با ما ارتباط برقرار کن

پارسیان

۳۳ طرح عمرانی هفته دولت تقدیم مردم پارسیان هرمزگان می‌شود

فرماندار پارسیان گفت: ۳۳ طرح عمرانی با هرینه افزون بر ۵۴۰ میلیارد ریال همزمان هفته دولت در این شهرستان افتتاح و تقدیم مردم می‌شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مجتبی رضاپور شنبه شب در تشریح برنامه‌های هفته دولت افزود: طرح‌های افتتاحی در بخش‌های مختلف عمران شهری وروستایی، آموزش، کشاورزی، برق، آب، ورزش وجوانان، صنعت، رفاه و تامین اجتماعی و بنادر و دریانوردی است.

وی بیان داشت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد خواهدشد.

فرماندار پارسیان اظهارداشت: احداث پنج هکتار گلخانه، اجرای ۱۲۰ هکتار آبیاری تحت فشار ، پارک دولت شهر پارسیان، آسفالت معابر شهر پارسیان. دبیرستان ۱۲ کلاسه فاطمیه پارسیان، طرح‌های شرکت توزیع برق، دبیرستان ۶ کلاسه فومستان، آسفالت شهرک زرین دشت، کارگاه محصولات بتن مسلح پیش ساخته، دبستان ۱۰ کلاسه شهرکوشکنار، فاز اول کانال هدایت سیل و معابر شهر کوشکنار، اجرای دیوار سنگی آبراه شهر دشتی و اجرای اینترلاک شهردشتی از مهم‌ترین این طرح‌هاست.


رضاپور ادامه داد: یکی دیگر از مهم‌ترین طرح‌ها احداث اسکله شناور بندر شیوء با اعتباری افزون بر ۲۷ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۲۰ نفر است که موجب رشد و توسعه اقتصادی این شهرستان و ایجاد فرصت‌های شغلی متعدد خواهد شد.


وی همچنین از افتتاح مسکن مددجو و تکمیل چمن مصنوعی روستای غورزه و احداث جاده بین مزارع خبر داد و افزود: افتتاح پارک محله‌ای و آسفالت کوچه و معابر، تعویض خط انتقال و شبکه توزیع روستای دمتیر شمالی و خلف، روشنایی ورودی روستای فومستان و کلنگ زنی ساختمان آزمایشگاه و خانه بهداشت باغستان از دیگر طرح‌های افتتاحی و کلنگ زنی هفته دولت پارسیان است.


شهرستان پارسیان با ۱۷ هزار نفر جمعیت در فاصله ۵۰۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

بهره برداری از ۲۴ پروژه عمرانی در پارسیان

پارسیان _ ۲۴ پروژه عمرانی با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان ظهر امروز با حضور استاندار هرمزگان در پارسیان افتتاح شد.

منتشر شده

روی

با حضور استاندار هرمزگان، فرماندار، امام جمعه اهل سنت و شماری از مسئولان شهرستانی و اعضای شورای اسلامی، استادیوم ورزشی شهرداری پارسیان به بهره برداری رسید.

این استادیوم با چمن طبیعی و در وسعت ۱۰هزار و ۵۰۰مترمربع احداث شده است.

عملیات اجرایی این پروژه که با اعتبار ۳۰میلیارد ریال مورد افتتاح قرار گرفت از اواخر سال ۹۸ آغاز شده بود.

بازدید استاندار از پروژه سردخانه شهرک صنعتی پارسیان

این سردخانه آبزیان و موادغذایی ۵۰۰ تن ظرفیت دارد و با بهره برداری از آن برای ۷۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

عملیات اجرایی این طرح، توسط بخش خصوصی و با اعتبار ۵۰۰میلیارد ریال از اوایل سال جاری شروع شده و پیش بینی می شود تا دوماه آینده به بهره برداری برسد.

مدرسه ۱۲ کلاسه شهر کوشکنار افتتاح شد

این مدرسه با مشارکت خیر نیک اندیش حاج حسن قاسم در فضایی به مساحت یک هزار و ۷۵۰مترمربع و با اعتبار ۱۳۵میلیارد ریال احداث شده است.

با بهره برداری از پروژه های هفته دولت، سرانه فضای آموزشی شهرستان پارسیان به ۸.۳۹مترمربع رسید و از سرانه استاندارد فضای آموزشی کشور عبور کرد.

در هفته دولت پنج پروژه با اعتبار بالغ بر ۲۵میلیارد تومان در شهرستان پارسیان به بهره برداری رسید‌.

بازدید استاندار هرمزگان از اتوبان محور پارسیان به بستانو

استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاح پروژه های شهرستان پارسیان از اتوبان درحال احداث محور پارسیان به ساحل بستانو بازدید و بر تسریع در عملیات اجرایی آن تاکید کرد.

دکتر همتی در این بازدید با بیان اینکه دسترسی پارسیان به ساحل بندر بوستانو از سه راه خلف به طول ۱۵ کیلومتر انجام خواهد شد یادآور شد:
اعتبار موردنیاز این پروژه ۹۰میلیارد تومان برآورد شده و فاز اول آن شامل خاکبرداری و خاکریزی انجام شده است که باید در روند اجرایی پروژه تسریع شود.

افتتاح ۸ واحد گلخانه ای در بوچیر پارسیان

با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان، فرماندار پارسیان و معاون سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، ۸ واحد گلخانه ای در بوچیر پارسیان به بهره برداری رسید.

این واحدها در مجموع با مساحت سه هکتار و با اعتبار ۹۲میلیارد ریال احداث شده است.

۳۲میلیارد ریال از اعتبار راه اندازی این واحدهای گلخانه ای از محل تسهیلات بانکی و ۶۰میلیارد ریال آورده شخصی سرمایه گذار بوده است.

مدرسه شش کلاسه بوچیر پارسیان افتتاح شد

با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان، مدرسه شش کلاسه بوچیر پارسیان با اعتبار ۳۲میلیارد ریال افتتاح شد.

این فضای آموزشی با مشارکت خیر نیک اندیش حاج ابراهیم عبدالعزیز عبدالغنی در مساحت ۴۱۳مترمربع احداث شده است.

 افتتاح دو طرح آموزشی در بخش توکهور و هشتبندی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان

صبح امروز طی مراسمی با حضور دکتر علی رئوفی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان به همراه فرماندار ویژه شهرستان میناب، بخشدار توکهور و هشتبندی دو طرح آموزشی در بخش توکهور و هشتبندی شهرستان میناب شامل دبیرستان شش کلاسه روستای چاه غربال و خوابگاه دانش آموزی دبیرستان ابوریحان هشتبندی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفتند.

این فضاهای آموزشی با زیربنای ۱۴۰۰ متر و اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفتند.

قطعه ۶ محور چهاربانده بندرلنگه پارسیان افتتاح شد

استاندار هرمزگان پس از افتتاح پروژه های شاخص شهرستان های بستک و پارسیان، دقایقی پیش با استقبال فرماندار بندرلنگه وارد این شهرستان شد.

دکتر همتی در بدو ورود به شهرستان بندرلنگه، قطعه شش محور چهاربانده بندرلنگه – پارسیان را به طول ۱۵ کیلومتر افتتاح کرد.

این قطعه در راستای ادامه کریدور جنوب برای اتصال استان های ساحلی جنوب کشور و با اعتبار ۱۰۰۰میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

 

ادامه ی خواندن

اقتصادی

تست موفقیت آمیز شیپ آنلودر و نوار نقاله مواد فله و معدنی در بندر پارسیان

بندرعباس-مدیرعامل منطقه ویژه صنایع اقتصادی انرژی بر پارسیان گفت: تست مجموعه انتقال مواد اولیه فله مجتمع آلومینیوم جنوب شامل دستگاه شیپ آنلودر و نوار نقاله با انتقال مواد معدنی فله از کشتی به انبار با موفقیت انجام شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، سید علی اصغر علامه اظهارداشت: تجهیزات مورد نیاز تخلیه و بارگیری مواد فله جهت تسریع در تخلیه و بارگیری، انتقال از کشتی به انبار، به صورت ایمن و بدون آسیب بر روی اسکله بندر پارسیان نصب و راه اندازی شد.

وی افزود: ظرفیت اسمی هر شیپ آنلودر در ساعت ۵۰۰ تن است که بدین صورت ظرفیت دو دستگاه شیب آنلودر در ساعت هزار تن خواهد بود که ظرفیت بسیار خوب و قابل توجهی است.

علامه تاکید کرد: مزایای مکانیزه شدن بندر پارسیان با راه اندازی شیپ آنلودر و نوار نقاله کاهش زمان و به حداقل رساندن مدت زمان نگهداری بار در کشتی و جلوگیری از دموراژ کشتی ها، کاهش هزینه های بیمه، کاهش صدمه و آسیب به محصولات در حین انتقال، استفاده و سرمایه گذاری بهینه از طریق کاهش زمان توقف کشتی در بنادر و کاهش هزینه های اجاره کشتی و بندری، به حداقل رساندن هزینه های حمل و نقل مواد فله از کشتی به سیلو و افزایش ایمنی حین تخلیه و انتقال محصولات فله خشک است.

وی تصریح کرد: با ورود اولین محموله وارداتی مواد معدنی مورد نیاز مجتمع آلومنیوم جنوب که آغاز ورود تمامی محموله های آتی این شرکت به بندر پارسیان خواهد بود،کاهش بسیار چشمگیری در هزینه های شرکت سالکو حاصل خواهد شد.

عضو هیات مدیره منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان خاطرنشان کرد: با ایجاد امکانات مورد نیاز تخلیه و بارگیری کالاهای فله در بندر پارسیان هزینه جابجایی کالا از بندر شهید رجایی به انبارهای آلومینیوم جنوب در پارسیان و لامرد کاهش می یابد. علاوه بر آن تخفیف های قابل توجهی در تعرفه بندری به صاحبان کالا در مناطق ویژه پارسیان و لامرد به سرمایه گذاران تعلق می گیرد. این تخفیفات علاوه بر معافیت های گمرکی، مالیاتی و … مربوط به فعالان در مناطق ویژه پارسیان است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان وجود صادرات و واردات در بندر پارسیان را یک رشد بندری عظیم خواند و اظهار داشت: با رونق این بندر هم در آمد خوبی ایجاد خواهد شد و هم اشتغال زایی خوبی صورت خواهد گرفت.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

پایان بی آبی روستاهای پارسیان

نماینده مردم غرب هرمزگان گفت: آبشیرین‌کن پارسیان که با هدف تأمین نیاز آبی منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر در حال احداث است، ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تمام روستاهای پارسیان را از بی‌آبی و تشنگی رهایی می‌بخشد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، احمد جباری در گفت‌وگویی رسانه‌ای عنوان کرد: آب‌شیرین کن در حال احداث در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان ۲۰ درصد پیشرفت کاری دارد و برای احداث آن اعتبارات لازم در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این آبشیرین‌کن با ظرفیت فاز اول خود معادل ۱۸ میلیون مترمکعب در سال احداث می‌شود و قادر خواهد بود تا ضمن تأمین آب مورد نیاز پروژه‌های صنعتی آینده در منطقه ویژه به روستاهای پارسیان و حتی شهر پارسیان نیز آبرسانی کند.

نماینده مردم غرب هرمزگان همچنین اضافه کرد: ۳۲ میلیون یورو تسهیلات ارزی نیز برای این پروژه در نظر گرفته شده است و فاز اول این پروژه در سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید.

جباری گفت: این آبشیرین‌کن در فاز اول روزانه ۵۰ هزار متر مکعب آب تولید می‌کند که می‌تواند نیاز آبی پروژه‌های خود و نیز نیاز آبی روستاهای پارسیان را رفع کند و باید پیگیر احداث خطوط انتقال این آبشیرین‌کن به مخازن آب روستایی باشیم که بتوانیم همزمان با افتتاح آبشیرین‌کن، آبرسانی به مردم را نیز انجام دهیم.

عضو هیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: شهروندان نگران مسائل محیط زیستی نباشند چرا که تمام ابعاد محیط زیستی این پروژه بررسی شده و سازمان محیط زیست نیز مجوزها را صادر کرده است.

جباری اظهارداشت: با حمایت ایمیدرو و استقرار صنایع در منطقه ویژه پارسیان مشکلات اشتغال جوانان، برق و آب شهرستان پارسیان و به تبع آن سایر روستاها و شهرستان‌های غرب هرمزگان مرتفع می‌شود.

وی با بیان این که زیرساخت‌های ایجاد شده در منطقه ویژه پارسیان باید در خدمت مردم پارسیان باشد، خاطرنشان کرد: آبرسانی به پارسیان و روستاها یکی از عمده‌ترین تأکیدات ما در مورد احداث این آبشیرین‌کن است تا بتوانیم با همکاری شرکت آبفای هرمزگان گره از مشکلات این منطقه باز کنیم./فارس

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها