با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

اخذ شهریه ثابت مدارس غیر دولتی بلامانع است

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: در مدارس غیر دولتی نیز به مانند مدارس دولتی روند آموزش به خوبی ادامه داشت و گرفتن شهریه ثابت مطابق مصوبه هیئت نظارت بلامانع می باشد ولی دریافت سایر هزینه ها از جمله هزینه برگزاری کلاسهای فوق برنامه، سرویس و غیره جایز نمی باشد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز موسی دادی زاده در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه استان هرمزگان که با محوریت  چگونگی ادامه روند تحصیل دانش آموزان، برنامه شاد، امتحانات نوبت دوم و کتب درسی برگزار شد، گفت: از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا که بخش های بسیاری از کشور را به تعطیلی کشانده بود، شورای عالی آموزش و پرورش کشور بر ادامه روند تحصیل دانش آموزان تأکید داشت و مصمم به ادامه آموزش براساس راهکارهای جایگزین از جمله فضای مجازی بود.

وی افزود: تا پایان فروردین ماه سال جاری بیش از ۷۵ درصد از قریب ۴۰۰ هزار دانش آموزان استان هرمزگان در شبکه آموزش دانش آموزی یا همان «شاد» ثبت نام کرده اند.

وی افزود: برخی مناطق محروم و روستائی استان هرمزگان به دلیل نداشتن زیر ساخت لازم نمی توانند مسائل آموزشی را از طریق اینترنت دنبال کنند. بنابراین اقدام به تهیه درسنامه از روند تدریس معلم در کلاس و ارسال به مناطق را در دستور کار قرار دادیم.

دادی زاده ادامه داد: تعداد ۴۰ راهبر آموزشی در مناطق مختلف آموزش و پرورش هرمزگان وظیفه پیگیری و رفع مشکلات آموزشی دانش آموزان در این درسنامه ها و جوابگو بودن پرسش های دانش آموزان را به عهده دارند.

این مسئول به اقدامات صورت گرفته در راستای شروع سال تحصیلی آینده اشاره و اضافه کرد: برگزاری سه جلسه پروژه مهر، تشکیل شش کمیته پروژه مهر در راستای پیگیری امورات مختلف مدارس برای بازگشائی، کتب درس، نقل و انتقالات درون و برون استانی، پیگیری انتصاب و انتخاب مدیران مدارس برای سپردن شایسته ترین افراد آموزش و پرورش در کرسی مدیریت وراهبری نسل آینده کشور با برگزاری آزمون های کتبی و عملی و انجام مصاحبه های روان شناسی و حضوری از جمله مهمترین اقدامات در ماه گذشته است.

کیفیت آموزش مطالب درسی از طریق مجازی مطلوب است

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان پیرامون میزان کیفیت آموزش مجازی معلمان گفت: چون تدریس معلمان در فضای مجازی به نوعی شبیه سازی با کلاس درس شده است و معلمان با دلسوزی و حس مسئولیت پذیری و داشتن برنامه های مختلف پرسش و پاسخ و همچنین برگزاری آزمون های مختلف، کوشیده اند کیفیت آموزش مطالب درسی از طریق مجازی مطلوب باشد.

دادی زاده ادامه داد: مشکل موجود، تدریس کتب عملی است که مقرر شده است که سرفصل های تئوری کتاب ها تدریس و آزمون گرفته شود و سرفصل های عملی کتاب ها در کارگاهها در صورت مجوز در خردادماه یا ابتدای سال تحصیلی آینده تدریس شود تا مهارت دست ورزی دانش آموزان نیز تقویت شود.

این مسئول در خصوص گرفتن شهریه مدارس غیر دولتی گفت: در مدارس غیر دولتی نیز به مانند مدارس دولتی روند آموزش به خوبی ادامه داشت و گرفتن شهریه ثابت مطابق مصوبه هیئت نظارت بلامانع می باشد ولی دریافت سایر هزینه ها از جمله هزینه برگزاری کلاسهای فوق برنامه، سرویس و غیره جایز نمی باشد.

تاریخ برگزاری آزمون های مدارس

دادی زاده در خصوص تاریخ برگزاری آزمون های مدارس، تصریح کرد: چیزی که تاکنون از طرف شورای عالی آموزش و پرورش اعلام شده است برگزاری آزمون پایه دوازدهم در خردادماه ۹۹ و به صورت حضوری می باشد که دو تا سه هفته بعد از آخرین امتحان پایه دوازدهم، کنکور ۹۹ برگزار می گردد و سایر پایه ها هنوز هیچ ابلاغیه ای ارسال نشده است.

ثبت نام کتب آموزشی/ پنج هزار دانش آموز اتبع خارجه در استان هرمزگان مشغول به تحصیل هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان پیرامون تعداد دانش آموزان اتباع در استان هرمزگان و چگونگی ثبت نام کتب درسی آنها گفت: بیش از ۵ هزار دانش آموز اتباع خارجه در چند شهرستان هرمزگان که مجوز ثبت نام اتباع را دارند، مشغول به تحصیل هستند و این دانش آموزان با شماره و کدی که از سوی امور اتباع به آنها داده شده است می توانند وارد سامانه خرید کتب درسی شده و اقدام به ثبت سفارش کنند. همچنین سفارش کتاب برای افرادی که به هر دلیل موفق به ثبت نام و سفارش کتابهایشان نمی شوند، با پرداخت هزینه مطابق قیمت پشت جلد کتب به مدرسه یا به معلم، توسط مدیر مدرسه ثبت سفارش کتاب های آنها انجام می شود.

وی اضافه کرد: خانواده ها ثبت سفارش کتب درسی را به روزهای آخر ثبت نام مؤکول نکنند چون ممکن است در اثر ازدحام و اخلال اینترنتی با مشکل مواجهه و فرزند آنها در ابتدای سال تحصیلی آینده بدون کتاب بمانند.

اجتماعی

اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران در بخش های مختلف دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, علی رئوفی در نشست با مجمع خیرین استان با تقدیر از خدمات گسترده خیران هرمزگانی در بخش های مختلف به ویژه آموزشی و درمانی، با اشاره به اهمیت ارتباط مستمر با خیران، عنوان کرد: اعتماد سازی و داشتن  روابط عمومی پویا از مقوله های مهم در امر جذب خیران است که نیازمند اهتمام است.

وی در همین خصوص، افزود: تکریم خیران اقدام مهم دیگری است که نیازمند توجه مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کلیه کمک های که از سوی خیران جمع آوری می شود در محلی که نیت خیران است ضروری است صرف شود.

رئوفی، تصریح کرد: در دوره مدیریت دکتر همتی استاندار استان با پیگیری های مستمری که صورت پذیرفت کمک های خوبی از سوی صنایع به بخش های مختلف از جمله سلامت استان اختصاص یافت که نیازمند استمرار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی برای جذب خیران اقدامات صورت پذیرفته با کمک خیران را اطلاع رسانی کنند تا سایر خیران با مشاهده بازخوردها نسبت به کمک ترغیب شوند.

رئوفی افزود:کمیته امداد استان با اعتماد سازی و اطلاع رسانی مناسب در امر جذب خیران موفق عمل کرده است که قابل تقدیر است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

انتصاب ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس طی حکمی محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان را به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، متن حکم رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام و احترام

به استناد بند ۲-۱ ماده دو دستورالعمل اجرایی دبیرخانه مرکزی نظام موضوعات فناوری به موجب این ابلاغ به *عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب می شوید*، امید است با همکاری ارزشمند جنابعالی زمینه ارتقا سطح علمی و فن آوری و نوآوری در بین استادان و دانشجویان با تعامل بیشتر با صنعت در استان و کشور فراهم گردد. توفیق روزافزون جنابعالی را از پروردگار یکتا خواستارم.

دکتر احسان کامرانی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

ادامه ی خواندن

اجتماعی

قدردانی ویژه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران از ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان

معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران با ارسال نامه ای از تلاش های ارزنده محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان برای کسب رتبه برتر در بین دستگاه های اجرایی استان هرمزگان در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی قدردانی به عمل آورد

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، در متن نامه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران به ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان آمده است:

جناب آقای صفا

رییس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام

احتراما عملکرد مطلوب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به ریاست جنابعالی در عرصه های اقتصادی و کمک به رشد، تولید و توسعه تجارت داخلی و خارجی استان هرمزگان موجب بالندگی و درخشش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان گردیده است بر همین اساس، برخود فرض می داند به مناسبت کسب این موفقیت و دریافت تقدیر نامه بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی، صمیمانه از مساعی و تلاش های جنابعالی، هیات رییسه، هیات نمایندگان، دبیر و کار کنان محترم آن اتاق محترم کمال امتنان و قدردانی را به عمل آورد.

مظفر علیخانی معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها