با ما ارتباط برقرار کن

اخبار شهرستانها

شوراها مشورت دهنده دلسوزی برای دستگاه های اجرایی باشند/ شورای شهر دستگاهی اجرایی نیست

فرماندار بندرعباس گفت: شوراها باید مشاوران دلسوزی برای دستگاه‌های اجرایی باشند و نقاط ضعف و قوت جامعه را شناسایی کنند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عزیزاله کناری ظهر سه‌شنبه در جلسه شورای شهر بندرعاس که به مناسبت سالروز تاسیس شوراهای شهر و روستا برگزار شد، ضمن تبریک روز شورا اظهار کرد: در شهرستان بندرعباس، در مجموع ۲۰۱ شورای روستایی، چهار شورای بخش، شش شورای شهر و یک شورای شهرستان وجود دارد. 

وی با ذکر این نکته که حدود ۷۰۰ نفر نیز عضو این شوراها هستند، عنوان کرد: در مجموع ۲۱۱ شورا در سطح استان وجود دارد که زحمت‌های لازم برای ارائه خدمات را انجام می دهند.

فرماندار بندرعباس شوراها را افرادی داوطلب خواند و تصریح کرد: اعضای شورا احساس مسئولیت کردند که می توانند مشکلات مردم را حل کنند و مردم از میان تمام افراد مطرح شده عده ای را انتخاب کردند. لذا لازم است در طول چهار سال هدف خود و برنامه خود را فراموش نکنند و رابطی میان مردم و مسئولین برای ارتقا خدمات باشند.

کناری شوراها را هماهنگ کننده میان دستگاه‌های اجرایی و مردم دانست و تشریح کرد: شوراها دستگاه اجرایی نیستند بلکه کمک کننده هستند تا نیارها شناسایی شوند و خدمات حداکثری با کمترین امکانات موجود ارائه شود.

وی ابراز داشت: باید پشتکار خوبی در پیگیری مواردی که نیاز تشخیص داده شده است در اعضای شورای شهر وجود باشد و از مبادی درست و صحیح پیگیری شود.

فرماندار اذعان کرد: نیاز به ایجاد یک همدلی و روحیه وجود دارد، باید انرژی‌های پراکنده جمع آوری شود و متمرکز شد به همین جهت لازم است که برنامه محور حرکت کنیم.

کناری ابراز داشت: هر گونه حواشی در طول مسیر می تواند ما را در طول مسیر از رسیدن به اهداف بازدار.. اما در غیر اینصورت از ظرفیت های بالقوه استفاده حداکثری خواهد شد.

وی با ذکر این نکته که شورای شهر باید به عنوان یک بازوی قوی شهرداری باشد و از شناسایی منابع درآمدی لازم پشتیبانی کند، اظهار کرد: اگر نکته‌ای وجود دارد که از چشم شهرداران به دور مانده است باید در فضای تعامل مطرح شود تا به نتیجه برسد.

فرماندار بندرعباس مطرح کرد: شوراها باید مشاوران دلسوزی برای دستگاه‌های اجرایی باشند و نقاط ضعف و قوت جامعه را شناسایی کنند.

شوراها در زمینه مقابله با کرونا منتظر تصمیمات دولتی نبودند

جراره، رئیس شورا اسلامی شهر بندرعباس نیز با ذکر این نکته که مسئولین دولتی باید شوراها را مشاور امین خود بدانند تا اقدمات پیش رود، اظهار کرد: نمایندگان مردم در شورا در زمینه مقابله با کرونا منتظر تصمیمات دولتی نبودند چراکه از دل مردم بودند و جا دارد از همه بزرگواران قدردانی کنم.

وی عنوان کرد: از فرماندار بندرعباس  به خاطر اینکه همواره کمک و همراه شوراه بوده است قدردانی می‌کنم. در برخی از موارد شهرداری به تنهایی قادر به ارائه خدمات نبود اما فرماندار پای کار بود از جمله بازار ماهی فروشان و جمع آوری دست فروشان که باعث شد شهرداری وظایف خود را به خوبی ایفا کند.

عدم آشنایی اعضای شورا با قوانین یکی از دلایل بروز تخلفات است

صادقی، مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان اظهار کرد: عضویت شورا یک مسئولیت سنگین اجتماعی است و تصمیماتی را می‌گیرد که تاثیرات طولانی مدت دارد.

صادقی با بیان اینکه شورا وظایف و اختیارات گسترده‌ای در قوانین مختلف استان دارد، ابراز داشت: در سال گذشته از ۳۵ شورا بازدید بعمل آمد و آسیب شناسی‌های لازم صورت گرفت.

وی تصریح کرد: بحث آموزش در شوراها در سنوات گذشته دیده نشده است. یعنی برخی از اعضا با وظایف خود اشنا نیستند به همین دلیل تخلفاتی در حوزه شوراها شناسایی شده است.

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان ابراز داشت: دو دوره اموزشی با حضور اساتید دانشگاه تهران و استانداری در سطح شوراهای شهرها انجام شد تا دانش و اطلاعات اعضای شوراها بالا برود.

صادقی خاطرنشان کرد: در سال گذشته مجموعا هزار و ۶۳۸ جلسه تشکیل شده است که حدود دو هزار و ۷۰۰ مصوبه به همراه داشته‌اند و از این تعداد دو هزار و ۲۰۰ مصوبه تائید شد.

وی اذعان کرد: تعداد مصوباتی که به هر دلیلی تائید نشد، حدود ۳۰۰ مصوبه بود که برای اصلاح به انها ابلاغ شده است و ۱۳۴ مصوبه نیز به دلیل مغایرت با قوانین کشور معدوم شناخته شده است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان با ذکر این نکته که ضعف درآمدی پایدار در سطح شهرها یکی از مشکلاتی است که در زمینه شوراها و شهرداری وجود دارد،؟اظهار کرد: منابع درامدی دولتی که در بحث شهرداری ها تامین میشود ناچیز است و باید خودشان منابع درامدی را تامین کنند. با توجه به کاهش ساخت و سازها در سطح شهرها، بودجه شهرداری‌ها نیز با کاهش هایی مواجه شود.

وی با بیان این نکته که فعالیت در حوزه فرهنگی و اجتماعی می‌تواند نمود بیشتری در شهرداری‌ها داشته باشد، گفت: بسیاری از قوانین و مقررات شهرداری ها قدیمی است که با ساختار جامعه همخوانی ندارد به همین دلیل برسی و اصلاح این قوانین در سطح کشور بروز شود و می‌تواند برخی از مشکلات موجود را بر طرف کند.

مصوبات شورا برای هر منصوب دولتی الزام آور است/ دولت و مجلس در تهدید و محدود کردن شورا با یکدیگر همکاری کردند

کیانوش جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز اظهار کرد: ارزیابی عملکرد شوراها بدون توجه به محیط حقوقی، سیاسی و اجتماعی جامعه میسر نیست، زمانی میتوان ارزیابی مناسبی داشت که به این محیط‌ها توجه کرد.

جهانبخش تصریح کرد: باید دید که جایگاه شوراها در قانون اساسی چه بود و در قانون عادی چیست، یک فاصله معنی دار وجود دارد.

وی بیان داشت: مصوبات شورا الزام آور برای هر منصوب دولتی در هر جایگاهی است اما عملا یک نظارت معکوسی از سوی دولت‌ها اعمال می شود و اختیارات شوراها را در سطح پایین تر آورده است.

وی تشریح کرد: یکی از روش های ارزیابی عملکرد بررسی تعداد جلسات و مصوبات است اما این نوع ارزیابی اثر بخش نیست، باید به محتوای مصوبات و میزان اثرگذاری در حوزه های مختلف توجه کرد.

عضو شورای هر بندرعباس با بیان اینکه آمار دستگیر شده‌ها در شوراها را باید با افرادی که در جامعه روحانیون خلع لباس می‌شوند یا افسرانی که خلع درجه می‌شوند مقایسه شود، ابراز داشت: دولت و مجلس در تهدید شورا و در حوزه محدود کردن قوانین بسیار هماهنگ بودند. هیات نظارتی که اعضای شورا را باید تائید کنند نمایندگان مجلس هستند که باعث می‌شود نتوان با نمایندگان زاویه گرفت.

جهانبخش مطرح کرد: اگر انتخابات شوراها را از ریاست جمهوری جدا کنند امار مشارکت بسیار پایین خواهد آمد، شوراها بزرگترین نهاد دموکراتیک جهان هستند که اگر آن را زیر سوال ببریم نظام زیر سوال برده می‌شود.

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کار جهادی متفاوت بسیجیان روستای دمشهر +ویدئو

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، صبح امروز کارگاه تولید خشت توسط قرارگاه تحول محلات روستای دمشهر افتتاح شد.

بسیجیان این روستا در روز جمعه هر هفته با حضور در این کارگاه خشت تولید می‌کنند.

در روستای دمشهر دو گروه جهادی در قالب طرح تحول محلات این روستا فعالیت می‌کنند.

روستای دمشهر با جمعیتی بیش از ۲ هزار نفر از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب است.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها