با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

طی یکسال گذشته ۵۲ درصد از پرونده‌های مانده هرمزگان کاهش داشته است

ئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: علاوه بر پرونده‌های وارده‌ای داشتیم، ۳۰ هزار و ۶۰۰ پرونده معادل ۵۲ درصد از میانگین مانده استان را کاهش دادیم که در کشور یک رکورد تاریخی محسوب می‌شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی صالحی صبح امروز در نشست خبری که به صورت ویدیو کنفرانس به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، اظهار کرد: هفته قوه قضایه روز یکشنبه با عنوان مبارزه با فساد و احیای حقوق عامه آغاز خواهد شد. دوشنبه روز حمایت قضایی از تولید و کارآفرینی، سه شنبه روز کرامت مردم و حقوق بشر، چهارشنبه روز عدالت الکترونیک و فناوری‌های نوین، پنج‌شنبه روز نظارت پیشگری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی، جمعه روز ترویج کار جهادی و فرهنگ صلح و سازش، شنبه روز ارتقا سلامت قوه قضاییه عزت و کرامت قضات و کارکنان نامگذاری شده است.

وی عنوان کرد: هفته قوه قضاییه روز یکشنبه با عطرافشانی و غبارروبی شهدای گرانقدر بنندرعباس آغاز خواهد شد. سپس دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه را خواهیم داشت و پس از آن ساختمان مرکزی اداره کل پزشکی قانونی از طریق ویدیو کنفرانسی توسط ریاست قوه قضاییه افتتاح خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ابراز داشت: دوشنبه بازدید از زیرمجموعه تابعه دستاه قضایی در دستور کار قرار دارد. ملاقات و دیدار مردمی با سراسر استان از طریق ویدیو کنفرانس و بازدید از شوراهای حل اختلاف از دیگر برنامه‌های روز دوم هفته قوه قضاییه است.

صالحی تصریح کرد: سه شنبه بازدید از واحدهای تولیدی استان توسط شورای قضایی استان خواهیم داشت و چهارشنبه نیز سالن جلسات و دادرسی الکترونیک شهید قاسم سلیمانی را در دادسرای بندرعباس افتتاح خواهیم کرد.

وی بیان داشت: پنجشنبه غبارروبی و عطرافشانی در سایر شهرستان های استان خواهیم داشت و پس از آن دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران در دستور کار قرار دارد. روز جمعه همسان با سایر کشور مقرر شده بود که میز خدمت در نماز جمعه برپا شود اما به علت شیوع بیماری منحوس کویید ۱۹ امکان اجرای این برنامه مقدور نیست.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اذعان کرد: در آخر همایش سراسری رئیس قوه قضایه با دادگستری های سراسر کشور و دیدار با مقام معظم رهبری به صورت ویدو کنفرانس برگزار خواهد شد.

صالحی در خصوص اقدامات دستگاه قضایی استان در یکسال گذشته، تشریح کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در دوره تحول حضرت آیت‌الله رئیسی، تححق تحول به صورت جدی در دستور کار استان هرمزگان قرار گرفت و همکاران ما در سراسر استان با یک عزم جدی و یک حرکت انقلابی و جهادی و یک تلاش شبانه روزی نسبت به گذشته در جهت تحقق تحول تلاش می‌کنند که جا  دارد از تمام عزیزان تقدیر کنم.

وی گفت: تمام کارکنان دادگستری استان هرمزگان با وجود کمبود شدید امکانات و مشکلات زیادی که وجود دارد به ندای رهبر معظم انقلاب لیبیک گفتند و سیاست‌های ابلاغی ریاست قوه را به صورت دقیق در استان اجرا کردند به نحوی که دستگاه قضایی هرمزگان با همکاری مردم عزیز در بسیار از موارد در قله پیشرفت و ارتقا حداکثری قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: علاوه بر پرونده‌های وارده‌ای داشتیم، ۳۰ هزار و ۶۰۰ پرونده معادل ۵۲ درصد از میانگین مانده استان را کاهش دادیم که در کشور یک رکورد تاریخی محسوب می‌شود.

صالحی بیان داشت: ۱۵ هزار و ۶۱۹ فقره پرونده معادل ۳۴ درصد از تمام پرونده‌ها صلح و سازش شده‌اند. پرونده های مهم سازش شده در استان ۱۷ پرونده بوده است که آشتی در طوایف بزرگ در میناب، جاسک و بشاگرد بوده است.

وی عنوان کرد: بازرسی‌های صورت گرفته بالغ بر ۲۵۲ مورد است که اعم از قضایی اداری و ستادی بوده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ابراز داشت: پیرامون اجرای دستورالعمل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شعبه ویژه مبارزه با قاجاق کالا و ارز در سراسر استان ایجاد شد و از دیگر موارد می‌توان به بازدید هدفمند و میدانی دادستان‌ها از اداره گمرکات و بنادر، رصد و پیگیری مستمر و مداوم پرونده‌های قاچاق در دبیر خانه مدیریت پرونده‌های مهم سراسر استان تا اجرای کامل حکم تحت نظارت مستقیم اینجانب با تشکیل دبیرخانه در مرکز استان و حمایت حقوقی و قضایی از ۱۰۴ پرونده فعالین اقتصادی اشاره کرد.

صالحی با ذکر این نکته که در سال گذشته ۱۳ درصد از جمعیت کیفری استان کاهش داشته است، تصریح کرد: ۳۳۷ مورد مکاتبه در راستای پیگیری حقوق عامه انجام شد است. پیگیری صیدترال یکی از مشکلاتی بود که در استان وجود داشت در دستور ویژه قرار گرفت و توفیقات مناسبی را نیز در این زمینه داشتیم.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اذعان کرد: بازدید محسوس از واحدهای تولیدی و تجاری، نظارت بر امر بهداشت محیط و مواد غذایی، نظارت بر بازار، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز از دیگر اقدامات است.

صالحی با ذکر این نکته که چاه‌های زیاد غیر مجازی در سطح استان پلمپ شدند، تشریح کرد: در راستای حقوق شهروندی ۱۰۵ مورد بازرسی صورت گرفته است. در راستای حفاظت از اراضی ملی بالغ بر سه هزار و ۵۰ هکتار از ارزضی ملی به ارزش بیش از ۶۶۷ میلیارد و ۵۵۶ میلیون تومان رفع تصرف شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: ۹۷ درصد از ابلاغ‌های استان هرمزگان و بالغ بر ۹۹ درصد از ابلاغ‌های شوراهای حل اختلاف الکترونیکی است که رتبه اول کشوری را در این زمینه داریم.

صالحی بیان داشت: ۲۴ دفتر در استان به منظور خدمات رسانی قضایی افتتاح شد. ارائه عدم سوء پیشینه کیفیری به صورت الکترونیک در دستور کار استان هرمزگان قرار گرفت و این طرح به کشور نیز ارائه شد. طرح استان موجب شد که این امر در سراسر کشور اجرایی شود و رضایتمندی بسیار مناسبی در این حوزه ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: از نظر کاهش میانگین مانده در دادگاه تجدید نظر رتبه اول کشوری را داریم به نحوی که در هر شعبه از دادگاه انقلاب ۱۸ فقره وجود دارد. از نظر کاهش پرونده‌های دادگاه کیفری هم رتبه اول کشوری را داریم و تنها موجودی هر شعبه هشت فقره پرونده است.

صالحی تصریح کرد: در یکسال گذشته چهار هزار و ۱۵ ملاقات مردم توسط اینجانب برگزار شد که بازدیدهای موردی همکاران نیز به ۹ هزار و ۸۰۰ نفر می‌رسد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اذعان کرد: دادگستری بشاگرد سال ها در جاسک قرار داشت و مردم بشاگرد برای رسیدگی به امور قضایی خود باید مسافت ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلومتری را طی می کردند که بر اساس دستور رئیس قوه قضاییه به سرعت دادگستری در بشاگرد مستقر شد و دیگر نیازی به طی کردن این مقدار مسافت وجود ندارد.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها