با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

بخش خصوصی به حمایت های واقعی نیاز دارد

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس گفت: بخش خصوصی در برهه حساس کنونی به حمایت های واقعی و عملگرا نیاز دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمدرضا صفا عصر امروز در سی و سومین نشست شورای گفتگو  دولت و بخش خصوصی به ریاست استاندار هرمزگان، اظهار داشت: جایگاه بخش خصوصی امروز تعیین کننده است و فرصت سوزی برای این بخش معنایی به جز ورشکستگی و هدر رفت عمر و سرمایه  ندارد.

وی افزود: محصولات کشاورزی استان هرمزگان به ویژه در بخش آبزیان در بازارهای اروپایی متقاضیان زیادی دارد و این در حالی است که فعالان اقتصادی ما در حوزه آبزیان به دلیل سو مدیریت ها در چارچوب اجرای قوانین و بخشنامه ها گیج و سردرگم شده اند.

صفا تصریح کرد: امروز کشور ما به حمایت بخش خصوصی بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد پس اجازه ندهید بخش خصوصی طلب حمایت کند بلکه حمایت ها باید به سمت این بخش مهم و تاثیرگذار در چرخه اقتصاد روان باشد.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس تاکید کرد: در واگذاری ها به بخش خصوصی نباید دوگانگی صورت پذیرد زیرا در مسیر این دوگانگی ها سرمایه، عمر، انرژی یک سرمایه گذار نهفته است که دیگر قابل جبران نیست.

فعالیت تجار در حوزه آبزیان بنیان و اساس درستی ندارد

رییس اتحادیه آبزیان استان هرمزگان نیز گفت: فعالیت فعالان اقتصادی در بخش آبزیان بنیان و اساس درستی ندارد.

 مهرداد بازرگانی نیز در ادامه اظهار داشت: فعالان اقتصادی که در بخش آبزیان مشغول فعالیت هستند با سرگردانی و فرصت سوزی های زیادی مواجه هستند که قابل جبران نیست.

وی افزود:  تولید ما در بخش آبزیان با کاهش بسیار زیادی مواجه شده است و دوگانگی در مدیریت ها ما را با مشکلات عدیده ای مواجه ساخته است.

اتاق بازرگانی در شورای برنامه ریزی صاحب حق رای شد

دبیر کل اتاق بازرگانی بندرعباس نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از سایت های پرورش میگو در کشورهای مختلف اظهار داشت: جهش تولید تنها با روانسازی مسیر برای تجار و بازرگانان صورت می پذیرد.

پیام رضایی اظهار داشت: اتاق تمام تمرکز خود را برای رفع مشکلات تجار به کار بسته است و سعی دارد با کسب جایگاه و ارائه نظر و رای خود در تصمیمات مهم اقتصادی تاثیرگذار باشد.

وی اضافه کرد:  اتاق بازرگانی با رایزنی های ریاست اتاق بازرگانی بندرعباس صاحب حق رای در جلسه شورای برنامه ریزی استان شد تا بدین ترتیب حضور اتاق در تصمیمات مهم استانی در حوزه اقتصاد به اوج خود برسد.

مشکلات مدیریتی تنها عامل کاهش تولید میگو است

عضو اتحادیه آبزیان استان هرمزگان گفت: مشکلات مدیریتی تنها عامل کاهش تولید میگو در استان است  که سرگردانی تجار و فعالان اقتصادی رابه دنبال داشته است.

مرادی نیز در ادامه نشست اظهار داشت: تجار ضربه های زیادی از نامتوازن رشد کردن این صنعت خورده اند.

وی افزود: ما برای ادامه بقا در حوزه کاری خود به مدیریت اصولی و واحد نیازمندیم و اجرای صحیح و یکپارچه قوانین باید نهادینه شود.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها