با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

کلنگ طرح ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه‌های سدیج و جاسک با توجه فنی به چهار روستا به زمین زده شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: در فاز اول این پروژه که مورد تصویب قرار گرفت مقرر شد که چهار تا از روستاهای این منطقه که بیشترین خسارت را در سیل سال گدشته متحمل شدند مورد توجه فنی قرار گیرند و دایکی به طول دو هزار و ۶۰۰ متر اراضی پایین دست و روستاها را ایمن می‌کند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس رضا مدرس در حاشیه آیین کلنگ زنی طرح ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه‌های سدیج و جاسک که با حضور نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان و فرماندار جاسک برگزار شد  اظهار کرد: رودخانه‌های سدیج و گابریک در اثر جریان سیلاب سال گذشته خسارت‌هایی را به بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی و مراکز جمعیتی این منطقه وارد شد.

وی ادامه داد: در همین راستا جلسات متعددی در استان برای حل این مشکل برگزار شد تا با ایمن‌سازی این رودخانه‌ها بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم که خیال مردم آسوده شود و اگر در سال‌های آینده شاهد بارشی باشیم نعمات آن بیشترین مقدار و خسارت آن را به حداقل مقدار ممکن برسانیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان ابراز داشت: طرح‌های ساماندهی رودخانه‌ها بر اساس جلسات فنی که در استان برگزار شد مورد بررسی قرار گرفت و مردم نیز درخواست‌هایی در خصوص جابجایی روستاها داشتند که پس از بررسی‌های کارشناسانه تصمیم بر این شد که دو تا از روستاها با توجه به وضعیتشان جابجا شوند و باقی از طریق احداث دایک‌های حفاظتی ایمن شوند و بتوانندحتی یک سیل با دوره ۱۰۰ ساله را نیز تحمل کنند.

مدرس بیان داشت: در فاز اول این پروژه که مورد تصویب قرار گرفت مقرر شد که چهار تا از روستاهای این منطقه که بیشترین خسارت را متحمل شدند مورد توجه فنی قرار گیرند به همین جهت دایکی به طول دو هزار و ۶۰۰ متر اراضی پایین دست و روستاها را ایمن می‌کند.

وی گفت: فاز دوم این طرح احداث ضلع شرقی رودخانه است که هم روستاهای پایین دست و هم بالا دست را مورد حفاظت قرار خواهد داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان ادامه داد: تاخیر به وجود آمده برای اجرای این پروژه به این دلیل است که باید یک طرح فنی مناسب مورد بررسی قرار می‌گرفت و در کمیته‌های فنی نیز تصویب می‌شد تا بتواند بهترین نتیجه را برای مردم صبور و با غیرت این منطقه به همراه داشته باشد.

حفاظت از مراکز جمعیتی و اراضی کشاورزی از اهداف مهم این طرح است

دکتر هوشنگ ملایی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان نیز در این آئین اظهار کرد: با توجه به سیلاب‌های رخ داده در رودخانه‌های گابریک و سدیچ و حسارت‌های شدید در سیلاب دی ماه سال گذشته با دوره بازگشت ۳۰۰ ساله، شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان ساماندهی این رودخانه‌ها را به عنوان اولویت در دستورکار قرار داد.

وی عنوان کرد: این طرح در فاز نخست شامل ایجاد دایک خاکى پوشش دار با حفاظت آرمورى بر روى رودخانه سدیچ در محدوده روستاى سدیچ با طول ۵۲۰ متر و رتفاع پنج متر و احداث دایک حفاظتی بر روى رودخانه گابریک در محدوده روستاهاى کروچ، نوروزکار و حاجى آباد با طول دو هزار و ۶۰۰ متر و ارتفاع سه متر خواهد بود.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان ابراز داشت: این پروژه با هدف حفاظت از مراکز جمعیتی، اراضی کشاورزی، جاده‌ها و زیرساخت‌ها در برابر سیلاب و در راستای کمک به افزایش توسعه، اشتغال وحفاظت از جان و مال ساکنین منطقه انجام خواهد شد.

ملایی تصریح کرد: فازهای بعدی طرح نیز شامل احداث دایک‌های حفاظتی و انجام عملیات لایروبی در محدوده رودخانه‌های سدیچ و گابریک در بازه‌هایی از روستاهای گنجک، لیره‌ای، گرندو، دمک پایین و پرکوه خواهد بود.

وی کنترل و عبور ایمن سیلاب رودخانه‌های گابریک و سدیچ و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در منطقه را از جمله اهداف این طرح دانست و افزود: جلوگیری از فرسایش خاک و تثبیت بستر رودخانه، حفاظت مناطق مسکونی روستاهای اطراف، کاهش نیاز به جابجایی مراکز جمعیتی، حفاظت از تاسیسات زیربنایی و چاه‌های آب منطقه از دیگر مزایای اجرای این پروژه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان اظهار کرد: این طرح شامل لایروبی و رسوب‌برداری محدوده ایستگاه‌های هیدرومتری، ۷۵ هزار متر مکعب خاکبرداری، هشت هزار و ۷۰۰ متر مکعب پی‌کنی، ۹۶ هزار و ۵۰۰ متر مکعب خاکریزی و هزار کیلوگرم اقدامات فولادی است.

اجتماعی

معافیت قشموندان از پرداخت عوارض در اسکله بندرپل

بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

این طرح تنها شامل خودروهای سواری با پلاک بومی می شود و بومیان جزیره قشم به منظور تردد از این اسکله با ارائه مدارک مثبته می توانند از این معافیت بهره مند شوند.

اسکله بندرپل مهم‌ترین معبر مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و همچنین رفت و آمد شهروندان قشمی است که نقش بسیار مهمی در ارائه خدمات حمل و نقل و جا به جایی خودروهای سبک و سنگین و ترانزیت بار و کالا به جزیره دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

از پیشنهادات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال استقبال می کنیم

استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه باید در راستای تحول استان کمک کنند، گفت: از پیشنهادات و نظرات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، استقبال می کنیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، پنجاه و ششمین نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان، با دستور کار «ارائه گزارش عملکرد این شورا در سال ۹۹ و شش ماهه نخست سال جاری» و «بررسی مسائل و مشکلات مربوط به تأمین سوخت مورد نیاز شرکت های پخش» برگزار شد.

مهدی دوستی در این نشست با بیان اینکه رونق تولید و اشتغال مهم ترین دغدغه دولت و مردم است، اظهار کرد: ظرفیت بالقوه فراوانی در خصوص ایجاد اشتغال در بخش خصوصی وجود دارد که باید با حذف فرآیندهای زائد و بروکراسی اداری غیر ضروری، زمینه تحول و نقش آفرینی مجدّانه و پرنشاط بخش خصوصی را در این حوزه فراهم کرد.

وی افزود: فرآیند تولید از ارائه ایده های نوین تا مرحله نهایی که بازاریابی و فروش محصول است باید تسهیل شود که در این میان نقش دولت برای ایجاد تحرک در موتور تولید و اشتغال بسیار حائز اهمیت است.

استاندار هرمزگان، ایجاد اعتماد در فضای کسب و کار را لازمه شرایط فعلی کشور دانست و گفت: باید فعالیت شبانه روزی و جهادی سرلوحه همه مدیران باشد و بساط مدیریت ناکارآمد در استان جمع شود.

دوستی، استفاده از ظرفیت شورای گفت‌وگو و مصوبات قانونی این شورا را متذکر شد و ضمن نکوهش نگاه جزیره ای در توسعه فضای کسب و کار، عنوان کرد: همه باید در راستای تحول استان کمک کنند و دستگاه ها و فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

رئيس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان با بیان این که منابع دولت محدود است و دولت باید این منابع را در اختیار توسعه زیرساخت ها قرار دهد، تصریح کرد: تثبیت اشتغال نخستین گام ما در استان است که لازمه آن رفع موانع فعالیت تولیدکنندگان است.

“با توجه به نگاه ویژه استاندار هرمزگان به تحرک بخش تولید و رونق اشتغال، هفته آینده دو نشست تخصصی دیگر با اعضای پارلمان بخش خصوصی و بازرگانان استان هرمزگان برگزار خواهد شد.”

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دیدار فرمانده منطقه یکم نداجا با رئیس کل دادگستری هرمزگان/ تأکید بر هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی برای حفاظت از امنیت خلیج فارس و دریای عمان

فرمانده منطقه یکم نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران با همراهی جمعی از مسوولان و فرماندهان نداجا ضمن حضور در دادگستری هرمزگان با علی صالحی رئیس کل دادگستری استان دیدار کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب امیر دریادار دوم رضا قربانی به سمت فرمانده منطقه یکم امامت نداجا، به نقش مهم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حفظ امنیت کشور و اجرای دقیق مأموریت های محوله اشاره کرد و گفت: غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران با شناخت دقیق از قوانین بین المللی و تلاش برای توسعه دیپلماسی دریایی ضمن حضور مقتدرانه خود در اقیانوس اطلس، حماسه آفرینی کردند که این موضوع موجب افتخار و مباهات است.

علی صالحی افزود: این حضور مقتدرانه حاکی از توانمندی دریایی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و تکاوران نیروی دریایی ارتش ثابت کردند آماده جانفشانی برای دفاع از مرزها و ایجاد امنیت پایدار در منطقه هستند.

وی یادآور شد: این نیرو با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان توانسته تاثیر بسزایی در بی اثر کردن توطئه های سلطه جویان جهانی داشته باشد و نقش اثرگذار خود را در جهت توسعه تجارت و امنیت حمل و نقل دریایی به خوبی ایفا نماید.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان هرمزگان ادامه داد: دستگاه قضایی استان جهت برقراری نظم و امنیت دریایی با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تعامل بسیار خوبی دارد و از اینرو تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا ضمن افزایش ارتباط با نیروهای نظامی و انتظامی، خدمات رسانی در جهت رضایتمندی مردم و حفظ امنیت میهن عزیزمان را با شتاب هرچه بیشتر پیگیری نماییم.

گفتنی است‌؛ در جریان این دیدار امیر دریادار دوم رضا قربانی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش به ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات انجام شده توسط نداجا برای دفاع از حریم دریایی کشور در آبهای نیلگون خلیج فارس و دریای عمان پرداخت و بر تعامل و هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی به منظور حفاظت از نظم و امنیت تأکید کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها