با ما ارتباط برقرار کن

سلامت

کمبود نیروی انسانی در بیمارستان ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: مهم‌ترین کمبودی که در استان هرمزگان وجود دارد نیروی انسانی است و در تامین داروهایی که در دستورالعمل وزارت بهداشت وجود دارد هیچ مشکلی نداریم.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دکتر حسین فرشیدی صبح امروز در نشست خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد اظهار کرد: ۳۵۰ پرستار، ۱۶۸ نفر اداری، ۱۳۵ نفر خذمات، ۳۳ نفر آزمایشگاه و ۲۲ نفر آزمایشگاه و ۵۶ نفر پزشک مبتلا به کرونا شده اند که دو نفر نیز در آی سیو های استان بستری هستند.

وی عنوان کرد: استفاده از ماسک در میان مردم پیشرفت خوبی داشته است اما فاصله‌گذاری فیزیکی به حد مطلوب نرسیده است و بر اساس برآورد ما این رقم زیر ۵۰ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ابراز داشت: شهرستان سفید به این منزله نیست که استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی کمرنگ باشد بلکه باید توجه داشت که استفاده از ماسک تا زمان وجود این ویروس دائمی است.

فرشیدی تصریح کرد: آمار چند روز اخیر نشان می دهد که ورودی بیمارستان‌ها در حال کاهش است اما این به منزله کاهش پروتکل‌های بهداشتی نیست ولی نشان دهنده این سات که از اوج این بیماری فاصله می‌گیریم.

وی با ذکر این نکته که ۳۵ تخت ICU جدید افزوده شده است، اظهار کرد: کمبود تخت معمولی در استان هرمزگان نداریم اما کمبود امکانات و تخت ICU وجود دارد. در شهرستان‌ها تختی اضاف نشده است و همان تخت‌های گذشته کافی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مطرح کرد: هر محدودیتی که ایجاد شود تا فرهنگ شخصی و فردی خود را نشان ندهد هیچ ارزش و تاثیری ندارد. محمدودیت با فرهنگ بهداشتی باید همراه باشد اگر اینگونه نباشد تاثیر منفی بیشتری به همراه خواهد داشت.

فرشیدی تشریح کرد: مهم‌ترین کمبودی که در استان هرمزگان وجود دارد نیروی انسانی است و در تامین داروهایی که در دستورالعمل وزارت بهداشت وجود دارد هیچ مشکلی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر نیروهای پرستاری متناسب با کادر در استان وجود داشته باشد می‌توانیم قول استخدام به آن‌ها هم بدهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه باید فرمولی برای محدودیت ایجاد شود که تردد در جاکعه کاهش یابد، گفت: تعطیلی یک اداره اگر باعث کاهش تردد شود اثرگذار خواهد بود.

فرشیدی با بیان اینکه بیماری چاقی ماندگاری در ICU را افزایش داده است، تصریح کرد: هنوز به صورت قطعی نمی توان گفت که کدام بیماری زمینه‌ای در برابر این بیماری آسیب‌پذیر است ولی این موارد همواره در میان تمام بیمارستان‌ها در حال رصد است.

وی با بیان اینکه نباید آمار و ارقام ما را گول بزند و خیال کنیم دیگر کرونا رو به کاهش است، افزود: ۳۲۱ نفر فوتی قطعی بیماری کرونا و ۹۱ مورد هم مشکوک به کرونا نیز در استان هرمزگان ثبت‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه کسانی که به‌هیچ‌وجه علامت ندارند، انتقال ویروس پس از دو هفته کم است البته باید از ماسک استفاده کنند، اضافه کرد: گروه دوم علامت‌دارند و از زمان آغاز درمان باید دو هفته تحت درمان و قرنطینه باشند و پس‌ازاین مدت می‌توانند به جامعه بازگردند اما گروه سوم در بخش آی.سی.یو بستری هستند و تا سه هفته این افراد پس از بروز علامت و درمان انتقال ویروس کاسته می‌شود.

وی با بیان اینکه معتقدم باید ماسک در اماکن و فروشگاه‌های پرتردد رایگان توزیع شود، خاطرنشان کرد: نظارت بر خطوط هوایی دست ما نیست اما در سالن‌های انتظار فرودگاه‌ها، وسایل حمل‌ونقل عمومی و ادارات نیز استفاده از ماسک اجباری شده است.

فرشیدی با اشاره به اینکه باید در افتتاحیه‌ها و مراسم رسمی و غیررسمی از ویدئوکنفرانس استفاده شود، اظهار کرد: یک مدیر نباید با تعداد زیادی به بازدید یک پروژه یا شهرستان برود بلکه با حداقل نیرو سه تا چهار نفر به بازدید بروند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه آزمایشگاه تشخیص کووید ۱۹ در میناب راه‌اندازی و ۶۰ آزمایش نیز انجام‌شده است، عنوان کرد: هنوز در آزمایش‌های خود از کیت‌های داخلی بهره نبرده‌ایم اما در کیت‌ها سرولوژی از کیت‌های داخلی استفاده می‌کنیم.

اجتماعی

برگزاری دوره آموزشی جهت آموزش چهره به چهره مردم در محلات برای مقابله با پشه آئدس

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: برای مقابله با پشه آئدس باید بسیار هوشمندانه و سریع عمل کرد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،اسماعیل موحدی نژاد با بیان اینکه مقابله با پشه آئدس و بیماری‌های ناشی از آن، نیازمند یک عزم جدی است خاطرنشان کرد: در راستای مقابله با پشه آئدس، شهرداری بندرعباس به دنبال آموزش چهره به چهره مردم در محلات است و در این زمینه ۲۴ نفر آموزشگر در دوره آموزشی مقابله با این پشه که با حضور کارشناسان مرکز بهداشت تشکیل شده است، شرکت کرده اند که قرار است کار آموزش چهره به چهره مردم در محلات را انجام دهند.
معاون خدمات شهری شهرداری تصریح کرد: جمع آوری نخاله ها، زباله های شهری و بهداشتی، جمع آوری لاستیک های مستعمل سطح شهر، بهسازی و پاکسازی خورها و مکان‌های تجمع آب شیرین، لایروبی جوی های آب و کانالهای دفع آب های سطحی در شهر به طور روزانه توسط شهرداری انجام می شود.
موحدی نژاد گفت: شهرداری بندرعباس آمادگی دارد هر اقدامی که لازم است برای اطلاع رسانی و آگاهی شهروندان در راستای مقابله با این پشه مهاجم انجام دهد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در اداره کل بیمه سلامت استان

حذف بیمه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک زمینه ساز کاهش بسیاری از هزینه ها و تسریع در روند ارائه خدمات درمانی به مردم شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

بهگزارش تجارت جنوب آنلاین ،دکتر علی رئوفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان به مناسبت هفته بیمه سلامت با حضور در اداره کل بیمه سلامت استان از بخش های مختلف این اداره کل بازدید و از نزدیک در جریان روند ارائه خدمات بیمه ای درمان به مردم استان قرار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان پس از بازدید طی نشستی با مدیر کل و معاونین بیمه سلامت استان، خاطرنشان کرد: حذف دفترچه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک مهمترین اقدام شاخص بیمه سلامت بوده است که قابل تقدیر است.

رئوفی افزود: حذف بیمه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک زمینه ساز کاهش بسیاری از هزینه ها و تسریع در روند ارائه خدمات درمانی به مردم شده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

همکاری مردم و رعایت پروتکل ها روند ابتلا به کرونا را نزولی کرده است

استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی بیماری کرونا مطرح کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :دکتر فریدون همتی امروز شنبه پس از نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با بیان اینکه همکاری مردم، تلاش کادر درمان، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مقابله با کرونا در استان و شهرستان‌ها، روند ابتلا ، بستری و فوتی را نزولی کرده است، اظهار کرد: آمار ابتلا ۳۰درصد، بستری ها ۲۵درصد و فوتی‌های ناشی از کرونا، ۱۹درصد کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در حالی که نرخ متوسط مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور ۱.۴۴درصد است، این آمار در استان ۰.۹۶درصد است که در واقع نشان‌دهنده عملکرد خوب حوزه درمان، تامین به موقع دارو و تجهیزات است.

استاندار هرمزگان با اشاره به تصمیم جدید ستاد کرونای استان به منظور کاهش آمار ابتلا و فوتی کرونا، گفت: با ماموریتی که امروز به معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی، معاونت توسعه و معاونت عمرانی استانداری هرمزگان محول شد، مقرر شد تمهیدات لازم برای تزریق واکسن به تمامی روستائیان بالای ۱۸ سال در استان حداکثر طی ۴۸ ساعت آینده پیش بینی شود و پس از آن به مدت ۱۰ روز کل افراد بالای ۱۸ سال در روستاهای استان واکسینه شوند.

دکتر همتی اضافه کرد: فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی کرونا باید با استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب هلال احمر و دهیاری ها نسبت به تامین وسائل نقلیه برای حضور ماموران بهداشتی و واکسیناسیون اقدام کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با افزایش واکسیناسیون، رعایت هوشمندانه پروتکل ها و نظارت دستگاه های مسئول، روند کاهشی فعلی تداوم پیدا کند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: مبادا در سایه واکسن زدن دچار عادی انگاری و غفلت شویم؛ باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در نقاط پر جمعیت و استفاده از ماسک، کمک کنیم استان از شرایط نگران کننده فعلی خارج و به شرایط مطلوب برسیم.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها