با ما ارتباط برقرار کن

بندر لنگه

۵۱ طرح عمرانی در بندرلنگه بهره‌برداری شد

استاندار هرمزگان گفت: ۵۱ طرح عمرانی به ارزش ۸۶۶ میلیارد ریال در چهارمین روز از هفته دولت در شهرستان بندرلنگه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

منتشر شده

روی

 به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی شهرستان بندرلنگه اظهار داشت: ۴۰ طرح در بخش مرکزی، ۷ طرح در بخش مهران و شهر لمزان و ۴ طرح در بخش شیبکوه و چارک قرار دارند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: یکی از طرح‌های شاخص این هفته فرآوری و بسته بندی محصول‌های دریایی است که برای آن ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی برخی دیگر از طرح‌های شاخص این شهرستان را شامل مرکز تکثیر میگو، زمین چمن مصنوعی بندرشناس، ساختمان امداد جاده‌ای، شناور جمع‌آوری پسماند و سیستم اطفء حریق بندر لنگه عنوان کرد.

وی اضافه کرد: بندرلنگه ظرفیت فراوانی در بخش دریایی دارد که از سرمایه گذاران برای حضور و فعالیت در این شهرستان دعوت می‌کنم.

همتی بیان داشت: بندرلنگه یکی از بنادر فعال بوده به خصوص در ترانزیت خودرو مقام اول کشور را دارد.

استاندار هرمزگان اشاره کرد: تلاش‌های خوبی درحال انجام است که امروز ۲ طرح در اینجا به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به ظرفیت‌های هرمزگان برای توسعه متوازن ابراز داشت: این استان به لحاظ تحرک و حضور و فعالیت سرمایه گذاران نقشی اثرگذاری در کشور و کنار دولت دارد.

همتی گفت: قسمت قابل توجه ای از طرح‌هایی که در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد با سرمایه بخش خصوصی به سرانجام رسیده است، این سرمایه‌گذاران در هرمزگان احساس امنیت می‌کنند و شرایط آن را برای سرمایه گذاری مناسب می‌دانند.

رییس شورای تامین هرمزگان افزود: سرمایه گذاری زمینه ساز ایجاد اشتغال جدید را برای بیکاران فراهم می‌کند و موجب افزایش درآمد و کسی رفاه نسبی می‌شود.

وی اشاره کرد: باید از همه ظرفیت‌های موجود هرمزگان برای افزایش اشتغال، درآمد و سطح رفاه نسبی استفاده کنیم‌.

رییس شورای اداری هرمزگان بیان داشت: همچنین در این روز امان جمعه قبلی بندرلنگه تودیع و امام جمعه جدید با حضور نماینده ولی فقیه در این استان و برخی دیگر از مسوولان استانی و شهرستانی معارفه شد.

همتی بیان داشت: سنگر نماز جمعه یکی از سنگرهای بی بدیل در انقلاب است و امید می‌رود کرونا کنترل و مهار شده و نمازهای جمعه مجدد برقرار شود.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

بندر کنگ بازهم لرزید؛ زمین لرزه‌ ۴.۵ ریشتری غرب هرمزگان خسارت نداشت

مدیرکل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: زمین لرزه‌ به بزرگی ۴.۵ ریشتر در عمق ۷ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و بندرکنگ‌ در هرمزگان را لرزاند.

منتشر شده

روی

به وسیله

مختار سلحشور با اعلام این مطلب ، بیان داشت: خوشبختانه زمین لرزه‌ ی ۴.۵ ریشتری صبح امروز ۲۸ دی ماه خسارت جانی در پی نداشت و تیم های ارزیاب در منطقه حضور دارند.

وی اضافه کرد: زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۵ در مقایسه ریشتر در ساعت ۶ و ۲۰ دقیقه و ۱۴ ثانیه صبح امروز در طول جغرافیایی ۵۵.۲۴ وعرض جغرافیایی ۲۶.۷۵ در عمق ۷ کیلومتر بندرکنگ استان هرمزگان را لرزاند.

سلحشور تاکید کرد: با توجه به زمین لرزه روز گذشته و استقرار تیم های ارزیاب، امداد و نجات و اسکان ۱۲۰ خانوار منطقه پر خطر در کمپ های اسکان اضطراری منطقه، زلزله ی صبح امروز خوشبختانه خسارت جانی در پی نداشت و تنها موجب رعب و وحشت شد که در حال حاضر شرایط عادی به منطقه بازگشته است.

وی تصریح کرد: تمهیدات لازم به منظور برپایی کمپ های اسکان اضطراری در صورت نیاز انجام شده است.    

ادامه ی خواندن

اقتصادی

تصمیم گیری های داخلی یکی از دلایل بروز مشکلات در بخش صادرات کشور است

رئیس اتاق بازرگانی شهرستان بندرلنگه گفت: عمده مشکلات صادرات و واردات به دلیل تصمیم گیری داخلی است هر چند نمی توان منکر تاثیرات منفی تحریم ها بر اقتصاد کشور شد اما این حوزه نیازمند تصمیم گیری و راهکارهای مناسب و قاطع است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب، بدر دریابان،بیان داشت: توسعه صادرات و واردات یکی از دغدغه های مهم تجار و بازرگانان کشور و به تبع استان هرمزگان می باشد، درست است که تحریمهای ظالمانه و غیر منطقی اقتصادی وجود دارد اما بخش عمده مشکلات به دلیل راهکارها مربوط به تصمیم گیری های درون کشور است.

وی اضافه کرد: برای رفع موانع و مشکلات در حوزه اقتصادی نیاز به همفکری، همدلی واتخاذ راهکار مناسب  به همراه  قانون و مصوبات لازم الاجرا در کشور است.

دریابان تصریح کرد: باید با تصمیم گیری های درست و به موقع از بخش خصوصی و بازرگانان، سرمایه گذاران و تولید کنندگان حمایت واقعی شود، حمایت دولت از فعالین اقتصادی کشور می تواند در آنها را مقابل چالشهای و فشاوهای بیرونی مقاوم تر کند و حتی به جرات  می توان گفت، مشکلات بیرونی را بی اثر  خواهد شد.

وی با اشاره به نیاز شهرستان بندرلنگه به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی گفت: مسؤلین  استان و کشور در سالهای اخیر  به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان به منظور تسهیل در امر صادرات و واردات و رونق اقتصاد و اشتغال قول مساعد داده اند که امیدواریم هرچه سریعتر پیگیری ها در خصوص ایجاد منطقه ویژه اقتصادی انجام گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی شهرستان بندرلنگه با اشاره به گمرک بندرلنگه ،بندرکنگ  و پارسیان در غرب استان، اظهار کرد: اهمیت بنادر غرب هرمزگان و قدمت تاریخی گمرک بندرلنگه و بندرکنگ در صادرات و واردات بر کسی پوشیده نیست.

وی تاکید کرد: با توجه به جایگاه و نقش بندرلنگه در صادرات و واردات کشور، این بندر نیازهای ضروری در حوزه صادرات دارد،  حوضچه بندرلنگه جهت ورود کشتی ها و بارجهای بالای. ٣٠ هزار تن نیازمند لایروبی و توسعه است.

دریابان تصریح کرد: در زمانی که صادرات یکی از نیازهای مبرم کشور به منظور ارز آوری است، باید زمینه را برای رفع مشکلات پیشروی فعالین این عرصه فراهم کرد.

وی تاکید کرد: تداوم و صادرات به ویژه محصولات غیر نفتی از بندرلنگه نیاز به فراهم سازی زیر ساختهای بندری این شهرستان است که بتوان صادرات از این منطقه را توسعه داد.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

اتاق بازرگانی صنایع و معادن غرب استان در شهرستان بندرلنگه افتتاح شد

اتاق بازرگانی صنایع و معادن غرب استان در شهرستان بندرلنگه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان افتتاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دکتر ایرج حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در ادامه سفر به شهرستان بندرلنگه با همراهی نیکویی فرماندار شهرستان، قاسمی رئیس سازمان صمت استان، صفا رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن استان، ائمه جمعه شهرستان و جمعی از تجار و بازرگانان بندرلنگه اتاق بازرگانی صنایع و معادن غرب استان را در شهرستان بندرلنگه مورد افتتاح قرار داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در جریان بازدید از بخش های مختلف اتاق بازرگانی صنایع و معادن غرب استان با قدردانی از اقدام اتاق بازرگانی استان در راه اندازی این اتاق در شهرستان بندرلنگه خاطرنشان کرد: امیدواریم با فعال شدن اتاق بازرگانی صنایع و معادن غرب استان در شهرستان بندرلنگه زمینه رونق فعالیت های تجاری در غرب استان به ویژه بندرلنگه بیش از پیش مهیا شود.

وی گفت: سازمان صمت استان و اتاق بازرگانی زمینه رونق فعالیت های تجاری در غرب استان را با رفع مشکلات فعالان این بخش را مهیا کنند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها