با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

۱۲ پروژه با حضور وزیر بهداشت در هرمزگان به بهره‌برداری رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: در هفته دولت امسال ۱۲ پروزه با اعتبار ۴۴۵ میلیارد ریال با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، دکتر «حسین فرشیدی» صبح امروز (۴ شهریور) ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند اظهار کرد: در استان هرمزگان ۱۲ پروژه با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر بهداشت به بهره‌برداری رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان مجموع اعتبار این پروژه‌ها را ۴۴۵ میلیارد عنوان کرد و افزود: در هفته دولت امسال کلنگ احداث ICU ۱۴ تختخوابی بیمارستان شهید محمدی با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال و سی‌تی‌ سیمولاتور این بیمارستان با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال به زمین زده شد.

وی تشریح کرد: سلف سرویس پردیس در متراژ هزار و ۷۸ متر مربع و ۵۰۰ صندلی با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

دکتر فرشیدی با اشاره به توسعه اورژانس شهرستان میناب، بیان داشت: ۶۵ میلیارد ریال برای اتمام این پروزه هزینه شده است که در ۹۸۲ متر مربع و یک طبقه توسعه یافت و دارای ۳۳ تخت است. این ساختمان دارای سالن انتظار، تریاژ، تجدید حیات CCPR، اتاق عمل سرپایی، پزشک کشیک و بخش فوریت‌ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان اظهار کرد: توسعه بخش بستری بیمارستان بندرخمیر در سال ۹۸ در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان قرار گرفت و امسال با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. این ساختمان دارای ۲۵ تخت است که با متراژ ۶۷۷ متر مربع در یک طبقه احداث شده است.

وی با بیان اینکه کانکس‌های مجموعه مسکونی بشاگرد در کمتر از یکسال به بهره‌برداری رسید، خاطرنشان کرد: برای اتمام این پروژه با متراژ ۴۳ متر مربع حدود ۲۸ میلیارد ریال هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با بیان این نکته که مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با زیر بنای ۶۰۰ متر مربع و اعتبار چهار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، مطرح کرد: منازل ۱۰ واحدی متخصصین جزیره قشم از دیگر پروژه‌های هفته دولت است که با اعتبار ۱۹ میلیارد ریال در ۶۹۳ متر مربع به بهره‌برداری رسید.

دکتر فرشیدی تصریح کرد: آزمایشگاه کووید – ۱۹ شهرستان میناب با متراژ ۱۱۰ متر مربع و اعتبار ۱۶ میلیارد ریال نیز به بهره‌برداری رسید. این آزمایشگاه دارای ۶ نفر پرسنل فنی است که توانایی دارد روزانه از ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر تست کووید – ۱۹ ثبت کند.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث خوابگاه پسرانه در هفته دولت امسال، خاطرنشان کرد: این خوابگاه دارای زیربنای ۱۱ هزار و ۱۰۳ متر مربع است که در چهار طبقه و ۶۰۰ نفر ظرفیت احداث خواهد شد. برای اتمام این پروژه ۱۳۷ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

اقتصادی

شناورهای صید ترال به نفع سازمان کاشف ضبط می‌شود

بندرعباس- رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: شناورهایی که هنگام صید ترال کشف می‌شود باید به نفع دولت و به نفع سازمان کاشف ضبط شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، علی صالحی گفت: صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد.

وی با اشاره به آسیب‌های قاچاق ادامه داد: قاچاق دام مولد در قشم یک خسارت جبران ناپذیر است که جلوگیری از آن به همکاری همدلانه تمام مسئولان نیاز دارد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: برخورد با قاچاق سازمان یافته باید در اولویت قرار گیرد و سرشاخه‌های این امر شناسایی شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه قاچاق با انگیزه مالی انجام می‌شود باید به قاچاقچیان ضربه مالی وارد شود تا انگیزه‌ها از بین برود.

صالحی با اشاره به ظرفیت محدود زمین و ساحل در جزیره قشم ادامه داد: باید در واگذاری‌ ساحل و زمین به سرمایه‌گذار بیشترین دقت صورت گیرد.

وی اظهار کرد: پس از واگذاری نیز باید نظارت کرد تا طرح‌ها اجرا شود و در غیر این صورت، زمین باز پس گرفته شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: گردشگری قشم با وجود ظرفیت‌ها و اقدامات مناسبی که انجام شده، هنوز با آنچه باید تحقق یابد، فاصله دارد.

وی ادامه داد: امنیت گردشگر مقوله‌ای است که باید مورد توجه دستگاه قضایی شهرستان قرار بگیرد تا مردم با آسودگی به این جزیره مسافرت کنند.

صالحی گفت: مبارزه با فساد و فاسد جزو محورهای اصلی دستگاه قضاست و به ویژه از مسئولان این مساله به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

وی افزود: مدیران باید بر عملکرد زیر دستان نظارت مستمر داشته باشند و سلامت جامعه را از طریق ابزارهای نظارتی و صیانتی تضمین کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان بیان کرد: حفظ ارتباط با مردم، رعایت اخلاق و ارتقاء رضایتمندی جامعه از دستگاه قضا از دیگر محورهای مهم این نهاد است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

آغاز فعالیت نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور با ورود دستگاه قضایی هرمزگان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از صدور دستور ویژه قضایی برای رفع موانع موجود در شروع به کار جایگاه عرضه سوخت شهدای خلیج فارس در اسکله گشه شهرستان بندرلنگه به عنوان نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مجتبی قهرمانی خاطرنشان کرد: جایگاه ساحلی عرضه سوخت اسکله گشه، نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور است که به مدت یکسال پس از تکمیل به علت عدم تخصیص سوخت لازم ، تعطیل بود و خوشبختانه این مشکل با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان رفع شد.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار ، حدود ۳ هزار قایق صیادی در شهرستان بندرلنگه و مناطق همجوار آن فعالیت می کنند که یکی از مهمترین مشکلات آنها تأمین سوخت از جایگاه‌های شهری و حمل تا اسکله‌های صیادی بود و با راه اندازی این پمپ بنزین ساحلی بخش زیادی از این مشکلات برطرف خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: دستور تخصیص سوخت و رفع موانع موجود برای راه اندازی پمپ بنزین ساحلی اسکله گشه بندرلنگه به منظور احقاق حقوق عامه و ارائه خدمات بهتر به صیادان شریف این شهرستان صادر شده است و امیدواریم با این اقدام دستگاه قضایی ، گامی در جهت رفع مشکلات این قشر سختکوش و پرتلاش برداشته شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

بازاریان کیش بر اثر کرونا هشت هزار میلیارد ریال ضرر کردند

کیش- مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش گفت: بازاریان جزیره در سال جاری بر اثر شیوع ویروس کرونا متحمل ضرر هشت هزار میلیارد ریالی شدند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ،رحمان سادات نجفی اظهار داشت: عمده اقتصاد جزیره بر محور گردشگری بوده و امسال به علت گسترش شیوع کرونا و شیوع سوش دلتا در کشور این صنعت افت و خیزهای فراوانی را تجربه کرده که اولین قربانی این افت و خیزها کاهش ورود گردشگر به جزیره و در نتیجه آن ضرر بازاریان جزیره است که برآورد می شود در سال جاری این آسیب به هشت هزار میلیارد ریال برسد.

وی یادآور شد: این ضررها به گونه ای بود که اکنون بسیاری از بازاریان موفق به فروش اجناس تابستانه خود نشده و این مساله باعث شده که نتوانند اجناس مورد نیاز پاییز را خریداری و در واحدهای صنفی قرار دهندو در کنار آن افزایش نرخ اجناس و خدمات از جمله اجاره مغازه‌ها، منازل و میزان حقوق پرسنل نیز بار سنگین دیگری بر دوش آنان گذاشته است.

وی گفت: با توجه به اینکه اکنون پیک پنجم کرونا شکسته شده و طبق اعلام مراکز درمانی از زنجیره شیوع مقداری کاسته شده و در نتیجه آن جزیره کیش از وضعیت قرمز خارج شده است انتظار می رود با تداوم فعالیت ها و افزایش مسافران بخشی از این ضررها در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه از سوی بازاریان، مسافران و کیشوندان جبران شود.

نجفی با بیان اینکه جامعه بازاریان در این راستا در کنار شورای سلامت و ستاد مبارزه با کرونای جزیره است اضافه کرد: معتقدیم حرکت جمعی در راستای کاهش زنجیره شیوع ویروس لازمه جبران خسارت های وارد شده بر بنده اقتصادی کشور است و این جامعه  در این راستا از سال گذشته تیم‌های نظارتی را برای نظارت بر اجرای پروتکل‌ها در بازار راه‌اندازی کرده و بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای رعایت پروتکل های بهداشتی در بازارها هزینه کرده است.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش افزود: همچنین در راستای جبران بخشی از ضرر و زیان اعضا این جامعه با انعقاد تفاهم نامه با برخی بانک های جزیره به دنبال جذب تسهیلات بانکی برای حمایت از اعضا بوده که تا کنون برخی توانسته اند از این خدمت بهره‌مند شود و  انتظار می رود با بهبود روند وضعیت بیماری در کشور و جزیره در آینده شاهد افزایش مسافرت ها باشیم تا پایان سال بخشی از این خسارت ها جبران شود.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد به نوبه خود در راستای بخشودگی یک‌ماهه اجاره بهای مستاجران، استمهال مطالبات به مدت یک ماه و برخی تسهیلات را به فعالان اقتصادی، تجاری و اصناف کیش اقدام کرده است یادآور شد: انتظار می رود اعضای هیات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا با ارایه بسته های حمایتی گام دیگری در راستای حمایت از این واحدها بردارند.

در کنار  ۵۰ هتل جزیره کیش، جامعه بازاریان کیش  با ۳۲ بازار تجاری و خدماتی و ۲ هزار و ۸۰۰ عضو، بزرگترین تشکل صنفی  این جزیره است.

جزیره کیش از ۱۲ تیر تا ۶ شهریور در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشت که با اعمال محدودیت های شدید کرونایی و رعایت آن توسط کیشوندان از ۱۷ مرداد تا ۶ شهریور منجر به کاهش گردش ویروس و در نهایت خالی شدن بیمارستان در تاریخ ۱۹ شهریور به مدت سه روز از بیماران کرونایی شد.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ۲۴ شهریور در این جزیره حدود هشت هزار و ۱۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است و همچنین تا کنون ۵۶ بیمار مبتلا به کرونا در این جزیره جان خود را از دست داده اند که ۲۳ نفر آنان در پیک پنجم مقابل این ویروس جان باخته اند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها