با ما ارتباط برقرار کن

فرهنگی

اختصاص بیش از پنج میلیارد تومان به مشاغل آسیب دیده از کرونادر جزایر/ روحیه کمک به همنوعان در میان ایرانیان بی نظیر است

استاندار هرمزگان با بیان اینکه با پیگیری های انجام شده، در مجموع بیش از پنج میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مردم آسیب دیده جزایر در نظر گرفته شد، گفت: بنیاد مستضعفان برای سه هزار و ۱۵۰ نفر از صاحبان قایق‌ها، تندروها و سه‌چرخه‌هایی که در زمینه گردشگری فعال بوده‌اند و به‌واسطه کرونا دچار خسارات فراوانی شدند، یک‌میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در مراسم اجرای مرحله دوم رزمایش همدلی و مواسات اظهار کرد: صحنه زیبایی که با فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) تحت عنوان کمک‌های مؤمنانه می‌بینیم، تبلوری از اکرام توسط مردم، دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مردمی و جهادی و روحانیت است.

وی عنوان کرد: من در هیچ کجای دنیا ندیده‌ام مردم چنین روحیه‌ای داشته باشند، این حرکت خداپسندانه در کشورمان جزئی از سرمایه معنوی ما و نشان‌دهنده این است که در سختی‌ها کنار هم هستیم تا بار مشکلات روی دوش عده خاصی نباشد.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: امیدواریم با ریشه‌کن شدن ویروس کرونا، در رمضان‌های آینده نیز این حرکت را حفظ و تبدیل به یک فرهنگ رمضانی ثابت کنیم.

همتی تصریح کرد: مردم ما نظام جمهوری اسلامی را از خود می‌دانند و به همین سبب منتظر نمی‌مانند تا دولت وارد شود و هر جا مردم پای‌ کار آمدند برکت بیشتری را شاهد بودیم. رزمایش همدلی و مواسات با محوریت نماینده ولی‌فقیه و همراهی دستگاه‌های اجرایی به‌خوبی پیش می‌رود.

وی مطرح کرد: بنیاد مستضعفان برای سه هزار و ۱۵۰ نفر از صاحبان قایق‌ها، تندروها و سه‌چرخه‌هایی که در زمینه گردشگری فعال بوده‌اند و به‌واسطه کرونا دچار خسارات فراوانی شدند، یک‌میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته است. همچنین برای مردم آسیب‌دیده جزایر هرمز، لارک، هنگام و قشم نزدیک نفری ۵۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است، مجموع این کمک‌ها به بیش از ۵ میلیارد تومان می‌رسد.

استاندار هرمزگان تشریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز که در همه سختی‌ها کنار دولت بوده و در ایجاد هم‌افزایی کمک‌های فروانی داشته است، در این مرحله از رزمایش همدلی و مواسات هرمزگان بیش از ۳۲ هزار بسته معیشتی به ارزش ریالی بیش از ۱۰ میلیارد تومان تهیه کرده است.

همتی خاطرنشان کرد: چندین مجموعه در جزیره هرمز سرمایه‌گذاری‌هایی کرده‌اند که امیدواریم بعد از کرونا شاهد رونق خوبی در این جزیره باشیم. تبلیغات سوء بسیاری علیه ما بمباران شده اما با تلاش همه مردم و دستگاه‌ها و باوجود تمامی تحریم‌ها درزمینه مقابله با کرونا از کشورهایی که ادعای توسعه و پیشرفت دارند، عملکرد بهتری داشته‌ایم.

وی گفت: تلاش داریم بتوانیم همه فعالیت‌ها را آرام‌آرام به گذشته برگردانیم؛ چراکه طولانی کردن تعطیلی فعالیت‌ها کار آسانی نیست، می‌توانیم با آموزش به مردم و رعایت فاصله‌های اجتماعی، فعالیت‌ها را به روال سابق برگردانیم.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: باید بدانیم که هنوز معلوم نیست تا چه زمانی باید با ویروس کرونا زندگی و مبارزه کنیم. تا وقتی‌که واکسن و درمان این ویروس به مرحله تولید انبوه برسد باید درایت به خرج داده، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم و به کار و فعالیت خود بازگردیم.

همتی تشریح کرد: استان هرمزگان در زمینه بیماری‌یابی پیشرفت خوبی داشته است، به‌گونه‌ای که روزانه بیش از ۴۰۰ تست انجام می‌شود، بستری‌های ما نیز کم شده است. بسیاری تلاش کردند در بحران کرونا کشور تعطیل شود، اما ما با درایت و لطف خداوند به‌جایی رسیدیم که جامعه در عین دغدغه‌مند بودن نگرانی از آینده ندارد.

وی با بیان اینکه هر کشوری بتواند هم فعالیت‌هایش را ادامه دهد و هم کرونا را مدیریت کند، موفق است، بیان داشت: نشان دادیم کشور ما بر پایه مردم و اعتقاد و باور ایستاده است که چنین آرامشی در این بحران داریم، بیمارستان‌های ما خلوت شده و با رعایت و همکاری مردم و تلاش همه مجموعه‌ها و رفع مشکلات دانشگاه علوم پزشکی استان به‌خوبی جلو می‌رویم.

رودان

با مشارکت خیرین تا ۴ سال آینده پرونده مدارس تخریبی بسته می شود.

رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت :

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهراله رخشانی مهر بعدازظهر امروز در بازدیدی که جهت بررسی خسارات ناشی از سیل به مدارس شهرستانهای رودان و میناب داشت، اظهار کرد: حدود ۱۹ و نیم درصد فضاهای آموزشی کشور نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی هستند.
وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در چند سال اخیر صورت گرفته است، افزود: ۷۰ درصد مدارس هرمزگان که نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی است، با جایگزینی فضاهای جدید مساله اش حل شده است.
رییس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین ابراز داشت: ۲۶۶ مدرسه هم که در هرمزگان پیش بینی شده نیازمند بازسازی می باشند پرونده اش با مشارکت قابل توجه خیران طی دوره چهارساله بسته می شود.
رخشانی مهر با تاکید بر اینکه دولت هم سعی کرده است طی ۴ سال اخیر سهم خود را در تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری تامین کند، خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم مهرماه سال آینده با توجه به میزان اعتبار ابلاغی که به استان در سال ۱۴۰۰ از منابع مختلف از جمله پیوست یک قانون بودجه ۱۴۰۰ و همچنین از محل اعتبارات محرومیت زدایی انجام شده، مهر خوبی در حوزه فضاهای آموزشی استان خواهیم داشت.
وی در پایان اظهار داشت: پیش بینی می کنیم طی چهار سال آینده در صورت مشارکت خیرین پرونده مدارس تخریبی به طور کامل بسته گردد.
گفتنی است، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در سفر به هرمزگان با همراهی مهراله رخشانی مهر رییس سازمان نوسازی مدارس کشور ، رییسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، سیدفخرالدین هاشمی مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان، بیت اللهی مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان و جمعی از مسئولین جهت بررسی خسارات ناشی از سیل از هنرستان شبانه روزی کشاورزی علی بن ابیطالب(ع) و امیرکبیر و دو واحد آموزشی دبیرستان شهید مطهری و دبیرستان شاهد واقع در رودان بازدید کردند.

ادامه ی خواندن

بندر عباس

باطرح شکایت علیه خبرنگاران شفافیت را زیر سئوال نبرید

مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان گفت :

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در پی شکایت شرکت نفت فلات قاره لاوان از مدیر مسئول و خبرنگار صدای گامبرون، علی اکسیر مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان در بیانیه ای خواستار سعه صدر بیشتر مسئولان در مواجهه با خبرنگاران شد . علی اکسیر گفت:
متاسفانه اطلاع یافتیم مدیران محترم شرکت نفت فلات قاره لاوان در پی انتشار گزارشی از پایگاه خبری صدای گامبرون ،علیه مدیر مسئول و خبرنگار این رسانه در مراجع قضایی طرح شکایت نموده است . بررسی گزارش مذکور نشان دهنده تلاش این رسانه در راستای انعکاس صدای مردم به مسئولان درخصوص ضرورت عمل به مسئولیت های اجتماعی این شرکت می باشد و طرح مسائل نیز با رعایت ادب و اخلاق رسانه ای و عاری از هرگونه تهمت یا توهین است .عضو هیات مدیره خانه مطبوعات هرمزگان گفت:
سئوال مهم اینست اگر رسانه ها به وظایف ذاتی خود (پل ارتباطی مردم و مسئولین )عمل نکنند ،اگر خبرنگار در مقابل خواستهای بحق مردم سکوت کند،اگر مردم با رسانه ها ارتباط نگیرند ،چگونه می توان ارتباط دولت ،مردم را تحکیم بخشید ؟
وی افزود:طرح شکایت ،تشکیل پرونده قضایی برای خبرنگاران در حالی که مقام عالی وزارت نفت از شرکت‌ها و زیر مجموعه خواسته اند شکایت خود را از خبرنگاران پس بگیرند ،درتضاد با احترام نهادن به سلسله مراتب اداری است.اکسیر افزود:
نکته دیگر اینکه این رویه بر خلاف روش و منش دولت سیزدهم و خواست حضرت آیت‌الله رئیسی می باشد .ایشان همواره بر تعامل مسئولین با رسانه ها تاکید و تصریح داشته و دارند .وی خاطر نشان کرد:
آنچه مسلم است اتخاذ شیوه شکایت از خبرنگاران و رسانه ها توسط دستگاهها و شرکت‌های دولتی با هدف دلسرد کردن اصحاب رسانه از انعکاس خواست مردم نجیب در جای جای هرمزگان هرگز راه به جایی نخواهد برد چرا که رسانه ها وامدار احدی جز مردم نبوده ،نیستند و نخواهند بود .اکسیر گفت:
خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان ضمن درخواست از مدیران محترم شرکت نفت فلات قاره لاوان مبنی بر صرفنظر کردن از شکایت مطروحه ،از استاندار محترم ، نمایندگان استان، مدیران دستگاه‌های فرهنگی مصرانه درخواست دارد تدبیری اندیشیده ،تا این رویه نا مقبول پایان پذیرد .و بر سر راه شفافیت مانع ایجاد نشود
این تشکل صنفی حسب وظیفه ذاتی خواستار تعامل مناسب با اهالی رسانه و حمایت از آنان در ایفای وظایف و رسالتی که برعهده دارند ،می باشد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها