با ما ارتباط برقرار کن

سلامت

شایعه ترک خدمت پرستاران صحت ندارد

رئیس سازمان نظام پرستاری استان هرمزگان گفت: شایعه ترک خدمت پزشکان و پرستاران در فضای مجازی به‌هیچ‌وجه صحت ندارد و شبانه‌روزی تمامی کادر درمانی مشغول به خدمت هستند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب، ندا سلطانی افزود: بخش سوختگی بزرگ‌ترین مرکز درمانی استان هرمزگان به بیماران مشکوک یا مبتلا به کرونا تخصیص‌یافته است.

وی با بیان اینکه این مرکز در دوطبقه تجهیز شده است، تصریح کرد: تمامی بیمارانی که به این مرکز مراجعه کنند پذیرش‌شده و پرستاران ارزیابی اولیه انجام، پزشک معالج نیز بررسی پرداخته و در صورت مشکوک بودن نیز بیمار در بخش عفونی بستری می‌شود.

سلطانی با اشاره به اینکه در بخش داخلی عفونی ۱۳ بیمار بستری‌شده‌اند، خاطرنشان کرد: شهروندان به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند زیرا تخت به‌اندازه کافی موجود و هیچ بیماری در کف زمین نخوابیده است.

وی با بیان اینکه تمامی کادر درمانی نیز به‌صورت شبانه‌روزی بسیج شده و برای مبارزه با کرونا آمادگی کامل را دارند، اضافه کرد: باید مردم بهداشت لازم را رعایت کنند و از تردد غیرضروری خودداری کنند.

رئیس سازمان نظام پرستاری استان هرمزگان با اشاره به اینکه مردم باید به ایزوله منزل روی آورند، عنوان کرد: به بهداشت دست باید توجه شود و روزی چند نوبت دست خود را با آب و صابون بشویند.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک ۱۰۰ درصد مطلق نیست و تنها یک مرحله از پیشگیری است، اضافه کرد: افراد سالم خیلی لزوم به استفاده از ماسک ندارند مگر در ارتباط با بیماری باشند که مشکوک به کرونا است.

سلطانی با تقدیر از زحمات تمامی پزشکان و پرستاران در این مدت، افزود: شایعه ترک خدمت پزشکان و پرستاران در فضای مجازی به‌هیچ‌وجه صحت ندارد و شبانه‌روزی تمامی کادر درمانی مشغول به خدمت هستند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

برگزاری دوره آموزشی جهت آموزش چهره به چهره مردم در محلات برای مقابله با پشه آئدس

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: برای مقابله با پشه آئدس باید بسیار هوشمندانه و سریع عمل کرد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،اسماعیل موحدی نژاد با بیان اینکه مقابله با پشه آئدس و بیماری‌های ناشی از آن، نیازمند یک عزم جدی است خاطرنشان کرد: در راستای مقابله با پشه آئدس، شهرداری بندرعباس به دنبال آموزش چهره به چهره مردم در محلات است و در این زمینه ۲۴ نفر آموزشگر در دوره آموزشی مقابله با این پشه که با حضور کارشناسان مرکز بهداشت تشکیل شده است، شرکت کرده اند که قرار است کار آموزش چهره به چهره مردم در محلات را انجام دهند.
معاون خدمات شهری شهرداری تصریح کرد: جمع آوری نخاله ها، زباله های شهری و بهداشتی، جمع آوری لاستیک های مستعمل سطح شهر، بهسازی و پاکسازی خورها و مکان‌های تجمع آب شیرین، لایروبی جوی های آب و کانالهای دفع آب های سطحی در شهر به طور روزانه توسط شهرداری انجام می شود.
موحدی نژاد گفت: شهرداری بندرعباس آمادگی دارد هر اقدامی که لازم است برای اطلاع رسانی و آگاهی شهروندان در راستای مقابله با این پشه مهاجم انجام دهد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در اداره کل بیمه سلامت استان

حذف بیمه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک زمینه ساز کاهش بسیاری از هزینه ها و تسریع در روند ارائه خدمات درمانی به مردم شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

بهگزارش تجارت جنوب آنلاین ،دکتر علی رئوفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان به مناسبت هفته بیمه سلامت با حضور در اداره کل بیمه سلامت استان از بخش های مختلف این اداره کل بازدید و از نزدیک در جریان روند ارائه خدمات بیمه ای درمان به مردم استان قرار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان پس از بازدید طی نشستی با مدیر کل و معاونین بیمه سلامت استان، خاطرنشان کرد: حذف دفترچه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک مهمترین اقدام شاخص بیمه سلامت بوده است که قابل تقدیر است.

رئوفی افزود: حذف بیمه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک زمینه ساز کاهش بسیاری از هزینه ها و تسریع در روند ارائه خدمات درمانی به مردم شده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

همکاری مردم و رعایت پروتکل ها روند ابتلا به کرونا را نزولی کرده است

استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی بیماری کرونا مطرح کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :دکتر فریدون همتی امروز شنبه پس از نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با بیان اینکه همکاری مردم، تلاش کادر درمان، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مقابله با کرونا در استان و شهرستان‌ها، روند ابتلا ، بستری و فوتی را نزولی کرده است، اظهار کرد: آمار ابتلا ۳۰درصد، بستری ها ۲۵درصد و فوتی‌های ناشی از کرونا، ۱۹درصد کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در حالی که نرخ متوسط مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور ۱.۴۴درصد است، این آمار در استان ۰.۹۶درصد است که در واقع نشان‌دهنده عملکرد خوب حوزه درمان، تامین به موقع دارو و تجهیزات است.

استاندار هرمزگان با اشاره به تصمیم جدید ستاد کرونای استان به منظور کاهش آمار ابتلا و فوتی کرونا، گفت: با ماموریتی که امروز به معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی، معاونت توسعه و معاونت عمرانی استانداری هرمزگان محول شد، مقرر شد تمهیدات لازم برای تزریق واکسن به تمامی روستائیان بالای ۱۸ سال در استان حداکثر طی ۴۸ ساعت آینده پیش بینی شود و پس از آن به مدت ۱۰ روز کل افراد بالای ۱۸ سال در روستاهای استان واکسینه شوند.

دکتر همتی اضافه کرد: فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی کرونا باید با استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب هلال احمر و دهیاری ها نسبت به تامین وسائل نقلیه برای حضور ماموران بهداشتی و واکسیناسیون اقدام کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با افزایش واکسیناسیون، رعایت هوشمندانه پروتکل ها و نظارت دستگاه های مسئول، روند کاهشی فعلی تداوم پیدا کند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: مبادا در سایه واکسن زدن دچار عادی انگاری و غفلت شویم؛ باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در نقاط پر جمعیت و استفاده از ماسک، کمک کنیم استان از شرایط نگران کننده فعلی خارج و به شرایط مطلوب برسیم.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها