با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

افزایش ظرفیت تولیدات میعانات گازی در هرمزگان

معاون وزیر نفت گفت: ظرفیت تولیدات میعانات گازی در هرمزگان به ۴۸۰هزار بشکه می رسد.

منتشر شده

روی

علیرضا صادق آبادی عصر چهارشنبه حاشیه بازدید جمعی از اعضای فراکسیون نفت و نیرو مجلس شورای اسلامی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس بیان داشت: ۵۰ درصد گاز پارس جنوبی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس منتقل می‌شود و بنزین یورو ۵ تهیه و توزیع می‌شود. تلاش مجموعه وزارت نفت کشور را از تنگنا و مشکلات پیش روی نجات داد.

وی با بیان اینکه عدم راه اندازی ۳ فاز پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس کشور را شبیه ونزوئلا می‌کرد، خاطرنشان کرد: پالایشگاه‌های کشور شبانه روزی در حال تولید فرآورده‌های نفتی هستند و ذخیره نفت و بنزین در کشور مشابه ذخیره ارزی است. به خودکفایی تولید بنزین رسیده ایم و به مرحله ذخیره سازی رسیده ایم.

صادق آبادی عنوان کرد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس جزو پالایشگاه‌های نمونه کشور در تولید بنزین با کیفیت روز جهانی است. تولیدات این پالایشگاه جزو تولیدات با استاندارد درجه جهانی ارائه می‌شود.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه ۵۰ درصد بنزین و ۳۰ درصد نفت و گاز کشور در هرمزگان تولید می‌شود، ابرازداشت: از بهمن ماه بنزین و نفت‌گاز با استاندارد یورو در جایگاه‌های سوخت هرمزگان توزیع می‌شود.

صادق آبادی تصریح کرد: با رفع مرتفع شدن مشکلات در هرمزگان ظرفیت تولید پالایش میعانات گازی از ۳۶۰ به ۴۸۰ بشکه افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این جمله که آهن روی آهن گذاشتن افتخار نیست، ابراز داشت: متهم سازی وزیرنفت به نداشتن اراده به ساخت پالایشگاه را محکوم می‌کنیم، اگر اراده نبود پالایشگاهی مثل ستاره خلیج فارس که در دنیا بی نظیر است امروز همین پالایشگاه هم نداشتیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت های مالی و افزایش تحریم ها و عدم توانایی برای ساخت فیزیکی فاز چهار پالایشگاه میعانات گازی در هرمزگان توسعه نرم افزاری را جایگزین توسعه فیزیکی قرار داده ایم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اضافه کرد: حساسیت نفت خام هم برای ما کم نیست و ما با طرحی به دنبال افزایش صد هزار بشکه‌ای در این بخش هستیم.

وی ابرازداشت: هم اکنون شرکت ملی پالایش و پخش حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از تعهد خود فراتر عمل و خوراک واحدهای پتروشیمی را فراهم کرده است اما اگر تولید در پارس جنوبی متوقف می‌شد، تمام پتروشیمی‌های ما که پایه آنها اتان هستند و سهم قابل توجهی در ارزآوری دارند، تعطیل می‌شد.

معاون وزیر نفت عنوان کرد: دلیل اینکه وزیرنفت بر روی بحث پتروشیمی‌ها دلسوزی و حمایت می‌کند از برداشت حداکثری معیانات گازی برای حفظ درآمدهای ارزی کشور، تأمین گاز و خوراک پتروشیمی کشور است.

صادق آبادی افزود: در نفت خام نیز طرحی داشتیم که حدود ۱۰۰ هزار بشکه بتوانیم افزایش سریع در پالایشگاه‌های آبادان و اصفهان داشته باشیم لذا خروجی این واحدها این خواهد بود که ۱۸ میلیون لیتر دیگر از نفت گاز ۱۰ هزار پی پی ام تا پایان امسال به نفت و گاز یورو تبدیل می‌شود یعنی روی ۷۵ میلیون لیتر نفت گاز یورو حرف می زنیم.

صادق آبادی تولید گازوئیل کشور را ۱۱۵ میلیون لیتر در روز و مصرف آن را ۹۵ میلیون لیتر در روز عنوان کرد و افزود: در بنزین نیز ۱۰۵ میلیون لیتر در روز تولید و ۹۵ میلیون لیتر در روز مصرف داریم.

وی ادامه داد: سیاست‌گذار حساسیتی بر افزایش مصرف ندارد و این به دلیل تامین سوخت از داخل است چرا که تولید داخلی بنزین نه بر واردات و نه بر صادرات اثری ندارد.

دیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار داشت: این میزان مصرف با این تعداد خودرو سازگاری ندارد و این عدد را می‌توان در گینس به عنوان آماری منفی ثبت کرد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها