با ما ارتباط برقرار کن

انرژی

اطفاء آتش‌ در پالایشگاه نفت بندرعباس

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از اطفاء آتش‌ در پالایشگاه نفت بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علیرضا صفا ایسینی اظهار کرد: پس از اعلام وقوع آتش‌سوزی در واحد بازیافت پالایشگاه بندرعباس به سرعت نیروهای امدادی و ایمنی به محل اعزام شدند.

وی اضافه کرد: در کمتر از ۴۰ دقیقه این آتش‌سوزی توسط تیم‌های آتش‌نشانی مهار شد. خوشبختانه این حادثه هیچگونه تلفات جانی به همراه نداشت.

صفا ایسینی تصریح کرد: کارشناسان در حال بررسی علت و برآورد خسارت‌های مالی این حادثه هستند.

ادامه ی خواندن

انرژی

اجرای مانور نوسازی شبکه برق رسانی در هرمزگان

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: چهارمین مانور فراگیر شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با رویکرد اصلاح شبکه برق رسانی در سراسر استان برگزار شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حمید ساعد پناه با اعلام این خبر گفت: این مانور با حضور ۱۴۲ نیروی عملیاتی در قالب ۴۳ اکیپ اجرایی و ۶۲ خودروی عملیاتی سبک و سنگین اجرا شد.

ساعد پناه افزود: جمع آوری ۷۳ پایه فشارمتوسط و ۹۸ پایه فشار ضعیف اضافی و جایگزینی ۱۵ پایه فشار متوسط و ۱۷ پایه فشار ضعیف جدید با پایه های فرسوده از اقدامات انجام شده دراین مانور بوده است. در این مانور نیز ۴۰۰ مقره تعویض و ۲۷ ساعت نجومی جدید نصب شد.

وی اضافه کرد: ۱۵ دستگاه پست زمینی نیز بصورت خط گرم سرویس شد. ضمن اینکه ۸۲۰ چراغ با توان ۱۹۰ کیلووات تعدیل شد.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

طرح برق رسانی به شهرک فرهنگیان رودان به بهره برداری رسید

طرح برق رسانی به شهرک فرهنگیان رودان با حضور استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، معاون برنامه ریزی شرکت توزیع نیروی برق در مراسم افتتاح این طرح گفت: در ایام دهه فجر در شهرستان رودان ۱۰ کیلومتر شبکه برق رسانی، ۶۰ دستگاه ترانسفورماتور و یکهزارو ۶۱۸ چراغ روشنایی معابر افتتاح می شود.
مصطفی طبیبی افزود: برای بهره برداری از این پروژه ها ۱۰۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
در دهه فجر ۶۷ طرح برق رسانی در استان هرمزگان با اعتبار ۷۵۶ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

افتتاح ۶۷ طرح برق رسانی در دهه فجر

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان از افتتاح ۶۷ طرح برق رسانی در دهه فجر خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس هاجر عبدی گفت: در ایام دهه فجر ۴۵ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی،۱۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی، ۹۴ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی، ۱۳ کیلومتر شبکه فشار متوسط زمینی، ۲۴۰ دستگاه پست هوایی و ۳۵ دستگاه پست زمینی به بهره برداری می رسد. در این ایام نیز ۷ هزارو ۲۹۴ چراغ روشنایی معابر جدید نصب می شود.وی اعتبار هزینه شده برای این طرح ها را ۷۵۶ میلیارد ریال اعلام کرد.

مهندس عبدی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۹ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۱۹۷ کیلومتر شبکه فشار متوسط به طول شبکه توزیع برق استان افزوده شده است. در این مدت نیز ۴۵۵ دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت ۶۷ مگاولت آمپر نصب شده است. وی اضافه کرد: در ۱۰ ماهه امسال ۴ هزارو ۴۴۲ چراغ روشنایی معابر به تاسیسات این شرکت اضافه شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: با نصب و بهره برداری از این پروژه ها طول شبکه فشار متوسط استان به ۱۵ هزارو ۷۰۰ کیلومتر و شبکه فشار ضعیف به ۹ هزارو ۳۷۰ کیلومتر افزایش یافت.با اضافه شدن ترانسفورماتورهای جدید مجموع ترانسفورماتورهای در حال بهره برداری استان به ۲۷ هزارو ۹ دستگاه به ظرفیت ۴ هزارو۷۷۵ مگاولت آمپر رسید. به گفته وی، هم اکنون ۲۸۵ هزار چراغ روشنایی معابر در سطح استان روشن است که ضریب نفوذ روشنایی به شهرها و روستاهای استان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

مهندس عبدی در ادامه گفت: در حال حاضر ۷۲۲ هزار مشترک از خدمات شرکت توزیع نیروی برق استفاده می کنند که ۱۵ هزار مشترک در سال جاری پذیرش شده اند. وی تصریح کرد: شبکه های توزیع برق در گستره وسیعی از استان هرمزگان پراکنده شده که باتوجه به اقلیم خاص استان و وجود مناطق ساحلی و کوهستانی باعث شده نگهداری از شبکه و تاسیسات برق رسانی با چالش جدی روبرو شود. رطوبت بالای مناطق ساحلی باعث شده عمر مفید این تاسیسات به یک سوم کاهش یابد و پایداری شبکه را دچار اختلال کند. با این وجود تلاش می شود با سرویس به موقع تاسیسات، شبکه پایدار بماند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق در بخش دیگر از سخنان خود گفت: ارائه خدمات غیرحضوری برق که از امسال اجرایی شده یکی دیگر از گام‌هایی است که صنعت برق با هدف تحول دیجیتال و دولت الکترونیک برداشته تا خدمات خود را به طور کامل خیرحضوری کند. در حال حاضر تمام خدمات  برق مانند، استعلام‌های برقی، درخواست انشعاب، مشترک جدید و خدمت‌های دیگر به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود  و نیازی به حضور مردم به ادارات برق یا دفاتر پیشخوان دولت نیست.

مهندس عبدی اضافه کرد: مشترکان می‌توانند از طریق درگاه‌های خدمات الکترونیک مانند میز خدمت الکترونیکی موجود در سایت اینترنتی شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان یا  اپلیکیشن “برق من” خدمات مورد نیاز خود را غیرحضوری دریافت کنند.

به گفته وی، ارائه این خدمات به صورت غیرحضوری گام  مهم صنعت برق برای کاهش مراجعه مردم به اداره‌ها در شرایط سخت امروزی است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها