با ما ارتباط برقرار کن

سلامت

بیمارستان ۱۲۸ تختوابی سیدالشهدای ارتش ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

استاندار هرمزگان گفت: بیمارستان ۱۲۸ تخت‌خوابی سیدالشهدا با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی علاوه بر تامین خدمات رسانی به پرسنل نیروی دریایی می‌تواند زیرساخت مناسبی برای رفع مشکلات درمانی سایر شهروندان در این استان باشد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی سه‌شنبه در دیدار با فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: از ویژگی‌های مهم این بیمارستان متمرکز بودن بخش‌های تمرکزی، جراحی مغز و اعصاب، ستون فقرات و انجام عمل قلب باز برای درمان بیماران است.

وی ادامه داد: بیمارستان ۱۲۸ تخت‌خوابی سیدالشهدا با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی علاوه بر تامین خدمات رسانی به پرسنل نیروی دریایی می‌تواند زیرساخت مناسبی برای رفع مشکلات درمانی سایر شهروندان در این استان باشد.

همتی ابراز داشت: در نظر گرفتن همودیالیز برای بیماران دیالیزی، پیش بینی بخش NBC برای جنگ‌های نوین و درنظرگرفتن باند برای هلیبرن بیمار در داخل و خارج از استان از دیگر ویژگی‌های این بیمارستان است.

استاندارهرمزگان عنوان کرد: با توجه به نیاز استان هرمزگان به تقویت زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی، تامین نیاز مردم در این حوزه از اولویت‌های کاریم در این استان است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: بیمارستان ۱۲۸ تختخوابی سیدالشهدا ارتش با زیربنای ۲۰ هزار مترمربع در ۲ طبقه احداث شده که  ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی تاکنون داشته و تا ۲۰۰ تخت قابلیت افزایش دارد.

امیر دریادار حسین خانزادی ادامه داد: این بیمارستان یکی از پیشرفته‌ترین بیمارستان‌های کشور و بزرگ‌ترین بیمارستان نیروهای مسلح در هرمزگان است که شامل، دستگاه‌های سی تی اسکن، ام آر آی، رادیولوژی و اکسیژن درمانی است.

وی افزود: این مرکز درمانی همچنین دارای بخش‌های مختلف داخلی، جراحی، دندان‌پزشکی، زنان و زایمان، اورژانس، مغز و اعصاب، بینایی سنجی، چشم پزشکی و ICU است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: تمامی ظرفیت‌ها برای راه‌اندازی هرچه زودتر این طرح که کمک مهمی به شهروندان هرمزگانی خواهد بود بکار گرفته و تجهیز و نصب ملزومات آن به سرعت عملیاتی می‌شود.

اجتماعی

برگزاری دوره آموزشی جهت آموزش چهره به چهره مردم در محلات برای مقابله با پشه آئدس

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: برای مقابله با پشه آئدس باید بسیار هوشمندانه و سریع عمل کرد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،اسماعیل موحدی نژاد با بیان اینکه مقابله با پشه آئدس و بیماری‌های ناشی از آن، نیازمند یک عزم جدی است خاطرنشان کرد: در راستای مقابله با پشه آئدس، شهرداری بندرعباس به دنبال آموزش چهره به چهره مردم در محلات است و در این زمینه ۲۴ نفر آموزشگر در دوره آموزشی مقابله با این پشه که با حضور کارشناسان مرکز بهداشت تشکیل شده است، شرکت کرده اند که قرار است کار آموزش چهره به چهره مردم در محلات را انجام دهند.
معاون خدمات شهری شهرداری تصریح کرد: جمع آوری نخاله ها، زباله های شهری و بهداشتی، جمع آوری لاستیک های مستعمل سطح شهر، بهسازی و پاکسازی خورها و مکان‌های تجمع آب شیرین، لایروبی جوی های آب و کانالهای دفع آب های سطحی در شهر به طور روزانه توسط شهرداری انجام می شود.
موحدی نژاد گفت: شهرداری بندرعباس آمادگی دارد هر اقدامی که لازم است برای اطلاع رسانی و آگاهی شهروندان در راستای مقابله با این پشه مهاجم انجام دهد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در اداره کل بیمه سلامت استان

حذف بیمه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک زمینه ساز کاهش بسیاری از هزینه ها و تسریع در روند ارائه خدمات درمانی به مردم شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

بهگزارش تجارت جنوب آنلاین ،دکتر علی رئوفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان به مناسبت هفته بیمه سلامت با حضور در اداره کل بیمه سلامت استان از بخش های مختلف این اداره کل بازدید و از نزدیک در جریان روند ارائه خدمات بیمه ای درمان به مردم استان قرار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان پس از بازدید طی نشستی با مدیر کل و معاونین بیمه سلامت استان، خاطرنشان کرد: حذف دفترچه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک مهمترین اقدام شاخص بیمه سلامت بوده است که قابل تقدیر است.

رئوفی افزود: حذف بیمه های کاغذی و راه اندازی بیمه الکترونیک زمینه ساز کاهش بسیاری از هزینه ها و تسریع در روند ارائه خدمات درمانی به مردم شده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

همکاری مردم و رعایت پروتکل ها روند ابتلا به کرونا را نزولی کرده است

استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی بیماری کرونا مطرح کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :دکتر فریدون همتی امروز شنبه پس از نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با بیان اینکه همکاری مردم، تلاش کادر درمان، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مقابله با کرونا در استان و شهرستان‌ها، روند ابتلا ، بستری و فوتی را نزولی کرده است، اظهار کرد: آمار ابتلا ۳۰درصد، بستری ها ۲۵درصد و فوتی‌های ناشی از کرونا، ۱۹درصد کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در حالی که نرخ متوسط مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور ۱.۴۴درصد است، این آمار در استان ۰.۹۶درصد است که در واقع نشان‌دهنده عملکرد خوب حوزه درمان، تامین به موقع دارو و تجهیزات است.

استاندار هرمزگان با اشاره به تصمیم جدید ستاد کرونای استان به منظور کاهش آمار ابتلا و فوتی کرونا، گفت: با ماموریتی که امروز به معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی، معاونت توسعه و معاونت عمرانی استانداری هرمزگان محول شد، مقرر شد تمهیدات لازم برای تزریق واکسن به تمامی روستائیان بالای ۱۸ سال در استان حداکثر طی ۴۸ ساعت آینده پیش بینی شود و پس از آن به مدت ۱۰ روز کل افراد بالای ۱۸ سال در روستاهای استان واکسینه شوند.

دکتر همتی اضافه کرد: فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی کرونا باید با استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب هلال احمر و دهیاری ها نسبت به تامین وسائل نقلیه برای حضور ماموران بهداشتی و واکسیناسیون اقدام کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با افزایش واکسیناسیون، رعایت هوشمندانه پروتکل ها و نظارت دستگاه های مسئول، روند کاهشی فعلی تداوم پیدا کند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: مبادا در سایه واکسن زدن دچار عادی انگاری و غفلت شویم؛ باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در نقاط پر جمعیت و استفاده از ماسک، کمک کنیم استان از شرایط نگران کننده فعلی خارج و به شرایط مطلوب برسیم.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها