با ما ارتباط برقرار کن

بندر لنگه

۵۱ طرح عمرانی در بندرلنگه بهره‌برداری شد

استاندار هرمزگان گفت: ۵۱ طرح عمرانی به ارزش ۸۶۶ میلیارد ریال در چهارمین روز از هفته دولت در شهرستان بندرلنگه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

منتشر شده

روی

 به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی شهرستان بندرلنگه اظهار داشت: ۴۰ طرح در بخش مرکزی، ۷ طرح در بخش مهران و شهر لمزان و ۴ طرح در بخش شیبکوه و چارک قرار دارند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: یکی از طرح‌های شاخص این هفته فرآوری و بسته بندی محصول‌های دریایی است که برای آن ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی برخی دیگر از طرح‌های شاخص این شهرستان را شامل مرکز تکثیر میگو، زمین چمن مصنوعی بندرشناس، ساختمان امداد جاده‌ای، شناور جمع‌آوری پسماند و سیستم اطفء حریق بندر لنگه عنوان کرد.

وی اضافه کرد: بندرلنگه ظرفیت فراوانی در بخش دریایی دارد که از سرمایه گذاران برای حضور و فعالیت در این شهرستان دعوت می‌کنم.

همتی بیان داشت: بندرلنگه یکی از بنادر فعال بوده به خصوص در ترانزیت خودرو مقام اول کشور را دارد.

استاندار هرمزگان اشاره کرد: تلاش‌های خوبی درحال انجام است که امروز ۲ طرح در اینجا به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به ظرفیت‌های هرمزگان برای توسعه متوازن ابراز داشت: این استان به لحاظ تحرک و حضور و فعالیت سرمایه گذاران نقشی اثرگذاری در کشور و کنار دولت دارد.

همتی گفت: قسمت قابل توجه ای از طرح‌هایی که در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد با سرمایه بخش خصوصی به سرانجام رسیده است، این سرمایه‌گذاران در هرمزگان احساس امنیت می‌کنند و شرایط آن را برای سرمایه گذاری مناسب می‌دانند.

رییس شورای تامین هرمزگان افزود: سرمایه گذاری زمینه ساز ایجاد اشتغال جدید را برای بیکاران فراهم می‌کند و موجب افزایش درآمد و کسی رفاه نسبی می‌شود.

وی اشاره کرد: باید از همه ظرفیت‌های موجود هرمزگان برای افزایش اشتغال، درآمد و سطح رفاه نسبی استفاده کنیم‌.

رییس شورای اداری هرمزگان بیان داشت: همچنین در این روز امان جمعه قبلی بندرلنگه تودیع و امام جمعه جدید با حضور نماینده ولی فقیه در این استان و برخی دیگر از مسوولان استانی و شهرستانی معارفه شد.

همتی بیان داشت: سنگر نماز جمعه یکی از سنگرهای بی بدیل در انقلاب است و امید می‌رود کرونا کنترل و مهار شده و نمازهای جمعه مجدد برقرار شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

بهره‌برداری از ۶۶ پروژه در بندر لنگه/بندرلنگه به قطب پرورش میگو در کشور تبدیل می‌شود

بندرلنگه- استاندار هرمزگان گفت: سرمایه‌گذاری بزرگ و فعال شدن سایت پرورش میگوی مهرگان، امکان رشد پرشتاب در شهرستان بندرلنگه را به وجود می‌آورد و با ایجاد زنجیره کامل صنعت پرورش میگو، شهرستان بندرلنگه به قطب پرورش میگو در کشور تبدیل می‌شود و این امر پیشران توسعه و تحول در این شهرستان خواهد بود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، فریدون همتی در آیین افتتاح پروژه‌های شهرستان بندرلنگه، عنوان کرد: ۱۰ پروژه شاخص با اعتبار ۲۰۸ میلیارد تومان به نمایندگی از ۶۶ پروژه با ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار، در شهرستان بندرلنگه به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: شهرستان بندرلنگه دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که باید با کمک و مشارکت مردم و سرمایه‌گذاری در این زمینه این ظرفیت‌ها، تلاش کنیم رونق خوبی ایجاد شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به پیگیری واگذاری ۹۳۷۰ هکتار اراضی سایت پرورش میگوی مهرگان در شهرستان بندرلنگه به سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، افزود: بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط سازمان اقتصادی کوثر در این سایت پرورش میگو انجام خواهد شد که بیش از ۱۰ هزار اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

همتی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری بزرگ و فعال شدن سایت پرورش میگوی مهرگان، امکان رشد پرشتاب در شهرستان بندرلنگه را به وجود می‌آورد و با ایجاد زنجیره کامل صنعت پرورش میگو، شهرستان بندرلنگه به قطب پرورش میگو در کشور تبدیل می‌شود و این امر پیشران توسعه و تحول در این شهرستان خواهد بود.

وی گفت: همچنین در تلاش هستیم که با پیگیری‌ها، یک منطقه ویژه اقتصادی نیز در شهرستان بندرلنگه ایجاد شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به وجود جزایر و سواحل خیلی خوب برای گردشگری و استعدادهای پرورش ماهی و میگو، این ظرفیت‌ها باید با جذب سرمایه‌گذاری فعال شوند و زمینه و شرایط را با تسریع در صدور مجوزها و رفع موانع برای سرمایه‌گذاران، فراهم خواهیم کرد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

اولین مشتقات نفتی از بندرلنگه راهی عمان شد

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: نخستین محموله مشتقات نفتی (قیر) در سال جاری، از گمرک بندرلنگه به بندر سویق عمان صادر شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :قاسم عسکری نسب روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: نخستین محموله مشتقات نفتی در قالب ۷۰۰ تن قیرجامد به صورت پالتیزه و در راستای اهداف کارگروه رفع موانع تولید با همکاری ارگان‌های مربوطه به عمان صادر شد.

وی با بیان اینکه شهرستان بندرلنگه فعال‌ترین شهرستان صادرکننده خودرو در کشور است، ادامه داد: ارزش این محموله ۲۵ میلیارد تومان است و هر ماه ۲۰ هزار تن قیر به کشور عمان صادر می‌شود.

صادرات این محموله قیر توسط شرکت پتروتال فراساحل بندرلنگه به بندر سویق عمان صادر شد. این شرکت از سال ۹۳ با هدف تولید انواع قیر با ظرفیت ۱۲۶ هزار تن در شهرستان بندرلنگه راه‌اندازی شد.

هرمزگان نخستین صادرکننده قیر در کشور است که پیش از این از بنادر بندرعباس صادر می‌شد.

اردیبهشت‌سال ۹۴ نیز نخستین محموله قیر به وزن سه هزار و ۱۰۰ تن از بندرلنگه توسط ۲۵ فروند شناور فلزی و موتور لنج به امارات متحده عربی صادر شد.

در خاورمیانه، ایران بزرگترین تولید کننده و صادر کننده قیر است و در راستای تقویت هر چه بیشتر این جایگاه تمام امکانات به منظور پهلو دهی شناورهای صادراتی به ویژه شناورهای متقاضی صادرات قیر انجام می‌شود.

کشورهای مانند چین، تایلند، ویتنام و هند نیز از خریداران قیر ایران هستند، علت انتخاب بندر لنگه برای ترانزیت این محموله نفتی به کشور امارات فاصله نزدیک آن به بنادر این کشور و ارایه خدمات به صاحبان کالا در زمینه فعالیت‌های بندری است.

بندرلنگه در ۲۴۰ کیلومتری جنوب غرب بندرعباس به عنوان اصلی ترین بندر منطقه غرب هرمزگان در اقتصاد دریایی کشور نقش آفرینی می‌کند و علاوه بر صادرات کالا، پشتیبانی از فعالیت‌های ترانزیتی، وارداتی و کاپوتاژ را نیز بر عهده دارد.

در حوزه تولید وصادرات فرآورده‌های نفتی به خصوص قیر، دی‌ماه سال گذشته نیز مرحله نخست پالایشگاه نفت فوق سنگین پاسارگاد قشم با سرمایه‌گذاری ۱۶۴ میلیون دلار و با ظرفیت ۳۵ هزار بشکه قیر در روز توسط رییس جمهوری و با حضور استاندارهرمزگان وجمعی از مدیران ارشد صنایع پالایشی در قشم به صورت ویدئوکنفرانسی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، ایران در میان ده‌ها کشور تولیدکننده و صادرکننده قیر به ترتیب هفتمین و چهارمین رتبه جهان را داراست.

حدود ۹۰ درصد از قیر تولیدی، در حوزه راه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مصارف عایق‌کاری، فقط ۱۰ درصد از مصرف قیر را به خود اختصاص می‌دهد.

ایران سالیانه نزدیک به پنج میلیون تن قیر تولید می‌کند که نیمی از آن در داخل مصرف و نیمی از آن به کشورهای خاورمیانه، جنوب آسیا، شرق و جنوب شرق آسیا، آفریقا و اروپا صادر می‌شود.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

کشف محموله ۶۴۰ کیلوگرمی مواد مخدر در شهرستان بندر لنگه

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از کشف محموله ۶۴۰ کیلوگرمی مواد مخدر در شهرستان بندرلنگه خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلایت :رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از کشف محموله ۶۴۰ کیلوگرمی مواد مخدر در شهرستان بندرلنگه خبر داد.

علی صالحی تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی، مرزبانان پایگاه دریابانی بندرلنگه موفق شدند پس از رصد نوار ساحلی ، این محموله موادمخدر را هنگام انتقال از یک شناور به خودرو توقیف کنند.

وی در ادامه افزود: در این رابطه یک نفر از سوداگران مرگ دستگیر شده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین تأکید کرد: دستگاه قضایی استان با استفاده از توان و ظرفیت موجود ، عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که قاچاقچیان مواد مخدر در هیچ نقطه ای ‌احساس امنیت کنند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها