×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Sunday, 14 August , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 9 خبر
فرآیند اخذ رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی در هرمزگان در هزار و ۳۱۸ شعبه انجام می‌شود

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سعید ناجی در نشست خبری، عنوان کرد: ستادهای انتخابات در هرمزگان از آذر ماه فعالیت رسمی خود را آغاز کرده اند که در این راستا کمیته‌های مربوطه تشکیل و اعضای کمیته‌ها در سطح استان، شهرستان و بخش‌ها، خود را برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آماده کردند.

وی به ترغیب مردم وحضور پررنگ تشکل ها، احزاب و گروه‌های سیاسی در معادلات سیاسی اشاره کرد و افزود: امید است در این دوره از انتخابات نیز در روز دوم اسفند ماه با حضور پررنگ و با نشاط مردم در پای صندوق‌های رای مواجه باشیم و همچون دوره های قبل باز هم مردم عزیزمان بر اساس تشخیص خودشان، فرد اصلح را انتخاب و راهی مجلس کنند.

ناجی افزود: پنج کرسی برای استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد که از این تعداد، ۳ کرسی متعلق به حوزه مرکزی و دو کرسی نیز  به حوزه شرق و غرب (میناب و بندرلنگه) استان تعلق دارد و در مجموع باید ۵ نماینده را انتخاب و راهی مجلس شورای اسلامی کنیم.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان افزود: براساس اقداماتی که هیات های اجرایی در ۳۹ حوزه و ۳ مرکز حوزه انتخابیه داشته اند یک هزار و ۳۱۸ شعبه بر اساس جمعیت مناطق، دسترسی ها و همچنین امکاناتی که در آن نقاط وجود دارد پیش بینی شده که مورد عمل قرار خواهد گرفت.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان بیان کرد: از مجموع یک هزار و ۳۱۸ شعبه اخذ رأی،  ۷۸۲ شعبه به صورت ثابت و ۵۳۶ شعبه سیار است که با توجه به شرایط جغرافیایی و پراکندگی موجود در استان و روستاها در نظر گرفته شده است.

ناجی ادامه داد: طی تلاش های صورت گرفته توسط ستاد انتخابات به ویژه در حوزه  آی تی، تلاش شد تمام نقاط درنظر گرفته شده برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، از آنتن دهی و شبکه مخابراتی بهره مند شوند که با همکاری و تعامل شرکت مخابرات، امکان برگزاری انتخابات بر اساس آن چیزی که وزارت کشور پیش‌بینی کرده مهیا است و در تمامی نقاط امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی فراهم است.

وی درخصوص مشارکت مردم مناطق سیل زده استان، گفت: هرمزگان در شرایط معمولی نیز دارای مناطق صعب العبور است و در سیل اخیر به ویژه در مناطق جاسک، بشاگرد، پارسیان برخی راه های دسترسی تخریب شد اما هم اکنون امکانات حداقلی برای تردد و رسیدن صندوق رای به این مناطق مهیا شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: در روستاهای صعب العبور شرایط پیش بینی‌ها برای استفاده از بالگرد در بشاگرد، و برخی جزایر انجام گرفته است.

ناجی گفت: رای گیری از ساعت ۸ صبح روز دوم اسفند ماه آغاز و به مدت ده ساعت ادامه خواهد داشت، و امکان تمدید ساعت انتخابات نیز پیش بینی شده است که ۷۸۲ شعبه ثابت و ۵۳۶ شعبه سیار از ابتدا تا انتهای راگیری فعال خواهند بود.

وی با بیان اینکه تاکنون گزارش رسمی درخصوص تخلف انتخاباتی دریافت نشده است، گفت: درخصوص استفاده از امکانات دولتی تذکرات لازم به صورت مکتوب و غیر مکتوب داده شده است و در صورت مشاهده و دریافت گزارش رسمی به هیچ وجه این موضوع را قابل تحمل نمی دانیم