه عفاف ارزشی منطبق با طبيعت انسان برای كمال و رشد شخصيت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نسل ها را محقق كند،خاطرنشان کرد: حفظ حرمت جامعه،خانواده و افراد برعهده فرد – فرد ماست و احيای حقوق شهروندی زمانی محقق خواهد شد كه احترام به حريم افراد در جامعه رايج باشد.

در حاشیه این بازدید، با توجه به سالروز ازدواج حضرت علی (ع)و فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز عفاف و حجاب و تحقق شعار ‌”کرامت بانوان ، حیای مردان، خانواده پایدار” از بانوان و آقایان شاغل در استانداری با رعایت پروتکل بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی تقدیر بعمل آمد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

آسمان ایران،خط قرمز نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

بندرعباس- جانشین منطقه پدافند هوایی جنوب شرق عنوان کرد: آسمان ایران اسلامی خط قرمز نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  می باشد و به فضل الهی این نکته مهم را بارها در میادین عمل به دشمنان این مرزو بوم اثبات کرده ایم که ما همیشه هوشیار و آماده از آسمان خود دفاع  می کنیم و پاسخ ما به دشمن متجاوز محکم،قاطع،کوبنده ودرزمان می باشد.

منتشر شده

روی

*برای ما از حساسیت های که کار پدافند این منطقه  را چند برابر می کند بگوئید.

منطقه پدافند  هوایی جنوب شرق  وظیفه  حراست از آسمان  جنوب شرق  کشور  و پدافند هوایی  از مراکز حیاتی  و حساس و مهم  در استان های هرمزگان ، کرمان ،سیستان و بلوچستان ،جنوب شرق فارس  وخلیج همیشه فارس وجزایر مستقر در خلیج فارس ،تنگه راهبردی هرمز و دریای عمان را دارد که با توجه به اهمیت منطقه  از نظر جغرافیایی،اقتصادی و انرژی  و پوشش پدافندی از سایر نیروهای مسلح، به مأموریت پدافند هوایی حساسیت  ویژه ای برخوردار نموده است .حراست از آسمان کشور و پایش ۲۴ ساعته آسمان منطقه  به صورت روزانه  توسط حساسه های الکترونیکی ، اپتیکی،سیگنالی  وپایگاه های بصری  از جمله  اقداماتی  است که معرف حجم بالای کار  ودقت است که با هوشیاری  کارکنان  نیروی پدافند هوایی در این منطقه  محقق گردیده است.

*پدافند  عملکرد  شبکه ای یکپارچه ای در سراسر کشور دارد. این موضوع را برای ما تشریح بفرمایید.

با توجه به حساسیت  واهمیت کار واپایش آسمان  وفضای کشور  و تصمیم گیری  واقدام   تاکتیکی مناسب  ودر زمان،علیه اهداف ناشناس  و جلوگیری  از تداخل  کاری  واقدامات موازی ،  تمامی سامانه ها  وجنگ افزار های  پدافندی که در نیرو های مسلح جمهوری اسلامی  ایران  متشکل از نیرو های چهار گانه ارتش و نیرو های سپاه  پاسداران در سطح منطقه  چیدمان وگسترش پیدا کرده است ،می بایست  تحت نظر شبکه یکپارچه پدافندی  اقدام   نمایند .لذا به همین منظور یک مرکز تصمیم گیری در تهران با عنوان مرکز عملیات مشترک دفاع هوایی و مراکز عملیات منطقه ای و کنترل  وگزارش  در سراسر کشور ،تمامی اقدامات و مأموریت های پدافند هوایی شامل کشف،شناسایی،درگیری،رهگیری و انهدام  را با استفاده از تجهیزات وسامانه های پدافندی در اقصا نقاط  کشور انجام می نمایند.

*پدافند چه میزان بر تهدیدات اشراف دارد وما تا چه اندازه در دستیابی  به فناوری  تجهیزات مدرن خود کفا هستیم ؟

یکی از مؤلفه های پدافند هوایی پدافند  در عمق است. لذا اقدام شبکه یکپارچه پدافند در کشف وشناسایی با بهره گیری از سامانه های پیشرفته سیگنت و رادار های دور برد و الکترواپتیک در مسافت های دور تر از مرز شناسایی انجام می می گردد .همچنین چیدمان و آرایش استقرار خوب در نقطه به نقطه جغرافیای سرزمینی موجب گردیده  تا میزان اشرافیت شبکه پدافند بر تهدیدات پدافندی ،در سطح بسیار بالایی باشد .پدافند هوایی از نیروی انسانی جوان وکارآمد وتحصیل کرده برخور دار است که با استفاده از دانش و تخصص خوب و همکاری مستمر با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی نیروهای مسلح و شرکت های دانش بنیان و افراد دانشمند ،ونخبه ظرفیت های خوبی را جهت دستیابی به فناوری و تجهیزات مدرن پدافندی ایجاد  نموده است ؛به گونه ای که امروزه در علوم و تکنولوژی های مختلف نظامی،شامل دستیابی به فناوری های پیشرفته در طیف های مختلف جنگ الکترونیک،پهپاد،الکترواپتیک،موشک و رادار وغیره،نه تنها نیروی پدافند هوایی امروزه  از نظر دانش و فناوری و کیفیت و تنوع محصولات در سطح کشور های منطقه ،بلکه در سطح کشور های پیشرفته دنیا قرار گرفته است.

* با توجه به حساسیت منطقه خلیج فارس،تنگه هرمز و دریای عمان و حضور مقتدرانه  نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این منطقه راهبردی،نحوه تعامل و همکاری بین این یگان ها را با منطقه پدافند هوایی جنوب شرق به ویژه در حوزه مرتبط با پدافند  تشریح کنید.

در محدوده سرزمینی این منطقه  به لحاظ موقعیت استراتژیکی و ژئوپولیتیکی ،نیرو های مسلح اعم از ارتش وسپاه،حضوری مستمر ، با صلابت و چشمگیری دارند. یگان های نیروی هوایی ارتش مستقر در پایگاه هوایی کنارک ،و پایگاه هوایی بندرعباس در حوزه های مختلف عملیاتی  ومأموریت های مشترک و هدایت و کنترل راداری هواپیما های شکاری و گشت دریایی همکاری و هماهنگی لازم  فی مابین  مراکز راداری و شبکه یکپارچه پدافند هوایی با پست های فرماندهی پایگاه های  یاد شده  می باشد. و همچنین  یگان های نیروی دریایی  راهبردی ارتش در قرارگاه مقدم ناوگان جنوب  ومناطق دریایی بندرعباس ،جاسک ،کنارک،کنارک  و سایر  پایگاه های دریایی مستقر در نوار ساحلی مکران و جزایر از طریق مراکز پست فرماندهی با مراکز تصمیم گیری  این منطقه  و شبکه یکپارچه پیرامون مأموریت های مشترک شامل مأموریت های پروازی ،هدایت و کنترل گشت های دریایی بالگرد و بال ثابت و پهپاد و یگان های شناور هماهنگی های مربوطه انجام می گیرد و همچنین در حوزه دریایی مناطق یکم و پنجم نیروی دریایی سپاه نیز مشابه یگان های نیروی دریایی راهبردی ارتش در تنگه هرمز و خلیج فارس و جزایر ،مأموریت های پروازی مشترک از طریق پست های فرماندهی و تحت نظارت شبکه یکپارچه پدافند هوایی انجام می شود  و یگان های در یایی در امور پشتیبانی جزایر ،شامل جابجایی کارکنان  وتجهیزات  همکاری خوبی با منطقه پدافند هوایی جنوب شرق دارند.علاوه بر موارد یاد شده ،نیروی هوا فضای سپاه مستقر در منطقه ،یگان های نیروی زمینی  و هوانیروز کرمان  در راستای مأموریت شبکه یکپارچه پدافند هوایی،تمامی تجهیزات و سامانه های در اختیار خود را تحت فرمان شبکه یکپارچه پدافند هوایی به کار گرفته  و در دفاع ازآسمان  هماهنگی با این منطقه وشبکه یاد شده را دارد . و بطور کلی منطقه پدافند هوایی جنوب شرق (شهدای خلیج فارس) ارتش در تمامی  رزمایش ها  و تمرین ها و طرح ها ی مشترک نیروهای ارتش و سپاه که در منطقه  تحت مسئولیت خود صورت می گیرد مشارکت فعال دارد و پیوسته پوشش پدافند هوایی منطقه  و سایر نیرو ها را برعهده دارد.

*حضور نیروهای  ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق محروم ،نقش مهمی در شکوفایی  ورشد فرهنگی و اجتماعی واقتصادی و محرومیت زدایی دارد. نقش منطقه پدافند هوایی جنوب شرق در این خصوص چگونه می باشد؟

غالب یگان های تابعه این منطقه در مناطق محروم استان های هرمزگان،سیستان و بلوچستان و کرمان واقع گردیده اند و بعضا به لحاظ قدمت،قبل از گسترش ویا تشکیل شهرها در آن نواحی حضور داشتند که این موجب توسعه یافتگی نرخ جمعیت در مرزهای ساحلی ،به ویژه سواحل  مکران و خلیج فارس گردیده است.گسترش سامانه هاوبه طبع ایجاد جاده ها وانتقال شبکه برق در مناطق یاد شده،عمران وآبادی  وتوسعه یافتگی برای مردم بومی به ارمغان آورده است. یگان های ارتش  خود را خادم  و  پیوسته خود را در خدمت به مردم می بینند وجهت خدمت رسانی نیز طرح های مردم یارانه وامداد ونجات،در دستور کار دارند واز جمله اقداماتی که به منظور رونق اقتصاد مردم منطقه صورت می گیرد،اولویت خرید اقلام و وسایل مورد نیاز یگان از فروشگاه های محلی است.در بحث بهداشت و درمان ،معمولاً روستا ها ومناطق دور دست که امکانات بهداشتی کمتری دارند  و برخورداری نسبتاً پایینی دارند،نقطه هدف بوده و اقداماتی از قبیل انجام ویزیت ،واگذاری دارو،غربالگری و چک های عمومی  بهداشتی صورت می گیرد و همچنین در اجرای  رزمایش ها،تمرین ها وطرح ها به گونه ای  می باشد که صدمه ای به کسب وکار مردم به ویژه در بحث صیادی در دریا و کشاورزی  وارد نگردد. نکته آخر:

آسمان ایران اسلامی خط قرمز نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  می باشد و به فضل الهی این نکته مهم را بارها در میادین عمل به دشمنان این مرزو بوم اثبات کرده ایم که ما همیشه هوشیار و آماده از آسمان خود دفاع  می کنیم و پاسخ ما به دشمن متجاوز محکم،قاطع،کوبنده ودرزمان می باشد..

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها