با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

فولاد هرمزگان کارفرمای برتر سلامت محور هرمزگان شد

فولاد هرمزگان کارفرمای برتر سلامت محور استان هرمزگانفولاد هرمزگان عنوان کارفرمای برتر سلامت محور را از آن خود کرد.

منتشر شده

روی

مراسم سی و یکمین جشنواره امتنان از کارگران ، گروه کار و واحد نمونه و اولین جشنواره امتنان از خانه های بهداشت کارگری برتر و کارفرمای سلامت محور استان هرمزگان به میزبانی شرکت فولاد هرمزگان و با حضور مدیرکل اداره تعاون و رفاه و امور اجتماعی استان هرمزگان و به صورت ویدئو کنفرانس با مدیران عامل شرکت های منتخب برگزار شد .
در ابتدای این مراسم مدیر عامل فولاد هرمزگان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و هفته کارگر با تاکید بر اهمیت سرمایه های انسانی در فولاد هرمزگان ضمن اشاره به اشتغال حدود ۴۰۰۰ نفر در سایت فولاد هرمزگان دستیابی به موفقیت های این شرکت در سال های اخیر را مرهون تلاش و کوشش کارکنان عملیاتی و ستادی شرکت دانست و اظهارامیدواری کرد در سال ۹۹ نیز بتوانیم در راستای اعتلای اقتصاد کشور و با هدف جهش تولید برگ زرین دیگری بر افتخارات این شرکت بیافزاییم . وی در ادامه خلاصه ای از عملکرد این شرکت در جهت ارتقای سلامت کارگران در سال ۹۸ را ارائه داد و گفت : ما سعی کردیم تمامی پروتکل های بهداشتی که از ستاد کرونا ابلاغ می شد را رعایت کنیم. البته در تمامی این روزهای سخت ، تولید فولاد هرمزگان بدون وقفه ادامه پیدا کرد و کارکنان حوزه تولید و شیفت کار، در کنار رعایت مسائل بهداشتی مانند قبل به فعالیت خود جهادگونه ادامه دادند که بنده به نوبه خود از این عزیزان کمال تشکر و قدردانی را دارم .
در ادامه این مراسم مهندس ابراهیمی مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه و امور اجتماعی استان هرمزگان فرا رسیدن هفته کارگر را به همه کارگران استان هرمزگان تبریک گفت و از عملکرد بسیار مثبت شرکت های تولیدی در پاسداشت مقام کارگر و توجه به وضعیت کارگران تقدیر و تشکر کرد .
مدیر کل اداره کار، رفاه و امور اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به شیوع ویروس کرونا سلامت کارگران را بسیار مهم دانست وگفت : بسیاری از شرکت ها اقدامات بسیار ارزنده ای در این حوزه انجام داده اند که پس از بررسی های به عمل آمده شرکت فولاد هرمزگان به عنوان کارفرمای سلامت محور برتر استان هرمزگان در سال ۹۸ انتخاب و معرفی گردید. مهندس ابراهیمی تاکید کرد توجه به سلامت کارکنان ارتباط مستقیمی با جهش تولید دارد و اگر بخواهیم به جهش تولید برسیم بایستی بر روی سلامت کارکنان تاکید کنیم . وی در توضیح ارتباط سلامت کارکنان و ادامه گفت: اگر کارکنان در سلامت باشند قطعا بهره وری بالاتری خواهند داشت و این امر لازمه جهش تولید می باشد .وی تصریح کرد فولاد هرمزگان با عملکرد خوب خود در حوزه سلامت کارکنان در سال ۹۸ نشان داده است که توجه ویژه ای به این حوزه دارد.
در ادامه مراسم مهندس ابراهیمی با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در فولاد هرمزگان از مهندس ارزانی مدیر عامل این شرکت با هدای تندیس و لوح تقدیر ،تشکر کرد و گفت : به نمایندگی از وزارت مطبوع و جامعه کارگری از شما تشکر می کنم.
گفتنی است شرکت فولاد هرمزگان در بین ۷۸۵ شرکت ثبت نام کننده در این جشنواره موفق به دریافت عنوان کارفرمای برتر سلامت محور شد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها