با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی ایجاد می شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ایجاد ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندرشهید رجایی خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، اله مراد عفیفی پور چهارشنبه شب در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی دریانورد در سالن جلسات بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد، بیان داشت: ۱.۵ میلیون دریانورد در دنیا وجود دارد که از این تعداد و صد و ۳۳ هزار نفر در ایران هستند و دارای گواهینامه هستند و از این تعداد ۳۰ هزار نفر در استان هرمزگان هستند.

عفیفی پور عنوان کرد: در گذشته برای ثبت گواهینامه باید به بندرعباس مراجعه می‌کردند، ایجاد دفاتر در سراسر کشور از کارهایی بوده که برای آسایش دریانوردان و علاقه‌مندان به دریانوردی انجام داده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: برای صدور گواهی‌نامه با سامانه‌ای که ایجاد شده همه دریانوردان از محل کار خود می‌توانند تمام کارهای خود را انجام دهند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیان کرد: در هر جامعه‌ای ۵۰ درصد جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند و یکی از وظایف ما تقویت حضور زنان در فعالیت‌های دریانوردی بوده است و امسال نیز شعار روز جهانی دریانوردی توانمندسازی زنان در فعالیت‌های دریایی است، ۱۷۸ نفر از بانوان گواهی‌نامه دریانوردی دارند که ۷۰ درصد در هرمزگان فعالیت می‌کنند و از سال ۹۶ نیز حضور مهمانداران زن در شناورها را داشته‌ایم.

عفیفی پور ابراز کرد: بیش از ۵۰ نفر از بانوان تحصیل‌کرده در شناورها به‌عنوان مهماندار فعالیت می‌کنند، در حوزه بندری نیز یکی از اولویت‌های ما توانمندسازی و فعال‌سازی بنادر کوچک بوده است.

وی اضافه کرد: بندر جاسک بندری قدیمی و مؤثر بوده که کشاورزان و تولیدکنندگان آن منطقه تولیدات خود را از بندر شهید رجایی یا باهنر می‌توانستند صادر کنند و امروز بندر جاسک می‌تواند فعالیت تجاری انجام دهد، بندر سیریک با ساخت یک اسکله ظرفیتی دو برابر پیدا کرده و به دنبال ساخت اسکله صد متری دیگر در این بندر هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان افزود: بندر تیاب نیز به‌عنوان یک بندر قدیمی امروز با اقدامات صورت گرفته در حوزه گردشگری و تجاری فعال شده است و آمار نشان از جهشی تأثیرگذار دارد که تأثیر بسیاری در معیشت مردم منطقه دارد.

عفیفی پور اظهار کرد: در جزیره هرمز اقدامات و زیرساخت‌های گردشگری صورت گرفته موجب تحول معیشتی مردم آن منطقه شده و امروز در جزیره هرمز درزمینهٔ گردشگری و معیشتی هیچ محدودیتی نداریم و هر فعالیتی بخواهد انجام شود و نیاز به زیرساخت دریایی داشته باشد امکان‌پذیر است، همچنین گسترش زیرساخت‌های لارک، جزیره هنگام و قشم در برنامه‌های ماست.

وی تصریح کرد: برای اولین بار جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای گسترش حوزه گردشگری در بندر شهید حقانی اتفاق افتاده و در دو سال آینده مجموعه‌ای زیبا ایجاد خواهیم کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان عنوان کرد: بندرخمیر موردنیاز و تقاضای جامعه ساحل‌نشین غرب هرمزگان بوده که سال‌ها متوقف بود اما به همت همه همکارانم در سال گذشته کلنگ عملیات تکمیل این بندر را زدیم و ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که این پروژه تا پایان سال تمام شود هرچند در خصوص تأمین مواد اولیه تأخیرهایی صورت گرفته که با پیگیری‌های صورت گرفته در حال حل این موضوع هستیم.

عفیفی پور خاطرنشان کرد: پروژه فاز ۳ بندر شهید رجایی شامل هزار و ۴۰۰ متر اسکله است و ۸۰۰ متر اول آن را امسال تکمیل خواهیم کرد و مورد بهره‌برداری قرار خواهیم داد.

وی بیان کرد: پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس ظرفیتی اقتصادی بزرگ در کشور است و محصولات آن صادراتی است و برای این نیاز ساخت اسکله‌های نفتی در بندر شهید رجایی را پیش‌بینی کردیم و سه پست اسکله در حال احداث است که ۳۰ درصد به ظرفیت بندر شهید رجایی اضافه می‌کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ابراز کرد: در حوزه پس‌کرانه نیز اراضی دو هزار و ۴۰۰ هکتاری ظرفیت بندر افزایش می‌یابد، امیدواریم با رایزنی‌های صورت گرفته بتوانیم فعالیت‌های تولیدی را توسعه دهیم، در حوزه سرمایه گزاری نیز اتفاقات خوبی افتاده و در فروردین ۹۸ دو قرارداد با ۱۱۴ میلیارد تومان جذب کردیم و سه قرارداد دیگر نیز در حال پیگیری است.

عفیفی پور اضافه کرد: پروژه بعدی ایجاد ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی است و سرمایه گزاری انتخاب شده و در حال طی کردن مراحل پایانی است، ۵۰ میلیون تن ظرفیت این ترمینال است، با اتمام این پروژه‌ها شکوفایی اقتصادی خوبی را شاهد خواهیم بود.

وی اظهار کرد: ایجاد یک سردخانه ۲۰ هزار تنی در بندر شهید رجایی از اولویت‌های ما بود که در سال گذشته سرمایه‌گذاری جذب کردیم که از بانوان توانمند استان است و امروز عملیات ساخت‌وساز و تکمیل آن در دستور کار قرار گرفته است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها