با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

ورود سامانه بارشی در روزهای آخر هفته به استان هرمزگان/مردم از قرار گرفتن در حریم رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از ورود سامانه بارشی با اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی طی روزهای آخر هفته جاری خبر داد و گفت: سامانه بارشی آخر هفته جاری (چهارشنبه ۲۷ و پنجشنبه ۲۸ فروردین ماه) وارد هرمزگان خواهد شد که با توجه به ایجاد شرایط جوی در استان مردم باید نکات ایمنی را به دقت رعایت کنند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عبدالحمید سعدینی ضمن اعلام این خبر، با اشاره به هشدار هواشناسی شماره ۴  (سطح نارنجي)، گفت: از فرمانداران به عنوان رؤسای ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران  شهرستانهای تابعه می خواهیم که به منظور جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی جلسات این ستاد را برگزار و تمهیدات لازم در این زمینه اتخاذ گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به هشدار اداره کل هواشناسی استان و همچنین نقشه ها و تحلیل خروجی مدل های هواشناسی ، ورود یک موج بارشی جنوبی را به جنوب کشور و استان هرمزگان نشان می دهد که طی روزهای آینده سبب وقوع ناپایداری های جوی و دریایی خواهد شد.

سعدینی با توصیف سامانه مورد انتظار، بیان کرد: انتظار می رود که  فعالیت سامانه بارشی و مواج شدن دریا از چهارشنبه تا پنج شنبه در تاریخ ۲۷ و ۲۸ فروردین ماه در استان آغاز و ادامه داشته باشد.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: رگبار باران و رعد و برق در برخی نقاط استان به ویژه مناطق دریایی ، نقاط غربی و شمالی استان ، احتمال وقوع تگرگ ، باد نسبتا شدید ، گاهی تند باد لحظه ای و مواج شدن دریا تا ارتفاع موج ۲۰۰ سانتی متر از جمله پیش بینیهای صورت گرفته پیرامون ورود این سامانه به استان است.

وی با اشاره به منطقه اثر این سامانه بارشی در هرمزگان، گفت: تمام سطح استان به ویژه مناطق دریایی، نقاط غربی و شمالی استان در معرض این سامانه قرار خواهد گرفت.

سعدینی با اشاره به اثر مخاطره این سامانه بارشی در استان، گفت: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی ، سیلابی شدن مسیل ها در مناطق غربی و شمالی استان ، بوقوع صاعقه اختلال در ترددهای دریایی از مخاطرات ورود این سامانه بارشی به استان خواهد بود.

وی تاکید کرد: پایش وضعیت سدهای استان و مدیریت کامل آن به سبب احتمال طغیان رودخانه ها از بالادست در مناطق مرکزی و شمالی و غربی استان و حوضه  آبريز سدها واقع در استان هاي مجاور باید بررسی و پیگیری شود.

سعدینی افزود: با توجه به وزش باد نسبتا شدید و احتمال وقوع تند بادهای لحظه ای و مواج شدن دریا ، کنترل وضعیت تردد دریایی و رفت آمد در سواحل مراقبت و پیشگیری در خصوص اقدامات مرتبط پیشروی آب دریا در مناطق ساحلی تمهیدات لازم صورت پذیرد.

سعدینی از مردم خواست تا برای حفظ سلامت خود و خانواده از قرار گیری در حریم رودخانه های فصلی و همچنین از صعود به ارتفاعات خودداری و نکات ایمنی را با دقت رعایت کنند.

اجتماعی

تبریک متفاوت” خالو قنبر راستگو ” اسطوره موسیقی سنتی ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی

منتشر شده

روی

به وسیله

قنبر راستگو که با نام خالو قنبر نیز شناخته میشود، خواننده جنوبی و نوازنده ساز جفتی اهل هرمزگان و یکی از نوازندگان شناخته‌شده ساز جفتی در ایران و جهان است که در پنجمین اجلاس کمیته ثبت میراث ناملموس، شیوه نوازندگی نی جفتی قنبر راستگو در فهرست میراث ناملموس کشور ثبت ملی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها