با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

داستان فرار مدیران از پاسخگویی تمامی ندارد/ انتقاد اتحادیه صیادان کشور از مدیرکل بنادر هرمزگان

به‌دنبال وقوع حادثه آتش سوزی در بندر صیادی پشت شهر بندرعباس، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در مصاحبه‌ای عنوان کرد که اسکله مذکور فاقد مجوز بهره‌برداری است. این اظهارات با واکنش شدید سخنگوی اتحادیه صیادان کشور مواجه شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس، کامران آتین سخنگوی اتحادیه صیادان کشور، در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به وقوع حادثه آتش سوزی و تلاش ویژه آتش‌نشانان پرتلاش شهر بندرعباس در اطفای این حریق و جلوگیری از سرایت این آتش‌سوزی به دیگر شناورهای صیادی حاضر در اسکله صیادی پشت‌شهر، اظهار کرد: متأسفانه اظهارات مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بدنبال وقوع این حادثه مبنی بر این که این اسکله فاقد مجوز بهره‌برداری است، بسیار اظهارات سطحی و غیرمسؤولانه‌ای است که باید به طور جدی مورد واکاوی قرار گیرد و نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از وزیر راه در این زمینه سوال کنند.

وی افزود: برابر قانون سازمان بنادر و دریانوردی موظف است ضمن تأمین امنیت و ایمنی بنادر کشور اعم از تجاری، صیادی و مناطق آزاد از ساخت و ساز و یا بهره برداری از تأسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از این سازمان از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جلوگیری کند و چگونه است که اسکله صیادی پشت شهر، سال‌ها است که در حال فعالیت است و سازمان بنادر تا به امروز از طرق مختلف حقوقی و قضایی، اقدامی برای مجاب کردن مسؤولان برای ایجاد ایمنی کافی در آن نکرده‌اند و حتی در صورت تخطی از این موارد می‌توانستند آن را با پیگیری حقوقی تعطیل کنند، اما به محض وقوع حادثه در این اسکله، آن را فاقد مجوز عنوان و مسؤولیت خود را در این زمینه به گردن دیگران می‌اندازند.

سخنگوی اتحادیه صیادان کشور اضافه کرد: مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با مصاحبه ای ناآگاهانه در پاسخ به آتش سوزی شناور فلزی صیادی در بندر صیادی بندرعباس که ۹ اردیبهشت ماه رخ داد میگوید که اسکله صیادی فاقد مجوز است.

از وزیر راه و شهرسازی و مدیر سازمان بنادر و دریانوردی که با نصب چنین مدیرانی جامعه ای را با چالش و مشکلات مواجه می‌کند باید پرسید که تاوان بی تدبیری آن مدیرکل را چرا باید قشر بزرگ و سختکوش صیاد دهد که با نگاه رسمی بودن این بندر صیادی بر ساخت شناور و سرمایه گذاری در آن مجموعه پرداخته است.

آتین بیان داشت: جبران خسارات وارده با عدم نظارت و آگاهی مدیرکل بنادر و دریانوردی در استاندارد سازی و ایمنی آن بندرگاه را چه کسی به صیاد زیان دیده خواهد داد؟

وی از مدعی‌العموم، استاندار و مجمع نمایندگان هرمزگان خواست ضمن بررسی دقیق پروانه بهره برداری بندر صیادی بندرعباس در حمایت جامعه صیادی اقدام کرده و به طور جدی به مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نسبت به سلب برخی مسؤولیت‌ها از خود تذکر جدی دهند تا نسبت به اعلام بی تدبیرانه خود در غیرقانونی بودن فعالیت صیادان عزیز در آن بندر از کلیه جامعه صیادی عذرخواهی کند.

اجتماعی

دریافت نشان سفیر و مروج مسئولیت اجتماعی و نشان عالی مسئولیت اجتماعی توسط فولاد هرمزگان

نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.
به گفته هوشمند سفیدی مسئول جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی محورهای اصلی مورد ارزیابی در این جشنواره ۱۲ مورد شامل سازماندهی و ساختارسازی مسئولیت اجتماعی بوده است‌.
لازم به ذکر است که دو مبحث روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی هم همپوشانی کامل با یکدیگر داشته اند و از این روست که جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی به شکل مشترک برگزار شده است‌.
همچمین در پایان این جشنواره نشان عالی مسئولیت های اجتماعی به شرکت فولاد هرمزگان اهدا و از مدیر روابط عمومی این شرکت تقدیر بعمل آمد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه ایجاد کرده است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه سومین کنگره سراسری مدیران حرفه‌ای ایران گفت: حیات شرکتها به توسعه آنها وابسته بوده و در این میان شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه را ایجاد کرده است تا به فرموده مقام معظم رهبری در جهت رفع موانع تولید گام بردارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطاالله معروفخانی اظهار داشت: ما در فولاد هرمزگان توانسته‌ایم با ایفای نقش پایدار فروش اسلب در بازارهای صادراتی هدف و حضور پایدار در بازارهای داخلی و صادراتی، از یک سو بازارهای داخلی را مدیریت و از سوی بازارهای هدف خارجی و صادرات به بازارهای جهانی را توسعه ببخشیم.

وی افزود: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری، توسعه بومی‌سازی و حمایت از تولیدات کیفی داخلی را در برنامه استراتژیک فولاد هرمزگان قرار  داده ایم.

وی ادامه داد: ما نگرشی نو در سازماندهی، تامین، نگهداشت و توسعه پایدار منابع انسانی در راستای افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی شرکت فولاد هرمزگان داریم.
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: توجه به انتظار جامعه پیرامونی از فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع فولادی در کشور، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، از اینرو  فولاد هرمزگان تعاملات ارزش افزا با جامعه از طریق انجام اثربخش مسئولیت‌های اجتماعی را افزایش داده تا علاوه بر حضور موثر در جامعه استان هرمزگان بتواند تصویر بیرونی شرکت  را ارتقا و بهبود دهد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: از نگاه ما حیات شرکت‌ها به توسعه آنها بستگی دارد. از این رو توسعه و ارتقای کیفی، کمی و نوآورانه ظرفیت‌ها،تکنولوژی‌ها، فرایندها و محصولات را جزو اهداف و ماموریت های مهم شرکت قرار داده ایم. همچنین توجه به محیط زیست علاوه بر یک مسئولیت اجتماعی مهم، نقشی بسزا در توسعه پایدار و رشد اقتصادی شرکت ها دارد.

به گفته معروفخانی، فولاد هرمزگان با حساسیت به مقوله محیط زیست پرداخته و برای ارتقای عملکرد زیست محیطی این شرکت، برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی تعریف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها