با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

اخذ شهریه ثابت مدارس غیر دولتی بلامانع است

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: در مدارس غیر دولتی نیز به مانند مدارس دولتی روند آموزش به خوبی ادامه داشت و گرفتن شهریه ثابت مطابق مصوبه هیئت نظارت بلامانع می باشد ولی دریافت سایر هزینه ها از جمله هزینه برگزاری کلاسهای فوق برنامه، سرویس و غیره جایز نمی باشد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز موسی دادی زاده در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه استان هرمزگان که با محوریت  چگونگی ادامه روند تحصیل دانش آموزان، برنامه شاد، امتحانات نوبت دوم و کتب درسی برگزار شد، گفت: از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا که بخش های بسیاری از کشور را به تعطیلی کشانده بود، شورای عالی آموزش و پرورش کشور بر ادامه روند تحصیل دانش آموزان تأکید داشت و مصمم به ادامه آموزش براساس راهکارهای جایگزین از جمله فضای مجازی بود.

وی افزود: تا پایان فروردین ماه سال جاری بیش از ۷۵ درصد از قریب ۴۰۰ هزار دانش آموزان استان هرمزگان در شبکه آموزش دانش آموزی یا همان «شاد» ثبت نام کرده اند.

وی افزود: برخی مناطق محروم و روستائی استان هرمزگان به دلیل نداشتن زیر ساخت لازم نمی توانند مسائل آموزشی را از طریق اینترنت دنبال کنند. بنابراین اقدام به تهیه درسنامه از روند تدریس معلم در کلاس و ارسال به مناطق را در دستور کار قرار دادیم.

دادی زاده ادامه داد: تعداد ۴۰ راهبر آموزشی در مناطق مختلف آموزش و پرورش هرمزگان وظیفه پیگیری و رفع مشکلات آموزشی دانش آموزان در این درسنامه ها و جوابگو بودن پرسش های دانش آموزان را به عهده دارند.

این مسئول به اقدامات صورت گرفته در راستای شروع سال تحصیلی آینده اشاره و اضافه کرد: برگزاری سه جلسه پروژه مهر، تشکیل شش کمیته پروژه مهر در راستای پیگیری امورات مختلف مدارس برای بازگشائی، کتب درس، نقل و انتقالات درون و برون استانی، پیگیری انتصاب و انتخاب مدیران مدارس برای سپردن شایسته ترین افراد آموزش و پرورش در کرسی مدیریت وراهبری نسل آینده کشور با برگزاری آزمون های کتبی و عملی و انجام مصاحبه های روان شناسی و حضوری از جمله مهمترین اقدامات در ماه گذشته است.

کیفیت آموزش مطالب درسی از طریق مجازی مطلوب است

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان پیرامون میزان کیفیت آموزش مجازی معلمان گفت: چون تدریس معلمان در فضای مجازی به نوعی شبیه سازی با کلاس درس شده است و معلمان با دلسوزی و حس مسئولیت پذیری و داشتن برنامه های مختلف پرسش و پاسخ و همچنین برگزاری آزمون های مختلف، کوشیده اند کیفیت آموزش مطالب درسی از طریق مجازی مطلوب باشد.

دادی زاده ادامه داد: مشکل موجود، تدریس کتب عملی است که مقرر شده است که سرفصل های تئوری کتاب ها تدریس و آزمون گرفته شود و سرفصل های عملی کتاب ها در کارگاهها در صورت مجوز در خردادماه یا ابتدای سال تحصیلی آینده تدریس شود تا مهارت دست ورزی دانش آموزان نیز تقویت شود.

این مسئول در خصوص گرفتن شهریه مدارس غیر دولتی گفت: در مدارس غیر دولتی نیز به مانند مدارس دولتی روند آموزش به خوبی ادامه داشت و گرفتن شهریه ثابت مطابق مصوبه هیئت نظارت بلامانع می باشد ولی دریافت سایر هزینه ها از جمله هزینه برگزاری کلاسهای فوق برنامه، سرویس و غیره جایز نمی باشد.

تاریخ برگزاری آزمون های مدارس

دادی زاده در خصوص تاریخ برگزاری آزمون های مدارس، تصریح کرد: چیزی که تاکنون از طرف شورای عالی آموزش و پرورش اعلام شده است برگزاری آزمون پایه دوازدهم در خردادماه ۹۹ و به صورت حضوری می باشد که دو تا سه هفته بعد از آخرین امتحان پایه دوازدهم، کنکور ۹۹ برگزار می گردد و سایر پایه ها هنوز هیچ ابلاغیه ای ارسال نشده است.

ثبت نام کتب آموزشی/ پنج هزار دانش آموز اتبع خارجه در استان هرمزگان مشغول به تحصیل هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان پیرامون تعداد دانش آموزان اتباع در استان هرمزگان و چگونگی ثبت نام کتب درسی آنها گفت: بیش از ۵ هزار دانش آموز اتباع خارجه در چند شهرستان هرمزگان که مجوز ثبت نام اتباع را دارند، مشغول به تحصیل هستند و این دانش آموزان با شماره و کدی که از سوی امور اتباع به آنها داده شده است می توانند وارد سامانه خرید کتب درسی شده و اقدام به ثبت سفارش کنند. همچنین سفارش کتاب برای افرادی که به هر دلیل موفق به ثبت نام و سفارش کتابهایشان نمی شوند، با پرداخت هزینه مطابق قیمت پشت جلد کتب به مدرسه یا به معلم، توسط مدیر مدرسه ثبت سفارش کتاب های آنها انجام می شود.

وی اضافه کرد: خانواده ها ثبت سفارش کتب درسی را به روزهای آخر ثبت نام مؤکول نکنند چون ممکن است در اثر ازدحام و اخلال اینترنتی با مشکل مواجهه و فرزند آنها در ابتدای سال تحصیلی آینده بدون کتاب بمانند.

اجتماعی

بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد، تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی رئوفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، با تاکید بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در زمینه اعتیاد، تصریح کرد: با توجه به خسارت های زیانبار اعتیاد به مواد مخدر، اتخاذ اقدامات پیشگیرانه بسیار ضروری است و دستگاه های اجرایی ذیربط امکانات خود را در زمینه پیشگیری از اعتياد به کار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: برنامه های پیشگیری از اعتیاد نیازمند بازنگری و به روز رسانی جهت کارآمدی بیشتر است.

رئوفی خاطرنشان کرد: رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما با آگاهی بخشی می توانند نقش مهمی در به ثمر نشستن طرح های پیشگیری از اعتیاد، داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: از ظرفيت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در اجرای برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد به صورت ویژه بهره گرفته شود تا برنامه های اجرا شده در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یابند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران دریابانی قشم پس از شناسایی ۳ عدد مشک حاوی سوخت قاچاق در این جزیره، نسبت به توقیف آنها اقدام نمودند.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: از این مشک های متعلق به قاچاقچیان سوخت، بیش از ۷۸ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شده است.

وی ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و در ادامه افزود: بنابر گزارش ضابطین، اقدامات پلیسی به منظور شناسایی و دستگیری عوامل نگهداری این محموله قاچاق، ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وصول راحت مالیات در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی است

رییس سازمان امور مالیاتی کشور وصول راحت مالیات را در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی دانست و گفت: در مشاغل نیز فرار مالیاتی زیاد است و اگر جلوی فرار در کشور گرفته شود حتی می‌توانیم به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

“داود منظور” روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه در مراسم معارفه سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان از کارکنان مالیاتی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور یاد کرد واظهارداشت: در دوره جدید نیز رویکرد این سازمان تحول آفرینی است و تمام تلاش ها باید با این هدف باشد که با بهره گیری از دانش و تجربه کافی از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی اقدامات مثبت در سازمان امور مالیاتی در استان‌ها را نیز مرهون زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان دانست و بیان داشت: پاکدستی و سلامت و تامین سهم خود در تامین مالی بودجه دولت براساس درآمدهای پایدار مالیاتی از جمله اصول مورد تاکید سازمان امور مالیاتی در دوره جدید است.

وی استفاده از داده کاوی در نظام مالیاتی را از سیاست های راهبردی سازمان برشمرد و افزود: در این راستا در تلاش هستیم با ساماندهی و نظارت بیشتر مرکز داده‌ها را گسترش و در اختیار ادارات مالیاتی قرار دهیم تا بتوانند با اطلاعات کافی، مالیات عادلانه تر و دقیقی را وصول کنند.

رییس سازمان امور مالیاتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: استان هرمزگان به لحاظ ظرفیت به عنوان قطب تجارت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود و امیدواریم روزی برسد که این استان به شکوفایی و رونق لازم برسد.

منظور با بیان اینکه کار در استان‌های مرزی و ساحلی از جمله هرمزگان سختی مضاعفی دارد، گفت ارائه آمارهای عملکردی نشان از تحول بزرگی در حوزه امور مالیاتی استان هرمزگان دارد، لذا همکاران این استان می‌توانند با تمرکز بر واحدهای سیستمی به شناسایی مودیان جدید برای وصول مالیات های جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی اقدام کمک کنند.

وی در این رابطه به بازدیدهای خود از بخش‌های مختلف اداره کل امور مالیاتی استان و گفت‌وگو با مدیران و کارکنان امور مالیاتی این استان بیان داشت: در واحدهای نرم افزار فن‌آوری، درآمد، مرکز داده‌ها، امور حقوقی، حسابرسی‌ها و هیات‌های حل اختلاف کارهای خوبی انجام شده که همه این ‌ها نشان از تلاش و دغدغه‌مندی کارکنان دارد.

رییس سازمان امور مالیاتی به کارکنان واحدهای امور مالیاتی این استان نیز توصیه کرد: بدون ارجاع پرونده‌ها به هیات‌های دادرسی زمینه وصول و پرداخت مالیات از سوی مودیان را تسهیل کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم از زحمات شاکر رضا مریدی، مدیر کل قبلی امور مالیاتی استان هرمزکان تجلیل و سید حمید حسینی مقدم را به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی کرد.

براساس این گزارش، دکتر منظور پیش از مراسم معارفه با حضور در واحدها و بخش های مختلف هیات حل اختلاف مالیات، فن آوری و اطلاعات، واحد نرم افزار، بایگانی، درآمد، دبیرخانه، مجریان قرار اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان با مدیران و کارکنان این بخش ها از نزدیک آَشنا و در خصوص وضعیت درآمدها، مشکلات و سختی کارها آنها گفت وگو کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها