با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

استقبال نماینده عالی دولت از طرح انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان

استاندار هرمزگان در نشست خبری از طرح انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان در خصوص احداث مجتمع بزرگ رسانه های هرمزگان استقبال کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین و به نقل از خبرگزاری شبستان از بندرعباس، «فریدون همتی» با استقبال از احداث مجتمع بزرگ رسانه های هرمزگان که توسط عضو هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران در نشست خبری، گفت: پیشنهاد خوبی ارائه شد نیاز هست که دو مجموعه بزرگ ویژه هنرمندان و رسانه ها ایجاد شود . قطعا اگر زمین مهیا شود می توانیم در این دولت عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه نظام مهندسی ضمن نیاز سنجی نسبت به تهیه نقشه آن اقدام کند افزود: بی تردید ایجاد این مجتمع می تواند رسانه ها را دارای یک پایگاه ثابت کرده و در  تقویت وحدت و همدلی آنها موثر باشد  . استاندار هرمزگان با استقبال از این طرح در همین نشست خواست  معاون هماهنگی امور عمرانی در خصوص این طرح اقدام کند.

غلامعباس شمس الدینی عضو هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران نیز در نشست خبری استاندار به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت هفته خبرنگار گفت : حمایت مستمر استاندار و مجموعه معاونین و مدیران کل ستادی از رسانه ها مایه دلگرمی است هرچند این روزها بسیاری از مشاغل منجمله صنف رسانه از این بلیه آسیب دید . انجمن صنفی روزنامه نگاران پیشنهاد تشکیل وایجاد صندوق حمایت از خبرنگاران را ارائه می نماید که امید است این طرح در شورای فرهنگ عمومی استان مورد تایید قرار گیرد.

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران استان با تسلیت محرم و سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین (ع) افزود : در راستای ایفای  رسالت رسانه ای ،همراهی با مدافعان سلامت و ابراز ارادت به ساحت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ،هیئت مدیره مصوب نموده مراسم سوگواری محرم  ویژه اهالی رسانه را از طریق فضای مجازی و ظرفیت تلویزیون های اینتر نتی  برگزار کند.

غلامعباس شمس الدینی با اشاره به خدمات مهم دولت در حوزه های زیر ساختی تصریح کرد : امروز هرمزگان در سایه وحدت و همدلی مثالزدنی ،طعم تحول را در حوزه های  آموزشی ،محو مدارس تخریبی ، راه ،صنایع ،ارتباطات ،شیلات و کشاورزی  را می چشد ،و از طرفی استاندار بواسطه رسانه ای بودن برمشکلات  این حوزه تسلط کامل دارد ، انجمن صنفی روزنامه نگاران طرح مجتمع بزرگ رسانه ای هرمزگان با معماری  تلفیقی بومی و نوین را پیشنهاد می کند .تردیدی نیست احداث  این مجتمع بزرگ  خدمتی ماندگار برای اهالی رسانه استان خواهد بود . گه درخواست مکتوب آن جهت حمایت تقدیم شد.

گفتنی است در پایان این نشست لوح سپاس انجمن صنفی روزنامه نگاران استان به واسطه خدمات دولت در این استان به استاندار تقدیم شد.

اقتصادی

۵ میلیون تن کالا در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد

بندرعباس- مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: افزون بر پنج میلیون و ۳۴۷ هزار تن انواع در سال جهش تولید در این بنادر تخلیه و بارگیری شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت ججنوب انلاین، قاسم عسکری‌نسب افزود: از مجموع عملیات تخلیه و بارگیری، ۲ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۶۹۷ تن مربوط به فرآورده‌های نفتی بود.

وی ادامه داد: هم‌چنین۲ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۳۰۶ تن کالاهای غیرنفتی شامل (میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی) بود که به کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر شد.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان بیان داشت: در مجموع شاخص ها رشدی ۳۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

عسکری‌نسب به تدابیر اتخاذ شده در راستای رفع تمرکز زدایی و متنوع‌سازی با هدف تقویت بنادر کوچک به عنوان یکی از اولویت مهم سازمانی اشاره کرد و گفت: بندر چارک، بندر آفتاب، بندر شیوء و بندرلنگه در ۱۲ ماهه سال ۹۹ به رغم وجود تحریم‌ها و شرایط متاثر از ویروس کرونا به‌عنوان کانون‌های مهم تخلیه و بارگیری در غرب استان هرمزگان رشد تصاعدی داشتند.

اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه به عنوان هسته مرکزی بنادر غرب هرمزگان و پایتخت ترانزیت خودرو کشور با پوشش بر ۱۰ بندر تجاری و مسافری پشتیبانی نیمی از جزایر کشور را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

شهرک شهید سلیمانی شهریور ۱۴۰۰ آماده بهره برداری می شود

بندرعباس- استاندار هرمزگان گفت: شهرک شهید سلیمانی حداکثر تا شهریورماه ۱۴۰۰ آماده بهره برداری می شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، فریدون همتی در تشریح جزئیات روند احداث منازل مسکونی و زیرساخت های روستای زاچ و داربست (شهرک شهید سلیمانی) گفت: طی تفاهم نامه سه جانبه استانداری هرمزگان، خیران و نیروی دریایی سپاه، ساخت ۱۵۴ واحد مسکونی با جابجایی این روستا به محل جدید آغاز شده است.

وی افزود: شهرک شهید سلیمانی در زمینی در مساحتی نزدیک به ۳۰ هکتار توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طراحی و در قطعات ۵۲۰ متری در فاز نخست به ۱۵۴ خانوار روستایی سیل زده زاچ و داربست واگذار شده است.

همتی ادامه داد: تسهیلات بانکی و بلا عوض تا سقف ۸۰ میلیون تومان به هر یک از واحدها تخصیص و از طریق بانک های عامل ملت و ملی شهرستان سیریک با ضمانت زنجیره ای پرداخت می شود و مابقی هزینه تمام شده برای ساخت این منازل را خیران تقبل کرده اند و نیروی دریایی سپاه نیز با استفاده از ادوات و ماشین آلاتی که در اختیار دارد، اجرای این پروژه را با کمک گروه های جهادی و مردم منطقه بر عهده دارد.

استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، گفت: همکاری سپاه باعث شده هزینه تمام شده برای ساخت این شهرک به‌واسطه به کارگیری ابزار و ماشین آلات این نیرو در ساخت پروژه، تا حد قابل قبولی کاهش پیدا کند.

وی میزان پیشرفت عملیات ساخت واحدهای مسکونی را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: احداث واحدهای با کاربری آموزشی، بهداشتی و درمانی با مساعدت خیران در دست اقدام است باشد و عملیات جدول گذاری و پیاده روی این شهرک نیز توسط بنیاد مسکن هرمزگان تامین اعتبار و با استفاده از ماشین آلات بنیادمسکن و پیمانکار طرح در دست اقدام است.

همتی اضافه کرد: اعتبار مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت ها شامل احداث خط انتقال آب، ایستگاه پمپاژ، احداث راه دسترسی به مرکز شهرستان و احداث خط انتقال برق بیش از ۷۰ میلیارد تومان است که از محل منابع دولتی تأمین می شود.

وی بیان کرد: ساخت سیل بند برای پیشگیری از خطر سیل در محدوده استقرار این شهرک، بر اساس تفاهم نامه توسط نیروی دریایی سپاه انجام می شود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه تلاش مجموعه دستگاه های اجرایی، خیران و نیروی دریایی سپاه برای حل مشکلات این روستای جدید بسیج شده است، گفت: جاده دسترسی به محل احداث دکل مخابراتی روستای زاچ و داربست نیز در حال احداث است و این دکل مخابراتی در آینده نزدیک نصب و مشکل آنتن دهی تلفن همراه در این منطقه رفع می شود.

وی عنوان کرد: عملیات اجرایی محور زاچ و داربست به مرکز شهرستان سیریک از مسیر آغوشک دل در حال اجراست و تا کنون پنج کیلومتر از این مسیر بازگشایی شده است.

همتی تصریح کرد: بر اساس برنامه پیش بینی شده، عملیات ساخت شهرک مسکونی روستای زاچ و داربست حداکثر تا شهریورماه به طور کامل به اتمام خواهد رسید.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

آخرین مهلت عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی

بندرعباس- مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان گفت: متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی تا ۲۸ فروردین می توانند ثبت نام کنند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مهدی دسینه با بیان اینکه متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی می توانند به عنوان نامزد عضویت در هیئت مدیره این شرکتها ثبت نام کنند، افزود: با توجه به تمدید مهلت ثبت نام نامزدهای هیئت مدیره شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تا تاریخ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ علاقمندان با مراجعه به سامانه ستان به آدرس setan.seo.ir می توانند نسبت به ثبت نام در مهلت تعیین شده اقدام کنند.

وی در خصوص شرایط ثبت نام گفت: داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط مورد تایید مراجع ذیصلاح تحصیلی و تجربه کافی است که تمامی مدارک باید به صورت کامل و بدون نقص در سامانه مزبور بارگذاری و ارسال شوند.

دسینه گفت: با توجه به اهمیت حقوق سهامداران بدیهی است که به درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

وی با اشاره به نحوه امتیاز دهی به واجدان شرایط در اجرای دستور العمل تایید صلاحیت حرفه ای که در سایت به آدرس seo.ir بارگذاری می شود، گفت: صرفاً افرادی که صلاحیت آنها بر اساس این دستورالعمل احراز شود، امکان شرکت در انتخابات اعضای هیئت مدیره شرکت های مذکور را خواهند داشت.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها