با ما ارتباط برقرار کن

سلامت

۷۰ درصد مردم روستاها و ۴۰ درصد جمعیت شهری در طرح بسیج ملی غربال شدند

استاندار هرمزگان گفت: در سطح روستاها از ۷۰ درصد غربالگری عبور کردیم و در سطح شهرها نبست به جمعیت شهری ۴۰ درصد در طرح بسیج ملی غربالگری شدند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در برنامه زنده شبکه خبر اظهار کرد: به موازات درمان افراد بیمار شده؛ تمام امکانات برای غربالگری بسیج شده‌اند.

وی عنوان کرد: در سطح روستاها از ۷۰ درصد غربالگری عبور کردیم و در سطح شهرها نبست به جمعیت شهری ۴۰ درصد در طرح بسیج ملی غربالگری شدند.

استاندار هرمزگان با ذکر این نکته که غربالگری به دو طریق انجام می شود ابراز داشت: همکاران در خانه بهداشت به افراد محله و روستا که در محدود خانه بهداشت آن‌ها قرار دارد و تلفن آنها را در سامانه وجود دارد تماس می‌گیرند و اطلاعات اعضای آن خانواده را جویا می شوند  و در سامانه ثبت می کنند و راهنمایی های لازم را به آنها ارائه می‌کنند.

همتی ادامه داد: روش دیگر اینگونه است که خود افراد و خانواده ها زنگ می زنند به سامانه ۴۰۳۰ و اطلاعات خود و خانواده اش را ارائه می‌کند .

وی مطرح کرد: در مجموع این دو روش غربالگری یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری هرمزگان غربالگری شدند و اطلاعات آنها ضبط و ثبت شد.

استاندار هرمزگان تشریح کرد: با توجه به اینکه استان هرمزگان در ایام عید یکی از مقاصد گردشگری است اطلاع رسانی مناسبی از سوی رسانه‌ها برای عدم مسافرت مردم صورت گرفت و مردم به توصیه‌ها و تاکیدات مسئولان کشور توجه کردند.

همتی با ذکر این نکته که مردم استان هرمزگان با پویش در خانه بمانید به مجموعه بهداشت و درمان کمک کردند، تشریح کرد: در هشت نقطه از مبادی ورودی استان و شهرهای دیگر داخل استان کنترل بیماری کرونا انجام می‌شود در برخی از موارد حتا مردم در روستاها خودشان نیروهای بسیجی را در ورودی ها برای کنترل و جلوگیری از ورود به روستاها، تشکیل داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد ساکن روستاها تماس می‌گیرند و اعتراض می کنند که جمعیت شهرهای داخل استان به روستاهای خود بر می گردند و امکان مبتلا شدن روستا نشینان وجود دارد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تا الان بیش ۸۹۰ هزار نفر غربالگری شدند، گفت: حدود ۴۰۰ نفر مشکوک به کرونا شناسایی شدند که آنها تب غیر متعارف داشته اند و عموما با توصیه ها و تذکرات یا برگشتند به شهر خود و یا به بیمارستان معرفی می‌شدند که بیماری را پیگیری کنند.

همتی اظهار کرد: خوشبختانه در این طرح ملی بیش از ۹۰ درصد ترددهای داخل استان کاهش یافت. سواحل استان از حضور مردم و گردشگر خلوت است هتل ها نیز به همین صورت.

وی ادامه داد: مکان‌های خرید در مناطق آزاد قشم و کیش و سایر شهرستان های استان همگی تعطیل شده‌اند و کسبه در پویش تعطیل کردن مکان های عمومی و پر ازدحام خیلی خوب همکاری کردند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در داخل شهرها اگر حتی به یک سوپر مارکت و یا یک نانوایی مراجعه کنید مشارکت بالای مردمی مشاهده می‌کنید و تصریح کرد:  برخی کسبه اگر متوجه بشوند گردشگر هستید خدمات ارائه نمی کنند. 

همتی بیان داشت: من از همه مردم عزیزمان خواهش می کنم همان طور که تا الان خوب همراهی کرده اند این ایام دو هفته را در خانه ها بمانند. انشالله در فرصت مناسب در هرمزگان تمامی امکانات برای گردشگران فراهم و جبران خواهد شد.

وی ادامه داد: در این ایام همه مردم هرمزگان از ملت عزیز درخواست دارند که به استان تردد و سفر نکند و سفر را بگذارند برای فرصتی که مردم عزیز از آنها پذیرایی کنند و نشاط و شادابی هر دو طرف را برای همگان ایجاد کند.

اجتماعی

برگزاری دوره آموزشی جهت آموزش چهره به چهره مردم در محلات برای مقابله با پشه آئدس

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: برای مقابله با پشه آئدس باید بسیار هوشمندانه و سریع عمل کرد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،اسماعیل موحدی نژاد با بیان اینکه مقابله با پشه آئدس و بیماری‌های ناشی از آن، نیازمند یک عزم جدی است خاطرنشان کرد: در راستای مقابله با پشه آئدس، شهرداری بندرعباس به دنبال آموزش چهره به چهره مردم در محلات است و در این زمینه ۲۴ نفر آموزشگر در دوره آموزشی مقابله با این پشه که با حضور کارشناسان مرکز بهداشت تشکیل شده است، شرکت کرده اند که قرار است کار آموزش چهره به چهره مردم در محلات را انجام دهند.
معاون خدمات شهری شهرداری تصریح کرد: جمع آوری نخاله ها، زباله های شهری و بهداشتی، جمع آوری لاستیک های مستعمل سطح شهر، بهسازی و پاکسازی خورها و مکان‌های تجمع آب شیرین، لایروبی جوی های آب و کانالهای دفع آب های سطحی در شهر به طور روزانه توسط شهرداری انجام می شود.
موحدی نژاد گفت: شهرداری بندرعباس آمادگی دارد هر اقدامی که لازم است برای اطلاع رسانی و آگاهی شهروندان در راستای مقابله با این پشه مهاجم انجام دهد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در اداره کل بیمه سلامت استان

حذف بیمه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک زمینه ساز کاهش بسیاری از هزینه ها و تسریع در روند ارائه خدمات درمانی به مردم شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

بهگزارش تجارت جنوب آنلاین ،دکتر علی رئوفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان به مناسبت هفته بیمه سلامت با حضور در اداره کل بیمه سلامت استان از بخش های مختلف این اداره کل بازدید و از نزدیک در جریان روند ارائه خدمات بیمه ای درمان به مردم استان قرار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان پس از بازدید طی نشستی با مدیر کل و معاونین بیمه سلامت استان، خاطرنشان کرد: حذف دفترچه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک مهمترین اقدام شاخص بیمه سلامت بوده است که قابل تقدیر است.

رئوفی افزود: حذف بیمه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک زمینه ساز کاهش بسیاری از هزینه ها و تسریع در روند ارائه خدمات درمانی به مردم شده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

همکاری مردم و رعایت پروتکل ها روند ابتلا به کرونا را نزولی کرده است

استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی بیماری کرونا مطرح کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :دکتر فریدون همتی امروز شنبه پس از نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با بیان اینکه همکاری مردم، تلاش کادر درمان، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مقابله با کرونا در استان و شهرستان‌ها، روند ابتلا ، بستری و فوتی را نزولی کرده است، اظهار کرد: آمار ابتلا ۳۰درصد، بستری ها ۲۵درصد و فوتی‌های ناشی از کرونا، ۱۹درصد کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در حالی که نرخ متوسط مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور ۱.۴۴درصد است، این آمار در استان ۰.۹۶درصد است که در واقع نشان‌دهنده عملکرد خوب حوزه درمان، تامین به موقع دارو و تجهیزات است.

استاندار هرمزگان با اشاره به تصمیم جدید ستاد کرونای استان به منظور کاهش آمار ابتلا و فوتی کرونا، گفت: با ماموریتی که امروز به معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی، معاونت توسعه و معاونت عمرانی استانداری هرمزگان محول شد، مقرر شد تمهیدات لازم برای تزریق واکسن به تمامی روستائیان بالای ۱۸ سال در استان حداکثر طی ۴۸ ساعت آینده پیش بینی شود و پس از آن به مدت ۱۰ روز کل افراد بالای ۱۸ سال در روستاهای استان واکسینه شوند.

دکتر همتی اضافه کرد: فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی کرونا باید با استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب هلال احمر و دهیاری ها نسبت به تامین وسائل نقلیه برای حضور ماموران بهداشتی و واکسیناسیون اقدام کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با افزایش واکسیناسیون، رعایت هوشمندانه پروتکل ها و نظارت دستگاه های مسئول، روند کاهشی فعلی تداوم پیدا کند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: مبادا در سایه واکسن زدن دچار عادی انگاری و غفلت شویم؛ باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در نقاط پر جمعیت و استفاده از ماسک، کمک کنیم استان از شرایط نگران کننده فعلی خارج و به شرایط مطلوب برسیم.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها