با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

تامین نیاز داخلی اولویت فولاد هرمزگان است/ جذب نیروی بومی اولویت فولاد هرمزگان است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: فولاد هرمزگان اولویت خود را تامین نیاز داخل در راستای جهش تولید قرار داده است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، کنفرانس خبری آنلاین مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان پس از جلسه مجمع عمومی سالیانه این شرکت برگزار شد. تامین نیاز داخلی و برنامه‌ریزی برای صادرات، تعامل میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و فولادسازان، ارتقای تولید با اجرای طرح‌های توسعه و افزایش هرچه بیشتر تولید، تامین مواد اولیه فولادسازان، تقسیم سود عادلانه در زنجیره فولاد، جذب نیروهای بومی و اجرای مسئولیت‌های اجتماعی توسط شرکت فولاد هرمزگان جنوب از مهم‌ترین مواردی بودند که در این نشست مورد بحث قرار گرفتند. ارزانی در این کنفرانس خبری تاکید کرد پروژه‌های متعددی برای افزایش تولید این مجموعه در دست اجرا هستند؛ بنابراین انتظار داریم شعار جهش تولید که از سوی مقام معظم رهبری برای سال جاری انتخاب شده است؛ را محقق کنیم.


تامین نیاز داخلی، اولویت ماست
در ابتدای این نشست آنلاین فرزاد ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه‌ فروش داخلی و صادراتی این شرکت در سال جاری گفت: فولاد هرمزگان اولویت خود را تامین نیاز بازار داخلی می‌داند. بر همین اساس نیز با تعاملی که میان این شرکت به‌عنوان تولیدکننده اسلب و نوردکاران در مقام خریداران محصولات این مجموعه فولادی انجام گرفته؛ قرار شده تا ۹۰۰ هزار تن از تولیدات فولاد هرمزگان در بازار داخلی به فروش برسد. مابقی تولیدات این مجموعه فولادی یعنی برابر ۶۲۰ هزار تن نیز برای اهداف صادراتی و فروش در بازار بین‌المللی در نظر گرفته شده است. 
وی افزود: شرکت فولاد هرمزگان با حفظ بازارهای صادراتی خود تلاش کرده تا به بازارهای جدید بین‌المللی نیز ورود کند. این تلاش تاکنون موفقیت‌آمیز بوده است. کمااینکه در حال حاضر شاهد آن هستیم که برخی از تولیدات ما به مقصد چین به‌عنوان بازار هدفی جدید صادر می‌شود.


صادرات رمز ماندگاری
ارزانی در پاسخ به سوالی مبنی بر تاثیر سیاست‌های محدودکننده وزارت صنعت، معدن و تجارت بر عملکرد این شرکت گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکنون در ارائه مجوزهای صادراتی با شرکت فولاد هرمزگان همکاری داشته است؛ بنابراین تاکنون در اخذ مجوز صادرات مشکلی نداشته‌ایم. فولاد هرمزگان اسلب تولید می‌کند؛ حال یا باید این اسلب را در داخل کشور به فروش برساند یا صادر کند. آنچه که اهمیت ویژه دارد این است که تولید شرکت به دلیل محدودیت‌های فروش کم نشود. بدون تردید وزارتخانه هم در پی کاهش صادرات فولاد نیست. بنابراین انتظار می‌رود اعتماد میان متولیان وزات صنعت، معدن و تجارت و فولادسازان بیش از پیش افزایش یابد تا کاستی‌های این حوزه مرتفع شوند. 
وی در ادامه خاطرنشان ساخت: از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین نوردکاران درخواست داریم شرایطی محقق شود که شرکت‌های نورد برای نیازهای واقعی خود به ما مراجعه کنند. ما نیز آمادگی داریم که نیازهای واقعی این تولیدکنندگان را تامین کنیم. 
ارزانی درباره تاثیر شیوه ویروس کرونا بر بازار صادراتی این مجموعه گفت: همه‌گیری این ویروس هیچ تاثیری بر عملکرد این مجموعه فولادی نداشته است. این شرکت طبق برنامه محصولات خود را در بازار بین‌المللی به فروش رسانده و هیچ مشکلی در این خصوص ندارد.


هدف جهش تولید را محقق می‌کنیم
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در ادامه و در تبیین برنامه‌های این شرکت برای افزایش کیفیت تولیدات خود گفت: شرکت فولاد هرمزگان جنوب یکی از بهترین اسلب‌های کشور را از منظر کیفیت تولید می‌کند. با این وجود همواره تلاش می‌شود تا عیوب به حداقل ممکن کاهش یابد. بر همین اساس نیز باید خاطرنشان ساخت متوسط عیوب تختال تولیدی این مجموعه در بازرسی گرم از ۱.۸۸ درصد در سال ۹۷ به ۱.۶۳ درصد در سال ۹۸ کاهش یافت. در همین حال باید تاکید کرد که همچنان انتظار می‌رود با تداوم برنامه‌هایی که در خطوط تولید و بهره‌برداری اجرا می‌شود؛ کیفیت تولید در این واحد فولادی در سال جاری بیش از پیش افزایش یابد. در همین حال باید تاکید کرد که پروژه افزایش تولید فولادسازی از طریق نصب لنس‌های تزریق اکسیژن نیز در دست اجرا است. 
در ادامه باید خاطرنشان ساخت که اقدامات لازم برا شروع پروژه‌های افزایش ظرفیت‌سازی از ۱.۵ به ۲ میلیون تن در دست اجرا است. چندین پروژه برای تحقق این هدف آغاز شده و در حال انجام هستند. همچنین در نظر داریم کارخانه نورد ورق عرض با ظرفیت تولید ۱.۲ میلیون تن را احداث و راه‌اندازی کنیم. آگهی فراخوان برای این پروژه داده شده است. امید می‌رود شرکت‌های داخلی طبق دستورالعمل‌های صادر شده برای اجرای این پروژه مشارکت کنند. در اجرای پروژه‌های توسعه‌ای یاد شده شرکت فولاد مبارکه نقش پشتیبانی و تامین مالی را بر عهده دارد. امید است در سایه این حمایت، پروژه‌ها با سرعت بیشتری جلو بروند.


تامین مواد اولیه دغدغه ماست
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در ادامه و در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه‌های این شرکت برای تامین الکترود گفت: هیچ مشکلی برای تامین الکترود نداریم. چراکه این ماده مصرفی را به‌اندازه کافی ذخیر کرده‌ایم و جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
وی درباره تامین مواد اولیه موردنیاز شرکت در سال جاری گفت: تامین مواد اولیه همواره به‌عنوان یک دغدغه اساسی برای شرکت مطرح است. مجموعه‌ای که به تامین نیازهای خود توجه نکند با چالش‌هایی اساسی روبرو می‌شود. البته توافقاتی برای تامین مواد اولیه موردنیاز این شرکت انجام گرفته است و امید می‌رود تا پایان سال با کمبود گندله روبرو نشویم. 


تقسیم سود عادلانه در زنجیره فولاد
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در ادامه و در پاسخ به سوالی مبنی بر قیمت‌گذاری کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی که در مدت اخیر خبرساز شده است گفت: در حال حاضر قیمت‌گذاری کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی با فرمول‌های سال گذشته انجام می‌شود. اما با توجه به درخواست‌هایی که برای افزایش قیمت داده شده، چندین جلسه در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی این موضوع برگزار شده است. 
وزارتخانه بررسی کارشناسی این موضوع را به انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران و انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن واگذار کرده است. در حال حاضر مذاکرات در حال انجام است. اما درمجموع انتظار می‌رود قیمت‌گذاری به‌گونه‌ای باشد سودی که در این زنجیره توزیع می‌شود عادلانه باشد. یعنی در این تقسیم ود عادلانه میزان سرمایه‌گذاری برای احداث یک واحد هم در نظر گرفته شود. 


هرمزگان قطب فولاد می‌شود
ارزانی در ادامه و در پاسخ به سوالی مبنی بر الزامات تحقق ایجاد ظرفیت ۱۰ میلیون تن فولاد در استان هرمزگان گفت: براساس برنامه‌‌ریزی‌ها قرار است استان هرمزگان به قطب سوم فولاد کشور تبدیل شود. برای تحقق این هدف قرار است مجموع ظرفیت تولید فولاد در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس واقع در استان هرمزگان به ۱۰ میلیون تن برسد. بخشی از این افزایش تولید به شرکت‌‌های فولادی واقع در منطقه همچون فولاد هرمزگان سپرده شده است. تاکنون پیشرفت قابل توجهی در تحقق این هدف انجام گرفته است. انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته و پیگیری سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و وزارت صنعت، معدن و تجارت این هدف اجرایی شود. وی خاطرنشان ساخت: ظرف چند ماه آتی، اخبار دقیقی در این خصوص منتشر می‌شود.


جذب نیروی بومی اولویت دارد
وی در ادامه و در پاسخ به سوالی مبنی بر بکارگیری نیروهای بومی در این شرکت گفت: اولویت استخدام در شرکت فولاد هرمزگان با نیروهای بومی است. ارزانی تاکید کرد: مشکل اشتغال با توسعه برطرف می‌شود. کشور ما از ثروت قابل توجهی برخوردار است. این ثروت باید مولد باشد تا موقعیت‌های شغلی متعددی را ایجاد کند. حال شرکت فولاد هرمزگان در نظر دارد با اجرای طرح‌های توسعه، فعالیت مولدی را ایجاد کند. این اقدام زمینه اشتغالزایی را در جامعه فراهم می‌کند. بدون تردید در استخدام نیرو برای طرح‌های توسعه اولویت با افراد بومی خواهد بود.


نسبت به جامعه مسئول هستیم
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در تشریح اقدامات این مجموعه بزرگ فولادی در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خود گفت: این شرکت همواره خود را در مقابل جامعه مسئول می‌داند. در همین راستا در طول سال‌های ۹۸ و ۹۷ تعامل خوبی میان این شرکت با استان برقرار شده است. همواره تلاش کرده‌ایم نسبت به نیازهای ویژه استان حساس باشیم. هرجاکه حضور شرکت فولاد هرمزگان و فعالیت آن در منطقه تاثیر معناداری داشته حضور یافته‌ایم. متاسفانه در سال گذشته شاهد اتفاقات ناخوشایندی همچون سیل و زلزله در کشور بودیم. شرکت فولاد هرمزگان در طول این حوادث کوشید تا نقش اثرگذاری در کمک به مردم ایفا کند. از اواخر سال گذشته که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرد؛ حمایت‌های این مجموعه فولادی برای مقابله با این ویروس آغاز شد و تاکنون ادامه دارد. 
در ادامه باید از اقداماتی همچون ساخت مدرسه، تکمیل زیرساخت‌های استان و آزادی زندانیان غیرعمد اشاره کرد. این مجموعه در نظر دارد در سال جاری نیز در اجرای فعالیت‌های اجتماعی نقشی اثرگذار بر عهده داشته باشد

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها