با ما ارتباط برقرار کن

حاجی آباد

به مناسبت هفته دولت؛ ۳۴طرح عمرانی در حاجی‌آباد به بهره‌برداری رسید

فرماندار شهرستان حاجی‌آباد گفت: درپنجمین روز از هفته دولت ، ۳۴طرح عمرانی با اعتبار ۶۷۰میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حمید جهانگیری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تقاطع غیر همسطح گهکم، پایگاه امدادجاده‌ای تنگ زاغ، احداث راه روستایی نیزار، راه‌اندازی گلخانه و دانه‌بندی سنگ و پودر کربنات کلسیم از مهمترین طرح‌های شهرستان حاجی‌آباد در هفته دولت است.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی، باهنر و روز کارمند بیان داشت: ظرف سه سال اخیر ۷۵۰طرح در حوزه‌های کشاورزی، راهسازی، آبرسانی، فرهنگی، عمران شهری و روستایی در شهرستان حاجی‌آباد افتتاح شده است.

فرماندار شهرستان حاجی‌آباد خاطر نشان کرد: ۱۷۳هکتار احداث گلخانه و احداث  ۳۵۰ کیلومتر راه روستایی که تا پایان دولت نیز به این مقدار افزوده می‌شود، از جمله پروژه‌های شاخص هستند.

جهانگیری اظهار داشت: دولت از همه ظرفیت‌ها برای خدمت‌رسانی به مردم استفاده کرده به طوری که ۱۴مدرسه توسط خیران در این منطقه ساخته شده است.

وی تصریح کرد: دولت توانست با ایجاد اعتماد، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را به سوی تولید سوق دهد و با مشارکت بنیاد علوی و مستضعفان در راستای محرومیت‌زدایی گام بردارد.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد رضایتمندی و رعایت حقوق شهروندی باید سرلوحه کار کنان و مدیران قرار گیرد یادآور شد: از قانون برای تسهیل در امور مردم این شهرستان و رفع مشکلات آنها استفاده شود.

شهرستان حاجی‌آباد از شمال به سیرجان(استان کرمان)، از شرق بخش وکیل آباد (استان کرمان)، از غرب به شهرستان داراب(استان فارس) و از جنوب به بخش فین (شهرستان بندرعباس) محدود می‌شود که از اهمیت جغرافیایی و ترانزیتی فراوانی برخوردار است.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

هرمزگان در زمینه تولید الکل خودکفا شد/ واحد‌های سلامت محور به صورت ویژه حمایت می شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان در زمینه تولید الکل خودکفا شد، گفت: واحد‌های سلامت محور به صورت ویژه حمایت می شوند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ایرج حیدری در آئین افتتاح و بهره برداری کارخانه تولید الکل شهرستان حاجی آباد با اشاره به اهمیت این طرح، عنوان کرد: این واحد مهم تولیدی با همکاری و تعامل مجموعه فرمانداری، دستگاه های اجرایی، بانک عامل و سرمایه گذار طرح در پی دستور اکید دکتر همتی استاندار استان در کمترین زمان ممکن به سرانجام رسید که جای تقدیر دارد.

وی در همین رابطه تصریح کرد: در کنار مجموعه استانداری و بانک مدیران دستگاه های اجرایی همچون سازمان صمت، شرکت شهرکهای صنعتی استان و اداره کل استاندارد پیگیری های ارزنده ای برای فعال شدن این واحد تولیدی داشتن که قابل تقدیر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان تصریح کرد: راه اندازی مجدد کارخانه تولید الکل حاجی آباد یکی از مطالبات و ماموریت های جناب دکتر همتی استاندار محترم استان به عنوان رئیس ستاد کرونا به معاونت اقتصادی برای فعال سازی واحد های سلامت محور جهت تامین نیازهای بهداشتی و درمانی استان بود.

حیدری در همین رابطه خاطرنشان کرد: در پی دستور و مأموریت استاندار محترم استان برای راه اندازی واحد های سلامت محور با رفع موانع و مشکلات پیش روی آنها، علاوه بر کارخانه تولید الکل حاجی آباد واحد تولید الکل شهرستان میناب و پدرام طب واحد تولید ماسک وارد مدار تولید شدند و به زودی یک واحد تولید دستکش وارد چرخه تولید استان می شود.

وی اظهار داشت: واحد تولید الکل حاجی آباد، که تولید کننده  الکل ۹۶ درصد در این شهرستان است بعد از پنج سال غیرفعال بودن با پیگیری حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با همکاری سازمان صمت، شرکت شهرک‌های صنعتی، دانشگاه علوم پزشکی و بانک سپه در پی دستور اکید استاندار استان به چرخه تولید استان بازگشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: در کارخانه تولید الکل حاجی آباد روزانه ۶ هزار لیتر الکل تولید می شود که شامل ۴۸۰۰ لیتر الکل طبی ۹۶درصد و ۱۲۰۰ لیتر اکل صنعتی است.

وی در همین رابطه تصریح کرد:بخش مهمی از الکل مورد نیاز شبکه بهداشت و درمان و مردم استان از محل تولیدات این واحد تامین می گردد و حتی نیاز سایر استان ها را از محل تولیدات این واحد تامین کرد.

حیدری گفت:با فعال شدن این واحد تولیدی  برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: برای فعال شدن این واحد تولیدی غیرفعال استان مبلغ ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش از محل اعتبارات تبصره ۱۸  پرداخت شده است و با رفع موانع و مشکلات پیش روی این واحد مهم تولیدی زمینه فعال شدن آن در کمتر از یک ماه  در سال جهش تولید مهیا شده است.

حیدری با اشاره به نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید، افزود: تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه رونق تولید با جدیت از سوی حوزه معاونت اقتصادی استانداری هرمزگان دنبال خواهد شد و ویروس کرونا نمی تواند در این مسیر خللی ایجاد کند.

وی گفت: واحد های بزرگ و کوچک تولیدی استان هرمزگان با رعایت الزامات بهداشتی به فعالیت خود ادامه خواهند داد و پروتکل های بهداشتی مورد نظر از سوی سازمان صمت به این واحدها ابلاغ شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با برنامه و هدفمند تحقق جهش تولید در هرمزگان با رعایت الزامات بهداشتی دنبال خواهد شد و هرمزگان به این هدف خواهد رسید.

وی در همین رابطه گفت: با توجه به اهمیت مقابله با ویروس کرونا اجرای دستورالعمل های مرتبط با پیشگیری از ابتلا به این ویروس در واحد تولیدی و صنعتی با حساسیت دنبال می گردد.

حیدری خاطر نشان کرد: با نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید برنامه های عملیاتی کلیه دستگاههای اقتصادی استان در این رابطه احصا شده است و تحقق این برنامه ها از سوی دستگاه‌های اجرایی ذیربط با حساسیت دنبال می گردد.

وی با تقدیر از همکاری کلیه دستگاه های امنیتی در حوزه تولید و اشتغال، تصریح کرد: در کنار دستگاه های اجرایی ذیربط دستگاه های امنیتی نظیر اداره کل اطلاعات با حساسیت موضوع تولید و اشتغال استان را دنبال و با ارائه به موقع نکته نظرات مناسب زمینه ساز پیشبرد بسیاری از امور و حل مشکلات در حوزه اقتصادی می شوند که قابل تقدیر است.

وی خاطرنشان کرد: واحد تولید الکل حاجی آباد که تولید کننده بزرگ الکل طبعی و صنعتی استان است برنامه ریزی برای فروش محصولات تولیدی آن از اهمیت بسزایی برخوردار است و ضروری است دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان برنامه های عملیاتی خود در حمایت از این واحد ارائه نماید.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

کشاورزی در حاجی آباد باید به سمت علمی شدن حرکت کند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: کشاورزی در شهرستان حاجی آباد باید به سمت علمی شدن حرکت کند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حمیدرضا نصیری در حاشیه سفر به حاجی آباد و بازدید از اراضی کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: حاجی آباد قطب کشاورزی هرمزگان محسوب می‌شود و کشاورزی در این منطقه باید به سمت علمی شدن حرکت کند.

وی عنوان کرد: ظرفیت های کشاورزی در هرمزگان بسیار گسترده است اما گستردگی و سطح زیر کشت در شهرستان حاجی آباد قابل قیاس با سایر شهرستان ها نیست.

لازم به ذکر است که نصیری در ادامه سفر خود وضعیت سوخت کشاورزان شهرستان حاجی آباد را مورد بررسی قرار داد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در پایان این سفر با رئیس مرکز جهاد کشاورزی “طارم” نیز در راستای حل مشکلات کشاورزان دیدار و گفتگو کرد.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

ستاد تنظیم بازار جهت حمایت از مردم برای تأمین ارزاق عمومی

منتشر شده

روی

حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد گفت: وظیفه ستاد تنظیم بازار نظارت و بازرسی مستمر می باشد تا مردم دچار مشکل نگردند

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی آباد ، حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد تأمین به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم ، قیمت گذاری کالاها و نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی از مهمترین وظایف ستاد تنظیم بازار خواند و اظهار داشت: این اقدامات در راستای بهبود کسب و کار و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان انجام می گیرد.

جهانگیری با تأکید بر نظارت دقیق بر بازار و رصد قیمت ها به صورت مستمر گفت: برای ممانعت از افزایش غیرقانونی و بی ضابطه فیمت ها ضمن کنترل و نظارت مستمر بر قیمت ها ، ارائه فاکتور به مشتریان وجود داشته باشد و با متخلفان ، مطابق قانون برخورد شود.

وی در خصوص توزیع کالاهای حمایتی از جمله گوشت، مرغ و برنج از سوی اداره صنعت ، معدن و تجارت افزود: اعضای ستاد تنظیم بازار بررسی دقیقی از وضعیت موجود بازار داشته باشند و سهمیه شهرستان در اقلام اساسی به موقع تهیه و در بازار توزیع شود همچنین سهمیه مدارس شبانه روزی و دانشگاه ها مد نظر قرار گیرد.

عباس زاده رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از بازرسی های انجام شده توسط اعضای ستاد گفت: گشت های مشترک اعضای ستاد تنظیم بازار هفته ای دو بار به صورت منظم از صنوف مختلف انجام می شود.

عباس زاده در جریان بازرسی ها از انبارههای موجود در شهرستان در جهت جلوگیری از احتکار ، تعداد انبارهایی که برای بازرسی از آنها مشکلی ندارند  را ۲۹ تا خواند و افزود: عمده مشکل ما در خصوص انبارهایی است که مجوز ورود به آنها نداریم و در این خصوص در بازدید از این انبارها از نیروی انتظامی می خواهیم که با ما همکاری داشته باشند.

وی افزود: در زمان اعتصاب کامیون داران با تعامل خوب اصناف، اتحادیه ها و نیروی انتظامی اقلام مورد نیاز  مردم تامین و در اختیار آنها قرار گرفت.

رییس اداره صنعت،معدن و تجارت عنوان کرد: برای اولین بار گوشت گرم به مقدار ۱۲۰ کیلوگرم با قیمت ۳۹ هزار تومان  در بازار شهرستان توزیع کردیم که مورد استقبال مردم قرار گرفت .

وی از تأمین تعداد ۱۴ حلقه لاستیک ماشین سنگین و تعداد  ۵۰ حلقه لاستیک خودرو سمند خبر داد و گفت: این لاستیک ها در اختیار خودروهایی که کارهای عام المنفعه انجام می دهند از قبیل  تاکسی تلفنی ها قرار خواهد گرفت

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها