با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

تولید محصولات کشاورزی در اراضی دشت جگین توسعه و افزایش می‌یابد/لزوم مدیریت توزیع آب و ساماندهی اراضی پایین دست سد جگین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به اهمیت دشت جگین در افزایش تولید و ایجاد اشتغال، تولید محصولات کشاورزی در اراضی دشت جگین توسعه و افزایش می‌یابد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ایرج حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سفر به شهرستان جاسک با حضور در دشت جگین این شهرستان از اراضی پایین سد جگین که به کشت انواع محصولات کشاورزی اختصاص یافته است به صورت میدانی بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات پیش روی سرمایه گذاران فعال در این دشت قرار گرفت.

حیدری در جریان این بازدید خاطرنشان کرد: ساماندهی اراضی پایین دست سد، تامین به موقع منابع آب مورد نیاز بخش کشاورزی و مدیریت توزیع آب در دستور کار دستگاه‌های اجرایی ذیربط قرار گیرد.

وی تصریح کرد: مهیا ساختن شرایط کشت انواع محصولات کشاورزی در دشت جگین علاوه بر تولید محصولات صیفی مورد نیاز کشور زمینه اشتغال پایدار و تولید محصولات صادرات محور را فراهم می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در ادامه سفر به شهرستان جاسک برای بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی این شهرستان پس از بازدید از اراضی کشاورزی پایین دست سد جگین از شبکه و تاسیسات انتقال آب از سد جگین به اراضی پایین دست به صورت میدانی بازدید کرد.

حیدری در جریان این بازدید خاطرنشان کرد: تغییر شبکه انتقال آب از کانال به خط لوله از سد جگین به اراضی پایین دست موضوع مهمی است که باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی ذیربط قرار گیرد.

معاون اقتصادی استاندار هرمزگان در همین رابطه تصریح کرد: انتقال آب از سد جگین به اراضی پایین دست به وسیله خطوط لوله، زمینه ساز مدیریت منابع آب، توزیع عادلانه، جلوگیری از هدر رفت منابع آب، رونق بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال پایدار با تامین به موقع منابع آبی مورد نیاز فعالان بخش کشاورزی خواهد شد.

وی افزود: لایروبی کانال های انتقال تا زمان احداث خط لوله برای تسریع در شبکه انتقال آب در دستور کار قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان پس از بازدید میدانی از اراضی دو هزار هکتاری دشت جگین و تاسیسات انتقال آب سد، در جلسه کارگروه اقتصادی و سرمایه گذاری استان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان جاسک حضور یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در کارگروه اقتصادی و سرمایه گذاری استان با محوریت بررسی مسائل شهرستان جاسک، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای احیا دشت جگین، عنوان کرد: با تلاش ها و اقدامات صورت پذیرفته شده در یک سال اخیر دشت جگین در حال احیای کامل است و فضای تولید و اشتغال در این دشت حاکم است.

وی افزود: حفظ زیرساخت ها و بهره گیری بهینه از امکانات مستقر در دشت جگین برای  تولید و اشتغال مصداق بارز صیانت از بیت المال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: افزایش سطح زیر کشت محصولات صیفی و باغی در دشت جگین شهرستان جاسک برای افزایش تولید جهت صادرات و ایجاد فرصت های جدید شغلی در دستور کار قرار گیرد.

حیدری تصریح کرد: اراضی همجوار تاسیسات انتقال آب به سمت دشت جگین توسط دستگاه های اجرایی ذیربط ساماندهی گردد تا هرگونه برداشت آب و کشت در چهارچوب فرآیند قانونی صورت پذیرد.

وی در همین رابطه گفت: تلاش می گردد با تامین منابع مورد نیاز با همکاری بهره برداران کانال های آبرسانی حذف و بجای آن خطوط انتقال نصب گردد تا از هدر رفت منابع آب جلوگیری شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان افزود: دستگاه‌های اجرایی ذیربط برای توسعه دشت جگین برنامه عملیاتی ارائه نمایند تا زمینه جذب سرمایه گذاری در این دشت سرعت گیرد.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها