با ما ارتباط برقرار کن

سلامت

در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی همه دچار مشکل خواهیم شد/ خطر پیک چندگانه وجود دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: مردم جایگاه مهمی در کنترل این بیماری دارند. کرونا یک بیماری بسیار مسری است و اگر قرار بر این باشد رعایت نکنیم همه دچار مشکل خواهیم شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دکتر حسین فرشیدی در نشست خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد اظهار کرد: وزارت بهداشت پس از شیوع این بیماری در کمتر از ۴۸ ساعت دستور العمل ها را برای استان ها ارئه کرد.

وی عنوان کرد: این ویروس تمام جهان را گرفته است و خود را به عنوان یک پاندمی به جهان عرضه کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان ابراز داشت: در کشورهای جهان استراتژی‌های مبارزه با این ویروس به شکل های مختلف ارائعه می شود. در ایران نیز استراتژی ثابتی برای مبارزه به این ویروس برقرار است که از طرف وزارت بهداشت به دانشگاه ها اعلام شده است.

فرشیدی تصریح کرد: اگر نمودار شیوع این بیماری ویروسی را رسم کنیم دارای یک شاخه بالارونده و یک بخش پایین رونده خواهد بود و دارای قله است که به آن پیک بیماری گفته می شود.

نحوه عملکرد کرونا ناشناخته است

وی اظهار کرد: به زبان خیلی ساده یک بیماری داریم که احتمال سرایت آن بسیار بالا است اگرچه نحوه عملکرد این ویروس شاید هنوز شناخته شده نباشد و هنوز نتوانیم مستدل بگوییم در چه دمایی زنده می‌ماند و امکان انتقال آن در شرایط مختلف آب و هوایی وجود دارد یا خیر اما چیزی که مشخص است این است که امکان سرایت آن به شدت بالا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان تشریح کرد: آمار و ارقام نشان می‌دهد که بیش از ۸۰ درصد افرادی که مبتلا می شوند یا علامت ندارند یا هم که خفیف است و به شبکه بهداشت و درمان مراجعه نمی‌کنند.

فرشیدی با ذکر این نکته که امکان انتقال این ویروس از طریق دست ها به دهان، بینی و چشم وجود دارد، بیان داشت: احتمال اینکه انتقال از طریق تنفس و هوا صورت بگیرد بسیار کم است. روزانه دیدگاه های جدیدی کشف در خصوص این ویروس کشف می‌شود و امکان تغییر دیدگاه ها وجود دارد و برخی چیزها را باید با دید شک به نگاه کنیم.

وی خاطر نشان کرد: چیزی که مشخص است و می توان به آن اطمینان داشت این است که سرعت شیوع آن بالا است و دست ها نقش بسیار بالایی برای انتقال را بازی می‌کنند.

۶۰ درصد مبتلایان مرد و ۴۰ درصد زن هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان مطرح کرد: تا کنون ۱۱۲ مورد مثبت در هرمزگان داشتیم که از این تعداد ۶۰ درصد مرد و ۴۰ درصد زن هستند. شاید دلیل تعداد زیاد مردان این است که مردها جمعیت بیشتری از افراد بیرون از منزل را تشکیل می‌دهند.

وی با ذکر این نکته که از زمان شروع بیماری یکسری مراکز راه اندازی شدند، عنوان کرد: یکسری افراد هستند که توسط مراکز بهداشتی که اخیرا راه اندازی شدند کشف می شوند و به بیمارستان‌ها ارجاع می شوند. این مراکز با این نیت که دسترسی مردم راحت شود و از شلوغی غیر متعارف در بیمارستان ها جلوگیری شود احداث شدند.

افراد مشکوک به بیماری کرونا به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان ابراز داشت: تا پایان دیروز شش نفر به این مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کردند که ۳۳۰ نفر مشکوک شناسایی شدند و ۱۲۵ نفر از این تعداد به بیمارستان ها ارجاع داده شدند.

فرشیدی تصریح کرد: اگر شخصی علائم بیماری مانند تب، سرفه و بدن درد را دارد حتما به این مراکز مراجعه کند. این مراکز تا ساعت ۱۰ شب باز هستند و اگر بیماران زودتر پیدا شوند قدرت سرایت و شیوع این ویروس کمتر خواهد بود.

وی اظهار کرد: اگر مریض بدحال به بیمارستان مراجعه کند نشان دهنده این است که تعداد زیادی را در دوران مخفی ویروس بیمار کرده است. اگر حتا یک روز افراد مشکوک زودتر مراجعه کنند و توصیه های قرنطینه‌ای به آن‌ها داده شود؛ به شکل خیلی واضحی از گسترش این ویروس جلوگیری خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان تشریح کرد: احتمال این که افراد بسیار زیادی از جامعه درگیر این بیماری شوند بسیار زیاد است اما اگر این همه گیری در یک ماه اتفاق بیافتد درصد بیمارانی که نیاز به تخت بیمارستانی دارند.

فرشیدی بیان داشت: به دنبال این هستیم که شیب بالا رونده را رسیدن به پیک را طولانی کنیم یعنی اگر قرار اس پیک یک هفته دیگر باشد تلاش می‌کنیم یک ماه دیگر باشد. هرچه رسیدن به بالا رسیدن به پیک عقب تر بیوفتد به سیستم درمانی این توانایی را می‌دهد که خود را تقویت کند.

موج زیاد بیماری، سیستم مراقبت‌های ویژه را با مشکل روبرو خواهد کرد

وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم که شیب بالا رونده با یک شیب و موج بسیار کوتاه باشد، خاطر نشان کرد: اگر جمعیت افراد مبتلا به این ویروس زیاد باشد و همزمان به مراکز درمانی مراجعه کنند سیستم مراقبت‌های ویژه ما در سطح استان امکان دارد پاسخگو نباشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان مطرح کرد: ۴۰ مرکز ۱۶ ساعته در سطح استان هرمزگان و ۱۰ مرکز در بندرعبلاس برای مراجعه افراد مشکوک وجود دارد. توصیه داریم افرادی که علائم دارند به درمانگاه مخصوص آن که تحت عنوان بیماران تنفسی مراجعه کنند. (که در حیات بیمارستان شهید محمدی واقع شده است) بیمارانی که تب دارند، تنگی نفس دارند و خلط دارند معاینه اولیه در این مراکز انجام خواهد شد.

فرشیدی تصریح کرد: اگر شخص مراجعه کننده به این ۴۰ مراکز درمانی مشکوک باشد به بیمارستان که نزدیک آن مرکز است ارجاع داده خواهد شد و اگر متخصصین به این نتیجه برسند که شرایط حاد است به بیمارستان کووید ۲ ارجاع داده می‌شوند.

وی عنوان کرد: اگر به هر شکلی تخت ها پر شود سه مرکز مجهز دیگر وجود دارد که در زمان خاص خود استفاده می‌شوند یعنی اگر بالای ۶۰ نفر در روز بستری برسیم.

با حمایت استاندار هرمزگان ۴۰ دستگاه کمک تنفسی خریداری شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان ابراز داشت: چیزی که برای کنترل این بیماری مهم است شناخت این بیماری است یعنی عملکرد آن را بشناسیم که کمیته علمی در وزارت بهداشت در حال انجام این اقدام است.

فرشیدی تصریح کرد: حمایت سیاسی و اجتماعی نیز اهمیت زیادی در کنترل این بیماری دارد یعنی مقامات بالایی در سطح استان و کشور حمایت کنند که استاندار تلاش های زیادی برای در اختیار قرار دادن منابع انجام داده‌اند.

وی اظهار کرد: با حمایت استاندار ۲۰ دستگاه که هر کدام حدود ۴۰۰ میلیون تومان قیمت دارند برای کمک نفس تامین شده است که طی هفته آینده وارد استان خواهند شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان تشریح کرد: تمام ادارتی که با مردم در ارتباط هستند در زمینه اطلع رسانی کمک کنند.

فرشیدی بیان داشت: مردم جایگاه مهمی در کنترل این بیماری دارند. کرونا یک بیماری بسیار مسری است و اگر قرار بر این باشد رعایت نکنیم همه دچار مشکل خواهیم شد.

افراد دارای بیماری زمینه‌ای بسیار مراقب باشند

وی خاطر نشان کرد: افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و فشار خون بالا دارند، بیماران سرطانی و افرادی که دیالیز دارند باید بسیار از خود مواظبت کنند و سعی شود به خانه این افراد بیماری منتقل نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان مطرح کرد: دستور العمل وزارت بهداشت می گوید که همه افراد نیازی به ماسک ندارند یعنی اگر سالم هستید و در تماس با افراد بیمار نیستید زدن ماسک ضروری نیست.

فرشیدی تصریح کرد: بیماران کووید۱۹ حتما باید ماسک بزنند و ما موظف به تامین ماسک این افراد هستیم.

وی عنوان کرد: افرادی که بیمار نیستند و در تماس با بیماران قرار دارند نیز نیاز به ماسک دارند مانند جامعه پزشکی و پرستاری. در حال حاضر حداقل‌ها را برای کادر درمان را تامین کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان ابراز داشت: داروی استفاده شده برای بیماران به اندازه کافی وجود دارد و از این داروها نمی توان برای پشگیری استفاده کرد. یکسری داروها نیز برای بیماری که در بخش‌‌های ویژه بستری هستند استفاده می‌شود که اگر تعداد این بیماران دو یا سه برابر شود با کمبود دارو مواجه خواهیم شد.

فرشیدی تصریح کرد: مصرف هیچگونه الکل تاثیری در کنترل و سرایت این بیماری ندارد.

علوم پزشکی تولید کننده و توزیع کننده ماسک نیست

وی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تولید و توزیع کننده ماسک نیست و باید مانند دیگر ادارت به توزیع‌کنندگان مراجعه کنیم. توزیع توسط وزارت صمت انجام می‌شود یعنی به بخشی از ادارت سهمیه داده خواهد شد اما باید برای توزیع این اقلام نظارت صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان تشریح کرد: اولویت توزیع ماسک کادر بهداشت و درمان مراکز درمانی و بیماران هستند.

۷۸ نفر از مبتلایان سفر نداشته‌اند

فرشیدی بیان داشت: از ۱۱۲ نفر مبتلا ۷۸ نفر از آن ها تا کنون سفر نداشته اند و ۲۱ نفر به استان‌های دیگر رفتند و برگشتند و ۱۳ نفر مسافری بودند که از مکان‌های دیگری آمده بودند و تنها به قضد سفر و تفریح آمده بودند.

وی خاطر نشان کرد: ما هنوز در قسمت افزایش رونده بیماری قرار داریم و به پیک نرسیده‌ایم زمانی به پیک خواهیم رسید که مردم همکاری کنند. اگر همکاری مردم با نظام سلامت درست نباشد ممکن است پیک چندگانه داشته باشیم.

کیت های تشخیص اندکی خطا دارند اما نتایج سیتی اسکن هم مورد تائید است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با ذکر اینکه کیت های تشخیص اندکی خطا دارند گفت: اگر نتایج سیتس اسکن ما را به وجود کرونا مشکوک کند فرض بر این است که کرونا وجود دارد.

فرشیدی تصریح کرد: تمام پروتکل های وزارت بهداشت برای بیماران کرونایی به این بیماران که تست منفی اما سیتی اسکن کرونایی دارند اعمال خواهد شد.

اجتماعی

همکاری مردم و رعایت پروتکل ها روند ابتلا به کرونا را نزولی کرده است

استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی بیماری کرونا مطرح کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :دکتر فریدون همتی امروز شنبه پس از نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با بیان اینکه همکاری مردم، تلاش کادر درمان، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مقابله با کرونا در استان و شهرستان‌ها، روند ابتلا ، بستری و فوتی را نزولی کرده است، اظهار کرد: آمار ابتلا ۳۰درصد، بستری ها ۲۵درصد و فوتی‌های ناشی از کرونا، ۱۹درصد کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در حالی که نرخ متوسط مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور ۱.۴۴درصد است، این آمار در استان ۰.۹۶درصد است که در واقع نشان‌دهنده عملکرد خوب حوزه درمان، تامین به موقع دارو و تجهیزات است.

استاندار هرمزگان با اشاره به تصمیم جدید ستاد کرونای استان به منظور کاهش آمار ابتلا و فوتی کرونا، گفت: با ماموریتی که امروز به معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی، معاونت توسعه و معاونت عمرانی استانداری هرمزگان محول شد، مقرر شد تمهیدات لازم برای تزریق واکسن به تمامی روستائیان بالای ۱۸ سال در استان حداکثر طی ۴۸ ساعت آینده پیش بینی شود و پس از آن به مدت ۱۰ روز کل افراد بالای ۱۸ سال در روستاهای استان واکسینه شوند.

دکتر همتی اضافه کرد: فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی کرونا باید با استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب هلال احمر و دهیاری ها نسبت به تامین وسائل نقلیه برای حضور ماموران بهداشتی و واکسیناسیون اقدام کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با افزایش واکسیناسیون، رعایت هوشمندانه پروتکل ها و نظارت دستگاه های مسئول، روند کاهشی فعلی تداوم پیدا کند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: مبادا در سایه واکسن زدن دچار عادی انگاری و غفلت شویم؛ باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در نقاط پر جمعیت و استفاده از ماسک، کمک کنیم استان از شرایط نگران کننده فعلی خارج و به شرایط مطلوب برسیم.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مرکز توانمندسازی معتادان متجاهر هرمزگان یک الگوی موفق در کشور است

قدردانی استاندار از حمایت های دستگاه قضایی، نماینده ولی فقیه در استان و مشارکت صنایع، شرکت ها و دستگاه های اجرایی در راه اندازی اولیه مرکز

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :استاندار هرمزگان، علاوه بر پرداخت یک میلیارد برای ساخت این مرکز نفت ستاره خلیج فارس، این شرکت را مکلف به راه اندازی آشپزخانه صنعتی جهت تامین دائمی غذای ۵۰۰نفر در مرکز نگهداری معتادان متجاهر کرد

مرکز نگهداری، درمان، توانمندسازی و صیانت معتادان متجاهر هرمزگان با مشارکت ۱۵ دستگاه اجرایی دولتی و بخش خصوصی با راهبری استاندار هرمزگان به منظور تداوم و تثبیت مراحل درمان راه اندازی شده است.

تا کنون در هیچ از مناطق کشور چنین مرکزی برای ساماندهی معتادان متجاهر احداث و راه اندازی نشده و می توان آن را به عنوان یک الگوی موفق در این حوزه معرفی کرد؛ چرا که علاوه بر درمان اعتیاد، برنامه های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، آموزش مهارت های شغلی برای فراهم کردن زمینه اشتغال افراد بیمار این مرکز در بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

با توجه به برنامه دولت به منظور تولید سالانه یک میلیون مسکن در سطح کشور، امکان تولید کالاهای خرد مانند تیرچه بلوک، بلوک سقفی و بتنی برای تأمین منابع مالی مرکز و همچنین تآمین معیشت بیماران تحت مراقبت و درمان فراهم شده است.

دکتر فریدون همتی در آیین بهره برداری از مرکز نگهداری، درمان، توانمندسازی و صیانت معتادان متجاهر هرمزگان با بیان اینکه این مجموعه شش هکتار مساحت دارد و ظرفیت پذیرش ۵۰۰ نفر در اقامتگاه این مرکز پیش بینی شده است، اظهار کرد: کارگاه های مهارت آموزی، امکانات ورزشی، امکان فعالیت‌های کشاورزی گلخانه ای، از جمله امکانات این مرکز برای فراهم کردن زمینه ورود این افراد بیمار به بازار کار است.

وی افزود: برنامه هایی برای تقویت بنیه فرهنگی، تعالی معنوی و افزایش خودباوری با بهره گیری از کارشناسان خبره فرهنگی و روانشناسی نیز پیش بینی شده که امیدواریم با تحقق کامل اهداف راه اندازی این مرکز، این کار بتواند به عنوان یک تجربه خوب و یک الگوی موفق در دیگر استان ها نیز اجرایی شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به ضرورت راه اندازی مرکز توانمندسازی معتادان متجاهر، گفت: مردم شهر از حضور معتادان متجاهر که به هر دلیل به دام این بیماری افتاده اند ناراضی بودند و به دلیل اینکه شهر بندرعباس یک مرکز گردشگری مهم محسوب می شود، باید اقدامی فوری صورت می گرفت که با همکاری و تعامل همه دستگاه های اجرایی و دستگاه های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این مرکز راه اندازی و آماده خدمات دهی به بیماران شده است.

دکتر همتی اضافه کرد: جامعه و مجموعه دولت و حاکمیت در قبال این افراد نیز مسئول است و به عنوان یک وظیفه انسانی باد تکلیف خود را در قبال این افراد که در دام اعتیاد گرفتار شده اند ادا کنیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه این مرکز از فردا (دوشنبه) آغاز به کار خواهد کرد، تصریح کرد: نیروی انتظامی با همکاری دستگاه قضایی اقدام به جمع آوری معتادان متجاهر خواهد کرد و آن ها را برای طی مراحل درمان و مهارت آموزی به این مرکز هدایت می کند و تحت پوشش برنامه های پیش بینی شده قرار می گیرند.

وی بیان کرد: امیدواریم با شروع فعالیت مرکز نگهداری، درمان، توانمندسازی و صیانت معتادان متجاهر هرمزگان،به زودی هیچ معتاد متجاهری در سطح خیابان های شهر بندرعباس مشاهده نشود.

استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از حمایت های دستگاه قضایی، نماینده ولی فقیه در استان و مشارکت صنایع، شرکت ها و دستگاه های اجرایی در راه اندازی اولیه مرکز، تداوم فعالیت آن را مستلزم حمایت، همراهی و پشتیبانی حامیان مالی دانست و گفت: امیدواریم در گام بعدی بتوانیم مرکز نگهداری و توانمدسازی کودکان کار را راه اندازی کنیم و علاوه برساماندهی معضلات اجتماعی، در نجات جان افراد و بازگشت دوباره آن ها به زند…

ادامه ی خواندن

سلامت

وضعیت شیوع کرونا در هرمزگان بحرانی و حاد است

جانشین رئیس ستاد کرونای استان، خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت بحرانی شیوع کرونا در هرمزگان برگزاری هرگونه مراسم در سطح استان به مدت ده روز مطلقا ممنوع است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنئب آنلاین :دکتر علی رئوفی ادامه جلسات فوق العاده ستاد مقابله کرونا استان با تسلیت سالروز رحلت بنیانگدار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به وضعیت بحرانی شیوع کرونا در استان، عنوان کرد: با توجه به قرمز شدن نه شهرستان استان وضعیت شیوع کرونا در هرمزگان بحرانی و حاد است.

وی در همین خصوص افزود: با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا در استان احتمال بروز پیک پنجم بیماری در کشور، از هرمزگان دور از انتظار نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره کشندگی ویروس کرونا، تصریح کرد: متاسفانه مرگ و میرهای کرونایی در سطح هرمزگان به جوانان رسیده و بسیاری از مبتلایان با درگیری شدید ریه مواجه بوده اند که باعث افزایش کشندگی ویروس شده است.

جانشین رئیس ستاد کرونای استان، خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت بحرانی شیوع کرونا در هرمزگان برگزاری هرگونه مراسم در سطح استان به مدت ده روز مطلقا ممنوع است.

رئوفی با تاکید بر استفاده از ماسک توسط افرادی که واکسن زده اند، افزود: کلیه افرادی که اقدام به تزریق واکسن کرونا نموده اند ناقل بیماری هستند و حتما از ماسک استفاده کنند.

وی با اشاره به آمار بالای مراجعات ببمارستانی، اظهار داشت: ظرفیت تخت های بیمارستانی هرمزگان در پی آمار بالای مبتلایان و بستری ها رو به اتمام است و ضروری است مردم برای حفظ سلامتی خود رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری را جدی بگیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ادارات و صنایع، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی و صنایع رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی را برای حفظ سلامتی کارکنان و مراجعان در دستور کار قرار دهند.

رئوفی با تاکید بر ممنوعیت هرگونه تجمع همزمان با آغاز تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا، افزود: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی هرمزگان برگزاری تجمعات از سوی داوطلبان شورای اسلامی شهرها و روستاها برای حفظ سلامتی مردم و پیشگیری از شیوع بیماری ممنوع است.

وی در همین خصوص افزود: داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها و روستاها از بستر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای اعلام برنامه های انتخاباتی خود با توجه به وضعیت حاد کرونایی استان بهره گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به نقش استفاده از دو ماسک در جلوگیری از انتشار و ابتلا به ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: کلیه کسبه، اصناف و دستگاه های اجرایی که مستقیما با مردم ارتباط دارند برای جلوگیری از انتشار ویروس و خطر ابتلا به مدت دو هفته از دو ماسک استفاده نمایند تا شاهد کاهش انتشار ویروس و آمار مبتلایان و بستری ها باشیم.

رئوفی تصریح کرد: با توجه به انتشار گسترده ویروس مردم بجز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.

وی افزود: اگر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سطح استان جدی گرفته نشود آمار فوتی ها در بیمارستان تا چند هفته افزایشی خواهد بود که هشداری جدی و نگران کننده است.

جانشین رئیس ستاد کرونای استان، تصریح کرد: با توجه به وضعیت قرمز اغلب مناطق استان دستگاه های اجرایی یا یک سوم کارمندان فعالیت اداری خود را آغاز خواهند کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: عبور هرمزگان از شرایط بحرانی کرونا مستلزم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت جدی از سوی همه است.

وی افزود: با توجه به وضعیت قرمز اغلب مناطق هرمزگان ممنوعیت های تردد تشدید خواهد شد و متخلفان مطابق دستورالعمل های ابلاغی اعمال قانون خواهند شد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها