با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

۱۴۱پروژه در شرق و غرب هرمزگان به بهره برداری رسید

استاندار هرمزگان گفت: در سومین روز هفته دولت ، ۱۴۱پروژه در شهرستان سیریک ومیناب واقع در شرق هرمزگان و شهرستان بستک در غرب هرمزگان به بهره برداری رسید.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی روز سه شنبه در آیین بهره‌برداری از این پروژه ها که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد: افزود: افتتاح این پروژه ها که با اعتبار بیش از دو هزار و ۲۷۹۰میلیارد ریال انجام شده، می تواند موجب تحول در این مناطق و توسعه و رونق اقتصادی بیشتر آنها شود.

وی ادامه داد:برخی از طرح های اجرا شده، از خواسته های قدیمی مردم بود که سالها انجام نشده یا سرعت اجرای آنها مناسب نبود.

نماینده عالی دولت در استان، تغییر چهره شیلات استان با گذار از صید سنتی به صنعتی، توسعه آبزی پروری و به ویژه پرورش میگو و ماهی در قفس، آبرسانی های منطقه ای و راهسازی را از مطالبات به حق مردم در شرق و غرب استان معرفی کرد که تحقق بخش قابل توجهی از این خواسته ها در پروژه های هفته دولت امسال مشهود است.

سرپرست فرمانداری ویژه میناب در مراسم بهره برداری از این طرحها گفت:  ۲۵ طرح عمرانی،اقتصادی،ورزشی و انرژی در بخش مرکزی این شهرستان به ارزش ۴۷۰میلیارد ریال با حضور معاون استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

مجید سلحشور افزود : طرح‌های هفته دولت امسال ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌ که بیشترین آن‌ها در حوزه آموزش، جوانان، ورزش، انرژی، حمل ونقل جاده‌ای، بهداشت و درمان، کشاورزی و شیلات است.

وی ادامه داد: در هفته دولت در سایر بخش‌ها از جمله اقتصاد، صنعت، راه و شهرسازی، تفریحی و  ارتباطات، احداث خط انتقال و شبکه توزیع آب روستایی، برق، منابع طبیعی و آبخیزداری، مسکن و شهرسازی، شهرداری و فضای سبز، نیز طرح‌های مهمی قابل افتتاح است.

وی، ایجاد شهرک‌های صنعتی،ظرفیت‌های ایجاد شده در بحث آبزی‌پروری و شیلات، کشاورزی، دامداری، شهرک‌های صنعتی، ذخیره انرژی، احداث پروژه‌های عمرانی و خدماتی  و به‌وجود آمدن ظرفیت‌های جدید گردشگری را بخشی از خدمات یکسال گذشته نظام جمهوری اسلامی و دولت در شهرستان میناب  عنوان کرد.

فرماندار سیریک هم در مراسم بهره برداری از بهره‌برداری از این پروژه ها گفت: بهره‌برداری از ۴۲پروژه هفته دولت در این شهرستان، حدود ۶۰فرصت شغلی جدید ایجاد کرد.

احمد جمال الدینی ،اعتبار این پروژه ها را حدود ۸۳۹میلیارد ریال اعلام کرد وافزود: این پروژه ها در بخش‌های عمران و توسعه روستایی، برق، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و تولیدی و خدماتی تعریف شده است.

نماینده دولت در شهرستان سیریک از دبیرستان جلال آل احمد، ساختمان سالن امتحانات سیریک، پروژه‌های شرکت توزیع برق، کارخانه تولید آجر، دهکده غذایی نگین (ویژه تولید غذای آبزیان) و یک واحد مرغداری به عنوان پروژه‌های شاخص نام برد که اعتبار آنها حدود ۴۸۰میلیارد ریال است.

فرماندار بستک در غرب هرمزگان تعداد پروژه های هفته دولت امسال را ۷۴پروژه اعلام کرد که در افزایش فرصت های شغلی شهرستان تاثیر مهمی دارد.

سیدشمس الدین حسینی قتالی در آیین بهره‌برداری از این پروژه ها که با حضور ویدئوکنفرانسی استاندار هرمزگان برگزار شد افزود:اعتبار پروژه های امسال بیش از ۹۷۰میلیارد ریال است که رقمی بی سابقه در افتتاح طرح های هفته دولت است.

وی ادامه داد : این طرح ها در بخش های آب رسانی، کشاورزی و آبخیزداری، آموزش و فرهنگ، عمران شهری و روستایی، برق رسانی، ورزش و تفریحات اجتماعی، بهداشت و درمان، ارتباطات، میراث فرهنگی و گردشگری، مدیریت بحران و حمل و نقل و راهداری است.

وی اضافه کرد: از نظر اعتبار بخش آبرسانی با اعتبار حدود ۲۷۱ میلیارد ریال و از نظر تعداد، بخش عمران شهری و روستایی با ۱۸ پروژه بیشترین اعتبار و تعداد را به خود اختصاص داده اند.

حسینی قتالی یادآور شد: افتتاح آب شیرین کن و مخزن هزار متر مکعبی و خط انتقال آب به روستاهای چاله، گریند و کوخرد، افتتاح مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی کمشک، افتتاح مرحله دوم کشتارگاه طیور شرکت تعاونی زرین بار، افتتاح بخش کووید و ۳ دستگاه ماموگرافی، پانارکس و انژکتور سی تی اسکن بیمارستان فارابی بستک، افتتاح بهسازی و اجرای طرح هادی روستای آسو، افتتاح مدارس شهید تندگویان تدرویه، افتد دهتل و یوسف احمد مندگار چاله فرامرزان و زمین چمن مصنوعی فوتبال هنگویه از پروژه های شاخص شهرستان است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

شناورهای صید ترال به نفع سازمان کاشف ضبط می‌شود

بندرعباس- رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: شناورهایی که هنگام صید ترال کشف می‌شود باید به نفع دولت و به نفع سازمان کاشف ضبط شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، علی صالحی گفت: صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد.

وی با اشاره به آسیب‌های قاچاق ادامه داد: قاچاق دام مولد در قشم یک خسارت جبران ناپذیر است که جلوگیری از آن به همکاری همدلانه تمام مسئولان نیاز دارد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: برخورد با قاچاق سازمان یافته باید در اولویت قرار گیرد و سرشاخه‌های این امر شناسایی شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه قاچاق با انگیزه مالی انجام می‌شود باید به قاچاقچیان ضربه مالی وارد شود تا انگیزه‌ها از بین برود.

صالحی با اشاره به ظرفیت محدود زمین و ساحل در جزیره قشم ادامه داد: باید در واگذاری‌ ساحل و زمین به سرمایه‌گذار بیشترین دقت صورت گیرد.

وی اظهار کرد: پس از واگذاری نیز باید نظارت کرد تا طرح‌ها اجرا شود و در غیر این صورت، زمین باز پس گرفته شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: گردشگری قشم با وجود ظرفیت‌ها و اقدامات مناسبی که انجام شده، هنوز با آنچه باید تحقق یابد، فاصله دارد.

وی ادامه داد: امنیت گردشگر مقوله‌ای است که باید مورد توجه دستگاه قضایی شهرستان قرار بگیرد تا مردم با آسودگی به این جزیره مسافرت کنند.

صالحی گفت: مبارزه با فساد و فاسد جزو محورهای اصلی دستگاه قضاست و به ویژه از مسئولان این مساله به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

وی افزود: مدیران باید بر عملکرد زیر دستان نظارت مستمر داشته باشند و سلامت جامعه را از طریق ابزارهای نظارتی و صیانتی تضمین کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان بیان کرد: حفظ ارتباط با مردم، رعایت اخلاق و ارتقاء رضایتمندی جامعه از دستگاه قضا از دیگر محورهای مهم این نهاد است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

آغاز فعالیت نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور با ورود دستگاه قضایی هرمزگان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از صدور دستور ویژه قضایی برای رفع موانع موجود در شروع به کار جایگاه عرضه سوخت شهدای خلیج فارس در اسکله گشه شهرستان بندرلنگه به عنوان نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مجتبی قهرمانی خاطرنشان کرد: جایگاه ساحلی عرضه سوخت اسکله گشه، نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور است که به مدت یکسال پس از تکمیل به علت عدم تخصیص سوخت لازم ، تعطیل بود و خوشبختانه این مشکل با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان رفع شد.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار ، حدود ۳ هزار قایق صیادی در شهرستان بندرلنگه و مناطق همجوار آن فعالیت می کنند که یکی از مهمترین مشکلات آنها تأمین سوخت از جایگاه‌های شهری و حمل تا اسکله‌های صیادی بود و با راه اندازی این پمپ بنزین ساحلی بخش زیادی از این مشکلات برطرف خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: دستور تخصیص سوخت و رفع موانع موجود برای راه اندازی پمپ بنزین ساحلی اسکله گشه بندرلنگه به منظور احقاق حقوق عامه و ارائه خدمات بهتر به صیادان شریف این شهرستان صادر شده است و امیدواریم با این اقدام دستگاه قضایی ، گامی در جهت رفع مشکلات این قشر سختکوش و پرتلاش برداشته شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

بازاریان کیش بر اثر کرونا هشت هزار میلیارد ریال ضرر کردند

کیش- مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش گفت: بازاریان جزیره در سال جاری بر اثر شیوع ویروس کرونا متحمل ضرر هشت هزار میلیارد ریالی شدند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ،رحمان سادات نجفی اظهار داشت: عمده اقتصاد جزیره بر محور گردشگری بوده و امسال به علت گسترش شیوع کرونا و شیوع سوش دلتا در کشور این صنعت افت و خیزهای فراوانی را تجربه کرده که اولین قربانی این افت و خیزها کاهش ورود گردشگر به جزیره و در نتیجه آن ضرر بازاریان جزیره است که برآورد می شود در سال جاری این آسیب به هشت هزار میلیارد ریال برسد.

وی یادآور شد: این ضررها به گونه ای بود که اکنون بسیاری از بازاریان موفق به فروش اجناس تابستانه خود نشده و این مساله باعث شده که نتوانند اجناس مورد نیاز پاییز را خریداری و در واحدهای صنفی قرار دهندو در کنار آن افزایش نرخ اجناس و خدمات از جمله اجاره مغازه‌ها، منازل و میزان حقوق پرسنل نیز بار سنگین دیگری بر دوش آنان گذاشته است.

وی گفت: با توجه به اینکه اکنون پیک پنجم کرونا شکسته شده و طبق اعلام مراکز درمانی از زنجیره شیوع مقداری کاسته شده و در نتیجه آن جزیره کیش از وضعیت قرمز خارج شده است انتظار می رود با تداوم فعالیت ها و افزایش مسافران بخشی از این ضررها در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه از سوی بازاریان، مسافران و کیشوندان جبران شود.

نجفی با بیان اینکه جامعه بازاریان در این راستا در کنار شورای سلامت و ستاد مبارزه با کرونای جزیره است اضافه کرد: معتقدیم حرکت جمعی در راستای کاهش زنجیره شیوع ویروس لازمه جبران خسارت های وارد شده بر بنده اقتصادی کشور است و این جامعه  در این راستا از سال گذشته تیم‌های نظارتی را برای نظارت بر اجرای پروتکل‌ها در بازار راه‌اندازی کرده و بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای رعایت پروتکل های بهداشتی در بازارها هزینه کرده است.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش افزود: همچنین در راستای جبران بخشی از ضرر و زیان اعضا این جامعه با انعقاد تفاهم نامه با برخی بانک های جزیره به دنبال جذب تسهیلات بانکی برای حمایت از اعضا بوده که تا کنون برخی توانسته اند از این خدمت بهره‌مند شود و  انتظار می رود با بهبود روند وضعیت بیماری در کشور و جزیره در آینده شاهد افزایش مسافرت ها باشیم تا پایان سال بخشی از این خسارت ها جبران شود.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد به نوبه خود در راستای بخشودگی یک‌ماهه اجاره بهای مستاجران، استمهال مطالبات به مدت یک ماه و برخی تسهیلات را به فعالان اقتصادی، تجاری و اصناف کیش اقدام کرده است یادآور شد: انتظار می رود اعضای هیات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا با ارایه بسته های حمایتی گام دیگری در راستای حمایت از این واحدها بردارند.

در کنار  ۵۰ هتل جزیره کیش، جامعه بازاریان کیش  با ۳۲ بازار تجاری و خدماتی و ۲ هزار و ۸۰۰ عضو، بزرگترین تشکل صنفی  این جزیره است.

جزیره کیش از ۱۲ تیر تا ۶ شهریور در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشت که با اعمال محدودیت های شدید کرونایی و رعایت آن توسط کیشوندان از ۱۷ مرداد تا ۶ شهریور منجر به کاهش گردش ویروس و در نهایت خالی شدن بیمارستان در تاریخ ۱۹ شهریور به مدت سه روز از بیماران کرونایی شد.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ۲۴ شهریور در این جزیره حدود هشت هزار و ۱۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است و همچنین تا کنون ۵۶ بیمار مبتلا به کرونا در این جزیره جان خود را از دست داده اند که ۲۳ نفر آنان در پیک پنجم مقابل این ویروس جان باخته اند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها