با ما ارتباط برقرار کن

سلامت

نسبت بهبود یافتگان کرونا مثبت هرمزگان، ۱۶ درصد از متوسط جهانی بیشتر و نسبت مرگ ۱۶ درصد کمتر است

استاندار هرمزگان گفت: نسبت بهبود یافتگان کرونا مثبت هرمزگان، ۱۶ درصد از متوسط جهانی بیشتر و نسبت مرگ ۱۶ درصد کمتر است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی با تاکید بر شعار در خانه ماندن، اظهار کرد: این شعار باید با قوت و جدیت مورد تاکید همه قرار گیرد. افرادی که ناچار هستند که به بیرون از خانه مراجعه کنند نیز فاصله اجتماعی و فاصله هوشمند را مد نظر خود قرار دهند.

وی عنوان کرد: افرادی که فعالیتی در مغازه‌ها و مراکز ارائه دهنده خدمات دارند باید به نکات بهداشتی توجه کنند چراکه لازمه مقابله با این ویروس رعایت و مراعات کردن است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مردم تصور نکنند که کرونا تمام شده است، تصریح کرد: اتفاقی که در بازار ماهی فروشان رخ داد نشان داد که بی توجهی کردن در یک نقطه از مراکز تجمعی چقدر می‌تواند تعداد مبتلایان را افزایش دهد.

همتی بیان داشت: در کنار ساحل، تجمع کردن و ارائه قلیان ممنوع است و نیروی انتظامی با قوت با این موضوعات برخورد کند.

وی با ذکر این نکته که تجمعات غیر ضروری که باعث انتشار این ویروس می‌شود نباید وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: توصیه‌ها و نکات بهداشتی باید برای تمام مردم لازم‌الاجرا و مورد توجه باشد.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: در استان هرمزگان به نسبت بسیاری از استان‌ها شرایط خوبی را داریم اما این شرایط خوب به معنی این نیست که مشکل کرونایی نخواهیم داشت.

همتی با بیان اینکه مردم در این مدت نکات بهداشتی را به خوبی رعایت کردند، مطرح کرد: شرایط خوب استان نشان دهنده این است که بخش درمان به بیماران حاد به خوبی رسیدگی می‌کند.

وی با بیان اینکه تجهیزات پزشکی و تعداد تست افزایش پیدا کرده است، اذعان کرد: دهه اول اسفند روزانه بین ۳۰ تا ۵۰ تست گرفته می‌شد اما امروزه در برخی روزها بالای ۲۰۰ تست گرفته می‌شود.

استاندار هرمزگان گفت: اگر قبلا را که ۳۰ تست گرفته و هفت نفر کرونا مثبت کشف می‌شد با امروز که ۲۰۰ تست گرفته و بیش از ۵۰ نفر مثبت می‌‌شوند را مقایسه کرد متوسط ۱۰ نفر نشان داده می‌شود که نشان دهنده این است که عدد مبتلایان امروز قابل قبول است.

همتی با بیان اینکه برخی سیاست ما کشف بیماران بدون علامت است، اظهار کرد: افرادی وجود دارند که خودشان هم متوجه ابتلا به ویروس کرونا نیستند اما توسط علوم پزشکی کشف می‌شوند که دارای حسن‌های زیادی است.

وی با ذکر این نکته که استراحت کردن، یکی از نکات مهمی است که روی بیماران کرونا مثبت تاکید می‌شود، عنوان کرد: اینکه فردی در دوران بی علامتی خود از مثبت بودن تست کرونا با خبر می‌شوند باعث می‌شود که در این مدت روی تقویت ایمنی بدن خود کار کند و اجازه ندهند که بیماری تا مرحله خطرناک پیشرفت کند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: نسبت بهبود یافته‌گان قطعی افرادی که کرونا مثبت بودند در جهان ۷۹ درصد است اما این رقم در ایران ۹۲ درصد و در هرمزگان ۹۵ درصد است که نشان دهنده وضعیت قابل قبول استان است.

همتی بیان داشت: فوتی قطعی در اثر بیماری کووید۱۹ در جهان ۲۱ درصد است اما در ایران هشت درصد و در هرمزگان پنج درصد است که شاخص مثبتی برای استان محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بستری بیمار با حال وخیم در دنیا سه درصد است اما در ایران ۱۷ درصد و در هرمزگان هشت درصد و در شهر بندرعباس پنج درصد است.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: مرگ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در دنیا ۲٫۱۲ درصدف در ایران ۶٫۱ درصد، در هرمزگان ۱٫۱۸ درصد و در بندرعباس ۰٫۱۹ درصد است.

همتی مطرح کرد: مبتلا به ازی هر ۱۰۰ هزار نفر در دنیا ۳۱ نفر، در ایران ۹۸ نفر و در هرمزگان ۲۵ نفر است.

اجتماعی

برگزاری دوره آموزشی جهت آموزش چهره به چهره مردم در محلات برای مقابله با پشه آئدس

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: برای مقابله با پشه آئدس باید بسیار هوشمندانه و سریع عمل کرد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،اسماعیل موحدی نژاد با بیان اینکه مقابله با پشه آئدس و بیماری‌های ناشی از آن، نیازمند یک عزم جدی است خاطرنشان کرد: در راستای مقابله با پشه آئدس، شهرداری بندرعباس به دنبال آموزش چهره به چهره مردم در محلات است و در این زمینه ۲۴ نفر آموزشگر در دوره آموزشی مقابله با این پشه که با حضور کارشناسان مرکز بهداشت تشکیل شده است، شرکت کرده اند که قرار است کار آموزش چهره به چهره مردم در محلات را انجام دهند.
معاون خدمات شهری شهرداری تصریح کرد: جمع آوری نخاله ها، زباله های شهری و بهداشتی، جمع آوری لاستیک های مستعمل سطح شهر، بهسازی و پاکسازی خورها و مکان‌های تجمع آب شیرین، لایروبی جوی های آب و کانالهای دفع آب های سطحی در شهر به طور روزانه توسط شهرداری انجام می شود.
موحدی نژاد گفت: شهرداری بندرعباس آمادگی دارد هر اقدامی که لازم است برای اطلاع رسانی و آگاهی شهروندان در راستای مقابله با این پشه مهاجم انجام دهد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در اداره کل بیمه سلامت استان

حذف بیمه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک زمینه ساز کاهش بسیاری از هزینه ها و تسریع در روند ارائه خدمات درمانی به مردم شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

بهگزارش تجارت جنوب آنلاین ،دکتر علی رئوفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان به مناسبت هفته بیمه سلامت با حضور در اداره کل بیمه سلامت استان از بخش های مختلف این اداره کل بازدید و از نزدیک در جریان روند ارائه خدمات بیمه ای درمان به مردم استان قرار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان پس از بازدید طی نشستی با مدیر کل و معاونین بیمه سلامت استان، خاطرنشان کرد: حذف دفترچه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک مهمترین اقدام شاخص بیمه سلامت بوده است که قابل تقدیر است.

رئوفی افزود: حذف بیمه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک زمینه ساز کاهش بسیاری از هزینه ها و تسریع در روند ارائه خدمات درمانی به مردم شده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

همکاری مردم و رعایت پروتکل ها روند ابتلا به کرونا را نزولی کرده است

استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی بیماری کرونا مطرح کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :دکتر فریدون همتی امروز شنبه پس از نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با بیان اینکه همکاری مردم، تلاش کادر درمان، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مقابله با کرونا در استان و شهرستان‌ها، روند ابتلا ، بستری و فوتی را نزولی کرده است، اظهار کرد: آمار ابتلا ۳۰درصد، بستری ها ۲۵درصد و فوتی‌های ناشی از کرونا، ۱۹درصد کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در حالی که نرخ متوسط مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور ۱.۴۴درصد است، این آمار در استان ۰.۹۶درصد است که در واقع نشان‌دهنده عملکرد خوب حوزه درمان، تامین به موقع دارو و تجهیزات است.

استاندار هرمزگان با اشاره به تصمیم جدید ستاد کرونای استان به منظور کاهش آمار ابتلا و فوتی کرونا، گفت: با ماموریتی که امروز به معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی، معاونت توسعه و معاونت عمرانی استانداری هرمزگان محول شد، مقرر شد تمهیدات لازم برای تزریق واکسن به تمامی روستائیان بالای ۱۸ سال در استان حداکثر طی ۴۸ ساعت آینده پیش بینی شود و پس از آن به مدت ۱۰ روز کل افراد بالای ۱۸ سال در روستاهای استان واکسینه شوند.

دکتر همتی اضافه کرد: فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی کرونا باید با استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب هلال احمر و دهیاری ها نسبت به تامین وسائل نقلیه برای حضور ماموران بهداشتی و واکسیناسیون اقدام کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با افزایش واکسیناسیون، رعایت هوشمندانه پروتکل ها و نظارت دستگاه های مسئول، روند کاهشی فعلی تداوم پیدا کند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: مبادا در سایه واکسن زدن دچار عادی انگاری و غفلت شویم؛ باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در نقاط پر جمعیت و استفاده از ماسک، کمک کنیم استان از شرایط نگران کننده فعلی خارج و به شرایط مطلوب برسیم.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها