با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

در شرایط تحریم ۵۰ هزار میلیارد ریال پروژه به بهره‌برداری رسید

استاندار هرمزگان گفت: در هفته دولت سال جاری ۵۷۶ پروژه با اعتبار افزون‌بر ۵۰ هزارمیلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد که بخش بزرگی از آن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت‌های مردم در شرایط سخت تحریم است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در جمع نمازگذاران اظهار کرد: ۹هزار پروژه بزرگ عمرانی حاصل دستاورد دولت‌های یازدهم و دروازدهم و نظام جمهوری اسلامی در استان به‌بهره‌برداری رسیده است.

استاندار هرمزگان افزود: این ابر پروژه‌ها در بخش‌های مهم استان شامل، بهداشت و درمان، کشاورزی و صنعت و با اعتبار ۳۰۰هزار میلیاردریال انجام شده است.

وی داشت: در هفته دولت سال جاری ۵۷۶ پروژه با اعتبار افزون‌بر ۵۰ هزارمیلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد که بخش بزرگی از آن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت‌های مردم در شرایط سخت تحریم است.

استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: در بخش مسکن و شهرسازی۲۵۱پروژه، صنعت و معدن۴۲، انرژی۲۰، کشاورزی و منابع طبیعی ۳۴، حمل و نقل۴۲، آموزش ۷۱، ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات۱۴، آب۱۴، فرهنگ و هنر و رسانه‌های جمعی و گردشگری۱۹ و بهداشت و درمان۳۰طرح افتتاح و یا آماده بهره‌برداری است.

همتی اظهار داشت: تعداد طرح‌های قابل افتتاح هفته دولت سال‌جاری در شهرستان‌ها شامل، بندرعباس۱۳۴، میناب۵۷، بشاگرد۳۲، بندرلنگه۵۷، بستک۴۶، جاسک۲۷، سیریک۴۳، حاجی‌آباد۱۵، رودان۳۹، قشم۴۱ و خمیر۳۳ طرح است.

عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم در بخش‌های مختلف استان

وی در بیان تشریح عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم یادآور شد: در بخش مهم بهداشت و درمان تا قبل از دولت‌ این دولت‌ها، هرمزگان جزو فقیرترین استان‌ها بود که با تلاش‌های صورت گرفته طی ۳سال اخیر به یکهزار و ۷۰۰تخت بیمارستانی افزایش پیدا کرد.

نماینده عالی دولت در هرمزگان ادامه داد: از این تعداد ۸۰۴ تخت افتتاح شده و افزون‌بر یک‌هزار تخت دیگر هم برای تجهیز ۵بیمارستان جدید در دست اقدام است.

این مسوول عنوان کرد: همچنین در زمینه بهداشت و درمان استان ۶۰۲ خانه بهداشت در روستاها ساخته شده که تا پایان دولت تدبیر و امید به اتمام خواهد رسید.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: از سال ۹۲تاکنون، ۴۰۰پروژه ورزشی شامل، استخر سرپوشیده میناب، سالن‌های یکهزار و ۲۰۰نفری پارسیان و رودان، استادیوم چمن مصنوعی بندرلنگه، بندرخمیر، بندرپل، هنگویه بستک، محله نو ایسین شهرستان بندرعباس،۳۷سالن ورزشی و ۸۱چمن مصنوعی دیگر احداث شده است.

همتی گفت: در بخش نوسازی مدارس ۷۱۷پروژه از جمله، افتتاح بیش‌از دوهزار و ۴۰۰کلاس درس و ۲۶۰مدرسه در دست اقدام است و ۱۱۰مدرسه شامل، ۴۰۰کلاس تا مهرماه سال جاری با اعتبار ۱۵۰میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه پهنای باند مخابراتی افزایش ۱۰برابری داشته افزود: این توسعه باعث افزایش ارتباط شرق و غرب استان شده و همچنین اجرای فیبر نوری در گمرکات و تعداد دستگاه‌ها و ۱۳۰کیلومتر فیبر نوری با سرویس اینترنت به ۹۴۲رسیده است.

استاندار هرمزگان در ادامه تشریح عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم تصریح کرد: واحدهای صنایع فرآوری از ۷۱واحد در سال۹۲ به ۱۵۰واحد افزایش پیدا کرده و ۶۷واحد دیگر نیز تا پایان سال۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

همتی با اشاره به گذشت هفت سال از طول عمر این دولت ابراز داشت: ۲۶واحد شیلاتی در قبل از سال۹۲ اکنون به ۵۴ واحد رسیده که تا پایان دولت ۳۳واحد دیگر هم افزوده می‌شود.

وی تعداد مراکز میگو در قبل از دولت‌های یازدهم و دوازدهم را ۹مرکز با تولید یک میلیارد و ۵۰۰میلیون قطعه در سال عنوان کرد و افزود: در سال جاری تعداد این مراکز به ۱۹ مرکز با ظرفیت تولید سه میلیارد و ۵۰۰میلیون قطعه افزایش یافت.

نماینده دولت در هرمزگان بیان داشت: از ۵۹ کتابخانه در ابتدای دولت یازدهم به ۸۱کتابخانه در سال۹۹ رسیده و تعداد کتاب‌ها رشد یکهزار و ۱۷۱درصدی داشته است که تا اواخر سال جاری ۵کتابخانه دیگر هم در شهرستان‌های ابوموسی، قشم، هشتبندی،‌ پارسیان و آبشورک بندرعباس با هزینه ۳میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار هرمزگان اذعان کرد: زیرساخت‌های فرهنگی شامل، نگارخانه، هنرستان، سینما و مجتمع‌های فرهنگی در دو دولت به ۴هزار و ۱۱۴متر رسیده است و ۶هزار و ۱۴۲متر فضای فرهنگی تا دهه فجر سال۹۹ اضافه خواهد شد.

به گفته همتی؛ تاکنون ۲مرحله آب شیرینکن ۱۰۰هزار مترمکعبی وارد مدار شده و تا پایان امسال نیز ۳مرحله دیگر آن معادل ۶۰هزار مترمکعب وارد مدار می‌شود.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: آبشیرین‌کن یک میلیون مترمکعبی نیز تا آبان‌ماه امسال افتتاح خواهد شد و ۲۰۰ هزار مترمکعب آب با کیفیت  وارد مدار می‌کند که ۵۰ هزار مترمکعب آن برای آب شرب بندرعباس خواهد بود و دولت آن را از تولیدکننده به صورت تضمینی می‌خرد.

این مقام مسوول ابراز کرد: برای انتقال آب تولیدی آبشیرین‌کن‌ها به بندرعباس حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که با استفاده از  ظرفیت بخش خصوصی تامین شد.

وی افزود: همچنین در بشاگرد دو پروژه بزرگ آبرسانی با ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال انجام است که آب شرب ۵۵ روستا نیز با ساخت یک سد کوچک تأمین شده است.

اداره کشور بدون اتکا به درآمدهای نفتی در دو سال اخیر

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیان داشت: در دوسال اخیر کشور بدون اتکا به درآمدهای نفتی اداره می‌شود و این نشانه از دست دادن ۵۰درصد بودجه عمومی به دلیل توقف فروش نفت در تحریم‌های ظالمانه آمریکاست.

همتی خاطرنشان کرد: اداره کشور در شرایط تحریم‌های غیرعادلانه از سوی دشمنان انقلاب اسلامی کار سختی است، اما با تکیه بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، مشارکت‌های مردم و تلاش دولتمردان توانستیم توطئه‌های آمریکا را خنثی کرده و آن‌ها را شکست دهیم.

وی با اشاره به اینکه اگر این تحریم‌ها برای هر کشور دیگری بود حتی ۶ماه هم ممکن بود دوام نیاورند ابراز داشت: تاکنون هیچ برنامه عملیاتی، امنیتی، توسعه‌ای، عمران و آبادانی در کشور متوقف نشده است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان تصریح کرد: بستر لازم و حمایت از بخش خصوصی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بیش از پیش فراهم و شرایط برای سرمایه‌گذاران بخش‌های مختلف نیز تسهیل شده است.

وی گفت: در صدد هستیم از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در هرمزگان ۲جلد کتاب تهیه شود تا بعد از پایان کار دولت در اختیار دانشجویان و محققان آینده قرار گیرد که البته تمایل داریم از دولت‌های گذشته هم مطالب جمع‌آوری شده و به چاپ برسد.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها