با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

عدم اولویت بخشی به مجازات حبس، نقطه شروع کاهش جمعیت کیفری است

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن اعلام خبر افزایش بیش از ۴۰ درصدی بازدید قضات از ندامتگاه های استان گفت: عدم اولویت بخشی به مجازات حبس، نقطه شروع کاهش جمعیت کیفری است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری هرمزگان به همراه سایر اعضای شورای قضایی این استان در اداره کل زندان ها حضور یافت و ضمن دیدار با مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی، راهکارهای کاهش جمعیت کیفری را بررسی کردند.

علی صالحی رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در جریان این بازدید، ضمن اعلام خبر افزایش بیش از ۴۰ درصدی بازدید قضات از ندامتگاه های استان گفت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها یکی از سیاست های کلان قوه قضاییه است که در هرمزگان با جدیت دنبال می شود.
صالحی با بیان اینکه اولویت محاکم قضایی هرمزگان حبس زدایی و استفاده از مجازات های جایگزین حبس است، خاطرنشان کرد: عدم اولویت بخشی به مجازات حبس ، نقطه شروع کاهش جمعیت زندان ها خواهد بود.
وی در ادامه تأکید کرد: کنترل جمعیت کیفری به این معنی نیست که مجرمان خطرناک در جامعه رها شوند، بلکه قانون با این افراد به شدت برخورد می کند.
رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین لزوم تقویت شوراهای حل اختلاف در زندان ها را یادآور شد و تصریح کرد: باید از همه ظرفیت ها برای صلح و سازش بین زندانی و شاکی استفاده کرد و این مهم یکی از اهرم های تأثیر گذار در کاهش جمعیت کیفری زندان ها است.
مصطفی کیشانی مدیرکل زندان های هرمزگان هم در ادامه، از تبعات حبس بر روی خانواده زندانیان گفت و افزود: زندانی شدن سرپرست، موجب فروپاشی خیلی از خانواده ها می شود و معضلات اجتماعی فراوانی هم در جامعه دامن گیر آنان خواهد بود.
کیشانی از تعامل بسیار مناسب مسئولان قضایی با زندان های استان قدردانی کرد و گفت: برای حفظ و تحکیم بنیان خانواده ها، لازم است زندان به عنوان گزینه اول از دستور کار محاکم قضایی خارج شود و به سمت بهره گیری بیشتر از مجازات های جایگزین حبس حرکت کرد.
وی بیان داشت: در بازدید از زندان های استان، بیشترین درخواست های زندانیان، تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی آنان است.
مدیرکل زندان های هرمزگان همچنین خواستار تسریع در بررسی پرونده زندانیان بلاتکلیف و کاهش اطاله دادرسی به عنوان گزینه های تأثیر گذار در کاهش جمعیت کیفری شد.
کیشانی در پایان از حضور مستمر قضات در زندان های استان قدردانی کرد و گفت: افزایش بازدید قضات از زندان های هرمزگان، ضمن کسب رتبه های برتر کشوری، منجر به کاهش محسوس جمعیت کیفری نیز شده است.
انتهای پیام/

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها