با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

نتیجه ارزیابی رعایت پروتکل ها پس از دهه محرم به مردم گزارش شود

استاندار هرمزگان گفت: تیم‌های نظارتی زیر نظر فرمانداران، نماینده سازمان تبلیغات اسلامی و نماینده بهداشت و درمان بر مراسم‌های عزاداری محرم در هیات‌ها و اماکن برگزاری نظارت کنند و ارزیابی دقیق از هر مراسمی که در استان هرمزگان برگزار می‌شود پس از دهه به مردم گزارش دهند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دکتر «فریدون همتی» در ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان هرمزگان با ذکر این نکته که برای پیروزی مقابل دشمن دو بخش خط مقدم و پشتیبانی باید به بهترین صورت تلاش کنند، اظهار کرد: اصناف، مردم، سمن‌ها، سازمان‌ها، نهادها و … همه تلاش کردند و دست به دست هم دادن تا شرایط برای خط مقدم هموار باشد. یعنی تعداد افراد کمتری به ویروس کرونا آلوده شود و وارد بیمارستان شود که باعث کاهش خطر احتمالی برای بیمارستان خواهد شد.

استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان و تبریک روز پزشک، ابراز داشت: گروه‌های ارزیاب با دقت مراسمات ایام محرم را رصد کنند؛ اگر نسبت به برگزاری مراسمات جدی نباشیم و نظارت‌ها به صورت مستمر انجام نشود، دچار مشکل خواهیم شد.

همتی تصریح کرد: تیم‌های نظارتی زیر نظر فرمانداران، نماینده سازمان تبلیغات اسلامی و نماینده بهداشت و درمان فعالیت خواهند کرد و باید ارزیابی دقیق از هر مراسمی که در استان هرمزگان برگزار می‌شود داشته باشند. اگر در جایی غفلت و کوتاهی شد و پروتکل‌ها رعایت نشود باید بلافاصله وارد عمل شوند.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمام مراسم های ماه محرم، خاطرنشان کرد: بخشداران و دهیاران برگزاری مراسم های عزاداری را به فرماندارن گزارش کنند و فرماندار نیز گزارش خود را به اعضای ستاد ارسال کند تا مشخص شود چه میزان از مراسم‌ها مورد نظارت قرار گرفتند و در چه وضعیتی از نظر رعایت موارد بهداشتی قرار دارند.

استاندار هرمزگان هفته پیش رو را بسیار حساس دانست و بیان کرد: ضد عفونی کردن محیط، نظارت بر زمان محدود کردن مراسم و استفاده از ماسک از جمله موارد بسیار مهم در برگزاری عزاداری‌ها است که باید مورد توجه قرار گیرد. مراسم‌های عمومی کوتاه اما مراسم‌های بدون محدودیت زمانی برگزار شود.

همتی اظهار کرد: افراد دارای بیماری زمینه‌ای و افراد سالخورده از حضور در مراسمات خودداری کنند و تا حد امکان از ظرفیت مراسمات عزاداری و تلویزیون استفاده کنند.

وی با تاکید بر الگو سازی صحیح عزاداری در سطح استان هرمزگان، تشریح کرد: دو هفته پس از عاشورا نتیجه عملکرد مسوولان و میزان رعایت مردم مشخص خواهد شد.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: رعایت بیماری با رعایت پروتکل‌های مستقیم و معنا دار است، در هر مکانی که موارد بهداشتی رعایت شده است بیماری کاهش پیدا می‌کند بنابر این فرماندارن، بخشداران و دهیاران به صورت جدی پای کار باشند.

همتی تصریح کرد: مردم باید لمس کنند که دولت و حاکمیت نظارت خود را بر مراسم‌ها به صورت کامل و دقیق آشکار انجام خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: کماکان برگزاری تجمعات و مراسم‌ها به غیر از عزاداری محرم ممنوع است و تجمعات تنها در قالب مراسم‌های ایام محرم ان هم به صورت بسیار محدود در فضای باز برگزار شود.

استاندار هرمزگان بیان داشت: توصیه در خانه بمانیم همچنان یکی از محورهای مهم پیشگیری  است یعنی در مواقعی که ضرورت ندارد از خانه خارج نشویم پدر خانه عزاداری کنیم چراکه هر چقدر بار ترافیک جمعیتی در سطح جامعه کاهش یابد به مهار بیماری کرونا کمک می‌کند.

دکتر همتی اصلی‌ترین مساله مردم در چندسال اخیر را مدیریت بیماری کرونا دانست و اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم دولت در کنار پروژه‌های عمرانی، مدیریت و مقابله با بیماری کرونا بود. دولت و سازمان‌ها دست به دست هم دادند و در مقابل این بیماری به نسبت کشورهای دیگر که تحریم و مشکلات ی هم نداشتند شرایط بهتری را رقم زدند.

وی تشریح کرد: برای افتتاح پروژه‌های هفته دولت نیز باید الگویی متناسب با شرایط کرونا انجام شود و تا جایی که ممکن است افتتاح‌ها به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شود.

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها