با ما ارتباط برقرار کن

بازار و اصناف

۱۴ واحد صنفی در هرمزگان پلمپ شد

معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۴۸ ساعت گذشته در بازرسی تیم‌های نظارتی ۴ واحد صنفی متخلف شناسایی و پلمپ شدند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمود حسین پور اظهار داشت: در ۴۸ ساعت گذشته تیم‌های نظارتی بهداشت محیط و حرفه‌ای استان در راستای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا نظارت خود بر صنوف را انجام داده‌اند.

وی افزود: تعداد تیم‌های نظارتی بهداشت محیط و حرفه‌ای استان ۱۳۵ تیم است که به صورت مستمر به انجام فعالیت نظارتی خود می‌پردازند.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۴۸ ساعت گذشته این تیم‌های نظارتی از ۱۶۲۵ واحد صنفی بازدید کرده‌اند و رعایت موارد بهداشتی و پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا را بررسی کرده‌اند.

وی تصریح کرد: متأسفانه در بازرسی‌های صورت گرفته ۱۴ واحد صنفی به علت عدم رعایت موازین بهداشتی و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی تعطیل و پلمپ شدند.

حسین‌پور افزود: در بازدیدهای بعمل آمده همچنین ۱۴۱ واحد صنفی نیز اخطار ۴۸ ساعته دریافت کرده‌اند و موظف هستند ظرف مدت مقرر نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده اقدام کنند در غیر این صورت این واحدها نیز پلمپ خواهند شد.

وی گفت: واحدهای صنفی متخلف ۳ واحد سوپرمارکت، یک مرغ فروشی، یک نانوایی، ۷ ضایعاتی، بک آرایشگاه و یک قصابی بودند که به علت عدم رعایت موارد بهداشتی پلمپ شدند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر اهمیت نقش نظارتی مردم در پیشگیری از تخلفات صنوف اظهار داشت: انتظار می‌رود هر شهروند یک ناظر باشد و موارد تخلف صنوف را از طریق سامانه ۱۹۰ به ما اطلاع دهد.

اجتماعی

کسب رتبه نخست اتاق بازرگانی بندرعباس در بخش آموزش و برگزاری سمینارهای آموزشی

واحد آموزش اتاق بازرگانی بندرعباس در بخش برگزاری سمینارهای آموزشی دربین اتاق های بازرگانی کشور از سوی موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به رتبه نخست دست یافت.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین؛ به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی بندرعباس، متن تقدیرنامه رئیس آموزش و پژوهشی اتاق ایران بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس

با عرض سلام و ارادت

بدین وسیله از تلاش های شایسته تقدیر جناب عالی و بخش آموزش آن اتاق در همکاری با موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای برگزاری سمینارهای آموزشی در آن اتاق طی سال ۱۳۹۹ و کسبه رتبه نخست تشکر و قدردانی می نمایم.

مسلما این تلاش ها شایسته تقدیر در اعتلای دانش فعالان اقتصادی که لازمه رقابت آنان با همتایان خارجی می باشد و نهایتا به پیشرفت اقتصادی کشور منجر می شود تاثیر بسزا دارد.

دکتر حسین میرمحمد صادقی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران

ادامه ی خواندن

اقتصادی

آغاز تولید ورق عریض فولاد هرمزگان/ افزایش ۶۷ درصدی درآمد در سال جاری

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: یکی از مهمترین پروژه‌های سال آینده این شرکت، تولید ورق عریض است که در نیمه اول سال آینده کارهای اجرایی آن شروع خواهد شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فرزاد ارزانی بیان داشت: فولاد هرمزگان با توجه به اهدافی که برای خود در سال ۹۹ تعریف کرده است، خوشبختانه تا الان موفق شده نه تنها به این اهداف دست پیدا کند بلکه پنج درصد نیز در بخش احیاء مستقیم، افزایش تولید داشته باشد و در واحد فولادسازی و ریخته گری مداوم هم روی برنامه جلو رفته ایم. لذا به لحاظ درآمد و میزان تناژ فروش هم تمام اهدافی که پیش بینی کرده بودیم محقق شده و از ابتدای سال ۹۹ تا کنون حدود ۶۷ درصد افزایش درآمد داشته ایم.

وی در ادامه به میزان فروش صادراتی این شرکت پرداخت و افزود: به لحاظ تناژ در هشت ماهه سال جاری، ۳۵ درصد محصولات فولاد هرمزگان در بازارهای صادراتی فروخته شده است و ۶۵ درصد در بازارهای داخلی و همان‌طور که می دانید طبق بخشنامه ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرده است، فولاد هرمزگان در بورس حاضر است و طبیعتاً ما محصولاتمان را در بورس عرضه می کنیم و اولویت اولمان هم تامین نیازهای داخلی است و خوشبختانه با عرضه گسترده ای که انجام داده ایم؛ خیلی از کارخانه های نورد با توجه به نیازی که به اسلب دارند، اسلب خودشان را از ما تامین می کنند که این اتفاق خوبی است و بعد از تامین نیاز داخل، مازاد آن صادر می شود.

مدیرعامل فولاد هرمزگان به پروژه های توسعه ای شرکت اشاره کرد و گفت: ما در سال آینده یک سری پروژه های توسعه ای تعریف کرده ایم و قرار است این پروژه ها به مرحله اجرایی برسد، تعدای پروژه توسعه ای هم تا پایان سال داریم که به مرور اسناد مناقصه آن منتشر خواهد شد تا بتوانیم با استفاده از این پروژه ها ظرفیت تولید را افزایش دهیم. پیش بینی می شود با انجام این پروژه ها تا پایان سال ۱۵۰ هزار تن افزایش تولید داشته باشیم.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: قطعاً افزایش تولید گام بزرگی است که به افزایش درآمد شرکت کمک خواهد کرد و قرار است با حمایت های فولاد مبارکه ظرفیت تولید فولاد هرمزگان از ۱.۵ میلیون تن به ۲دو میلیون تن در زیر سقف برسد، لذا در سال آینده هم افزایش تولید ادامه پیدا خواهد کرد و یکی از مهمترین پروژه های سال آینده این شرکت، تولید ورق عریض است که انشاء الله با هماهنگی که با گروه فولاد مبارکه انجام خواهیم داد و در نیمه اول سال آینده کارهای اجرایی آن شروع خواهد شد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

ضرر شدید صنف قنادان با اعمال محدودیت و تعطیلی دو هفته اخیر/ مواد اولیه فاسد شد

رییس اتحادیه قنادان بندرعباس گفت: هزینه های جاری در کنار عدم درآمد در دو هفته اعمال محدودیت و تعطیلی اکثر صنوف به اضافه امکان فساد مواد اولیه صنف قنادان، موجب خسارت و ضرر شدید بسیاری از کسبه این عرصه شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، اشکان عباسیان امین، با اشاره به اعمال محدودیت ها طی دو هفته اخیر در مناطق قرمز از جمله بندرعباس، بیان داشت: اعمال این محدودیت ها خسارات بسیاری بر صنوف مختلف به ویژه صنف قنادان و صنوف وابسته وارد کرد و بسته های حمایتی اعلام شده از سوی ستاد کرونا نمی تواند پاسخگوی آن باشد.
وی خاطرنشان کرد: اعمال محدودیت و تعطیلی طولانی مدت می تواند اصناف را زمین گیر کند به ویژه صنوفی که از مواد فاسد شدنی استفاده می‌کنند.
عباسیان امین ادامه داد: این تعطیلی ها علاوه بر هزینه های حاصل از عدم فعالیت، خسارات فساد مواد اولیه نیز بر برخی اصناف تحمیل می کند که باید برای حمایت از اینگونه اصناف چاره اندیشی شود.
وی با اشاره به اینکه باید در تصمیم گیری های کلان فکری برای مناطق مختلف با اقلیم گوناگون شود، گفت: برای تصمیم گیری مهمی مانند اعمال محدودیت و تعطیلی طولانی مدت اصناف نیاز به کار کارشناسی با توجه به منطقه و شرایط موجود آن وجود دارد که تا کنون به آن عمل نشده است.
رییس اتحادیه قنادان در بندرعباس، اضافه کرد: برای مثال اداره و نیازهای اصناف مختلف در دو شهر اردبیل و بندرعباس متفاوت است و نمی توان برای انصاف این دو شهر تصمیم یکسانی گرفت.
وی ادامه داد: برای اینکه موضوع را واضح تر بیان کنم باید بگویم در استانی مانند هرمزگان با شرایط اقلیمی و گرمای هوا مصرف برق به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی به ویژه در صنف قنادان بالا است که با شرایط تعطیلی های اعمال شده فعالین این عرصه با وجود عدم درآمد باید تمامی هزینه ها را پرداخت کنند.
وی اضافه کرد: پرداخت قبض برق، حق بیمه کارکنان، مالیات، عوارض و … در کنار عدم فعالیت و درآمد موجب زیان دهی شده که حتی تعدیل نیرو را بهمراه دارد.
عباسیان امین با اشاره به بسته های حمایتی از سوی دولت برای اصناف، گفت: بسته های حمایتی دولت نمی تواند حتی مقداری از ضرر و زیان اصناف را جبران کند، کاش در تصمیم گیری ها شرایط هر منطقه به صورت جداگانه در نظر گرفته و بسته های حمایتی بر مبنای آن تعریف می شد.
وی اضافه کرد: اصناف در استان هرمزگان به دلیل شرایط اقلیمی با قبوض بالایی روبرو هستند در حالی که هیچ حمایتی در این خصوص وجود ندارد و عدم پرداخت به موقع بهای برق منجر به اخطاریه و قطع انشعاب می شود که در شرایط موجود ظلم بزرگی این گونه صنوف در مناطق گرمسیر کشور است.
وی تاکید کرد: بومی سازی محدودیت ها و بسته های حمایتی با توجه به شرایط اقلیمی هر منطقه در کشور می تواند بار زیادی را از دوش کسبه و اصناف بردارد.
عباسیان امین ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه در سال ۹۹ اصناف به دلیل شیوع کرونا خسارت زیادی دیده اند باید در زمان ارائه اظهار نامه مالیاتی در سال ۱۴۰۰ این امر لحاظ شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها